1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Клаустрофобија..

Дискусија во 'Психологија' започната од viki44e, 19 мај 2010.

  1. Компир Манџа

    Компир Манџа Истакнат член

    Се зачлени на:
    12 ноември 2019
    Пораки:
    2.835
    Допаѓања:
    4.291
    Пол:
    Машки
    Идол си ми жими се. :rofl::hug:
     
    На Feminka22 му/ѝ се допаѓа ова.
  2. savageu

    savageu Истакнат член

    Се зачлени на:
    27 декември 2015
    Пораки:
    196
    Допаѓања:
    142
    Пол:
    Женски
    Луѓе што страдате од клаустрофобија - како завршувате работа во банка? Скоро сите банки ги имаат оние двојни врати што премногу ги мразам и ми се чини срцев удар ќе доживеам кога треба да ги поминам. Утре треба да одам во банка и еве ми се превртува во стомак на помислата како ќе ги поминам. Лани знам не се заклучуваа, со обезбедување беше заради коронава ама не верувам уште да е така. Има ли некој друг ваков проблем и како го решава?
     
  3. Lotus Girl

    Lotus Girl Истакнат член

    Се зачлени на:
    5 септември 2021
    Пораки:
    801
    Допаѓања:
    3.867
    Пол:
    Женски

    Дишам длабоко и гледам што побрзо да го завршам процесот на ,,оклучување на врата,, и иди со помисла дека тоа ќе трае само минута и дека не може ништо да ти се случи поради тоа што има луѓе кои те гледаат и за не дај боже одма ќе реагират.
    али пред се мајндсетот да ти биде ова ќе потрае 1 мин .
     
    На savageu му/ѝ се допаѓа ова.
  4. Angie1432

    Angie1432 Форумски идол

    Се зачлени на:
    24 април 2019
    Пораки:
    7.267
    Допаѓања:
    37.092
    Пол:
    Женски
    Сѐ уште е така, има обезбедување и веднаш поминуваш или чекаш надвор, не се заклучени. Е сега не знам дали е така во сите филијали, ама јас кога бев пред една недела во комерцијална така беше.
     
    На savageu му/ѝ се допаѓа ова.