Квиз

Дискусија во 'Форумски игри' започната од Lovely, 2 февруари 2010.

 1. la.chica

  la.chica Истакнат член

  Се зачлени на:
  1 февруари 2010
  Пораки:
  137
  Допаѓања:
  0
  не е ништо од наведеното

  луфтика е празноглава девојка така малку глупа

  што е дипсоманија?
   
 2. kristin4e

  kristin4e Истакнат член

  Се зачлени на:
  21 ноември 2009
  Пораки:
  266
  Допаѓања:
  114
  Дипсоманија-Алкохолизам
  Ај да свртиме малку на полесни прашања...Да трге играва...
  Еве вака...
  Во кој град се наоѓа познатото светилиште" Ѕидот на плачот"?
   
 3. kate21

  kate21 Популарен член

  Се зачлени на:
  20 декември 2009
  Пораки:
  4.220
  Допаѓања:
  3.826
  Пол:
  Женски
  Ерусалим.

  Што е телекинеза?
   
 4. LaFille

  LaFille Истакнат член

  Се зачлени на:
  28 ноември 2009
  Пораки:
  1.358
  Допаѓања:
  51
  Поместување на предмети без непосреден допир  Што е ономатопеја?
   
 5. Lovely

  Lovely Популарен член

  Се зачлени на:
  30 ноември 2009
  Пораки:
  1.262
  Допаѓања:
  1.054
  Пол:
  Женски
  Ономатопеја е стилско изразно средство, зборовите се создадаваат со имитирање на гласови од природата или гласови на животни.
  Што е диворцијалитет?
   
 6. Ariel

  Ariel Форумски идол

  Се зачлени на:
  7 декември 2009
  Пораки:
  3.388
  Допаѓања:
  46.394
  Ваљда стапка на разводи :?:

  Како се вари турско кафе? :D
   
 7. LaFille

  LaFille Истакнат член

  Се зачлени на:
  28 ноември 2009
  Пораки:
  1.358
  Допаѓања:
  51
  Го земаш ѓезвето и прво проверуваш да не има некоја дупка низ него за да не истече кафето. И потоа стваш кафе (секако количината зависи од тоа дали сакаш да правиш влашко кафе или за да може петел да застане одозгора) шеќер по желба но сепак да имаш на ум дека шеќераната во Битола од време на време не работи, ставаш вода и пак со усул, можеби ќе ја поскапат, и го ставаш ѓезвето на плинско (никако струја, ја покачија за 10% ) и потоа си бркаш работа. Кога ќе биде готово, ќе се подигне да види кој го вари :lol:  Кога сме веќе кај рецептите, како се прави шербет?
   
 8. QWEEN

  QWEEN Истакнат член

  Се зачлени на:
  3 февруари 2010
  Пораки:
  30
  Допаѓања:
  1
  Шербет се прави со: 2топење шеќер“
  Чива жена била Хариет Смитсон?
   
 9. peperutkaa

  peperutkaa Популарен член

  Се зачлени на:
  25 ноември 2009
  Пораки:
  903
  Допаѓања:
  518
  Пол:
  Женски
  ме изнасмеа ла филе :lol: :lol: бравос
   
 10. babyketi

  babyketi Популарен член

  Се зачлени на:
  29 ноември 2009
  Пораки:
  1.302
  Допаѓања:
  623
  ALAL DA TI E!ME IZNASMEA!
  BITOLSKA RABOTA STO KE NI PRAVIS!!!!! :lol: :lol: :lol: :clap: :clap: :clap:
   
 11. LaFille

  LaFille Истакнат член

  Се зачлени на:
  28 ноември 2009
  Пораки:
  1.358
  Допаѓања:
  51
  Ама јас не сум битолчанка :?
   
 12. LaFille

  LaFille Истакнат член

  Се зачлени на:
  28 ноември 2009
  Пораки:
  1.358
  Допаѓања:
  51
  Ајде сега дајте на уште некое прашање да одговорам :lol:
   
 13. QWEEN

  QWEEN Истакнат член

  Се зачлени на:
  3 февруари 2010
  Пораки:
  30
  Допаѓања:
  1
  Еве ти прашање:
  Кои две ѕвезди од групата Beatles се сеуште живи?
  (ако се 4 члена а двајца умрени)
   
 14. LaFille

  LaFille Истакнат член

  Се зачлени на:
  28 ноември 2009
  Пораки:
  1.358
  Допаѓања:
  51
  Пол Макарни и Ринго Стар...За жал, Џорџ Харисон и Џон Ленон одамна ја свират Yesterday некаде на небо :lol:
  Кои 3 машки вокали ја исполнуваат All for love од филмот Тројцата Мускетари?
   
 15. kristin4e

  kristin4e Истакнат член

  Се зачлени на:
  21 ноември 2009
  Пораки:
  266
  Допаѓања:
  114
  Род Стујарт,Брајан Адамс и Стинг.
  Прашање - Ајде кога веќе сме кај овие тројца,да ги споменеме и балканските музички ѕвезди со ваква,специфична боја на гласот.
   
 16. Braveheart

  Braveheart Истакнат член

  Се зачлени на:
  31 јануари 2010
  Пораки:
  609
  Допаѓања:
  91
  Goran Bregovic

  Што е девијантност?
   
 17. 2468

  2468 Популарен член

  Се зачлени на:
  23 декември 2009
  Пораки:
  4.497
  Допаѓања:
  2.816
  Пол:
  Женски
  отстапување од некои вредности (математички кажано) , а може да се гледа и од друг аспек и тоа како девијантно однесување и тоа однесување го опишуваат три социјални класи.
  Кои се тие? :)
   
 18. kristin4e

  kristin4e Истакнат член

  Се зачлени на:
  21 ноември 2009
  Пораки:
  266
  Допаѓања:
  114
  Алкохолизам,наркоманија и проституција..
  Интровертна личност?
   
 19. mila89

  mila89 Истакнат член

  Се зачлени на:
  10 декември 2009
  Пораки:
  646
  Допаѓања:
  562
  Пол:
  Женски
  интровертни личности се повлечени луѓе,не сакат друштво,срамежливи се,не зборуваат многу или со еден збор најубаво им е кога се сами.
  А што е егзибиционизам?
   
 20. Lovely

  Lovely Популарен член

  Се зачлени на:
  30 ноември 2009
  Пораки:
  1.262
  Допаѓања:
  1.054
  Пол:
  Женски
  нагон кај душевно болни луѓе да ги разголуваат и јавно да ги покажуваат деловите од телото што се секогаш покриени (гениталиите и др.)
  Што е тоа канибализам???