Квиз

Дискусија во 'Форумски игри' започната од Lovely, 2 февруари 2010.

 1. chicka

  chicka Истакнат член

  Се зачлени на:
  8 мај 2010
  Пораки:
  1.277
  Допаѓања:
  92
  да ама на латински е...
   
 2. Tabby

  Tabby Истакнат член

  Се зачлени на:
  28 мај 2010
  Пораки:
  127
  Допаѓања:
  22
  Ајде да продолжиме :)

  Што е хипик ?
   
 3. mims-89

  mims-89 Форумски идол

  Се зачлени на:
  7 мај 2010
  Пораки:
  6.488
  Допаѓања:
  24.018
  Според мене хипик е личност која што го негува и го носи стилот на хиците чие движење се појавило во Америка во 60тите години, тие се залагаат за мирот и љубовта и се бунат против големците во општеството, имаат посебен стил на облекување, составен од необични џинсови, марами, елеци, накит со знакчето на мирот итн... ако нешто не сум во право поравате ме...

  Што е алтуризам?
   
 4. Speechless

  Speechless Популарен член

  Се зачлени на:
  14 април 2010
  Пораки:
  3.286
  Допаѓања:
  1.809
  Пол:
  Женски
  Алутризмот претставува несебична грижа за доброто на другите.

  Терминот алтруизам оэначува животен став кој ги опфака несебичноста, наколонетоста, љубов кон другите и спремност да се помогне по секоја цена, дури и по цена на своја сопствена штета и жртва, без очекување на билокаква награда или надомест.


  што е параскаведекатриафобија?
   
 5. Lux

  Lux Форумски идол

  Се зачлени на:
  27 ноември 2009
  Пораки:
  7.068
  Допаѓања:
  6.341
  Пол:
  Женски
  Страв од петок 13 .
  Што е Коулрофобија?
   
 6. Phyramide

  Phyramide Популарен член

  Се зачлени на:
  12 јули 2010
  Пораки:
  3.009
  Допаѓања:
  14.764
  Фобија, страв од кловнови.

  За кој голем хит направи Милчо Манчевски видео спот, со кој „лапна“ награда од MTV - award for best rap video во деведесетите?
   
 7. Tamarax3Ronaldo

  Tamarax3Ronaldo Истакнат член

  Се зачлени на:
  13 јули 2010
  Пораки:
  40
  Допаѓања:
  6
  за песната "Tennessee" ..

  Која година беше уривањето на "близначките" со авионот ?
   
 8. Lux

  Lux Форумски идол

  Се зачлени на:
  27 ноември 2009
  Пораки:
  7.068
  Допаѓања:
  6.341
  Пол:
  Женски
  11 септември 2001 година
  Од каде потекнува зборот циркус?
   
 9. Glamour

  Glamour Истакнат член

  Се зачлени на:
  3 декември 2010
  Пораки:
  135
  Допаѓања:
  42
  Од латинскиот збор што значи круг :)
  Што е стереотип?
   
 10. senza.parole

  senza.parole Популарен член

  Се зачлени на:
  22 септември 2010
  Пораки:
  2.911
  Допаѓања:
  17.901
  Пол:
  Женски
  Иста постапка, неоригиналност, излитеност, изветвеност. :)

  Што е сонитет ?
   
 11. ciribiribela

  ciribiribela Популарен член

  Се зачлени на:
  12 август 2010
  Пораки:
  1.272
  Допаѓања:
  628
  Пол:
  Женски
  сонитет значи звучност, звучна содржина на гласот.
  Што е глауком?
   
 12. Barbie-mwa

  Barbie-mwa Популарен член

  Се зачлени на:
  20 декември 2009
  Пораки:
  1.237
  Допаѓања:
  515
  Пол:
  Женски
  Глауком е заболување на очниот нерв, кое се јавува поради покачен очен притисок и слаб доток на крв во окото, со карактеристични промени во видното поле.


  Што е тоа аналитичност?
   
 13. J.Ivanoska

  J.Ivanoska Популарен член

  Се зачлени на:
  1 февруари 2011
  Пораки:
  475
  Допаѓања:
  1.673
  Пол:
  Женски
  Аналитички, аналитичен - Од, заснован врз, или што користи анализа, што користи изделени зборови наместо флексивни форми.

  Што е Амбулофобија???
   
 14. imorena

  imorena Популарен член

  Се зачлени на:
  29 октомври 2010
  Пораки:
  333
  Допаѓања:
  1.451
  Пол:
  Женски
  Страв од одење.
  Што е литота?
   
 15. meruska

  meruska Истакнат член

  Се зачлени на:
  1 ноември 2010
  Пораки:
  472
  Допаѓања:
  101
  литота-тропа што значи пресвртувам
  Што значи име?
   
 16. GarpovaV

  GarpovaV Популарен член

  Се зачлени на:
  18 февруари 2011
  Пораки:
  999
  Допаѓања:
  1.962
  Пол:
  Женски
  Име - одбележје на секој човек, место, предмет...
  Што е тоа оратор? (повеќето го знаат, но...) :)
   
 17. swanprincess

  swanprincess Истакнат член

  Се зачлени на:
  25 април 2011
  Пораки:
  107
  Допаѓања:
  27
  Говорник..
  Што е филофобија ??
   
 18. Elennaa

  Elennaa Популарен член

  Се зачлени на:
  22 февруари 2011
  Пораки:
  3.901
  Допаѓања:
  12.685
  Пол:
  Женски
  Страв од љубов..
  Прирок? :P
   
 19. eemmiilliijjaa

  eemmiilliijjaa Истакнат член

  Се зачлени на:
  5 јануари 2011
  Пораки:
  549
  Допаѓања:
  213
  Прирокот е основен дел на реченицата (без прирок нема реченица).
  Што е Лумбална дископатија?
   
 20. mims-89

  mims-89 Форумски идол

  Се зачлени на:
  7 мај 2010
  Пораки:
  6.488
  Допаѓања:
  24.018
  Врска неам :lol:
  Што е социопат?