Катица Јанева поднесе оставка, уапсен Боки 13 (Ново: Изречени пресуди)

Дискусија во 'Политика и настани' започната од Asdasovski, 15 јули 2019.

 1. Роберт 7

  Роберт 7 Популарен член

  Се зачлени на:
  26 февруари 2016
  Пораки:
  941
  Допаѓања:
  9.499
  Пол:
  Машки
  Чарлиевите Ангели, нели така беа? Хахха
   
  На Rama, Harper, Shalitra и 3 други им се допаѓа ова.
 2. Роберт 7

  Роберт 7 Популарен член

  Се зачлени на:
  26 февруари 2016
  Пораки:
  941
  Допаѓања:
  9.499
  Пол:
  Машки
  FB_IMG_1563270199300.jpg
   
  На Rama, sjdgo, snegulkata и 4 други им се допаѓа ова.
 3. John Snow

  John Snow Популарен член

  Се зачлени на:
  8 март 2016
  Пораки:
  3.614
  Допаѓања:
  46.537
  Пол:
  Машки
  У Романија, тамошното СЈО изрече не знам колку казни затвор и све се заврши. Овие нашиве освен мачкање очи за јавност и лапање мрсни парички не знам што постигнаа. Али тоа е, македонска работа:fubar:
   
  На Ivan4e04, AthenaAsamiya, ohlalalala и 7 други им се допаѓа ова.
 4. Роберт 7

  Роберт 7 Популарен член

  Се зачлени на:
  26 февруари 2016
  Пораки:
  941
  Допаѓања:
  9.499
  Пол:
  Машки
  Исто беше и таму. Како се смени америчкиот амбасадор така и нивното сјо падна. Им отишол спонзорот сега нема кој да ги рани и брани. То е
   
  На Rama, sjdgo, LejlaD и 1 друга личност им се допаѓа ова.
 5. Yowannty

  Yowannty Форумски идол

  Се зачлени на:
  28 ноември 2012
  Пораки:
  4.226
  Допаѓања:
  94.758
  Пол:
  Женски
  И ја дојдов за паричките да кажам збор два. :tmi: Како си се бафтаат со цифриве бе, милионче, 8 милиончиња на ти го - дај ми го... колку само работа 1000 евра мене ќе ми завршат да ги имам во моментов и најсреќна ќе сум. (facepalm)

  Има ли пилот во авионов? (facepalm)

  Абе Боки бе. Шоумен, па се премисли, леле само колку сакав да е навистина хуманитарен и да помага... не бе не... “овде кој нема да полуди, тој не е нормален” е кажано за нас гарант.
  Вчера не сфатив што е поврзаноста меѓу Ката и Боки, не следам баш настани последно време, ама браво бе како си се наоѓаат вака и како спијат мирно навечер.

  Ја да ви кажам, ние сме глупи, не тие. Тие вака така ќе си се наместат, ние ќе си трпиме.
   
  На Ivan4e04, Peperutce1115, ohlalalala и 21 други им се допаѓа ова.
 6. Роберт 7

  Роберт 7 Популарен член

  Се зачлени на:
  26 февруари 2016
  Пораки:
  941
  Допаѓања:
  9.499
  Пол:
  Машки
  4 години по 4милиони се вкупно 16милиони народни пари. И малце и биле па преку мамлазов рекетирале.
  Денес веќе испаѓаат докази за поврзаност на две обвинителки и двајца пратеници. Утре којзнае можда и некој појак. Акцијата ја спроведува МВР со подршка од Интерпол и притисок од еу амбасадори. Испаѓа кој те донесе на власт тој и ќе те руши.
   
  Последна измена: 16 јули 2019
  На Ivan4e04, ohlalalala, zuto и 6 други им се допаѓа ова.
 7. lovestoneddd

  lovestoneddd Популарен член

  Се зачлени на:
  14 април 2018
  Пораки:
  3.637
  Допаѓања:
  35.046
  Пол:
  Женски
  Македонија и нејзината политичка и општествена сфера му доаѓа како модифицирана верзија на емисијана Задруга. Риалити шоу за широката маса, а последново е параван за демек конечно функционирање на правото и законите, и ни доаѓа како чудо пошто не сме навикнати на апсења, туку само на лупање у гради дека ќе има правда. Кого и да притворат, нема да се искупат за амнестираните крупни риби кои и даље пливаат 'у океанот '.
   
  На Ivan4e04, Peperutce1115, ohlalalala и 15 други им се допаѓа ова.
 8. John Snow

  John Snow Популарен член

  Се зачлени на:
  8 март 2016
  Пораки:
  3.614
  Допаѓања:
  46.537
  Пол:
  Машки
  Да се надоврзам, ако нешто е "добро" кај сегашниве е што секое гомно одма им излегува у јавност за разлика од некои поранешни времиња коа ни се делеа розеви наочарчиња на сите.
   
