Катица Јанева поднесе оставка, уапсен Боки 13 (Ново: Уапсена и Катица Јанева)

Дискусија во 'Политика и настани' започната од Asdasovski, 15 јули 2019.

 1. sjdgo

  sjdgo Популарен член

  Се зачлени на:
  16 јули 2015
  Пораки:
  5.663
  Допаѓања:
  14.035
  Пол:
  Женски
  Како тргнало, ќе си бегаат Заеви за Аргентина.
   
  На Asdasovski му/ѝ се допаѓа ова.
 2. Asdasovski

  Asdasovski Истакнат член

  Се зачлени на:
  12 април 2019
  Пораки:
  1.252
  Допаѓања:
  1.593
  Севернa Кoрејa :rofl:
   
 3. orevokrsacka

  orevokrsacka Популарен член

  Се зачлени на:
  23 јули 2013
  Пораки:
  1.096
  Допаѓања:
  3.835
  Да не излезе после "ви реков дека не ми е добро".
  Што побргу пропее, подобро за него. Којзнае што го лажеле до сега за да ќути. Можеби му светнала конечно сијаличката.
   
 4. orevokrsacka

  orevokrsacka Популарен член

  Се зачлени на:
  23 јули 2013
  Пораки:
  1.096
  Допаѓања:
  3.835
  Ни таму нема да го збере.
   
 5. Asdasovski

  Asdasovski Истакнат член

  Се зачлени на:
  12 април 2019
  Пораки:
  1.252
  Допаѓања:
  1.593
  ВЕЧЕРВА ВО 21.00 НА ПЛУСИНФО КОИ СЕ ПЕТТЕ ЛУЃЕ БЛИСКИ НА ЗАЕВ КОИШТО ЈА МЕНАЏИРАЛЕ АФЕРАТА „РЕКЕТ“ ОД ВТОР ПЛАН? КОЈ ГО СОБИРАЛ КАЈМАКОТ? СЕ ЗНАЕ ЛИ КАДЕ СЕ ПАРИТЕ?, напиша главниот уредник на Плус Инфо, Бранко Героски.

  Ако пропеат Боки, Фросина и Катица – а првите двајца веќе најавуваат дека нема да молчат – ќе дознаеме за поврзаноста со „Рекет“ на најблиска соработничка на Заев од врвот на СДСМ, на многу важен советник на Заев од една странска земја, на познат интелектуалец и на познат новинар кои ги воспоставуваат линковите меѓу Боки и Катица, а најстрашно од сѐ, на многу близок човек на Зоран Заев, кој ги менаџира и контролира сите поголеми бизнис зделки во земјава, напиша Героски.
   
 6. Asdasovski

  Asdasovski Истакнат член

  Се зачлени на:
  12 април 2019
  Пораки:
  1.252
  Допаѓања:
  1.593
  Последна измена: 4 јануари 2020
  На sjdgo, Sofronko и orevokrsacka им се допаѓа ова.
 7. Cka

  Cka Форумски идол

  Се зачлени на:
  23 септември 2010
  Пораки:
  5.350
  Допаѓања:
  62.983
  Овој Орданоски беше брат му што лапна 350 000 евра од фонд за иновации за иновација која веќе е измислена?
   
  На Asdasovski му/ѝ се допаѓа ова.
 8. Asdasovski

  Asdasovski Истакнат член

  Се зачлени на:
  12 април 2019
  Пораки:
  1.252
  Допаѓања:
  1.593
  Дa брaт му е mindplumber нa твитер, пoсле тoa мислaм гo избришa прoфилoт незнaм дaли сеуште се чaтaли.
   
  На Cka му/ѝ се допаѓа ова.
 9. Asdasovski

  Asdasovski Истакнат член

  Се зачлени на:
  12 април 2019
  Пораки:
  1.252
  Допаѓања:
  1.593
  :rofl::rofl::rofl::rofl::rofl::rofl:
  Screenshot_2020-01-04-23-13-23~2.png
  Сo сaмoтo тoa штo дoтичниoв се препoзнaвa вo прикaзнaвa кaжувa мнoгу, зaмисли oвие излегувaaт нa тв и гo кoнструирaaт јaвнoтo мислење нa нивните лoбoтoми.
  Трaгедијa у пм.
   
