Кловнови

Дискусија во 'Психологија' започната од Bright, 5 јули 2010.

 1. Dala

  Dala Популарен член

  Се зачлени на:
  17 септември 2012
  Пораки:
  1.512
  Допаѓања:
  1.889
  Кога ќе ги видам на прв поглед ми доаѓа да бегам како чад од мраз.Ама ако ми се приблишат...Брррррррррррррррррр...Језиви се многу :worried: :worried: :worried: :worried:
   
  На LOmikol и CoCoGiiiRL им се допаѓа ова.
 2. Katerinceee

  Katerinceee Популарен член

  Се зачлени на:
  15 јуни 2012
  Пораки:
  814
  Допаѓања:
  1.230
  Пол:
  Женски
  Не се плашам воопшто од кловнови и како мала не сум се плашела,ама не ми се воопшто симпатични и интересни...
   
  На LOmikol му/ѝ се допаѓа ова.
 3. ocila

  ocila Истакнат член

  Се зачлени на:
  20 април 2012
  Пораки:
  5.513
  Допаѓања:
  1.896
  Јас ги сакам но малите деца не баш...и не влијааат добро на нивната психа..
   
 4. Angel-Adriana

  Angel-Adriana Популарен член

  Се зачлени на:
  28 август 2012
  Пораки:
  1.085
  Допаѓања:
  552
  Јас многу си ги сакам! А има и француски кловнови, тие не се смешни воопшто!
   
  На LOmikol му/ѝ се допаѓа ова.
 5. Ella.313

  Ella.313 Истакнат член

  Се зачлени на:
  7 јуни 2012
  Пораки:
  337
  Допаѓања:
  148
  Пол:
  Женски
  После сите силни хорори што сум ги изгледала,од кои во некои филмови имаше кловнови убијци и те како ми станаа морбидни суштества.Не се плашам ама не ми е пријатно да ги гледам.
   
  На LOmikol му/ѝ се допаѓа ова.
 6. Dreem.Girl

  Dreem.Girl Истакнат член

  Се зачлени на:
  16 октомври 2012
  Пораки:
  336
  Допаѓања:
  115
  језиви ми се не ги сакам воопшто како мала се плашв од нив :tmi:
   
  На LOmikol му/ѝ се допаѓа ова.
 7. rosebush

  rosebush Истакнат член

  Се зачлени на:
  12 ноември 2012
  Пораки:
  149
  Допаѓања:
  886
  Не се плашам и немам некоја фобија,не се оптеретувам со нив.
  Но од друга страна,не ми се нешто ни забавни,туку помалку језиви :)
   
  На CoCoGiiiRL му/ѝ се допаѓа ова.
 8. simpaticnaa

  simpaticnaa Истакнат член

  Се зачлени на:
  29 мај 2012
  Пораки:
  1.012
  Допаѓања:
  681
  Не се плашам од кловнови напротив интересни ми се :)
   
  На CoCoGiiiRL му/ѝ се допаѓа ова.
 9. CoCoGiiiRL

  CoCoGiiiRL Популарен член

  Се зачлени на:
  15 ноември 2011
  Пораки:
  700
  Допаѓања:
  3.192
  Пол:
  Женски
  Како мала се плашев многу :D
   
 10. MissElly

  MissElly Истакнат член

  Се зачлени на:
  5 јануари 2012
  Пораки:
  148
  Допаѓања:
  102
  Не сум се плашела ниту како мала ниту сега.А за мали деца не ги препорачувам :D
   
 11. LittleFairy

  LittleFairy Популарен член

  Се зачлени на:
  30 април 2012
  Пораки:
  1.427
  Допаѓања:
  1.934
  Eве едно видео, само пазете , зашто можеби е вознемирувачко за некој...Нема некои многу страшни сцени , ама сепак..
  http://www.youtube.com/watch?v=83zUlOS9JJk
   
 12. Lahaliva

  Lahaliva Нов член

  Се зачлени на:
  29 ноември 2012
  Пораки:
  225
  Допаѓања:
  317
  Ох.Да морничави ми се,се плашам,а не се забавувам со нив :doh:
   
 13. Angel-Adriana

  Angel-Adriana Популарен член

  Се зачлени на:
  28 август 2012
  Пораки:
  1.085
  Допаѓања:
  552
  Во темава пишав еднаш баш ми се забавни, но не е така(во тој момент ми беше нешто друго на ум и напишав погрешно).
  Ги мрзам!! Одвратни, страшни, мистериозни... Неможам едноставно да ги гледам. Се плашам!! Страв ми е! ;(
   
 14. vendiii

  vendiii Популарен член

  Се зачлени на:
  13 февруари 2011
  Пораки:
  1.368
  Допаѓања:
  2.460
  Не знам зошто но мене кловновите ми се тажни суштества . Не знам ни сама од каде ваква перцепција но длабоко во душата позади големата исцртана насмевка , смешна облека , гестови и тон шминка мислам дека се крие тага . Секогаш вака сум ги доживувала .
   
 15. Someonespecial

  Someonespecial Free-minded aesthete

  Се зачлени на:
  17 ноември 2012
  Пораки:
  12.836
  Допаѓања:
  161.311
  Пол:
  Женски
  Не се плашам, ама не ги ни сакам.. :!:
   
 16. A.Fenty

  A.Fenty Нов член

  Се зачлени на:
  24 ноември 2012
  Пораки:
  289
  Допаѓања:
  124
  не се плашам, интересни ми се :)
   
 17. the-girl1

  the-girl1 Популарен член

  Се зачлени на:
  10 ноември 2012
  Пораки:
  1.297
  Допаѓања:
  664
  Баш интересни се :D
   
 18. Srckata28

  Srckata28 Популарен член

  Се зачлени на:
  6 јануари 2013
  Пораки:
  2.143
  Допаѓања:
  8.070
  Пол:
  Женски
  Не дека се плашам ама,како да се чудни луѓе
   
 19. Little-Mk

  Little-Mk Популарен член

  Се зачлени на:
  1 ноември 2012
  Пораки:
  226
  Допаѓања:
  325
  Како мала не сум се занимавала многу со клвонови,но знам дека кога ќе видев кловн не ми беше страв (во мојата околина и не беа толку страшни како во првото мислење :?: )па им се радував.Сега ми се интересни но не да сум опседната.
   
 20. ku4ence

  ku4ence Популарен член

  Се зачлени на:
  27 јануари 2013
  Пораки:
  873
  Допаѓања:
  1.713
  Пол:
  Женски
  Незнам зоѓто но кога ке видам клован многу се плашам..Незнам нејзината насмевка многу ми е страшна и неможам да ги гледам многу..Еднаш за еден роденден изненадување дојде еден клован и јас седев надвор се додека не си отиде..Уште од мала се плашам..