1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Класични порфно филмови

Дискусија во 'Канта' започната од butterfly_mk, 19 мај 2018.

Статус на темата:
Не е отворена за нови одговори.
 1. butterfly_mk

  butterfly_mk Истакнат член

  Се зачлени на:
  3 јули 2017
  Пораки:
  134
  Допаѓања:
  320
  Пол:
  Женски
  Не можев да најдам ваква тема, но веќе некое време со маж ми го гледаме овој тип на филмчиња и дефинитивно разликата е ден и ноќ со сегашниве, многу подобро се осмислени и не се вештачки.
  Ќе издвојам неколку наслови кои мене лично ми се допаднале
  Доколку имате предлог слободно стајте линк од IMDB, ве молам без линкови со експлицитна содржина на темава.
   
 2. baba Rada

  baba Rada Популарен член

  Се зачлени на:
  27 мај 2015
  Пораки:
  4.526
  Допаѓања:
  25.568
  Пол:
  Женски
  Шта то беше порфно!???

  Мое време се гледаше Емануела :$во кино и во заден ред
   
  На cresa-jagoda, daylight, Tetrapak и 3 други им се допаѓа ова.
 3. butterfly_mk

  butterfly_mk Истакнат член

  Се зачлени на:
  3 јули 2017
  Пораки:
  134
  Допаѓања:
  320
  Пол:
  Женски
  Бре бре грамр назис одма... Моја грешка, нека го исправат модераторите насловот. :D
   
  На baba Rada му/ѝ се допаѓа ова.
 4. butterfly_mk

  butterfly_mk Истакнат член

  Се зачлени на:
  3 јули 2017
  Пораки:
  134
  Допаѓања:
  320
  Пол:
  Женски
  Што не е јасно?
   
 5. Poyraz Karayel

  Poyraz Karayel Истакнат член

  Се зачлени на:
  13 мај 2018
  Пораки:
  332
  Допаѓања:
  875
  Пол:
  Машки
  Супер си е темата, обожавам вакви ретро филмчиња... :)
   
 6. Јаневски

  Јаневски Популарен член

  Се зачлени на:
  12 јуни 2015
  Пораки:
  922
  Допаѓања:
  1.929
  Пол:
  Машки
  Pornhub: vintage porn. IMDb, кој ќе бара...
   
  На daylight му/ѝ се допаѓа ова.
 7. butterfly_mk

  butterfly_mk Истакнат член

  Се зачлени на:
  3 јули 2017
  Пораки:
  134
  Допаѓања:
  320
  Пол:
  Женски
  Па добро, лесно се наоѓаат ги има на сите xxx страни некои се и во 2K/4K резолуција реставрирани. Целта ми беше предлози за вакви филмчиња, пошто од денешните се 100% глупости.
   
  На A.27 му/ѝ се допаѓа ова.
 8. Poyraz Karayel

  Poyraz Karayel Истакнат член

  Се зачлени на:
  13 мај 2018
  Пораки:
  332
  Допаѓања:
  875
  Пол:
  Машки
  Предлог Adorable Lola (со Marilyn Jess) мислам дека го има на xhamster реставриран...
   
 9. baba Rada

  baba Rada Популарен член

  Се зачлени на:
  27 мај 2015
  Пораки:
  4.526
  Допаѓања:
  25.568
  Пол:
  Женски
  [QUOTE="butterfly_mk, post: 3928499, member: 119815 пошто од денешните се 100% глупости.[/QUOTE]

  А зошто мислиш дека денешните се глупи од вчерашните!??
   
 10. butterfly_mk

  butterfly_mk Истакнат член

  Се зачлени на:
  3 јули 2017
  Пораки:
  134
  Допаѓања:
  320
  Пол:
  Женски
  А зошто мислиш дека денешните се глупи од вчерашните!??[/QUOTE]

  Па очигледно е дека се сака само пари да се направи, нема во денешниве филмови никаква приказна освен 100% секс сцени, а да не збориме за надуените актерки и актери. Во класичните има ито каква подобра глума и приказна, не се директни порно снимки во 4 sида.
   
 11. daylight

  daylight Популарен член

  Се зачлени на:
  22 декември 2011
  Пораки:
  3.074
  Допаѓања:
  4.018
  Што пак води кон прашањето: што им е поентата на порно филмовите?
   
  На baba Rada му/ѝ се допаѓа ова.
 12. RainBow

  RainBow Глобален модератор Член на тимот

  Се зачлени на:
  3 декември 2009
  Пораки:
  21.359
  Допаѓања:
  63.346
  Пол:
  Женски
Статус на темата:
Не е отворена за нови одговори.