1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Кафе (:

Дискусија во 'Канта' започната од MotherMonsterI, 12 февруари 2013.

Статус на темата:
Не е отворена за нови одговори.
 1. MotherMonsterI

  MotherMonsterI Истакнат член

  Се зачлени на:
  7 јануари 2012
  Пораки:
  797
  Допаѓања:
  834
  Мислам дека на Кафе-муабети и фалеше една ваква тема :)

  Какво кафе пиете ? Благо, средно, горко ....макијато, капучино.... :* Кога се запознавте со кафето и каква беше првобитната реакција ? :lol:

  http://www.youtube.com/watch?v=rvLDrG65eD0

  Барав-не најдов-доколку е дупла клуч
   
 2. the.child

  the.child Истакнат член

  Се зачлени на:
  2 јануари 2013
  Пораки:
  179
  Допаѓања:
  34
  Моето прво кафе беше горко, кога почнавме со мојата најдобра другарка, пијавме по 3 или 4 на ден, бевме во шема хахаха немаше што да правиме и си пијавме турско кафе ама горко (нели под турско се подразбира тулумба кафе хаахх) Со тек на време и јас и таа се прилагодивме на друштвото, тие пијаа благо, па и ние така. Сега откако се омажив, мм пија горко и нескафе си правима понекогаши тоа горко, па и јас се вратив на горко. Со цигарче горко најдобро ми иди.. :D
  Инаку првото денешното кафе ќе го испијам кај една другарка, за 1 саат максимум..

  Да одговорам на другиот дел од прашањето хехе, експресо неможам да го пијам, многу ми е јако, а со шеќер не ми е вксуно, макијато можам само доколку има повеќе млеко ставено ииииии КАПУЧИНОТО МИ Е ОМИЛЕНО !
  :talk: :talk: :talk: :talk: :talk: :talk: :talk: :talk: А ДА ПРЕКИНАМ СО ЗБОРУВАЊЕ??? :wasntme:
   
  На MotherMonsterI му/ѝ се допаѓа ова.
 3. the.child

  the.child Истакнат член

  Се зачлени на:
  2 јануари 2013
  Пораки:
  179
  Допаѓања:
  34
 4. MotherMonsterI

  MotherMonsterI Истакнат член

  Се зачлени на:
  7 јануари 2012
  Пораки:
  797
  Допаѓања:
  834
  Ааааа тебе убаво ти тргнал денов.. :lol: Само така нека продолжи
   
  На the.child му/ѝ се допаѓа ова.
 5. the.child

  the.child Истакнат член

  Се зачлени на:
  2 јануари 2013
  Пораки:
  179
  Допаѓања:
  34
  Тебе не ти е добро тргнат денов? :)) Кога си седнал на фемина уште посабаље, денот ти е тргнат, не ми кажувај :P
   
 6. tessie

  tessie Форумски идол

  Се зачлени на:
  11 ноември 2010
  Пораки:
  5.352
  Допаѓања:
  18.451
  Пол:
  Женски
 7. Sahlene

  Sahlene Истакнат член

  Се зачлени на:
  10 ноември 2015
  Пораки:
  910
  Допаѓања:
  1.215
  Пол:
  Женски
  Сега ќе одам да си направам кафе. Кој е за нека повели :D :D
  Јас ќе земам турско :)
   
  На Скопјетесакам му/ѝ се допаѓа ова.
 8. sjdgo

  sjdgo Форумски идол

  Се зачлени на:
  16 јули 2015
  Пораки:
  5.677
  Допаѓања:
  14.127
  Пол:
  Женски
  A zoshto pochnavte da barate stari nezaklucheni temi vo kantava i si komentirate? :D
   
 9. Sahlene

  Sahlene Истакнат член

  Се зачлени на:
  10 ноември 2015
  Пораки:
  910
  Допаѓања:
  1.215
  Пол:
  Женски
  Па пребарав на феминава теми за кафе и ми излезе оваа, па тука пишав.
   
  На Alex.T му/ѝ се допаѓа ова.
Статус на темата:
Не е отворена за нови одговори.