Клистирање

Дискусија во 'Алтернативна медицина' започната од SkarletOHara, 26 ноември 2018.

 1. SkarletOHara

  SkarletOHara Популарен член

  Се зачлени на:
  3 јули 2012
  Пораки:
  597
  Допаѓања:
  786

  Го гледав видеово и баш се заинтересирав, дали некој знае дали и каде кај нас може да се најде тој иригатор за клистирање?
   
 2. SkarletOHara

  SkarletOHara Популарен член

  Се зачлени на:
  3 јули 2012
  Пораки:
  597
  Допаѓања:
  786
  Читав по српски и други странски форуми многу се збоува на оваа тема, па ме интересира дали тука има некој искуство или мислење за ова?
   
 3. moon1

  moon1 Популарен член

  Се зачлени на:
  4 јануари 2015
  Пораки:
  613
  Допаѓања:
  2.540
  Пол:
  Женски
  Јас како што знам, како што сум учела некогаш во училиште и колку што се сеќавам дебелото црево служи само за да поминат фекалиите и нема улога да ги апсорбира корисните материи од храната! За тоа е задолжено тенкото црево, а клистрирање на тенко црево сам дома не можеш да направиш и не преку анус. Тенкото (а воедно и желудникот) го чистат на болница, со постапка која вклучува ставање на црево во устата кое продолжува кон хранопроводот и желудникот и се применува кај тие што се затруле или што испиле апчиња за да се самоубијат...
  Јас не негирам дека е корисно да се направи клистирање за да се исчистат сите закоравени остатоци од фекалии на ѕидовите од дебелото црево, ама па тоа дека ако не се клистирате хранливите материи нема стигнат до вашата крв ми е нелогично и глупо. Тоа може да ги лаже глупавите американци што ништо не ги учат во училиште и појма што немаат дека птиците несат јајца а не раѓаат и што мислат дека Аушвиц е рок група.
   
  На tamche995, Gosh, SnowWhite8 и 8 други им се допаѓа ова.
 4. ocicka2014

  ocicka2014 Популарен член

  Се зачлени на:
  27 јуни 2014
  Пораки:
  3.979
  Допаѓања:
  12.887
  Пол:
  Женски
  Најголема глупост што постои.
  Ова го практикува геј заедницата и некои наши моми, претпоставувам знаете за што, а дека ќе умрете ако не го правите ова е тотална глупост.
  Нашиве дедовци и пра пра дедовци сигурно не го правеле ова па биле 10пати поздрави од нас.
   
  На blackwave, rolulika и Danyy им се допаѓа ова.
 5. WildMk

  WildMk Форумски идол

  Се зачлени на:
  27 април 2018
  Пораки:
  16.476
  Допаѓања:
  149.177
  Во Секси Шоп! Кај сакаш на друго место?

  Не го изгледав видеото, ама дека се умирало ако не правиш клизма |(
  Може фекалија да се намачка тоа што ќе пикнеш после во анусот, друга опасност нема :D
   
  На blackwave му/ѝ се допаѓа ова.
 6. SkarletOHara

  SkarletOHara Популарен член

  Се зачлени на:
  3 јули 2012
  Пораки:
  597
  Допаѓања:
  786
  Мислам дека во видеото никој не рече дека ќе умрете ако не го правите. Го има во аптеките на Зегин, проверив. Кога ќе го набавам ќе ве известам за резултати. :)
   
  Последна измена: 28 ноември 2018
 7. ocicka2014

  ocicka2014 Популарен член

  Се зачлени на:
  27 јуни 2014
  Пораки:
  3.979
  Допаѓања:
  12.887
  Пол:
  Женски
  Индиректно тоа сака да каже во видеото.
   
 8. moon1

  moon1 Популарен член

  Се зачлени на:
  4 јануари 2015
  Пораки:
  613
  Допаѓања:
  2.540
  Пол:
  Женски
  Е да де, нема да умрете ама па нема долго да живеете од наводно триста болести што ќе се насоберат бидејќи не правиш клизма. Јас се чудам како нашите баби и дедовци доживеаа 90 и пукаа цел живот од енергија, сила и здравје без клизма....
   
  На blackwave, ocicka2014 и WildMk им се допаѓа ова.
 9. moon1

  moon1 Популарен член

  Се зачлени на:
  4 јануари 2015
  Пораки:
  613
  Допаѓања:
  2.540
  Пол:
  Женски
  А и ако те интересира какво е чивството после клизма ( пошто нели според видеото треба да се чуствуваш фул енерџи). Еве јас ќе ти кажам бидејќи на мајка ми и на брат ми им имаат правено клизми пред операција на слепо црево. Не се чуствувале ништо поинаку од пред клизмата. Дури и на мајка ми птоблем му излезе од таа клизма. Хемароидоте што и се направија од бременоста пред 20тина години и што исто толку време и беа неактивни од клизмата и се активираа. Бидејќи и по операвијата нон стоп и правеа клизми затоа што доби запек и за да не напнува во веце и на тој начин да ги скине конците. Кај не и помогнаа со запекот па и од тоа цревото што му го пикаа уште еена мака плус си доби.
   
  На WildMk му/ѝ се допаѓа ова.
 10. WildMk

  WildMk Форумски идол

  Се зачлени на:
  27 април 2018
  Пораки:
  16.476
  Допаѓања:
  149.177
  Мене ми правеа ваква клизма пред пораѓај... Скроз здрава бев после клизмата, се' ми помина :D
   
  На moon1 и SkarletOHara им се допаѓа ова.
 11. biscorpius

  biscorpius Активен член

  Се зачлени на:
  22 ноември 2018
  Пораки:
  74
  Допаѓања:
  59
  Пол:
  Машки
  нема ништо мистично во тоа, ниту опасно, ниту пак задолжително за здравје. Покрај другото и хигиенска постапка пред анален секс :)

  И незнам зошто е отворено во алтернативна медицина, кога воопшто во класичната медицина се користи редовно.
   
  На WildMk и SkarletOHara им се допаѓа ова.
 12. jacqueline.s

  jacqueline.s Популарен член

  Се зачлени на:
  15 февруари 2012
  Пораки:
  2.672
  Допаѓања:
  11.991
  Пол:
  Женски
  И од ова пари треба да направат, и одма, ако не го користиш, сите ракови и останати болести ќе те снајдат... :rofl: ефтин маркетинг!!!!!
   
  На ane.bella и WildMk им се допаѓа ова.