1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Квалитетен сексуален партнер

Дискусија во 'Секс' започната од WildMk, 15 мај 2021.

 1. WildMk

  WildMk Форумски идол

  Се зачлени на:
  27 април 2018
  Пораки:
  26.510
  Допаѓања:
  206.092
  Би сакала да продискутирам за тоа, што на жените им е потребно, за некого да квалификуваат како 'квалитетен сексуален партнер'.

  Со каков партнер се чувствувате задоволено?
  Кои параметри треба да бидат постигнати за да речете дека сте имале 'добар/одличен секс'?

  Жените се комплексни и потешко постигнуваат оргазам од мажите.
  Каков секс вам ве доведува до оргазам?
  Колкава улога игра одност на партнерот кон вас?
  Каков сакате да биде неговиот однос кон вас?
  Колкава улога игра предиграта?
  Дали имате конкретни преференции за начинот и времетраењето на предиграта?
  Колкава улога игра времетраењето на пенетрацијата?
  Колкава улога игра темпото?
  Какво темпо ви одговара?
  Колкава улога игра позата?
  .... и се' друго што вам дирекнто ви влијае на задоволството.

  ---------

  Во темата Дали има разлика тенок-дебел? - веќе го начнав муабетот:
  Па би сакала да чујам и туѓи мислења.

  *Можеби треба ова да припаѓа во темата Оргазам, а не да биде засебна тема.
  Не сум сигурна, нека одлучат модераторите.
   
  На 1209, cavalli, SugarHoney и 1 друга личност им се допаѓа ова.
 2. t.a.m

  t.a.m Истакнат член

  Се зачлени на:
  2 мај 2020
  Пораки:
  175
  Допаѓања:
  313
  За да се доживее оргазам најбитно е личноста со која си, и емоциите.Се друго е само бројка...
   
  На cavalli, Traveler91 и elimkd им се допаѓа ова.
 3. WildMk

  WildMk Форумски идол

  Се зачлени на:
  27 април 2018
  Пораки:
  26.510
  Допаѓања:
  206.092
  Моето искуство не е такво.
  Секс со (романтични)емоции е добар на едно ниво, а секс без (романтични)емоции знае да биде добар на сосема друго ниво.
   
  На Flower.D, oblace1, cavalli и 6 други им се допаѓа ова.
 4. SugarHoney

  SugarHoney Истакнат член

  Се зачлени на:
  20 август 2019
  Пораки:
  422
  Допаѓања:
  1.125
  Пол:
  Женски
  Каков секс вам ве доведува до оргазам?
  Вагинален воглавно, иако можам да свршам без да ме допре таму долу но за тоа е потребно ептен да сум возбудена и да има страст. Се случило да свршам додека го гледам него како свршува и додека ме бакнува по градите и брадавиците.
  Колкава улога игра одност на партнерот кон вас?
  Каков сакате да биде неговиот однос кон вас?
  Игра улога до степен што ако тој не ужива не ми е убаво ни мене колку и да сакам да имам секс.
  Сакам се што прави да го прави тоа ако обострано се согласуваме и сакаме, што и случај кај нас и презадоволна сум, исто и тој.
  Колкава улога игра предиграта?
  Зависи, некогаш сакаме подолга некогаш што поскоро да преминеме на главното.
  Дали имате конкретни преференции за начинот и времетраењето на предиграта?
  Не, некогаш предиграта е само обичен бакнеж од минутка-две некогаш е 15 минутен еротски филм со банкнувања, галење и се тоа. :lol:
  Колкава улога игра времетраењето на пенетрацијата?
  Да не е прекратко но да не е и маратонски 30 минути само пенетрација. Со паузи измеѓу, тоест орален, рачна работа или било што.
  Колкава улога игра темпото?
  Темпото можеби е и најважниот дел во целиот чин, тоест спортед мене и времетраењето и оргазмите зависат од темпото највеќе. Пример на почеток сакам споро темпо, прикрај сакам брзо и погрубо, исто и тој. Можам да свршам и при споро темпо ама аргазмот при таков секс и при секс со брзо темпо мене не ми е споредлив воопшто. Огромна разлика.
  Какво темпо ви одговара?
  На почеток споро, пред да свршам сакам брзо.
  Колкава улога игра позата?
  Има пози кои од самата помисла на нив ми се сака секс, има и такви од кои нема шанси да свршам, како на пример мисионерска. Не дека не е удобна или дека имам проблем додека ја практикувам ама нема некое посебно задоволство од неа, не ме пали едноставно.
   
