1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Кловнови

Дискусија во 'Психологија' започната од Bright, 5 јули 2010.

  1. s.a.n.y.a

    s.a.n.y.a Истакнат член

    Се зачлени на:
    22 август 2011
    Пораки:
    64
    Допаѓања:
    16
    никогаш не сум се плашела од нив,напротив.
     
  2. Lux

    Lux Форумски идол

    Се зачлени на:
    27 ноември 2009
    Пораки:
    7.094
    Допаѓања:
    6.348
    Пол:
    Женски
    За тие што се плашат т.е не ги сакаат кловновите сакав да споделам со вас еден текст(го препишав од учебник затоа е на англиски)
    This story is about a middle-aged man who was feeling very down. Everything had been going wrong for him. He had had problems at work and his wife had left him to go off with a lion timer. So, when he had been depressed for over a month, he decided to go to the doctor.
    He had to wait for what seemed ages in the doctor's surgery. The man next to him was looking at his watch nervously, a woman was coughing badly and a baby was screaming. Finally, after he had been waiting for about half a hour, he was called in.
    The doctor was writing a note at her desk when he came in. 'Just a moment, I'm just finishing something. I'm afraid we've been very busy this morning'. She then turned to the man. 'So what's the problem?' asked the doctor.
    'Well,I've been having a bit of a crisis. You know, lots of problems,' replied the man. 'The manager hasn't been paying me.'
    'Mmm, you're looking very pale.' The doctor started ti examine him. Well, everything is working OK,' she announced afterwards. 'You have slightly high blood pressure and you are breathing quite heavily, but otherwise everything is fine'.
    'So what can I do?' asked the man. 'I am going on a trip soon. I am working in the States for three months. This time next week, I'll be arriving in New York.
    The doctor thought in a while. 'I think what you need is a good laugh. That would do you a lot of good.
    A circus is performing in town. Why don't you go along it? I hear there's an amazing CLOWN in town, who'll make you really laugh. His name's Grock'.
    'I am Grock,' replied the man sadly.
    Сеуште се плашите? ;)
    зад маската се крие обичен човек со емоции како вашите
     
  3. Gordana10

    Gordana10 Форумски идол

    Се зачлени на:
    7 декември 2009
    Пораки:
    6.898
    Допаѓања:
    9.184
    Пол:
    Женски
    Немам баш некакво мислење за нив, не ме плашат, исто мислам што и Лукс, да не се повторувам (репризирам :D ) нити ги сакам, а нити не ги сакам, така некако :D ,смешни ми се :D
     
  4. Miss666

    Miss666 Популарен член

    Се зачлени на:
    24 јули 2011
    Пораки:
    1.268
    Допаѓања:
    3.214
    Пол:
    Женски
    Па никогаш не сум се плашела од кловнови нит па ми биле смешни... Што знам, едноствано сум индиферентна во врска со нив.. :)
     
  5. Cynthia

    Cynthia Популарен член

    Се зачлени на:
    9 август 2011
    Пораки:
    622
    Допаѓања:
    2.368
    Пол:
    Женски

    Фино е ова со текстов, убав е и тажен. Луѓето зад маските можеби се нормални луѓе, како и сите останати, но нема да го промени моето мислење, сеуште имам огромен страв од кловнови. Деј ар апсофакинглутли крипи.
     
  6. AnaKarenina

    AnaKarenina Форумски идол

    Се зачлени на:
    6 октомври 2011
    Пораки:
    5.801
    Допаѓања:
    55.000
    Пол:
    Женски
    Мојата прва играчка бил кловн по име Бозо :)
    Толку многу сум го сакала, што сум го влечкала секаде со мене и не сум можела без него да заспијам.
    Сеуште го чувам и целиот е испартален, ама ми е многу убав спомен.
    Никогаш не сум се плашела од кловнови, баш напротив - ми биле интересни.
    А зошто многу деца, па и возрасни луѓе се плашат од нив - не знам. Мене ме асоцираат на нешто весело :)
     
  7. daylight

    daylight Популарен член

    Се зачлени на:
    22 декември 2011
    Пораки:
    3.139
    Допаѓања:
    4.112
    Јас дури од американските филмови дознав дека некои деца се плашеле од кловнови. На јутјуб налетав на еден филм: Clownhouse - Куќа на кловновите

    http://www.youtube.com/watch?v=tCniXCkEZy4
     
  8. Masnickaaa

    Masnickaaa Истакнат член

    Се зачлени на:
    25 февруари 2011
    Пораки:
    341
    Допаѓања:
    897
    Пол:
    Женски
    Знам дека многу луѓе се плашат од кловнови, ама јас ги обожавам, од секогаш ми биле смешни и интересни. Сакам некој да ми направи изненадување со кловн за роденден :D :D :D
     
  9. A-j-a

    A-j-a Популарен член

    Се зачлени на:
    12 април 2011
    Пораки:
    1.793
    Допаѓања:
    2.023
    Не знам зошто но првата помисла на кловн одма на што ми текнува е Џокер од Бедмен. :devil: Не се плашам од кловнови, но не знам има нешто морничаво кај нив.
     
  10. 1-Lady-in-red

    1-Lady-in-red Истакнат член

    Се зачлени на:
    23 февруари 2012
    Пораки:
    193
    Допаѓања:
    44
    :D :D :D :D :D хаха! уште како мала сум ги сакала и сега ми се интересни :)
     
  11. lovely-girl

    lovely-girl Популарен член

    Се зачлени на:
    8 септември 2010
    Пораки:
    617
    Допаѓања:
    653
    Пол:
    Женски
    Имам другарка која се плаши од кловнови, од мала стекнала некој страв и сега на 20години се плаши, интересно ми е навистина, бидејки ми се интересни орасположуваат, а таас епак... просто се плаши :)
     
  12. Snow-Queen

    Snow-Queen Форумски идол

    Се зачлени на:
    3 ноември 2011
    Пораки:
    15.266
    Допаѓања:
    15.011
    Пол:
    Женски
    Искрено не ми се симпатични, но не се плашам.
    Има многу мали деца кои буквално се креваат во воздух кога ќе видат кловнови.

