Форумџика на годината 2021
 1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Киноа

Дискусија во 'Канта' започната од Zimone, 9 јануари 2020.

Статус на темата:
Не е отворена за нови одговори.
 1. Zimone

  Zimone Истакнат член

  Се зачлени на:
  8 мај 2019
  Пораки:
  104
  Допаѓања:
  83
  Пол:
  Женски
  Девојки дали користите киноа во исхрабата? Хранливоста и е на високо ниво, но освен варена киноа со брокула немам друга идеа како да ја подготвам...
  Ќе може ли да ги кажите вашите рецепти доколку ја користите?
   
 2. cresa-jagoda

  cresa-jagoda Модератор Член на тимот

  Се зачлени на:
  9 јуни 2012
  Пораки:
  6.978
  Допаѓања:
  31.976
  Пол:
  Женски
  Дупла тема, повели линк од веќе постоечката
  https://forum.femina.mk/threads/Киноа.17120/
   
  На Zimone му/ѝ се допаѓа ова.
 3. Zimone

  Zimone Истакнат член

  Се зачлени на:
  8 мај 2019
  Пораки:
  104
  Допаѓања:
  83
  Пол:
  Женски
  На cresa-jagoda му/ѝ се допаѓа ова.
Статус на темата:
Не е отворена за нови одговори.