1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Кловнови

Дискусија во 'Психологија' започната од Bright, 5 јули 2010.

  1. Wild.Child

    Wild.Child Популарен член

    Се зачлени на:
    12 јануари 2010
    Пораки:
    5.573
    Допаѓања:
    6.698
    Одвратни ми се. Фобија имам. :x
     
  2. Elizabethh

    Elizabethh Истакнат член

    Се зачлени на:
    8 јули 2010
    Пораки:
    53
    Допаѓања:
    10
    Искрено,уште има некоја чудна точка во тие кловнови, или поима немам,ваљда ја така гледам..
    Сепак,не се плашам од нив, не сум толку фобична,скоро на ништо. :)
     
  3. Lux

    Lux Форумски идол

    Се зачлени на:
    27 ноември 2009
    Пораки:
    7.094
    Допаѓања:
    6.348
    Пол:
    Женски
    Ни ги сакам, ни ме плашат. Некои малечки деца ги сакаат и им се интересни , некои пак се плашат од нив и бегаат од нив како од не знам што.
    Не сум се плашела ни како мала.
     
  4. Smilly

    Smilly Популарен член

    Се зачлени на:
    3 јули 2010
    Пораки:
    2.373
    Допаѓања:
    3.244
    Не ме плашат ни како малечка ме плашеле,тогаш дури забавни ми беа :lol: ама сега не ги сакам некако антипатични ми се :lol:
     
  5. smartass

    smartass Истакнат член

    Се зачлени на:
    7 јули 2010
    Пораки:
    31
    Допаѓања:
    7
    Кловнови.......Секогаш со иста фаца,насмеани од уво до уво а позади тоа се крие нешто крајно злобно и подмолно :D :D Ме потсеша на The joker . И во собата немам ни еден кловн :D Не ги сакам.
     
  6. marama

    marama Форумски идол

    Се зачлени на:
    20 април 2010
    Пораки:
    6.137
    Допаѓања:
    88.547
    Пол:
    Женски
    Не ги сакам, не се плашам, но не ги сакам.
     
  7. baguf4e

    baguf4e Популарен член

    Се зачлени на:
    17 мај 2010
    Пораки:
    3.088
    Допаѓања:
    6.802
    Пол:
    Женски
    Сеедно.Не дека многу ги сакам,а не ги ни мразам.Има нешто чудно во нив,бизарно,чудна насмевка...Ама сепак постојат и такви што знаат да се забавуваат.
    Имам гледано хорори со кловнови,и уште еднаш ќе кажам...Не дека многу се плашам,ама за чудни-чудни се!
     
  8. barbiegirl

    barbiegirl Истакнат член

    Се зачлени на:
    16 јануари 2010
    Пораки:
    129
    Допаѓања:
    49
    Вака во живо немам страв, ниту сум имала. Ама некогаш кога ќе начекам хорор филм со кловнови ми делуваат некако језиво (сепак тоа им е целата поента во филмот).
     
  9. Tenkai

    Tenkai Популарен член

    Се зачлени на:
    9 јули 2010
    Пораки:
    2.316
    Допаѓања:
    1.904
    Како мала не сум се плашела воопшто од кловнови, дури и на роденден моите родители ги викнале Биди и Бади :lol:. Ама откако пораснав, некаде од 10 години имам страв од кловнови, ептен и тоа. Сум имала и ноќни мори, заради и со нив. :sweat:
     
  10. aNy-to

    aNy-to Истакнат член

    Се зачлени на:
    21 јули 2010
    Пораки:
    1.047
    Допаѓања:
    394
    Јас не се плашам од кловнови,но познавам луѓе кои имаат фобија од кловнови.
    Имаат нешто мистериозно,застрашувачко во нив.......а неможам да објаснам зошто.
     
