1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

К'на- за ревитализација на косата

Дискусија во 'Коса' започната од BBojana, 25 мај 2011.

  1. AliciaSilver

    AliciaSilver Активен член

    Се зачлени на:
    18 октомври 2017
    Пораки:
    170
    Допаѓања:
    209
    Пол:
    Женски
    не е од кната овој период на многу му паѓа косата не се загрижувај беспотребно,земи си шампон alpecin против опаѓање,потстрижи ја и внимавај на храната
     
    На koritsaki му/ѝ се допаѓа ова.
  2. Justicija

    Justicija Форумски идол

    Се зачлени на:
    9 август 2017
    Пораки:
    5.683
    Допаѓања:
    19.053
    Пол:
    Женски
    Кната мене ми стимулираше нов раст на влакненца , во јануари се офарбав и бев задоволна , и од тогаш не сум се фарбала
     
    На koritsaki му/ѝ се допаѓа ова.
  3. koritsaki

    koritsaki Moderator Член на тимот

    Се зачлени на:
    1 март 2010
    Пораки:
    17.897
    Допаѓања:
    103.010
    Пол:
    Женски
    Па и јас си викам што па може кната лошо да направи :wasntme: нема ни хемикалии ни ништо. Евентуално да пробам некоја друга, штознам..Се надевав и јас дека е период некој на опаѓање ама па 5-6 месеца мислам не е баш малку ова да се случува. Се мислам дали да одам до кај матичнава да ми даде упат хормони да си испитам :|
     
  4. Justicija

    Justicija Форумски идол

    Се зачлени на:
    9 август 2017
    Пораки:
    5.683
    Допаѓања:
    19.053
    Пол:
    Женски
    Пак ке те прашам со кафиавата кна си фарбана или со црвенкастата ?
     
  5. vaga95

    vaga95 Популарен член

    Се зачлени на:
    1 јуни 2011
    Пораки:
    909
    Допаѓања:
    2.036
    Кафеавата
     
  6. Justicija

    Justicija Форумски идол

    Се зачлени на:
    9 август 2017
    Пораки:
    5.683
    Допаѓања:
    19.053
    Пол:
    Женски
    Некако ко да не е кафиавата

    Само што се исфарбав со оваа кна , па ке почекам да ги видам резултатите :lol: IMG_20180825_202810.jpg
     
    Последна измена од модератор: 12 февруари 2019
  7. koritsaki

    koritsaki Moderator Член на тимот

    Се зачлени на:
    1 март 2010
    Пораки:
    17.897
    Допаѓања:
    103.010
    Пол:
    Женски
    И тука ќе прашам - од кната на Санте има некој пробано? :)
     
  8. Режисерот

    Режисерот Истакнат член

    Се зачлени на:
    16 август 2018
    Пораки:
    59
    Допаѓања:
    94
    Пол:
    Женски
    Јас се фарбав со црна кна пред година време и сеуште не ми излегла целосно, иако сум фарбана со црвена фарба моментално, на одредени делови се познава сеуште црното. Ианку да можно е од кната да ви паѓала косата , бидејки и на мене истото ми се случуваше и прашав неколку фризери, ми кажаа дека е од кната. Инаку имам прочитано дека порано индијките ја користеле за оретчување на косата во лето,бидејки сите имале премногу густи коси.
     
    На Alisa22 му/ѝ се допаѓа ова.
  9. koritsaki

    koritsaki Moderator Член на тимот

    Се зачлени на:
    1 март 2010
    Пораки:
    17.897
    Допаѓања:
    103.010
    Пол:
    Женски

    Јас па имам слушнато дека ја користеле за згуснување на косата :wasntme: по ваквите мислења не знам што да правам , сакам да имам црна коса, но на фарбиве не сакам да се враќам ,а пак од кнава мидлам дека почна да ми паѓа многу косата :?: има едни производи Khadi се викаат планирам нив да ги пробам и Биодевојка ми ги фалеше дека мн ја згуснува косата , но додека порачам од Германија , викам на Санте да пробам кна...
    Навистина незнам што да правам :shake:
     
  10. Режисерот

    Режисерот Истакнат член

    Се зачлени на:
    16 август 2018
    Пораки:
    59
    Допаѓања:
    94
    Пол:
    Женски
    Не треба да се верува ни на медиумите, на интернет се шират дезинформации, но јас ти кажувам од искуство, затоа и престанав да користам, премногу ми паѓаше , и кога прашав ми рекоа дека е од тоа
     
    На koritsaki му/ѝ се допаѓа ова.
  11. koritsaki

    koritsaki Moderator Член на тимот

    Се зачлени на:
    1 март 2010
    Пораки:
    17.897
    Допаѓања:
    103.010
    Пол:
    Женски
    Јас жени се вратив повторно на фарбите за коса. Не сакав али тоа е. Се исфарбав со фарба пред 15 дена , косата не ми се плетка повеќе , можам добро да ја расчешлам...
    Кога ќе се исфарбав со кна , првата недела ми беше многу убава косата , сјајна , бојата топ , но потоа почнуваше да се плетка , не можев да ја расчешлам , плус многу почна да опаѓа. На почетокот бев задоволна , очекував дека косата ќе ми стане уште поубава , ама не...
    Почнав веќе да не се замарам многу со хемииве , состави итн , доста работи што почнав да користам (природни) гледам дека не ми одговараат , и тоа е тоа.
     