  На Arjanit2021, Izaabella и WildMk им се допаѓа ова.
 5. Daniela93

  Daniela93 Активен член

  Се зачлени на:
  16 октомври 2020
  Пораки:
  55
  Допаѓања:
  331
  Најдобар секс, пред, за време и после овулација.
  Пози, предигри, темпо, тоа е се секундарно и не толку битно кај мене.
  Со маж ми сме 7,5 години заедно, задоволна сум и не се жалам ич за секс делот во врската, али дефинитивно тие недела дена во месецот ми се врвот.
   
  На Arjanit2021 и Keytii им се допаѓа ова.
 6. n0Limits

  n0Limits Истакнат член

  Се зачлени на:
  7 април 2017
  Пораки:
  95
  Допаѓања:
  343
  Пол:
  Женски
  За мене, оној со кој има длабоки емоции. Точка.
   
  На Arjanit2021, edna_malecka, pikabu5 и 6 други им се допаѓа ова.
 7. Гладиоли

  Гладиоли Активен член

  Се зачлени на:
  19 април 2021
  Пораки:
  84
  Допаѓања:
  169
  Партнер кој нема само да сврши и да си се заврти на страна :D туку ќе се потруди ако види дека не сум задоволена да ми го пружи на друг начин.8)
  Најубо ми е после див секс - нежност. Секако тоа е одвреме на време ,оти инаку можи да здосади. И колку подолго толку подобро :$

  Односот на партнерот игра огромна улога ,по првата реченица се приметува :)

  Не ,не е најважен сексот ,најважно е вниманието ,пред ,по за време на - апсолутно секогаш.

  Предиграта според мене има голема улога ,но е запоставена често кај одредени партнери односно што подолга врска /брак - пократка предигра. Сум го приметила тоа и лично и уз муабет со други.

  Секако дека и позата има улога, оние со кои е овозможена подобра пенетрација со ги сакам повеќе8)

  И за крај

  FB_IMG_1621066171093.jpg
   
  На Arjanit2021, Saren petel, Роберт 7 и 5 други им се допаѓа ова.
 8. Fallen.Angel

  Fallen.Angel Популарен член

  Се зачлени на:
  18 јуни 2014
  Пораки:
  2.937
  Допаѓања:
  7.766
  Треба физички да ме привлекува личноста со која ќе имам секс. Не да е Вин Дизел или Том Елис, не да има којзнае какво тело или ништо слично. Некоја харизма. Треба и да се потруди да ме возбуди. За да речам дека сексот бил добар треба добра и долга предигра. Да има орални елементи, рачни елементи, да има бакнежи и малку насилни елементи (диво да биде, во смисла допири, давење...). Да слушам малку и воздишки и стенкање од другата страна. Да нема многу муабет за да не ме деконцентрира. Пенетрација длабока. Партнерот да е доминантен. Да не ме убедува и разубедува туку доволно да ме опушти и ќе има уживање.
   
  На Arjanit2021, t.a.m, oblace1 и 3 други им се допаѓа ова.
 9. Stark

  Stark Популарен член

  Се зачлени на:
  5 јуни 2013
  Пораки:
  2.743
  Допаѓања:
  7.178
  Пол:
  Машки
  За мене колку и да ми е убава и секси, и да изем лајна на улица со другари колку е онаа убава итн. Ако немам романтични чувства, т.е да посакам да ја бакнам во уста, врат, џабе е се.

  Еднаш така имав секс, друг пат нема да се мачам себе си.
   
  На poenta, WildMk, Skylar и 5 други им се допаѓа ова.
 10. Anabelle.Amorette

  Anabelle.Amorette Форумски идол

  Се зачлени на:
  14 декември 2013
  Пораки:
  2.816
  Допаѓања:
  38.795
  Пол:
  Женски
  ^^Ми падна в очи ова од погоре.
  What the actual f:swear:?
  Сериозно!?
  Кучка, заебана?! :puke:

  Колку да не бидам офтопик- според мене, важно е да се внимава на желбите и преференците на партнерот, да не се биде себичен и да се мисли само на своите фантазии и желби, впрочем како и во сѐ друго, не само за ова.
   
  На WildMk, Fallen.Angel, ane.bella и 1 друга личност им се допаѓа ова.
 11. Fallen.Angel

  Fallen.Angel Популарен член

  Се зачлени на:
  18 јуни 2014
  Пораки:
  2.937
  Допаѓања:
  7.766
  А да.. Заборавив да пишам погоре. Пожелно е да има и емоции, но не е задолжително. Ако има страст,желба и возбуда ќе има добар секс. Квалитетен сексуален партнер не е исто со љубовен партнер. Не мора емоции и чувства за да има оргазам. Квалитетен сексуален партнер е некој што знае како да ја опушти другата страна, не е себичен и не гледа само тој да сврши.
   
