1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Керитоконус

Дискусија во 'Здравствени проблеми' започната од Sanya27, 26 септември 2013.

 1. Sanya27

  Sanya27 Активен член

  Се зачлени на:
  25 септември 2013
  Пораки:
  3
  Допаѓања:
  0
  Дали некој има ваква дијагноза и какви симптоми има?очниот доктор никако неможе да ми ги погоди леќите т.е не гледам чисто и заради тоа се посомневал на ова и ме праќа кај специјалист за корнеа т.е рожница. А со очила гледам супер па незнам дали со мене не е во ред или тој не ме прегледува како што треба 3 пара леќи сменав со никој убаво не гледам.