1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Килограмите и врската

Дискусија во 'Врски' започната од RainBow, 27 април 2011.

  1. MarchelineAmaru

    MarchelineAmaru Популарен член

    Се зачлени на:
    7 јули 2010
    Пораки:
    2.255
    Допаѓања:
    1.343
    Многу би сакала моето либенце да биде барем 10 кг подебело,многу ми е сувичко (170 /50кг ;( ).Ама ни грам не можи да се поправи,а јаде како ненаситно!
    Јас сум 160 висока и имам 53 кг,таман ми стојат,имам нормални гради и малку поголемко газе и стално ме зафркава за газето,ми вели дека се што ќе каснам таму ми се лепи :lol: Се разбира ,на зафрканција.
    Зимава бев малку повеќе поправена (62кг) ама му се запнав и ги стопив.Ништо ми немаше преречено,ни на шала,свесна си бев дека треба да се средам и крај,тоа е тоа.Моја кривица.

    Памтам еднаш,во 8-мо одделение беше,имав стварно проблем со тежината (73 кг на 154 висина во тоа време) ,не бев разлеана,цврста си бев ( спорт и остало) ,ама се познаваше особено во газот и бутовите дека е прекумерно.

    И запознав еден батка,онака ми се свиѓаше.не којзнае колку, ама ај се запна да се мува со мене. И ок,така нека биди,за една шема,не е страшно. И после типов ( многу погрд од мене,во секој случај) ми вика - Да не беше буцка,ќе те фаќав за женска. А јас сета нервозна ,му се правам на искулирана и му викам -Извини,ти си пресув за мене,јас сакам батки со мускулишта. И типот не знаеше кај да се пикне,пусто незгодно :rofl:

    По некој месец,пред полуматурата,ме фати инат,се запнав со диетата на Жан Митрев,скинав 15 кг и оттогаш се трудам да држам секси линија :lol:
     
  2. girl.23

    girl.23 Истакнат член

    Се зачлени на:
    2 јули 2011
    Пораки:
    2.129
    Допаѓања:
    1.798
    кој те сака, каква и да си ке те сака, нема тука што :)
    ама имам приметено дека притисокот е поголем на женските да се тип-топ, а колку машки немаат ни едно мускулче, а сакаат згодна женска. :@
     
    На srcekrsacka и eli25 им се допаѓа ова.
  3. elicka81

    elicka81 Истакнат член

    Се зачлени на:
    18 јули 2011
    Пораки:
    7
    Допаѓања:
    0
    So decko mi sme vo vrska 2 meseci i veke cuvstvuvam deka dojde momentot koga treba da go napravime toa :) no nekako go odolgovlekuvam toa bidejki imam nekoe kilo poveke a decko mi e vo super forma , toj e sportist. Mnogu mi e stram koga ke pocne da ja nasocuva situacijata vo taa nasoka koga sme sami , sekogas go odbivam
    [mod-kirilica:1vfhk1am][/mod-kirilica:1vfhk1am]
     
  4. Estranged

    Estranged Форумски идол

    Се зачлени на:
    2 јули 2011
    Пораки:
    1.737
    Допаѓања:
    24.500
    Морам да ти кажам дека правиш гоооолема грешка. Доколку тоа „некое кило повеќе“ не се минимум 10 кила, мали се шансите дека тој воопшто нешто ќе забележи, а дури и да се работи за поголем вишок, верувај дека нема да му пречи. Но твојата несамодоверба сигурно ќе му пречи. Затоа, поработи малку на случајот, натерај се себеси да се чувствуваш убаво во сопствената кожа (ако ептен ти сметаат килограмите, почни да спортуваш - може нема одма да се познава на твоето тело, но сигурно ќе бидеш позадоволна со самата себе), набилдај ја својата самодоверба. Запомни: ти си убава, згодна, секси. Ти се сакаш самата себеси. Среќна си и уживаш во своето тело. А ќе ужива и тој.
    Ова не ти го пишав од што сакам да ти солам памет или нешо слично.. работата е што до пред некое време и јас го имав твојот проблем (5-6 кила вишок = 50-60 % самодоверба мањак), се додека еден ден самата себеси не си ги кажав овие работи и се натерав да сфатам дека она што мене ми изгледа како толку огромен проблем, за него не постои. А така и беше. И ден денес тој го сака моето тело такво какво што е, а јас никад не сум се чувствувала посекси... :inlove:
     
    На elicka81 му/ѝ се допаѓа ова.
  5. elicka81

    elicka81 Истакнат член

    Се зачлени на:
    18 јули 2011
    Пораки:
    7
    Допаѓања:
    0
    фала ти многу estranged
     
  6. simoncelicius

    simoncelicius Популарен член

    Се зачлени на:
    29 јануари 2011
    Пораки:
    3.536
    Допаѓања:
    7.800
    Пол:
    Женски
    апсолутно се согласувам со ова, тој попрво ќе го забележи твоето чудно однесување а не вишокот кг а освен тоа ако те сака вистински нема да му сметаат и 10 кг вишок
     
