1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Кловнови

Дискусија во 'Психологија' започната од Bright, 5 јули 2010.

 1. Bright

  Bright Популарен член

  Се зачлени на:
  25 ноември 2009
  Пораки:
  2.547
  Допаѓања:
  5.516
  Што мислите за овие маскирани суштества?
  Ги сакате или ве плашат?
  Како влијаат на психата на малите деца?

  Иако се само луѓе под маска сепак има нешто чудно, мистериозно и застрашувачко во нивната насмевка...

  [​IMG]
   
  На LittlePinky, rosebush и Boka.A им се допаѓа ова.
 2. zvezdakoska

  zvezdakoska Истакнат член

  Се зачлени на:
  14 април 2010
  Пораки:
  777
  Допаѓања:
  60
  Kaко мала многу сум се плашела од кловновите. Мајка ми ми купи еден кловн, ама голем колку мене, а јас тогаш мало детенце од 2 и пол години. Се сеќавам дека бегав како од ѓавол, го фрлав зад креветот. Сега веќе не. Симпатични ми се :lol:
   
 3. snake

  snake Истакнат член

  Се зачлени на:
  23 декември 2009
  Пораки:
  877
  Допаѓања:
  124
  никогаш не су се плашела од нив напротив мн сум ги сакала и сеуште ги сакам
   
 4. Go-Girl

  Go-Girl Популарен член

  Се зачлени на:
  22 ноември 2009
  Пораки:
  3.712
  Допаѓања:
  3.988
  не се плашам од кловнови ни од маскирани луѓе, никогаш не сум се плашела :lol:
  а знам дека како помала со сестра ми гледавме СЕ ПЛАШИТЕ ЛИ ОД ТЕМНИНАТА и таму имаше некои епизоди со овие митовиве за кловновите...... и таа беше поголема страшливка од мене па ја зафркавав 8)
   
 5. Trendafilka

  Trendafilka Форумски идол

  Се зачлени на:
  28 декември 2009
  Пораки:
  5.941
  Допаѓања:
  27.597
  Не сакам кловнови, никогаш не сум ги сакала, језиви ми се и избегнувам филмови со нив.
  Не знам зошто , немам некое трауматично искуство од детството, ама не ги сакам. Тачка.
   
  На Водолија, HuntressGirl, shushu и 3 други им се допаѓа ова.
 6. kate21

  kate21 Популарен член

  Се зачлени на:
  20 декември 2009
  Пораки:
  4.220
  Допаѓања:
  3.852
  Пол:
  Женски
  Не се плашам од нив, ама искрено ми се одбивни :?: Не знам зошто :^) Најверојатно тоа што вика Брајт, во нив и под нивната маска има нешто што е така мистериозно, плашливо, нешто бизарно можеби. И мислам дека барем јас не познавам дете од овие околу мене што ги сака кловновите, сите бегаат од нив.
   
  На girlinlove му/ѝ се допаѓа ова.
 7. annii

  annii Популарен член

  Се зачлени на:
  16 април 2010
  Пораки:
  3.330
  Допаѓања:
  5.843
  Исто како Кате не се плашам но не ги сакам :)
   
 8. k.i.m

  k.i.m Популарен член

  Се зачлени на:
  12 мај 2010
  Пораки:
  4.733
  Допаѓања:
  5.151
  Не се плашам, поточно кога сум била мала не сум се замарала многу со кловнови. Ама сепак по малку ми се морничави и не ги сакам :?:
   
  На rosebush му/ѝ се допаѓа ова.
 9. julie77

  julie77 Форумски идол

  Се зачлени на:
  2 февруари 2010
  Пораки:
  5.566
  Допаѓања:
  20.051
  Не се плашам..иако како малечка многу се имам исплашено од дете кое имаше маска на лицето..Ама ете, не сум дозволила тоа да влијае на мене и мојата психа.Се е до вас, ако сугестивно мислите дека се плашите и така ќе биде..ако таа сугестија ја тргнете тогаш нема ни страв од кловнови и маскирани лица.
   
  На SV1911 и rosebush им се допаѓа ова.
 10. princessofthedark

  princessofthedark Популарен член

  Се зачлени на:
  15 април 2010
  Пораки:
  1.018
  Допаѓања:
  149
  јас имам фобија од нештава. Не можам да смислам кукла кловн а камоли вистински. не влијаат само на мали деца влијаат и на мене :$ :D
  значи колку сум чудна не ми е страв да речеме вампири, зомбиња или да гледам некој ептен страшен хорор филм сама навечер во темница а страв ми е од кловнови :rofl:
   
  На LittleFairy и Boka.A им се допаѓа ова.
 11. Unfaithful18

  Unfaithful18 Популарен член

  Се зачлени на:
  11 јануари 2010
  Пораки:
  2.382
  Допаѓања:
  1.114
  Пол:
  Женски
  Не се плашам. Не гледам ништо страшно, напротив, мислам дека баш се забавни, особено за малите дечиња :)
   