  На Ivan4e04, Peperutce1115, ohlalalala и 6 други им се допаѓа ова.
 9. Роберт 7

  Роберт 7 Популарен член

  Се зачлени на:
  26 февруари 2016
  Пораки:
  941
  Допаѓања:
  9.499
  Пол:
  Машки
  Амнестираните крупни риби никогаш нема да лежат. Доволно се моќни да си седнат у Мериот и да си се договорат со идните амнестирани крупни риби.
  Ама затоа некои обични чиновници пред пензија ќе лапаат по 10-15 години затвор, затоа што фрустрираните судии само нив можат сила да им покажат
   
  На Rama и sjdgo им се допаѓа ова.
 10. N0NamE

  N0NamE Истакнат член

  Се зачлени на:
  13 ноември 2015
  Пораки:
  560
  Допаѓања:
  2.129
  Пол:
  Машки
  Cim dojde red Boki da prai reket znaci stvarno sme otisle u k...c.
   
  На Ivan4e04, Peperutce1115, AthenaAsamiya и 7 други им се допаѓа ова.
 11. lovestoneddd

  lovestoneddd Популарен член

  Се зачлени на:
  14 април 2018
  Пораки:
  3.637
  Допаѓања:
  35.046
  Пол:
  Женски
  Затоа и не се радувам и не ги примам ваквите вести со воодушевување, онака мех, ок.
   
  На Rama, senza.parole и Роберт 7 им се допаѓа ова.
 12. LiliBoz

  LiliBoz Популарен член

  Се зачлени на:
  13 јули 2017
  Пораки:
  8.434
  Допаѓања:
  136.906
  Пол:
  Женски
  Па добро, од секогаш мислев дека добро ќе му стои затворска униформа на Боки...
  За Катица немам коментар.
  На крај сепак треба да сме свесни, големата слика народот никогаш не ја гледа.
  И тој што мисли дека ја гледа-не ја гледа.
   
  На Peperutce1115, Rama, galapce и 6 други им се допаѓа ова.
 13. Bridget

  Bridget Форумски идол

  Се зачлени на:
  29 декември 2013
  Пораки:
  5.156
  Допаѓања:
  89.875
  А и на омилената ваша ФатимА и се позади петици слушам, и она во ист бизнис. Сега како позгодна од Гица Прасица, нели фам фатал, сигурно ја држи некој големец па ќе добие на време или ќе се спаси.
   
  На Ivan4e04, Peperutce1115, Rama и 10 други им се допаѓа ова.
 14. nextredstyle

  nextredstyle Популарен член

  Се зачлени на:
  10 јули 2018
  Пораки:
  4.149
  Допаѓања:
  34.304
  Пол:
  Женски
  Нема правда во државава.
  Ќе измислат нешто и ќе го пуштат Боки.
   
  На Ivan4e04, Peperutce1115, ohlalalala и 9 други им се допаѓа ова.
 15. Nalutena1

  Nalutena1 Истакнат член

  Се зачлени на:
  25 ноември 2016
  Пораки:
  494
  Допаѓања:
  1.753
  Пол:
  Женски
  Sigurno
   
  На nextredstyle му/ѝ се допаѓа ова.
 16. +++

  +++ Истакнат член

  Се зачлени на:
  6 јули 2017
  Пораки:
  1.740
  Допаѓања:
  8.047
  Важно на форумов има тема за „селебрити“ од Северен Бананистан...
   
 17. Роберт 7

  Роберт 7 Популарен член

  Се зачлени на:
  26 февруари 2016
  Пораки:
  941
  Допаѓања:
  9.499
  Пол:
  Машки
  Почнаа "глувците да бегаат од бродот што тоне"
  20190716_133757.jpg
   
  На ohlalalala, Rama, didisi и 5 други им се допаѓа ова.
 18. Independent Girl

  Independent Girl Истакнат член

  Се зачлени на:
  17 јули 2018
  Пораки:
  216
  Допаѓања:
  1.145
  Пол:
  Женски
  Da Boki I porano znaese da oblece Gucci I Louis Vuitton cat pat ali u poslednava godina/dve bas sekoj pat u javnost so nova luj viton, nova marka naocari, sat, sve brendirano I epten sumljiv uste na pocetok stana I mislam deka I komentiravme u temana mak javni faci od kaj tolku pari naednas ama nekoi u odbrana mu zastanaa on humanitarec bil, humanitarec so bundi od po 10.000 evra, nema problem. (fingers)
   
  На Ivan4e04, Peperutce1115, oblace1 и 6 други им се допаѓа ова.
 19. Asdasovski

  Asdasovski Истакнат член

  Се зачлени на:
  12 април 2019
  Пораки:
  1.252
  Допаѓања:
  1.596
  Oтидoв нa Мaктел се зaфркнaв... Пoликлиникo вели Oрце гo нaместил Бoки дa гo рекетирa... (facepalm)8-|:rofl:

  Звучи пoзнaтo Грујo гo нaмести Зaев дa гo рекетирa.
   
  На Rama и didisi им се допаѓа ова.
 20. John Snow

  John Snow Популарен член

  Се зачлени на:
  8 март 2016
  Пораки:
  3.614
  Допаѓања:
  46.537
  Пол:
  Машки
  СЈО ќе има прес у 2 ипол
   
  На nextredstyle и Tajnaotrovna им се допаѓа ова.