    На Candice.S му/ѝ се допаѓа ова.
  7. Estranged

    Estranged Форумски идол

    Се зачлени на:
    2 јули 2011
    Пораки:
    1.737
    Допаѓања:
    24.500
    Нема на што душо, како што кажав и јас поминав низ сето ова... Камо да имаше некој мене да ме опамети тогаш :D
     
  8. creshicka

    creshicka Популарен член

    Се зачлени на:
    30 март 2011
    Пораки:
    2.152
    Допаѓања:
    5.709
    Пол:
    Женски
    Јас сум 165 висока и 50 килца, а дечко ми е 170 висок и 81 кило. Таман ми е, не сум се жалела никогаш за неговата тежина, како меченце ми е :$ А и тој нема кажено ништо за мојата тежина, таман ми се килцата. :)
     
  9. AlicaInWonderland

    AlicaInWonderland Популарен член

    Се зачлени на:
    26 ноември 2010
    Пораки:
    3.622
    Допаѓања:
    9.762
    Ако имаш 5-6 кг вишок тој тешко дека ќе забележи
    Ако имаш 15кг вишок тој веќе го забележал тоа (освен ако не си забулена цело време па никогаш не ја видел формата на твоето тело) и пак сака да е со тебе и пак сака да имате односи.
    Штом ја насочува ситуацијата го палиш каква што си
    Значи и во двата случаи нема потреба од оптеретување со нешто на кое нему очигледно не му пречи
     
  10. EnnieFabulous

    EnnieFabulous Истакнат член

    Се зачлени на:
    10 јануари 2010
    Пораки:
    717
    Допаѓања:
    399
    Да ви кажам право, дечко ми е многу контраверзен на оваа тема. Нема ден да не ми каже колку сум убава и секси, а сепак некогаш ќе ми подречи ко на шала да ги ослабнам малку нозете и задникот не ќе било лошо. Јес да имам крупни бутки, ама не е воопшто претерано, треба само некој цм салце да скинам.

    Меѓудругото, нема право да зборува, ко чичко е направен во стомакот од ко е на факултет.

    И да, му го плескам тоа в лице. :)
     
  11. Sunday-Rose

    Sunday-Rose Истакнат член

    Се зачлени на:
    30 декември 2010
    Пораки:
    349
    Допаѓања:
    123
    Пол:
    Женски
    Јас мислам дека не треба килограмите да претставуваат проблем во врската...но сепак јас мислам дека тежината е работа на која треба многу да се внимава, оти сега немој тука да се лажеме полни4ка, оваква, онаква, се знае дека ако тежината е прекумерна (сеа нели зборам за 80-90+ кила, а не за некои моми4ки кои шо кога ќе видат дека се 48кила и одма пани4ат како се здебелиле ова она...)е многу штетна и треба да се превземат повеќе работи за да се намали тежината, нормално не мислам на диети за изгладнување со кои повеќе ќе си го расипиш здравјето, туку нели постепено, со повеќе физи4ка активност, здрава храна итн итн... и така некако полека да се доведе тежината во некои граници на нормала оти прекумерната тежина може да направи многу проблеми со здравјето и тоа стварно многу..
     
  12. crazyinlove19

    crazyinlove19 Популарен член

    Се зачлени на:
    20 март 2011
    Пораки:
    3.753
    Допаѓања:
    3.729
    Килограмите не би требало да имаат никакво влијание на една врска. Зборувам за врска во вистинска смисла на зборот, во која партнерите се сакаат поради тоа што се навистина, а не само заради физичкиот изглед т.е. привлечност.

    Според мене би било многу површно ако ваква работа влијае на врската. Да, може да се даде добронамерен совет или забелешка, ама ништо повеќе од тоа. Сите знаеме дека прекумерната тежина пред се не е здрава, па ако партнерот се здебели претерано би му кажала да внимава. И мене да ми се случи такво нешто, не би ми сметало ако тој ми каже и ме посоветува.

    Самодовербата е најважна во случајов. Ако човек се сака таков каков што е, и другите ќе го сакаат.
    Ако некој е со вас, значи ве сака такви какви што сте, со сите ваши доблести и мани.
     
  13. Radiance

    Radiance Истакнат член

    Се зачлени на:
    10 август 2011
    Пораки:
    130
    Допаѓања:
    170
    Уште кога ја видов темата, веднаш ми текна на едно нешто. Килограмите и Девојките. Сосем различно од името на темата. Знам знам сега ќе почнат да се лутат и девојки и за тоа што јас сум машко и како сум смеел да прокоментирам вакво нешто на женски форум. Да, го кажав. Сите девојки ( ок ајде 97% ) се опседнати со тежината... а сте опседнати затоа што мислите дека на момчето ќе му смета да имате некој вишок килограм. На мене искрено а и како што сум разговарал со 10тина други другари ич не им смета тежината на нејзините девојки, бидејќи ние што мислиме дека е дебело девојче вие мислите дека е гигантско. Со вашите 62 кг мислите дека сте слонови :) Многу не обрнувајте внимание на тежината, оставете се да си тече по природен пат, одвреме навреме потрчајте или дигнете едно шише вода во рака, но премногу грижи за килограмите и некогаш ствара проблеми во врската... In my opinion.
     
