1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Кето Диета

Дискусија во 'Канта' започната од kristince51, 26 јуни 2020.

Статус на темата:
Не е отворена за нови одговори.
 1. kristince51

  kristince51 Популарен член

  Се зачлени на:
  9 јануари 2012
  Пораки:
  787
  Допаѓања:
  1.021
  Незнам дали има ваква тема,ако има админ нека избрише.
  Денес една од најпозната диета во светот е Кето диета која се заснова на висок внес на протени и масти а многу низок внес на јаглехидрати 20г дневно.Почетокот не се губи тежина додека недојде телото во кето состојба и самото тело за енергија троши масти.Што мислите вие за ова диета?
   
 2. AAKG

  AAKG Истакнат член

  Се зачлени на:
  5 август 2019
  Пораки:
  1.060
  Допаѓања:
  1.231
  Da se vnimava na hdl, drugoto e ok.
   
 3. marija305

  marija305 Популарен член

  Се зачлени на:
  3 декември 2014
  Пораки:
  1.083
  Допаѓања:
  7.836
  Пол:
  Женски
Статус на темата:
Не е отворена за нови одговори.