  11. sadangel

    sadangel Популарен член

    Се зачлени на:
    7 март 2010
    Пораки:
    983
    Допаѓања:
    781
    Како помала ги сакав кловновите, забавни ми беа но сега ко ќе погледнам кловн ми делува застрашувачки,чудно, нешто што неможам да ги објаснам... Не ги сакам :tmi:
     
    На sweet-star му/ѝ се допаѓа ова.
  12. girl12

    girl12 Истакнат член

    Се зачлени на:
    16 јуни 2010
    Пораки:
    651
    Допаѓања:
    43
    Не се плашам од кловновите напротив ги обожавам :D
     
  13. HeidiDiWalt

    HeidiDiWalt Популарен член

    Се зачлени на:
    29 мај 2010
    Пораки:
    1.163
    Допаѓања:
    1.513
    МРЗАМ КЛОВНОВИ!!! :devil:
     
  14. RedRose97

    RedRose97 Истакнат член

    Се зачлени на:
    28 јули 2010
    Пораки:
    357
    Допаѓања:
    158
    Како мала имав еден кловн поголем и од мене, го влечев по земјата како што одев. ми беше од мајка ми направен оти пред тоа куклата ми ја скрши некој не се сеќавам кој. Сега малку ми се одбивни вистинските кловнови ама играчките ги обожавам :) :)
     
  15. LaLy

    LaLy Истакнат член

    Се зачлени на:
    14 јануари 2010
    Пораки:
    97
    Допаѓања:
    40
    Jas summ apsolutno Klovnofobichna!Mozham da kazham deka ne se plasham od ovie paranormalnite rab ama od kolvnovi nemam dusha.Chesto sum ismejuvana zaradi ova no...sho da se pravi :) .Imam chitano deka toj stravot i klovnovi e vsushnost i stav od Lica pod maska ,licemeri dvolichni lugje..pa sea nz
     
  16. GaGa-GirL

    GaGa-GirL Истакнат член

    Се зачлени на:
    30 мај 2010
    Пораки:
    64
    Допаѓања:
    4
    Јас уште како мала многу ги мразам. Се сеќавам на една нова година ми донесоа кловн - играчка. Прво почнав да им се дерам зошто кловн ми купиле, после му ја скинав главата и го фрлив од тераса и сите ги изнасмеав. После еден период и на родендени си викаа другарките кловнови и ако ми дојде некој и да ме праша нешто или да ми направи некоја шала, јас веднаш ќе му свртев грб и ќе се преместев, и кога ќе речеа ајде сега сите по една желба да му кажете на славеникот јас ќе му речев : наредната година кловновиве да си најдат друга работа. Последниве години само ги игнорирам.
     
  17. Chupe

    Chupe Популарен член

    Се зачлени на:
    25 јануари 2011
    Пораки:
    656
    Допаѓања:
    421
    не само што мразам кловнови туку и ме плашат ;(
     
  18. meruska

    meruska Истакнат член

    Се зачлени на:
    1 ноември 2010
    Пораки:
    472
    Допаѓања:
    103
    интересни се,смешни зашто да се плашам
     
  19. Lady.Rose

    Lady.Rose Истакнат член

    Се зачлени на:
    12 април 2011
    Пораки:
    134
    Допаѓања:
    51
    Одвратни, језиви морничави МРАЗАМ КЛОВНОВИ имам фобија од нив, се плашам уште од најмала ме ужаснуваат :worried:
     
  20. lolyta777

    lolyta777 Популарен член

    Се зачлени на:
    12 јануари 2011
    Пораки:
    2.337
    Допаѓања:
    6.899
    Пол:
    Женски
    Мене баш ми се интересни, секогаш ме смееле...имаше една детска серија До Ре Ми мислам се викаше и во еден дел од секоја епизода имаше кловнови, едниот беше Ѓокица Лукаревски а другиот не се сеќавам, баш ми беа смешни :D
    А еве ќерка ми има фобија од кловнови и маски, ич не ги сака, плаче и бега од нив, се крие и вришти кога ќе види кловн ти се чини страшило видела..И сега за маскенбалот кога ќе видеше кловн или некој премногу нацртан по лицето ја вртеше главата и викаше дека и е страв, а има 4 год., никогаш не ги сакала, а не верувам ни дека ќе ги сака...Кога и да треба да одиме на роденден кај некое другарче во игротека секогаш прашуваме дали ќе има кловн, зошто знаеме дека ќе има плачење, па однапред да си се спремиме да закасниме или тие неколку минути да се изгубиме т.е. да се скриеме.