1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Кетонал-дали создаваат неплодност? Вистина или Лага?

Дискусија во 'Здравствени проблеми' започната од enamorena, 9 мај 2013.

 1. enamorena

  enamorena Истакнат член

  Се зачлени на:
  11 ноември 2012
  Пораки:
  21
  Допаѓања:
  18
  Пол:
  Женски
  Заради проблем со забите бев приморана да пијам кетонал 10 дена редовно по 2-3 на ден,а претходно сум пиела по 1 во месецот заради болна менстуација.Сега слусам разни озборуванја,предизвикувал стерилност и сто не,прасав фармацевт ми реце само го остетува црниот дроб и зелудникот?Во сто да се верува?? молам споделете мисленје или лицно искуство
   
 2. SEKERLEMA

  SEKERLEMA Популарен член

  Се зачлени на:
  11 февруари 2013
  Пораки:
  264
  Допаѓања:
  408
  Јас имам разговарано со докторка на темава и ми има кажано дека нема негативни последици ако се пие еднаш месечно заради болна менструација.
   
 3. ang246

  ang246 Истакнат член

  Се зачлени на:
  14 јуни 2012
  Пораки:
  660
  Допаѓања:
  145
  и јас имам слушнато дека го оштетува желудникот и предизвикува јадеж долу можеби и некои инфекции затоа мора обавезно со витамин б6 да се пија...а за стерилност прв пат слушам...
   
  На daniela14pet му/ѝ се допаѓа ова.