Квиз

Дискусија во 'Форумски игри' започната од Lovely, 2 февруари 2010.

 1. Barbie-mwa

  Barbie-mwa Популарен член

  Се зачлени на:
  20 декември 2009
  Пораки:
  1.237
  Допаѓања:
  515
  Пол:
  Женски
  Карма означува труд кој ја обликува судбината на суштествата и во крајна линија резултира со повторно раѓање. Овој труд се одвива во 3 области: телесна, говорна и мисловна. Карма не означува едноставно некоја однапред одредена судбина, како што се често верува, туку таа е ознака за принцип на акција и реакција - човекот (суштество) пати од сопствените дела.

  Што е фобија?
   
 2. Hipica

  Hipica Форумски идол

  Се зачлени на:
  31 декември 2009
  Пораки:
  14.369
  Допаѓања:
  14.746
  Фобија е страв од некој предмет или појава.

  Што е делириум?
   
 3. Barbie-mwa

  Barbie-mwa Популарен член

  Се зачлени на:
  20 декември 2009
  Пораки:
  1.237
  Допаѓања:
  515
  Пол:
  Женски
  Делириум е квалитативно нарушување на свеста кој се јавува кај симптоматските психози. Тој може да се развива постепено, преку продромалниот стадиум (пределириум), кој се карактеризира со нарушување на свеста, лесен моторен немир, емоционална раздразливост, страв, преосетливост на сетилните дрезби, со нарушување на вниманието и сфаќањето.  Што е екцем?
   
 4. LaRagazza

  LaRagazza Истакнат член

  Се зачлени на:
  10 декември 2009
  Пораки:
  203
  Допаѓања:
  114
  Шо е финатата со квизов? Работата е да направиш copy-paste од википедија? Бог да чува!
   
 5. Dushica-sk

  Dushica-sk Популарен член

  Се зачлени на:
  12 јануари 2010
  Пораки:
  5.048
  Допаѓања:
  3.908
  Сеа баш видов неколку мислења наназад.. нели поентата да прашувате и со свои зборови , по свое мислење да се одговара а не копи пасте на гугл.. :)
   
 6. zver

  zver Истакнат член

  Се зачлени на:
  27 февруари 2010
  Пораки:
  128
  Допаѓања:
  3
  Што е инсомниа?
   
 7. Braveheart

  Braveheart Истакнат член

  Се зачлени на:
  31 јануари 2010
  Пораки:
  609
  Допаѓања:
  91
  Инсомниа е губење на сонот од преголема психичка преоптовареност.

  Главен град на Швајцарија?
   
 8. zver

  zver Истакнат член

  Се зачлени на:
  27 февруари 2010
  Пораки:
  128
  Допаѓања:
  3
  Цирих

  Од каде извира реката Дунав
   
 9. hristin4e

  hristin4e Истакнат член

  Се зачлени на:
  25 ноември 2009
  Пораки:
  259
  Допаѓања:
  379
  Пол:
  Женски
  дунав извираасе од Шварцвалд мислам дека беше кој памти :)
  од кој е песната NIJE ON NIJE ON COVEK ZA TEBE?????
   
 10. Unfaithful18

  Unfaithful18 Популарен член

  Се зачлени на:
  11 јануари 2010
  Пораки:
  2.376
  Допаѓања:
  1.089
  Пол:
  Женски
  Берн е, не е Цирих :D
   
 11. WildAngel

  WildAngel Истакнат член

  Се зачлени на:
  19 февруари 2010
  Пораки:
  1.012
  Допаѓања:
  105
  што е делириум тременс?
   
 12. confused

  confused Популарен член

  Се зачлени на:
  5 декември 2009
  Пораки:
  175
  Допаѓања:
  321
  delirium tremens e akutna forma na deliruim..odnosno psihoticen sindrom koj se pojavuva najcesto kako komplikacija od hronicno alkoholiziranje.

  kako se vikala majkata na Aleksandar Makedonski??
   
 13. Hipica

  Hipica Форумски идол

  Се зачлени на:
  31 декември 2009
  Пораки:
  14.369
  Допаѓања:
  14.746
  Олимпија

  Во кој период имаме цреши?
   
 14. glow

  glow Популарен член

  Се зачлени на:
  24 декември 2009
  Пораки:
  3.023
  Допаѓања:
  1.254
  пролет/лето

  Каде ќе се одржува Евровизија оваа година?
   
 15. LaFille

  LaFille Истакнат член

  Се зачлени на:
  28 ноември 2009
  Пораки:
  1.358
  Допаѓања:
  51
  Норвешка


  Кој победи на Евровизија 2008?
   
 16. glow

  glow Популарен член

  Се зачлени на:
  24 декември 2009
  Пораки:
  3.023
  Допаѓања:
  1.254
  Dima Bilan- “Believe“

  Мене многу повеќе ми се свиѓаше неговата песна од 2006 -“Never let you go“. :up:

  Колкава е површината на Република Македонија?
   
 17. Ariel

  Ariel Форумски идол

  Се зачлени на:
  7 декември 2009
  Пораки:
  3.388
  Допаѓања:
  46.394
  Кога учев школо последен пат беше 25713 km2.

  Кои цреши се најубави?
   
 18. LaFille

  LaFille Истакнат член

  Се зачлени на:
  28 ноември 2009
  Пораки:
  1.358
  Допаѓања:
  51
  Тие во дворот на комшијата :lol: :lol:


  Кој беше прогласен за најдобар филм за 2009 на Доделување на Оскарите?
   
 19. C.Bradshaw

  C.Bradshaw Истакнат член

  Се зачлени на:
  7 март 2010
  Пораки:
  95
  Допаѓања:
  13
  'Slumdog Millionaire'

  Што е тоа егсзорцист ?!
   
 20. sweety.86

  sweety.86 Истакнат член

  Се зачлени на:
  18 март 2010
  Пораки:
  162
  Допаѓања:
  20
  Сигурно мислиш на ЕГЗОРЦИСТ без “С“- верски фанатик, оној кој истерува духови.