  На Kitten, WildMk, SugarHoney и 1 друга личност им се допаѓа ова.
 12. Гладиоли

  Гладиоли Активен член

  Се зачлени на:
  19 април 2021
  Пораки:
  84
  Допаѓања:
  169
  E добро .де не мора со тие зборови.
   
  На t.a.m му/ѝ се допаѓа ова.
 13. deskarada

  deskarada Форумски идол

  Се зачлени на:
  3 декември 2011
  Пораки:
  1.599
  Допаѓања:
  26.659
  Партнер со кој имам емоции, не се водам јас по страст само, ни пак можам.
  Партнер кои се грижи, почитува и не ги гледа само своите интереси.
   
  Последна измена: 16 мај 2021
  На S.W.A.G, n0Limits, quattro и 1 друга личност им се допаѓа ова.
 14. Nigredo Odor

  Nigredo Odor Популарен член

  Се зачлени на:
  17 јануари 2016
  Пораки:
  3.545
  Допаѓања:
  19.372
  Никаков партнер. Сите мажи се катастрофа.
   
  На Elf, Dust, WildMk и 2 други им се допаѓа ова.
 15. Bella*

  Bella* Популарен член

  Се зачлени на:
  16 април 2018
  Пораки:
  2.071
  Допаѓања:
  13.148
  Пол:
  Женски
  Се согласувам 100%
   
  На n0Limits му/ѝ се допаѓа ова.
 16. hellocity

  hellocity Популарен член

  Се зачлени на:
  28 август 2017
  Пораки:
  2.716
  Допаѓања:
  5.746
  Пол:
  Женски
  Да не се лажеме дека бакнежите, гушкањата и шеткањето до езерце се оргазам, дечки оргазам е брз дивјачки секс на забрането место.
   
  На t.a.m, LoVeE ❤️, Fallen.Angel и 2 други им се допаѓа ова.
 17. Biljarkata

  Biljarkata Популарен член

  Се зачлени на:
  31 јануари 2019
  Пораки:
  9.303
  Допаѓања:
  87.620
  Само @Fallen.Angel одговорила точно.:D
  Ти па не мора за мажи да пишеш:D Ваљда:wasntme:

  Он топик- искусен. Се друго е страшно непостојано, зависи од синергијата, формула нема.
   
  На Kitten, Fallen.Angel и Nigredo Odor им се допаѓа ова.
 18. tinka-mace

  tinka-mace Популарен член

  Се зачлени на:
  5 мај 2013
  Пораки:
  3.446
  Допаѓања:
  16.403
  Па за кого како.. :)
   
  На pikabu5, Traveler91 и GirlRose им се допаѓа ова.
 19. edna_malecka

  edna_malecka Популарен член

  Се зачлени на:
  15 јануари 2018
  Пораки:
  2.949
  Допаѓања:
  10.663
  Пол:
  Женски
  Оној со емоции, чуства, нежен ама дрзок, погледи, допири, грицкање, кисови, прегратки, воздишки, шепкање. :inlove:
   
  На Aleksbonito му/ѝ се допаѓа ова.
 20. CrazyGirl15

  CrazyGirl15 Форумски идол

  Се зачлени на:
  30 јуни 2011
  Пораки:
  4.159
  Допаѓања:
  21.670
  Пол:
  Женски
  Колкава улога игра одност на партнерот кон вас?

  Огромна . Ако не се однесува добро кон мене , ако не ги почитува моите желби , џабе му е секој вложен труд во кревет .

  Каков сакате да биде неговиот однос кон вас ?

  Вообичаено , секако слога и меѓусебно разбирање . Во сексот , сакам грубо да се однесува , но не постојано . Има моменти кога сакам да биде нежен и романтичен , да ме опсипува со бакнежи и нежност .

  Колкава улога игра предиграта?

  Кај мене , не многу голема . Исто ми е и со неа и без неа .
  Дали имате конкретни преференции за начинот и времетраењето на предиграта?
  Немам конкретни преференции, често знам и да ја изоставам .

  Колкава улога игра темпото?

  Зависи што сакам во моментот . Ако сакам груб секс , тогаш преферирам груб и брз однос . Ако сакам нежен секс , нормално , сакам да биде нежен и внимателен .

  Какво темпо ви одговара?

  Повторно ќе кажам . Зависи што сакам во даден момент .

  Колкава улога игра позата?

  Само онаа ми смета , како доги што е , ама тој е во лежечка положба . Ја мразам таа поза , бидејќи никако , ама баш никако не можам да дојдам до оргазам . Се измачувам за да постигнам оргазам , и често не успевам во тоа . Затоа и не ја практикувам воопшто .