    На Veki4kaa му/ѝ се допаѓа ова.
  12. Panthera

    Panthera Истакнат член

    Се зачлени на:
    19 јули 2014
    Пораки:
    118
    Допаѓања:
    711
    Пол:
    Женски
    Здраво девојки. Во последниов период почна да ми паѓа косата многу, па и онака немав некоја густа коса, сега ми е бетер речиси преполовена. Ја скратив и сега сакам да пробам со к'на.

    Природната боја ми е светло кафена. Каде во Скопје можам да најдам безбојна к'на или кафена, евентуално темно кафена?
    Битно ми е да нема црвен или портокалов отсјај! Значи сакам или да си ја задржам мојата боја или да добијам потемна, без црвенкаст/портокалов подтон.
    Што би ми препорачале?
     
  13. Justicija

    Justicija Форумски идол

    Се зачлени на:
    9 август 2017
    Пораки:
    5.683
    Допаѓања:
    19.053
    Пол:
    Женски
    На бит пазар има во пакетчиња во прав кој се раствара во руски чај или вода (рецепти ке видеш назад низ темава) , има црна (мортиша) , темно кафиава , светло кафиава и црвена ...
    Јас лично се имам фарбано и со црната и со темната кафиава и сум задоволна (темната кафиава кна ми го покри црвенкастиот сјај , а за црната да не причам :lol:)
     
  14. Panthera

    Panthera Истакнат член

    Се зачлени на:
    19 јули 2014
    Пораки:
    118
    Допаѓања:
    711
    Пол:
    Женски
    Тогаш да си земам темна, ваљда убава кафеава ќе ми испадне. Фала ти :)
     
    На Justicija му/ѝ се допаѓа ова.
  15. Kimberly11

    Kimberly11 Форумски идол

    Се зачлени на:
    27 септември 2015
    Пораки:
    6.670
    Допаѓања:
    25.216
    Пол:
    Женски
    Колку време да ја држам кната а да не добијам црна катран боја? Сакам повеќе природна црна
     
  16. Justicija

    Justicija Форумски идол

    Се зачлени на:
    9 август 2017
    Пораки:
    5.683
    Допаѓања:
    19.053
    Пол:
    Женски
    Колку и да ја држиш таа е бојата
     
  17. Fillia

    Fillia Популарен член

    Се зачлени на:
    17 јануари 2015
    Пораки:
    444
    Допаѓања:
    1.579
    Пол:
    Женски
    20190210_112027.jpg 20190210_111725.jpg 20190210_112232.png 20190210_112135.jpg
    Јас имав плава коса ама откако ставив сива се испозаљубив во неа и најдолго ја носев така. Сивата е по зезната пошто преливи силвер шампони и 300 чуда треба да ставиш за да биде убава. По 2 години ми здосади и решив да се затемнам. Со фарба бев ЗЕЛЕНА и тоа лореал фарба...неможев да се гледам и на крај со к'на се исфарбав. Мене сега косата ми е по "живахна" (не ми текнува др.темин хахаха) и не собирам влакна од мене по цела куќа. Се фарбав со таа к'на како @koritsaki само кафеава. На сонце имам црвенкаст сјај ама мене ми се допаѓа. Во секој случај не сум зелена.

    П.с уште жалам за плавата боја ;(:?:
     
    На koritsaki му/ѝ се допаѓа ова.
  18. fificaaa

    fificaaa Истакнат член

    Се зачлени на:
    2 март 2011
    Пораки:
    714
    Допаѓања:
    475
    Пол:
    Женски
    А како ја растварате к'нава? Јас порано со јајце и чај и убава ми беше. Неколку години се немам фарбано сега.
     
  19. boo3

    boo3 Популарен член

    Се зачлени на:
    14 јули 2015
    Пораки:
    1.291
    Допаѓања:
    4.441
    Пол:
    Женски
    Јас само со вода.
     
    На fificaaa му/ѝ се допаѓа ова.
  20. Vesna24

    Vesna24 Активен член

    Се зачлени на:
    21 декември 2018
    Пораки:
    168
    Допаѓања:
    118
    Пол:
    Женски
    Може и со црн чај (поубаво фаќало велат)
     
    На fificaaa му/ѝ се допаѓа ова.