 12. Dushica-sk

  Dushica-sk Популарен член

  Се зачлени на:
  12 јануари 2010
  Пораки:
  5.048
  Допаѓања:
  3.924
  Има некои интересни и супер ми се ,као Биди и Бади :rofl: Ама има и некои такви , што место да те насмеат до солзи , тие те плашат до солзи :)
   
  На Boka.A му/ѝ се допаѓа ова.
 13. Hipica

  Hipica Форумски идол

  Се зачлени на:
  31 декември 2009
  Пораки:
  14.369
  Допаѓања:
  14.818
  ^ Се согласувам со Душица.
  Ете на пример тој Брајт што го има постирано, ми е морничав.
  Како мала не се плашев и ми беа интересни, ама сега од што се имам изнаслушано се и свашта и откако почнаа да пласираат страв од нив, ми станаа некако... :?:
   
 14. renata77

  renata77 Популарен член

  Се зачлени на:
  4 декември 2009
  Пораки:
  1.745
  Допаѓања:
  8.245
  Пол:
  Женски
  Никогаш ниту сум се плашела ниту ми паѓало на памет дека некому му се страшни.Мислам дека ова повеќе е медиумски исфилуван тренд како демек на Џони Деп му биле језиви и се плашел и сега ај сите се плашиме по малку само не ни текнало досега. |( Јас пак цело време си мислев дека кловновите се асоцијација за нешто смешно и весело.
   
 15. Victorya

  Victorya Популарен член

  Се зачлени на:
  5 јануари 2010
  Пораки:
  1.398
  Допаѓања:
  508
  Како помала многу сакав кловнови, а сега ми задаваат некое језиво, одвратно и одбивно чувство... ги мразам!
   
 16. LaRagazza

  LaRagazza Истакнат член

  Се зачлени на:
  10 декември 2009
  Пораки:
  203
  Допаѓања:
  121
  Што има врска тоа со Џони Деп? Луѓето едноставно се плашат, не ни текнува одеднаш еј ај од денес јас ке се плашам од кловнови зошто и незнам кој се плашел. Глупости! Едноставно се језиви!
   
 17. renata77

  renata77 Популарен член

  Се зачлени на:
  4 декември 2009
  Пораки:
  1.745
  Допаѓања:
  8.245
  Пол:
  Женски
  Има врска оти ова почна наголемо да се труби од пред неколку години,да се шири пропаганда демек страшни се и језиви и во Sex&City као Кери се плаши,па шо ти ја знам во "Дали се плашите од темнината" некој спомна...ова ко небаре некоја кампања ми личи,медиумски поткрепена.Разбирам јас да не му се допаѓаат некому,да му се грди,одбивни,језиви ај некако,ама па да се плаши..возрасен човек :?: не знам колку е природно,а колку извештачено.
   
  На SV1911 му/ѝ се допаѓа ова.
 18. LaRagazza

  LaRagazza Истакнат член

  Се зачлени на:
  10 декември 2009
  Пораки:
  203
  Допаѓања:
  121
  Абе сеа нормално дека нема да се плашам од оние обичнине кловнови Биди и Бади не знам кои, ама во некој хорор филм знаат да ме исплашат ептен. Ти ако не се плашиш тоа е ок, свака ти част, ама не можеш генерално да збориш дека возрасни луѓе не можат да се плашат од кловнови. Можат...докажано е, читни погоре :)
   
 19. Bright

  Bright Популарен член

  Се зачлени на:
  25 ноември 2009
  Пораки:
  2.547
  Допаѓања:
  5.516
  ХА! Нема врска, темава ја отворив бидејќи ја видов од на еден друг форум што сум, која беше отворена пред 1 година. Како и да е, сакав само да го активирам ПДФ Психологија.
   
 20. Angelche

  Angelche Популарен член

  Се зачлени на:
  6 мај 2010
  Пораки:
  3.747
  Допаѓања:
  1.358
  Што мислите за овие маскирани суштества?
  Мислам дека тие или премногу ги сакаат децата или сакаат да го скријат својот идентитет. Не се задоволни со својот живот, со себеси па ставаат маски на себеси.
  Ги сакате или ве плашат?
  Можеби ќе звучи смешно, но страв ми е од кловновите.
  А зошто, не знам. Не можам да се замислам во иста соба со кловн, ни со тие акробатите облечени во црно-бело. Напад на паника ме фаќа.
  Како влијаат на психата на малите деца?
  Па што знам, најверојатно ги забавува, ги смее, се понижува пред нив. Јас никогаш не би посакала да бидам кловн, ни на една секунда.

  Иако се само луѓе под маска сепак има нешто чудно, мистериозно и застрашувачко во нивната насмевка...

  Кај нас во Македонија, нема некој психопат кловн, колку што знам, сите си ја работат работата затоа што им треба пари, а не да заплашат некое дете. А да, имам сретнато во другиве држави такви кловнови, психопати. Мене овие кај нас ми се страшни, и добивам напади на паника, па можете да замислите со овие, другиве. Кога ќе те погледне ладнокрвно, со очите огромни и нашминкани, со носот црвен истакнат, во очите му се гледаат пламени од омраза. Страв ми е од кловнови.. :x
   
  На HuntressGirl му/ѝ се допаѓа ова.