1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Кивање со крв

Дискусија во 'Здравствени проблеми' започната од baby dool, 15 јануари 2016.

 1. baby dool

  baby dool Истакнат член

  Се зачлени на:
  8 мај 2015
  Пораки:
  52
  Допаѓања:
  32
  Пол:
  Женски
  Прет пола саат кивнав два пати вториот пат на раката имаше и крв.... Пробав по гугал али не најдов ништо.... Сеа ме фаќа паника тоа ми се случува прв пат не знам како ќе дочекам да идам на лекар и да видам што е.... Ако некој имал вакво искуство ве молам пишете....
  image.jpeg
  еве како изгледаше ја сликав за да ја покажам на доктор
   
 2. baby dool

  baby dool Истакнат член

  Се зачлени на:
  8 мај 2015
  Пораки:
  52
  Допаѓања:
  32
  Пол:
  Женски
  Нема ли никој онлине за да напише некој одговор.... Надвор од памет сум што би можело да е
   
 3. Winter Lady

  Winter Lady Популарен член

  Се зачлени на:
  9 февруари 2015
  Пораки:
  3.421
  Допаѓања:
  26.046
  Пол:
  Женски
  Може претходно ти течело крв од носот па затоа.Незнам што друго би можело да е.Мене пред 3 месеци од уста ми претече.А истиот ден од носот ми течеше, па си поврзав дека ми е од тоа.
   
 4. baby dool

  baby dool Истакнат член

  Се зачлени на:
  8 мај 2015
  Пораки:
  52
  Допаѓања:
  32
  Пол:
  Женски
  Не ми е од носот ништо течело, изненадно кивнав и ете тоа имав на раката и сеа мислам на најлошо.....
   
 5. Zeynep

  Zeynep Популарен член

  Се зачлени на:
  23 февруари 2015
  Пораки:
  784
  Допаѓања:
  1.100
  Пол:
  Женски
  Мене така еднаш ми се случи,кога кивнав,крв ми истече.Докторот ми кажа дека е од промена на времето,беше жешко паметам,наеднаш ладно стана.Моето од тоа беше,сега твоето не знам,најарно ти е да отидеш да се провериш и крвта да не ти е слаба,зошто крв од носот тече од анемичност,слабокрвност,и мене еден период од тоа ми течеше.
   
 6. baby dool

  baby dool Истакнат член

  Се зачлени на:
  8 мај 2015
  Пораки:
  52
  Допаѓања:
  32
  Пол:
  Женски
  Се надевам дека не е ништо страшно ке одам денес на лекар инаку крвта ми е јака скоро ја проверував секогаш имам хемоглобин над 140 а никогаш ми нема од нос течено крв
   
 7. marijaz

  marijaz Истакнат член

  Се зачлени на:
  10 јануари 2013
  Пораки:
  422
  Допаѓања:
  190
  Пол:
  Женски
  ништо страшно, кога киваш се напнуваш за да го исфрлиш воздухот, па од тој напор пукнале капилари во носот и ти истелко крв. Не се секирај :D
   
 8. k.frosina

  k.frosina Форумски идол

  Се зачлени на:
  30 август 2015
  Пораки:
  2.485
  Допаѓања:
  25.811
  Пол:
  Женски
  Kako sto kaza clenkata pogore sigurno ti puknal nekoj kapilar :)
  Nema mesto za panika :)
  Se izvinuvam za latinicata
   
 9. baby dool

  baby dool Истакнат член

  Се зачлени на:
  8 мај 2015
  Пораки:
  52
  Допаѓања:
  32
  Пол:
  Женски
  Najverovatno e toa bidejki i doktorot mi rece deka ne e strasno ako e ednas moze i nastinka da e
   
  На marijaz му/ѝ се допаѓа ова.
 10. JollyGirl

  JollyGirl Форумски идол

  Се зачлени на:
  15 јуни 2012
  Пораки:
  6.108
  Допаѓања:
  75.389
  Пол:
  Женски
  Аман сликава во спојлер ставете ја :puke: некој јаде, некој штотуку јадел....
  И ништо страшно, капилар пукнал. Се дешава.
   
