1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Клинички центар „Систина“

Дискусија во 'Здравствени проблеми' започната од Suzeto, 18 мај 2010.

 1. Suzeto

  Suzeto Истакнат член

  Се зачлени на:
  25 декември 2009
  Пораки:
  272
  Допаѓања:
  19
  vaseto mislejne za doktorite sestrite koj dr.e najdobar...se slusaat sekakvi glasini deka ne e toa sto bese sto mislite vie
   
 2. RainBow

  RainBow Глобален модератор Член на тимот

  Се зачлени на:
  3 декември 2009
  Пораки:
  21.789
  Допаѓања:
  65.498
  Пол:
  Женски
  А зошто да не е тоа што беше? Нели само локацијата се премести?
   
 3. Ariel

  Ariel Форумски идол

  Се зачлени на:
  7 декември 2009
  Пораки:
  7.773
  Допаѓања:
  131.097
  Не сум била откако се отвори клиничкиот центар.
  Во гинеколошко-акушерската болница имам доста стаж :) , и имам многу позитивни искуства.
  Сепак, сега мојот доктор се префрли во св.Лазар, па кога ќе биде време за редовен преглед, таму планирам да одам.
   
 4. Suzeto

  Suzeto Истакнат член

  Се зачлени на:
  25 декември 2009
  Пораки:
  272
  Допаѓања:
  19
  dodeka da zakazes 100 pati da se javis i sami si kazuvaat sto sakaat eve jas vo ponedelnik treba da odam za da vidime dali ce ja primam sestata inekcija merional ili inekcija za pukajne,a sestrata mi vika pa primaja i sestata i dojdi vo vtornik ,jas i rekov dr.mi rece da dojdam vo ponedelnik da me vidi,i taa a dr.taka vi rece itn. mnogu e da pisam vaka,i na kraj mi rece da se javam utre da go prasale a dva dena me matkaat uste vcera mi rekoja da go prasame javise utre sabajle pa javise porucek i porucek uste nekolu pati javise pokasno samo mi vikaa

  a se zaboraviv i sakaja da mi otkazat za drugiot mesec bez da razgovaraat so dr.mi vikaja da ne pocnuvam so merional i na kraj dr.im rece deka treba da odam na 5 den od ciklus
   
 5. mackice

  mackice Истакнат член

  Се зачлени на:
  1 септември 2010
  Пораки:
  237
  Допаѓања:
  12
  Navistina covek da ne znae kaj da odi,nema nekoj sto rabotaat stvarno seriozno.Sto mislite kade e podobro za poroduvanje vo SISTINA ili DRZAVNA???pozdrav
   
 6. inimini

  inimini Истакнат член

  Се зачлени на:
  20 август 2011
  Пораки:
  215
  Допаѓања:
  72
  Јас се породив со првото во дрзавна а потоа во Систина и можам да кажам дека немаможе да се спореди у никој случај. Систина е нешто што немам зборови нај нај и услуга и третман и се, а ти понатака како мислиш, Со срека
   
 7. Peperutche7

  Peperutche7 Истакнат член

  Се зачлени на:
  20 јануари 2011
  Пораки:
  120
  Допаѓања:
  23
  Дали некој знае колку чини вадење на трет крајник во Систина?
   
 8. mackica1

  mackica1 Популарен член

  Се зачлени на:
  3 јануари 2012
  Пораки:
  469
  Допаѓања:
  1.721
  Пол:
  Женски
  Jaс имам многу лошо искуство со оваа клиника, на одделот дерматологија кај д-р Андреј Петров, значи типов знам беше градоначалник на Карпош и нешто во политиката, не знам што завршил но едно знам, дека нема врска од дерматологија!

  Конкретно во мојот случај се работеше за бемка која што неодамна ја забележав на мојот грб и која сакав да ја прегледам зошто ми беше сомнителна.
  Значи како прво бев разочарана од целокупниот однос таму, закажувањето се одвиваше преку телефон и траеше можеби половина час :^) мислам дека толку податоци полицијата не знае за мене колку што им кажав, за на крај кога дојдов во дадениот термин да ми кажат дека немам закажано?!? :^)
  Целата во прашалници веднаш се побунив како е можно да не ме евидентирале после низа прашања кои ми беа поставени претходно, али ајде мање више немаше гужва па за брзо влегов во ординацијата каде што ме пречека дотичниов со збунет поглед, без да изговори ништо :^) иако сметам дека сестрата нема потреба нон стоп да блее во ординација додека ме прегледува д-р -от, сепак таа беше тука и всушност таа ме прегледа :^) беше збунета и го повика, двајцата ми ја гледаа бемката полаа саат и сите така збунети се гледавме ко телиња, потоа извади неколку дерматоскопи со кој што ме сликаше и коа го запрашав за што се работи? Ми рече дека не знае :^) значи два дерматоскопи да нагласам плус доктор по дерматологија!..го повика хирургот преку телефон да дојде да види што ми е?? Јас пак во прашалници зошто него да го вика??
  Он дојде и пак ме гледаа и одеднаш дојдоа до бизарен заклучок дека ако ми ја отстранат бемката по хируршки пат јас ќе бидам парализирана!!! Затоа што имало некој нерв тука што бил ризичен па ми препорачаа да се прегледам на други апарати кои што воедно се многу скапи! Значи веднаш сфатив за што се работи, најверојатно ја користеа мојата нестручност и непрофесионалност во медицината за да ме искористат што повеќе материјално! :x :x :x СРАМОТА! КАко прво никаков етички однос кон пациентот немаа, ми се крена косата кога ми кажаа дека ризична е бемката и дека можам да останам парализирана (facepalm) за среќа брзо ми светна за што се работи иако за тие дерматоскопи со кои ме прегледа на почетокот се искеширав доволно многу пошто се скапи, а за возврат што добив?? Однос рамен на 0, ни дијагноза ни ништо, платив за џабе!