    На CharmedGirl му/ѝ се допаѓа ова.
  14. Yipman2

    Yipman2 Форумски идол

    Се зачлени на:
    3 октомври 2010
    Пораки:
    4.029
    Допаѓања:
    25.020
    Барем во мојата околина повеке се прифатени дебелите или пуничките машки него девојките

    али сепак мене лично повеке би ми одговарало девојка пуничка која ке ме сака , него слаба која ради везе ке е со мене

    е сеа девојка од 120 кила ..... НЕ
     
  15. seksi

    seksi Истакнат член

    Се зачлени на:
    22 декември 2009
    Пораки:
    377
    Допаѓања:
    113
    Не личи девојката да се поправа откако е во врска. Може ја сака вистински, но секако ќе се загледува наоколу. Така да подобро е, и посигурно ќе е чувството во нас ако се трудиме да одржиме некоја линија.
     
    На XMaN му/ѝ се допаѓа ова.
  16. XMaN

    XMaN Популарен член

    Се зачлени на:
    25 мај 2011
    Пораки:
    1.307
    Допаѓања:
    2.370
    Најчесто секој се труди да е во некоја форма додека најде партнер и чим дојде до сериозна врска и мозокот сигнализира тоа е тоа доаѓа до опуштање и до постепена негрижа за сопственото тело, во стил веќе не е битно како изгледам што според мене е многу погрешно.

    Добрата линија е пред се корисна за самиот себе, дава самодоверба и понатаму во врската а освен тоа му прави задоволство и на твојот партнер како и го мотивира да постапува слично и затоа и не е случајно што најчесто двајцата се дебелеат и престануваат да се мотивираат да изгледаат исто како пред почетокот на врската.

    Проблемите настануваат кога едниот останува ист а другиот неконтролирано престанува да се грижи за сопственото тело и тука би требало првиот партнер да реагира на време и да го мотивира другиот а не пасивно да чека и да трпи во име на љубовта, не е љубов да го пуштиме партнерот да се запусти само за да не го навредиме.

    Мене би ми сметало ако девојката престане да се грижи за својата линија во врската така да во никој случај не би дозволил да дојде до таму и би направил се што е во моја моќ да ја мотивирам да вежба или барем да припази на исхраната.

    За неколку килца вишок нормално никој не би правел проблем :).
     
    На srcekrsacka, maca78, seksi и 1 друга личност им се допаѓа ова.
  17. Iva-Mici

    Iva-Mici Популарен член

    Се зачлени на:
    1 август 2010
    Пораки:
    1.168
    Допаѓања:
    237
    Eве баш дечко ми се поправил 2-3 кила,можеби и 4,ама мене воопшто не ми пречи тоа,мислам дека и него не би му пречело да се здебелам јас,сеа нормално не да станам 100+ кила,ама за 3-4-5кила да ми рече одма да ослабам па одма ќе му раскинам.Тоа не е љубов,ако секој грам на тебе го приметува и те замара колку да ослабеш.Еве баш сега сум на диета да симнам уште 4 кила-5 и да бидам 52,а дечко ми ми вика топ си,ама и да ослабеш и да останеш ваква мене исто ми е,нити тогаш ќе те сакам повеќе нити сега.
     
  18. seksi

    seksi Истакнат член

    Се зачлени на:
    22 декември 2009
    Пораки:
    377
    Допаѓања:
    113
    Не ми беше зборот дека ќе те остави, или слично, туку заради самодовербата. А и сигурно сакаме да се гордееме на дечкото/девојката како е згоден/а хехехе.
     
    На XMaN му/ѝ се допаѓа ова.
  19. Iva-Mici

    Iva-Mici Популарен член

    Се зачлени на:
    1 август 2010
    Пораки:
    1.168
    Допаѓања:
    237
    Тоа да дефинитивно дека жената кога е послаба е посекси и има многууу повеќе самодоверба.Затоа и сум на диета :D не се чувстувам дебело,ама си осеќам некој вишок на мене.
     
  20. Ivycka

    Ivycka Истакнат член

    Се зачлени на:
    5 јули 2011
    Пораки:
    77
    Допаѓања:
    32
    Порано бев 5 кг послаба и многу си се бендисував како таква, ама моите дома и дечкото не баш |( Сега сум ненамерно поправена од лекови и 300 чуда околу 5-6 кг па многу сум им била слатка боже сачувај :lol:
    Ама мене не ми се допаѓа едноставно така да сум си на диета :)