1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Клинички центар „Систина“

Дискусија во 'Здравствени проблеми' започната од Suzeto, 18 мај 2010.

  1. Suzeto

    Suzeto Истакнат член

    Се зачлени на:
    25 декември 2009
    Пораки:
    272
    Допаѓања:
    19
    vaseto mislejne za doktorite sestrite koj dr.e najdobar...se slusaat sekakvi glasini deka ne e toa sto bese sto mislite vie
     
  2. RainBow

    RainBow Глобален модератор Член на тимот

    Се зачлени на:
    3 декември 2009
    Пораки:
    21.796
    Допаѓања:
    65.515
    Пол:
    Женски
    А зошто да не е тоа што беше? Нели само локацијата се премести?
     
  3. Ariel

    Ariel Форумски идол

    Се зачлени на:
    7 декември 2009
    Пораки:
    7.787
    Допаѓања:
    131.401
    Не сум била откако се отвори клиничкиот центар.
    Во гинеколошко-акушерската болница имам доста стаж :) , и имам многу позитивни искуства.
    Сепак, сега мојот доктор се префрли во св.Лазар, па кога ќе биде време за редовен преглед, таму планирам да одам.
     
  4. Suzeto

    Suzeto Истакнат член

    Се зачлени на:
    25 декември 2009
    Пораки:
    272
    Допаѓања:
    19
    dodeka da zakazes 100 pati da se javis i sami si kazuvaat sto sakaat eve jas vo ponedelnik treba da odam za da vidime dali ce ja primam sestata inekcija merional ili inekcija za pukajne,a sestrata mi vika pa primaja i sestata i dojdi vo vtornik ,jas i rekov dr.mi rece da dojdam vo ponedelnik da me vidi,i taa a dr.taka vi rece itn. mnogu e da pisam vaka,i na kraj mi rece da se javam utre da go prasale a dva dena me matkaat uste vcera mi rekoja da go prasame javise utre sabajle pa javise porucek i porucek uste nekolu pati javise pokasno samo mi vikaa

    a se zaboraviv i sakaja da mi otkazat za drugiot mesec bez da razgovaraat so dr.mi vikaja da ne pocnuvam so merional i na kraj dr.im rece deka treba da odam na 5 den od ciklus
     
  5. mackice

    mackice Истакнат член

    Се зачлени на:
    1 септември 2010
    Пораки:
    237
    Допаѓања:
    12
    Navistina covek da ne znae kaj da odi,nema nekoj sto rabotaat stvarno seriozno.Sto mislite kade e podobro za poroduvanje vo SISTINA ili DRZAVNA???pozdrav
     
  6. inimini

    inimini Истакнат член

    Се зачлени на:
    20 август 2011
    Пораки:
    215
    Допаѓања:
    72
    Јас се породив со првото во дрзавна а потоа во Систина и можам да кажам дека немаможе да се спореди у никој случај. Систина е нешто што немам зборови нај нај и услуга и третман и се, а ти понатака како мислиш, Со срека
     
  7. Peperutche7

    Peperutche7 Истакнат член

    Се зачлени на:
    20 јануари 2011
    Пораки:
    120
    Допаѓања:
    23
    Дали некој знае колку чини вадење на трет крајник во Систина?
     
  8. mackica1

    mackica1 Популарен член

    Се зачлени на:
    3 јануари 2012
    Пораки:
    469
    Допаѓања:
    1.721
    Пол:
    Женски
    Jaс имам многу лошо искуство со оваа клиника, на одделот дерматологија кај д-р Андреј Петров, значи типов знам беше градоначалник на Карпош и нешто во политиката, не знам што завршил но едно знам, дека нема врска од дерматологија!

    Конкретно во мојот случај се работеше за бемка која што неодамна ја забележав на мојот грб и која сакав да ја прегледам зошто ми беше сомнителна.
    Значи како прво бев разочарана од целокупниот однос таму, закажувањето се одвиваше преку телефон и траеше можеби половина час :^) мислам дека толку податоци полицијата не знае за мене колку што им кажав, за на крај кога дојдов во дадениот термин да ми кажат дека немам закажано?!? :^)
    Целата во прашалници веднаш се побунив како е можно да не ме евидентирале после низа прашања кои ми беа поставени претходно, али ајде мање више немаше гужва па за брзо влегов во ординацијата каде што ме пречека дотичниов со збунет поглед, без да изговори ништо :^) иако сметам дека сестрата нема потреба нон стоп да блее во ординација додека ме прегледува д-р -от, сепак таа беше тука и всушност таа ме прегледа :^) беше збунета и го повика, двајцата ми ја гледаа бемката полаа саат и сите така збунети се гледавме ко телиња, потоа извади неколку дерматоскопи со кој што ме сликаше и коа го запрашав за што се работи? Ми рече дека не знае :^) значи два дерматоскопи да нагласам плус доктор по дерматологија!..го повика хирургот преку телефон да дојде да види што ми е?? Јас пак во прашалници зошто него да го вика??
    Он дојде и пак ме гледаа и одеднаш дојдоа до бизарен заклучок дека ако ми ја отстранат бемката по хируршки пат јас ќе бидам парализирана!!! Затоа што имало некој нерв тука што бил ризичен па ми препорачаа да се прегледам на други апарати кои што воедно се многу скапи! Значи веднаш сфатив за што се работи, најверојатно ја користеа мојата нестручност и непрофесионалност во медицината за да ме искористат што повеќе материјално! :x :x :x СРАМОТА! КАко прво никаков етички однос кон пациентот немаа, ми се крена косата кога ми кажаа дека ризична е бемката и дека можам да останам парализирана (facepalm) за среќа брзо ми светна за што се работи иако за тие дерматоскопи со кои ме прегледа на почетокот се искеширав доволно многу пошто се скапи, а за возврат што добив?? Однос рамен на 0, ни дијагноза ни ништо, платив за џабе!