  На marijaz и joy1 им се допаѓа ова.
 11. PogbaPol

  PogbaPol Популарен член

  Се зачлени на:
  27 мај 2015
  Пораки:
  2.511
  Допаѓања:
  10.355
  Пол:
  Машки
  mene ne mi e gadna
   
 12. Kenzoo

  Kenzoo Популарен член

  Се зачлени на:
  16 март 2015
  Пораки:
  451
  Допаѓања:
  1.189
  Пол:
  Машки
  Тоа може да биде и од СИНУСИТЕ имав сличен проблем, зборувам ако си имала проблем со синуси од порано...
   
 13. simonna.a

  simonna.a Форумски идол

  Се зачлени на:
  23 февруари 2013
  Пораки:
  4.445
  Допаѓања:
  32.465
  Пол:
  Женски
  Сега не сум баш стручна,ама можеби на несакање онака несвесно си се удрила некаде така нешто на носот па ти доаѓа да кивнеш...мислам дека не е страшно...
   
 14. JollyGirl

  JollyGirl Форумски идол

  Се зачлени на:
  15 јуни 2012
  Пораки:
  6.108
  Допаѓања:
  75.389
  Пол:
  Женски
  Урами ја дома и кога јадеш помфрит со кечап гледај си ја :rofl:
   
  На girl-miri, ku4ence, simonna.a и 2 други им се допаѓа ова.
 15. baby dool

  baby dool Истакнат член

  Се зачлени на:
  8 мај 2015
  Пораки:
  52
  Допаѓања:
  32
  Пол:
  Женски
  Ne sum imala problemi so sinusi nikogas... Taka odednas si kivnav i se sluci toa bev mnogu isplasena zatoa sto ne sum imala nikogas takva situacija i ne znaev sto da mislam ali najverovatno nisto strasno se nadevam nema da se povtori
   
 16. baby dool

  baby dool Истакнат член

  Се зачлени на:
  8 мај 2015
  Пораки:
  52
  Допаѓања:
  32
  Пол:
  Женски
  N
  nema nisto gadno na slikata..... Ima i pogadni i postrasni raboti
   
  На marijaz му/ѝ се допаѓа ова.
 17. Winter Lady

  Winter Lady Популарен член

  Се зачлени на:
  9 февруари 2015
  Пораки:
  3.421
  Допаѓања:
  26.046
  Пол:
  Женски
  Па во спојлер е сликата :lol:
   
 18. cresa-jagoda

  cresa-jagoda Форумски идол

  Се зачлени на:
  9 јуни 2012
  Пораки:
  8.263
  Допаѓања:
  34.534
  Пол:
  Женски
  @Winter Lady Претходно не беше сликата во спојлер ;)
   
  На joy1 и JollyGirl им се допаѓа ова.
 19. Lady Phoenix

  Lady Phoenix Форумски идол

  Се зачлени на:
  10 мај 2015
  Пораки:
  2.033
  Допаѓања:
  58.306
  Пол:
  Женски
  Зошто, о, зошто се отвараат само нови теми? Има тема за здравствени проблеми, има мал милион други теми каде може да се смести прашањево и да добие одговор.

  Ништо страшно не ти е тоа. И аман, немојте веднаш како некои хипохондрици - кивнав, ми протече крв, сега мислам на најлошото и гуглам (што е уште полошо).

  Жив човек си, се случува сешто. Може да е опасно ако се случува повеќе пати или подолго време. Што требаше летоска ние да направиме? На брат ми цел месец крв од нос од чиста мира му течеше... Па дури и тоа не беше опасно, му препишаа многу Ц витамин и средство за стеснување на крвните садови и помина.

  Вака, ако си била настината, може да кивнеш и крв да ти протече. Може ако ти бил повисок притисокот, исто. Ако си вложила повеќе напор при кивањето, може ти пукнал капилар, ама она најлошото и други лоши работи ретко се испоставува дека ги имаш.

  Затоа уживај и пливај и малце помалце со гугл и со потресување за секоја ситница.
   
 20. Prijatelot

  Prijatelot Истакнат член

  Се зачлени на:
  2 февруари 2015
  Пораки:
  2.321
  Допаѓања:
  2.776
  Пол:
  Машки
  Иди бе на лекар што се заебаваш на форум со крв на рука?
  Ако ти се деси пак такво нешто иди дирекно на лекар...