    Но ете никогаш не сум ни размислувала од каде потекнуваат,како настанале...
     
  13. Anne.B

    Anne.B Истакнат член

    Се зачлени на:
    8 септември 2012
    Пораки:
    83
    Допаѓања:
    51
    И јас се плашам од кловнови поради серија од ’90-тите години која се викаше „Се плашите ли од темнината.“ Знам дека моите деца никогаш нема да си играат со кловнови. :D
     
  14. sm1zla

    sm1zla Истакнат член

    Се зачлени на:
    26 јули 2011
    Пораки:
    730
    Допаѓања:
    307
    Пол:
    Женски
    да се плашам од кловнови!!
     
  15. LittleFairy

    LittleFairy Популарен член

    Се зачлени на:
    30 април 2012
    Пораки:
    1.427
    Допаѓања:
    1.935
    Како мала многу се плашев, еднаш мајка ми на мојот 6-ти роденден викнала кловн со намера да ме изненади, и да ви кажам по малку се сеќавам на случката. Беше во една игротека,и јас си играв, и наедаш сите заќутеа и само го гледам кловнов искача од еден како плакар и се дере како ненормален “изненадувањеее ’’ и јас само сум вреснала и џонка да ме нема надвор.Мислам дека тоа ми беше најлошиот дел од роденденот, неможев да смислам кловн,после шекер и вода ми даваа ,плачев,можеби некој се секава дека во мекдоналдсот во аеродром кај бисер имаше кловн.Ми беше страв да влезам, еднаш ме седнаа на него и почнав да вриштам.Имав една играчка кловн, и знам дека ја исеков со ножици, ја искасапив ]:)
    Од 10-тата година па натака не се плашев ама ми беа и сеуште ми се језиви и антипатични, едноставно неможам да ги смислам :|
    Aj нека не те уплаши ова суштество како мало дете, и не сваќаш дека е човек :^)
    [​IMG]

    Сеа го видов овој и искрено се штрецнав :$ :lol:
    [​IMG]
     
    На PeaceLoveBasketball и sandramnmp им се допаѓа ова.
  16. DAngel

    DAngel Форумски идол

    Се зачлени на:
    19 март 2011
    Пораки:
    11.211
    Допаѓања:
    56.925
    Јас не се плашам од кловнови, интересни ми се и забавни, само понекогаш ми изгледаат тажни. Ама дефинитивно најинтересно мислење за кловновитеима дечко ми. Пред неколку денови се гледам во огледало и викам:"Леле како кловн сум" и тој ми вика: "Да" и ме гушка целиот насмеан. Го гледам зачудено и ми вика: "Па како кловн си, убава, слатка, насмеана". Вика таков впечаток му оставале женските кловнови :D Дури му беше чудно кога му реков дека сум рекла дека личам на кловн затоа што мислев дека изгледам смешно и глупаво :)
     
  17. ilipili

    ilipili Популарен член

    Се зачлени на:
    19 април 2012
    Пораки:
    1.310
    Допаѓања:
    4.991
    Не се плашам воопшто од кловнови,мене ми се интересни,мили и симпатични,будат чувство на среќа во мене и возбуда,а оние кои што се тажни кловнови ме прават и мене тажна,но не ги гледам како некои страшила туку како кловнови зад кои што се кријат обични луѓе чија што професија е да ги занимаваат,забавуваат останатите луѓе и да ги насмеат.Кога бев мала се чудев што се тие така нацртани во лицето,па и со црвена или портокалова коса што наликува на човек.Има некои деца кои што се плашат од кловнови и кога ќе видат плачат и бегаат ко попарени,но нема ништо језиво и страшно во нив.
     
  18. sandramnmp

    sandramnmp Активен член

    Се зачлени на:
    16 август 2012
    Пораки:
    41
    Допаѓања:
    6
    као мала имав уплав од кловнови .... Со мајка ми коа сум била на некој роденден имало кловн и ја буквално сум го уништила роденденот .... врисканје , и да неможе мајка ми да ме смири ....... Сеа , секако знам дека сум била исклучително смотана што сум се исплашила , ама ете - дете. Сега денје *до пладне , додека има сонце * не ми е страв од кловнови , во луна парк исто не би ми било страв, но на родендени , забави , на зајдисонце иам чувство дека ке умрам од страв.... :)
     
  19. gingerchild

    gingerchild Популарен член

    Се зачлени на:
    19 август 2011
    Пораки:
    1.495
    Допаѓања:
    4.992
    Пол:
    Женски
    На прв поглед многу се плашам. Ама после тоа подразмислувам и сфаќам дека зад маските се кријат обични луѓе чија работа им е да бидат кловнови, и престанува да ми лупа срцето. :D
     
  20. Angelinkka

    Angelinkka Популарен член

    Се зачлени на:
    13 јули 2012
    Пораки:
    526
    Допаѓања:
    361
    Пол:
    Женски
    Никогаш не сум се плашела од кловнови, но малку ми стои лудост. Мислам се прават толку глупи или што и да е да не насмеат! Не ми се смешни, но сепак кловновите се за мали деца, инаку ми се многу саркастични! Но, сепак интересен е фактот дека всушност се интересни, зар не? :D