    Веднаш се упатив кај друг докотр кој што беше фрапиран кога му кажав што ми се случило, значи неможеше да верува дека клиника како Систина си дозволила таков однос! Како и да е бемката не била ни ризична ни ништо, но сепак сакав да ја отстранам докторот ми ја отстрани без никаков проблем и замислете не сум парализирана! |(

    Значи целата иронија е дека ни парите не помагаат во држава каде што дури и во медицината има врски, значи по кој критериум јас да одберам добар доктор?! Државна се жалат нечинело, еве приватна е Систина ама што ако е кога неуки вработуваат (facepalm) no comment, единствено по препорака од блиски само можам да се осудам да идам на доктор, значи во државава не дај Боже да се разболиш тешко нас со вакви доктори. (facepalm)
     
    На roso и eta им се допаѓа ова.
  9. P.S.love

    P.S.love Популарен член

    Се зачлени на:
    10 април 2015
    Пораки:
    935
    Допаѓања:
    8.169
    Пол:
    Женски
    Јас па ќе прашував кој е добар дерматолог во Систина...хм...Јас имам проблем со алергиите.Бев во државна кај Балабанова-никаква професионалност. Помош?:(
     
  10. nadja29

    nadja29 Истакнат член

    Се зачлени на:
    7 октомври 2014
    Пораки:
    212
    Допаѓања:
    342
    дали беше во систина за алергијата ако сакаш сподели искуство ?
     
  11. honey.11

    honey.11 Истакнат член

    Се зачлени на:
    23 ноември 2013
    Пораки:
    517
    Допаѓања:
    972
    Пол:
    Женски
    jas sum zadovolna od oftalmologija Sistina bev na pregled obichen 1000den me chineshe i na nekolku aparati me pregleduvaa i uslugata e stvarno na nivo za razlika od drzhavna bolnica, znachi ne se sporeduva, a za toa pogore shto ste pishale zavisi ima razlika i od doktor do doktor :) ...... no, sepak ne mislam deka oni mozhat da si dozvolat takvo neshto
     
    На didisi му/ѝ се допаѓа ова.
  12. blueberry93

    blueberry93 Популарен член

    Се зачлени на:
    2 јули 2010
    Пораки:
    1.660
    Допаѓања:
    4.474
    Ремедика > систина
     
  13. thalia zapata

    thalia zapata Активен член

    Се зачлени на:
    1 јуни 2015
    Пораки:
    118
    Допаѓања:
    11
    Пол:
    Женски
    јас имам идено во одделот на стоматолгија и катастрофа услуга само парите ми земаа.. и докторот беше катастрофа ...цела ординација мерисаше на алкохол ...КАТАСТРОФА
     
  14. Ruby.rose

    Ruby.rose Популарен член

    Се зачлени на:
    2 јули 2012
    Пораки:
    185
    Допаѓања:
    127
    дали некој има искуство со докторите од гастроентерологија? Проф. Василевски или д-р Трајков?
     
  15. Annath

    Annath Форумски идол

    Се зачлени на:
    9 јануари 2010
    Пораки:
    23.024
    Допаѓања:
    199.001
    Пол:
    Женски
    Ако е Васко Василевски, само пофални зборови имам за него. Не е во пензија?
     
  16. cimparka

    cimparka Истакнат член

    Се зачлени на:
    31 јануари 2018
    Пораки:
    199
    Допаѓања:
    997
    Пол:
    Женски
    Не е во пензија Василевски, сеуште работи. Јас бев кај Трајков, од причина што за термин кај Василевски многу требаше да чекам. Ама не сум многу задоволна.
     
  17. saren_petel

    saren_petel Активен член

    Се зачлени на:
    16 февруари 2018
    Пораки:
    299
    Допаѓања:
    299
    Пол:
    Машки
    Јас сум бил кај поф. Василески задоволен сум. Имав некое пореметување во желудникот и хелико бактер мислам доста приступачен.
     
  18. Golden7

    Golden7 Активен член

    Се зачлени на:
    27 март 2018
    Пораки:
    50
    Допаѓања:
    25
    Пол:
    Женски
    Дали знаете колку кошта за дете кое лежи од вечер?
     
  19. anggell

    anggell Популарен член

    Се зачлени на:
    2 ноември 2011
    Пораки:
    4.786
    Допаѓања:
    8.834
    Пол:
    Женски
    Зошто никако да добијам во Систина? Неколку дена вртам по ред да закажам преглед никако да добијам, да не има некој друг број освен тој на страната?
     
  20. Lisicko

    Lisicko Истакнат член

    Се зачлени на:
    17 април 2020
    Пораки:
    490
    Допаѓања:
    1.098
    Пол:
    Женски
    И јас вртев, добив од втор пат, 023099500 на овој број