1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Квиз

Дискусија во 'Форумски игри' започната од Lovely, 2 февруари 2010.

 1. Lovely

  Lovely Популарен член

  Се зачлени на:
  30 ноември 2009
  Пораки:
  1.262
  Допаѓања:
  1.057
  Пол:
  Женски
  Гледам дека игрите се многу популарни... Па и јас решив да отворам една... Ајде да поставуваме прашања од општа култура, и да видиме кој колку знае...
  Играта ке се игра така што јас ке поставам едно прашање, а другиот под мене ке одговори на тоа прашање и ке постави друго и се така натаму... :)
  Што значи терминот ПОЛИГАМИЈА?
   
 2. babyketi

  babyketi Популарен член

  Се зачлени на:
  29 ноември 2009
  Пораки:
  1.302
  Допаѓања:
  669
  Poligamija znaci ziveenje na covekot-zenata so poveke partneri .
  Po priroda (vo sociologijata) se doslo do zaklucok deka covekot e mnogamno sustestvo i zivee so eden partner,ama praksata pokazuva deka sekoj covek-zena vo zivotot osven postojaniot imale,barem uste eden partner.
  Licno smetam deka covekot e poligamno sustestvo.
  STO E TOA AVERZIJA?
   
 3. majatri

  majatri Истакнат член

  Се зачлени на:
  25 ноември 2009
  Пораки:
  81
  Допаѓања:
  36
  Oдбивност

  Што е дискриминација?
   
 4. peperutkaa

  peperutkaa Популарен член

  Се зачлени на:
  25 ноември 2009
  Пораки:
  940
  Допаѓања:
  615
  Пол:
  Женски
  Одземање и непочитување на личните права

  Што е егоцентричност?
   
 5. Braveheart

  Braveheart Истакнат член

  Се зачлени на:
  31 јануари 2010
  Пораки:
  609
  Допаѓања:
  94
  Одземање на правата, потценување или потчинување на некој којшто не е ист како нас.

  Што е интрига?
   
 6. kristin4e

  kristin4e Истакнат член

  Се зачлени на:
  21 ноември 2009
  Пораки:
  266
  Допаѓања:
  122
  потајно и вешто смислено дејствоза да се постогне нешто или да се осуети нешто,сплетка..
  Што е флегма?
   
 7. kristin4e

  kristin4e Истакнат член

  Се зачлени на:
  21 ноември 2009
  Пораки:
  266
  Допаѓања:
  122
  Ајде флегмиии...Кај сте? Никој не знае што е флегма во вистинска смисла на зборот? :lol:
   
 8. LAVICA81

  LAVICA81 Истакнат член

  Се зачлени на:
  15 јануари 2010
  Пораки:
  165
  Допаѓања:
  19
  MLITAV,MRZLIV COVEK

  EGZIBICIJA :ugeek:
   
 9. kristin4e

  kristin4e Истакнат член

  Се зачлени на:
  21 ноември 2009
  Пораки:
  266
  Допаѓања:
  122
  Флегма - Вискозна течност :lol:
  Егзебиција - Јавно прикажување
  Полртонство?
   
 10. kate21

  kate21 Популарен член

  Се зачлени на:
  20 декември 2009
  Пораки:
  4.220
  Допаѓања:
  3.852
  Пол:
  Женски
  Подлижување,упикливост.

  Фертилитет?
   
 11. kristin4e

  kristin4e Истакнат член

  Се зачлени на:
  21 ноември 2009
  Пораки:
  266
  Допаѓања:
  122
  Бројот на новородени деца,способност на жената да раѓа.
  Што е амонијакот?
   
 12. Hipica

  Hipica Форумски идол

  Се зачлени на:
  31 декември 2009
  Пораки:
  14.369
  Допаѓања:
  14.818
  Хемиско соединение :lol: :lol: Ен-Ха-4 мислам беше.

  Што изучува статиката?
   
 13. Katja.efremova

  Katja.efremova Истакнат член

  Се зачлени на:
  23 декември 2009
  Пораки:
  658
  Допаѓања:
  89
  Статистиката претставува збир на начини и научни методи за проучување на некоја масовна појава :D
  Што претставува правна норма?
   
 14. Hipica

  Hipica Форумски идол

  Се зачлени на:
  31 декември 2009
  Пораки:
  14.369
  Допаѓања:
  14.818
  СТАТИКА
  не СТАТИСТИКА :lol:
   
 15. Katja.efremova

  Katja.efremova Истакнат член

  Се зачлени на:
  23 декември 2009
  Пораки:
  658
  Допаѓања:
  89
  Леле незнам што ми е :D :D :D дали почна да ми се спие ногу извинете :D а одговор за тоа незнам :D
   
 16. la.chica

  la.chica Истакнат член

  Се зачлени на:
  1 февруари 2010
  Пораки:
  137
  Допаѓања:
  0
  статика-1.наука за рамнотежата на силите; 2. состојба на мирување на тело во одреден момент; спрот, динамика.

  Што е луфтика?
   
 17. kristin4e

  kristin4e Истакнат член

  Се зачлени на:
  21 ноември 2009
  Пораки:
  266
  Допаѓања:
  122
  Е,мислиш ама не беше NH4 туку NH3 беше... :lol:
   
 18. Hipica

  Hipica Форумски идол

  Се зачлени на:
  31 декември 2009
  Пораки:
  14.369
  Допаѓања:
  14.818
  :lol: :lol: Сум заборавила. :lol: :lol:
  Абе луфтирање и луфта знам шо е, ама луфтика... :lol: :lol: :lol:
   
 19. kristin4e

  kristin4e Истакнат член

  Се зачлени на:
  21 ноември 2009
  Пораки:
  266
  Допаѓања:
  122
  Ха,ха ме изнасмеа Хипи...
  Чикита! Абе кажвај брзо што е ова луфтика,зошто ние изветреани и излувтирани вака не можиме да се сетиме...Се укочивме...Ни на горе ни надолу..Ај, зш ќе си го смениме прашањево со "правни норми" од погоре и така то си беше на ред... :lol:
   
 20. LaFille

  LaFille Истакнат член

  Се зачлени на:
  28 ноември 2009
  Пораки:
  1.358
  Допаѓања:
  57
  А да не е жена што луфтира или што се луфтира? :lol: