1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Килограмите и врската

Дискусија во 'Врски' започната од RainBow, 27 април 2011.

  1. StefChef

    StefChef Истакнат член

    Се зачлени на:
    11 август 2012
    Пораки:
    1.655
    Допаѓања:
    488
    Има врска и те како, порано бев типот кој имаше совршено тело и можеше секоја девојка да ја има.
    И од пусти страв да не биде сам, се фатив со сосема спротивното на мене, нешто што не ми сметаше но не си одговаравме.
    Таа беше љубоморна зашто привлекував внимание и нормално дека можев да ја имам секоја девојка што ќе ја посакам, но заради мојата поврзаност и добрина така функционираше врската, се додека јас не отидов и станав дебелиот со 115 кг и не личев на ништо.
    Раскинавме и после еден месец ослабнав до 105 кг и веднаш почна да ме приметува, но сепак мило ми е што се вратив на старата форма и сега си фатив нешто што навистина вреди да се чува.
    Сега сум 95-98 кг и планирам заради себе да симнам до 85,па до 80 кг но да бидам дефиниран.
    Секако дека треба да се припазува и да се биде во нормала, луѓето што велат дека изгледот не е битен ќе речам дека игра удел, не е најбитниот но е битен.
    Изгледот игра улога во самодовербата на една девојка, се додека не излезе некоја позгодна девојка од неа, таа ќе има самодоверба.
     
  2. MorbGoth.666

    MorbGoth.666 Популарен член

    Се зачлени на:
    16 септември 2013
    Пораки:
    531
    Допаѓања:
    148
    Ајде да те охрабрам, ќе успееш! :clap: :clap: :up:

    И јас ти се придружувам, но јас за подолго.
     
    На Feodora му/ѝ се допаѓа ова.
  3. SiMpAtIcNaTa

    SiMpAtIcNaTa Популарен член

    Се зачлени на:
    30 мај 2010
    Пораки:
    329
    Допаѓања:
    1.580
    И на машко не можеш да му погодиш. Предходно бев многу полна, ама никој од бившите ми нема спомнато ништо. Не дека сум имала и некоја долга врска де. Со дечко ми сме година заедно. Физички многу си одговараме, и според тежина и според висина. Коа се фативме си бев таман, ама од седење дома качив 2-3 кг. Некогаш знае да замрчи `леле види колкава стана` `дебела си` `ослаби малку` и ништо само си се смешкав, викам ти гледај си за тебе, мене остај ме, јас ќе ослабам. Не дека планираше да ме остави, си знаев и сама дека сум поправена. Не сакам да се поправам само од причина што после ништо не ми стои убаво. Се осеќам огромна. Се немавме видено скоро два месеца, јас за тоа време ослабев (60 килца, ми одговараат ептен со висината. Ама одалеку изгледам послабо) и прво нешто коа ме виде, онака зачуден :o леле што си направила :lol: газот ти го нема, на што личиш, земај да јадеш бла бла. Никако да погодам. Цело време се врткаше околку мене, и мрчеше да јадам. Ама овој пат нема да го послушам. Таково си е човечето, на се наоѓа маана.
    Сега барем полесно се осеќам. Не мора да значи дека ако сум во врска и не треба да пазам на мене. Незнам зошто, ама напротив. Баш кога сум во врска се трудам, највеќе што можам.
     
  4. StefChef

    StefChef Истакнат член

    Се зачлени на:
    11 август 2012
    Пораки:
    1.655
    Допаѓања:
    488
    Има страв дека ќе те изгуби,сега кога си разубавена и поубава си мета на повеќе мажи :)
     
  5. Buterfly2576

    Buterfly2576 Истакнат член

    Се зачлени на:
    4 септември 2013
    Пораки:
    50
    Допаѓања:
    16
    Па добро не да ти замерува за некое кило ама доколку се претера ништо страшно и да ти пререче.
    Еве на пример јас многууууу се здебелив во последниов месец до месец ипол може и 8 кг и тоа нормално се приметува и не дека ми вика дека не му одговара него ми вика да повниманавам затоа што за мене и моето здравје не е убаво такво нагло здебелување :D а на него по секако сум му била убава само за мене не било убаво што и е така и на шала ме вика буцко. :lol: :lol: Така да стварно ми ги отвори очите пошто јас нејкев да верувам дека сум толку здебелена и се тешев дека огледалото и вагата нечинат :D Знам дека на женските килажата им е болна тема ама не го сваќајте тоа толку многууу озбилно и да се лутите толку :D
     
  6. haveasweetdream

    haveasweetdream Активен член

    Се зачлени на:
    23 септември 2014
    Пораки:
    19
    Допаѓања:
    8
    Пол:
    Женски
    Мислам дека партнерот секако треба да не сака, без разлика дали сме накачиле неколку килограми или сме ослабиле...
    Мегутоа да бидеме реални..кој дечко сака да фати згодна женска која во рок од неколку месеци ке накачи толку многу килограми што од згодна девојка ке премине во полничка...Не дека полничките девојки не се убави, значи ништо против нив, едноставно самата промена е голема...
    Имам пријателка која откако се фати со дечко и се здебели многу килограми, и тој постојано и пререкува и и го број секој залак...Не дека тоа е во ред, бидејки дополнително и ја пага самодовербата, ама и него не му е сеедно кога таа постојано се жали дека неможе да најде фармерки, дека нема кондиција за да оди некаде пешки, дека неможи да ги практикува сите пози во сексот итн....
    Во ваквите случаи мислам дека партнерот треба да ви помогни и да ве поддржи во тоа да ослабите доколку имате желба, но и вие самите немојте да си дозволите толкава промена само затоа што сте биле во долга врска...
     
  7. Bitter-Sweet

    Bitter-Sweet Форумски идол

    Се зачлени на:
    31 мај 2010
    Пораки:
    13.121
    Допаѓања:
    76.421
    Пол:
    Женски
    Јас сум слаба и тој сака да ме здебели :D Но наместо тоа, летово ослабев уште 3 килограми. Зимата имав стомаче, тоа нему му беше слатко и интересно наместо проблематично но сепак мене не ми се допаѓаше и ослабнав, дури и повеќе од посакуваното. Значи, немаме проблем со тоа. Е сега, и тој имаше на почетокот поцврсти и повидливи стомачни а сега не :D Да речеме дека ќе пушти стомаче, тогаш секако дека би ми сметало до некој степен, но тоа нема да ме натера да го оставам.
     
    На Petar80 му/ѝ се допаѓа ова.
  8. sjdgo

    sjdgo Форумски идол

    Се зачлени на:
    16 јули 2015
    Пораки:
    5.676
    Допаѓања:
    14.184
    Пол:
    Женски
    Jas imam nekakva fobija, ne podnesuvam debelina, nitu vishoci kako pivski stomaci, labavi gradi i slichno, takov partner ne doagja predvid :x Bi napushtila ne samo dechko, tuku i sopruzhnik za takvo zapushtanje, ne bi mozhela da bidam i da ostanam vo vrska so debel/zdebelen chovek.
     
    Последна измена: 24 септември 2015
  9. theowndemon

    theowndemon crazy cat lady Член на тимот

    Се зачлени на:
    17 септември 2013
    Пораки:
    12.579
    Допаѓања:
    155.737
    Пол:
    Женски
    Јас знам по извесен период да си пуштам стомаче - него тоа му е доста слатко, често си игра со него, скокотка и на прашање дали му смета ми враќа дека е нормално. Имам прилично големи бутчиња, мене ми сметаат тој ми вели дека сем ако јас неќам - да не ги намалвам дека биле таман.
    Кај него не ми смета и да пушти малце стомаче, а моментално нема. И него бутчињата му се поголеми, сака да ги намали - го поддржвам ама не го форсирам. Мене не ми смета.