  Последна измена: 4 јануари 2020
  На sjdgo, Sofronko и Cka им се допаѓа ова.
 10. Asdasovski

  Asdasovski Истакнат член

  Се зачлени на:
  12 април 2019
  Пораки:
  1.252
  Допаѓања:
  1.593
  БОКИ 13 КАЖАЛ СЕ: Зоран Заев и Вице Заев директно вмешани во рекетот, парите им ги предал во Лептокарија

  Бојан Јовановски во петок, на 20 декември, бил на распит кај обвинителката Вилма Русковска да даде дополнување на својат исказ пред Јавното обвинителство во врска со случајот Рекет. Распитот трал безмалку цел ден, од околу десет наутро до секоро десет навечер, кога е вратен во затворот во Шутка, со активен распит без паузи од околу 8 часа.


  Наредниот понеделник, 23 декември, распитот продолжил и траел околу три часа, открива Вечер.

  Јовановски како што кажа и за време на судењето имал многу што да каже поврзано за рекетот за кои вети дека ќе се дознае целата вистина. Катица Јанева беше пуштена во домашен притвор и се гони за за рекет од 50 илјади евра, а Зоран Милески Кичеец доби само 3 години затвор, Боки 13 сфати дека лично тој ќе биде гонет за милионот кој според неговото тврдење не завршил кај него и тој не го земал. Јовановски соочен со реалност се отворил до крај и раскажувал што се случило со парите прибрани од рекет, и тоа од повеќе лица а не само од Орце Камчев. Се работи за вкупно собрани околу 7 милиони евра со рекетирање бизнисмени.

  Според Боки 13 парите, во поголем дел, ги предал на луѓе блиски до претседателот на СДСМ, поранешниот премиер Зоран Заев, посочувајќи го конкретно В.З. близок роднина на досегашниот премиер кому предал пари на средба во Карпош, на локација Лептокарија. Заканите кон него, кои Боки 13 ги спомнува на судењето се спомнуваат и во исказот, и повторно како главен извор на заканите тој го спомнува лицето В.З.

  За поткрепа на овие тврдења Боки 13 ја упатил обвинителката на поголем обем снимени аудио и видео материјали кои го потврдуваат неговиот исказ од кои се гледа комуникација со Зоран Заев, Радмила Шекеринска, Вице Заев и неколку други лица од врвот на власта, помеѓу кои и директорот на Финансиска полиција Арафат Мурати. Телефоните кои му биле одземени биле зклучени со шифри при што се појавил проблем за откривање на содржината. На овие состаноци со обвинителката Рускоска Боки 13 прифатил да ги даде шифрите за декодирање на телефоните и преземање на содржината од нив како докази.

  Исказот на Боки 13 од овие две средби кај обвинителката Вилма Рускоска е многу обемен, според наши сознанија има околу 30 страни. Се очекува обвинителката Вилма Рускоска да постапи по овие нови докази, а наскоро очекуваме и јавна потврда од Рускоска дека овие две сослушувања на обвинетиот Боки 13 се случиле, секако без детали кои би и штетеле на истрагата и понатамошниот процес пред судот. Досега овие два искази на Боки 13 беа тајна за јавноста.
   
 11. Asdasovski

  Asdasovski Истакнат член

  Се зачлени на:
  12 април 2019
  Пораки:
  1.252
  Допаѓања:
  1.593
 12. Asdasovski

  Asdasovski Истакнат член

  Се зачлени на:
  12 април 2019
  Пораки:
  1.252
  Допаѓања:
  1.593
  Бoки дo Ременски : нaпрaви кaтaстрoфa.

  Денеска во Кривичен суд беше објавена комуникацијата меѓу пратеничката Фросина Ременски и обвинетиот во случајот „Рекет“ Бојан Јовановски.

  Првата комуникација ја оствариле на 24.12.2018 година, по што Ременски му вели дека нејзините информации велат дека Апелација ќе одлучи укинување на притворот на Орце, по што Јовановски вратил со: „Не“. Потоа му одговора дека наводно утре ќе одлучувале по жалба на Орце, да го провери.

  Следната комуникација е на 28.06.2019.

  Ременски: Антонио постави прашање во Собрание, слушај одговор…

  Јовановски: Што?

  Ременски: За Коки, сега одговора З.З, на трет канал МТВ

  Јовановски: Слушам, што одговори?

  Ременски: Бог да чува

  Јовановски: Уште прашува

  Ременски: COOL

  Јовановски: Он кажува дека има истрага цццц

  Јовановски: Направи катастрофа

  Ременски: ?