  Веднаш се упатив кај друг докотр кој што беше фрапиран кога му кажав што ми се случило, значи неможеше да верува дека клиника како Систина си дозволила таков однос! Како и да е бемката не била ни ризична ни ништо, но сепак сакав да ја отстранам докторот ми ја отстрани без никаков проблем и замислете не сум парализирана! |(

  Значи целата иронија е дека ни парите не помагаат во држава каде што дури и во медицината има врски, значи по кој критериум јас да одберам добар доктор?! Државна се жалат нечинело, еве приватна е Систина ама што ако е кога неуки вработуваат (facepalm) no comment, единствено по препорака од блиски само можам да се осудам да идам на доктор, значи во државава не дај Боже да се разболиш тешко нас со вакви доктори. (facepalm)
   
  На roso и eta им се допаѓа ова.
 9. P.S.love

  P.S.love Популарен член

  Се зачлени на:
  10 април 2015
  Пораки:
  929
  Допаѓања:
  8.151
  Пол:
  Женски
  Јас па ќе прашував кој е добар дерматолог во Систина...хм...Јас имам проблем со алергиите.Бев во државна кај Балабанова-никаква професионалност. Помош?:(
   
 10. nadja29

  nadja29 Истакнат член

  Се зачлени на:
  7 октомври 2014
  Пораки:
  212
  Допаѓања:
  342
  дали беше во систина за алергијата ако сакаш сподели искуство ?
   
 11. honey.11

  honey.11 Истакнат член

  Се зачлени на:
  23 ноември 2013
  Пораки:
  517
  Допаѓања:
  972
  Пол:
  Женски
  jas sum zadovolna od oftalmologija Sistina bev na pregled obichen 1000den me chineshe i na nekolku aparati me pregleduvaa i uslugata e stvarno na nivo za razlika od drzhavna bolnica, znachi ne se sporeduva, a za toa pogore shto ste pishale zavisi ima razlika i od doktor do doktor :) ...... no, sepak ne mislam deka oni mozhat da si dozvolat takvo neshto
   
  На didisi му/ѝ се допаѓа ова.
 12. blueberry93

  blueberry93 Популарен член

  Се зачлени на:
  2 јули 2010
  Пораки:
  1.660
  Допаѓања:
  4.474
  Ремедика > систина
   
 13. thalia zapata

  thalia zapata Активен член

  Се зачлени на:
  1 јуни 2015
  Пораки:
  118
  Допаѓања:
  11
  Пол:
  Женски
  јас имам идено во одделот на стоматолгија и катастрофа услуга само парите ми земаа.. и докторот беше катастрофа ...цела ординација мерисаше на алкохол ...КАТАСТРОФА
   
 14. Ruby.rose

  Ruby.rose Популарен член

  Се зачлени на:
  2 јули 2012
  Пораки:
  185
  Допаѓања:
  127
  дали некој има искуство со докторите од гастроентерологија? Проф. Василевски или д-р Трајков?
   
 15. Annath

  Annath Форумски идол

  Се зачлени на:
  9 јануари 2010
  Пораки:
  23.010
  Допаѓања:
  198.821
  Пол:
  Женски
  Ако е Васко Василевски, само пофални зборови имам за него. Не е во пензија?
   
 16. cimparka

  cimparka Истакнат член

  Се зачлени на:
  31 јануари 2018
  Пораки:
  199
  Допаѓања:
  997
  Пол:
  Женски
  Не е во пензија Василевски, сеуште работи. Јас бев кај Трајков, од причина што за термин кај Василевски многу требаше да чекам. Ама не сум многу задоволна.
   
 17. saren_petel

  saren_petel Активен член

  Се зачлени на:
  16 февруари 2018
  Пораки:
  299
  Допаѓања:
  299
  Пол:
  Машки
  Јас сум бил кај поф. Василески задоволен сум. Имав некое пореметување во желудникот и хелико бактер мислам доста приступачен.
   
 18. Golden7

  Golden7 Активен член

  Се зачлени на:
  27 март 2018
  Пораки:
  50
  Допаѓања:
  25
  Пол:
  Женски
  Дали знаете колку кошта за дете кое лежи од вечер?
   
 19. anggell

  anggell Популарен член

  Се зачлени на:
  2 ноември 2011
  Пораки:
  4.743
  Допаѓања:
  8.754
  Пол:
  Женски
  Зошто никако да добијам во Систина? Неколку дена вртам по ред да закажам преглед никако да добијам, да не има некој друг број освен тој на страната?
   
 20. Lisicko

  Lisicko Истакнат член

  Се зачлени на:
  17 април 2020
  Пораки:
  490
  Допаѓања:
  1.098
  Пол:
  Женски
  И јас вртев, добив од втор пат, 023099500 на овој број