Кинофобија-страв од кучиња

Дискусија во 'Психологија' започната од Papillon.Papi, 8 декември 2013.

 1. Cosmi

  Cosmi Форумски идол

  Се зачлени на:
  7 февруари 2012
  Пораки:
  2.593
  Допаѓања:
  39.122
  Пол:
  Женски
  Јас ,на 35 год.Од како земав куче,решив да се соочам.
  сега не само што не бегам од улични,туку ги хранам,ги носам по ветеринари,на стрерилизации,пансиони...
   
  На eleven му/ѝ се допаѓа ова.
 2. eleven

  eleven Активен член

  Се зачлени на:
  30 мај 2019
  Пораки:
  5
  Допаѓања:
  0
  Пол:
  Женски
  И ја обично кога сум надвор знам да му дадам на некое куче што ми е познато да јаде али ете исто, по него уште милион ќе се насоберат и ме фаќа огромна паника. Стравот уште ми е поголем и баш дека чуствуваат страв тоа ми е капак на се..
   
 3. Dream-Girl

  Dream-Girl Caffeine addict ☕ Член на тимот

  Се зачлени на:
  24 јуни 2013
  Пораки:
  11.517
  Допаѓања:
  127.887
  Пол:
  Женски
 4. Bezimenka90

  Bezimenka90 Истакнат член

  Се зачлени на:
  7 јануари 2016
  Пораки:
  817
  Допаѓања:
  4.372
  Пол:
  Женски
  И јас вака. :|

  Баш така од позади ме нападна улично куче. После лузната што си ја имав долго време на нога и 10тина вакцини за беснило/тетанус придружно имам и паника од кучиња. И тоа исклучиво ако се движат позади мене. Ми доаѓаат flashback-ови. :worried: До мене или пред мене ако се шетаат не ми смета.

  А на овој во афект не знам што би му направила. :D