К'на- за ревитализација на косата

Дискусија во 'Коса' започната од BBojana, 25 мај 2011.

  1. 2505

    2505 Истакнат член

    Се зачлени на:
    23 август 2011
    Пораки:
    11
    Допаѓања:
    11
    Пол:
    Женски
    сега кога бев во бугарија земав бугарска црна кна не ми текнува како и беше името. паковањето беше исто како на фарба за коса. ја растворив само со топла вода како што пишуваше и ја држев 4 часа. косата ја мијам на 2 дена, веќе месец ипол помина и сеуште ми се нема одмиено.кога имам време и ставам маслиново масло. косата има сеуште прекрасен сјај,не е оштетена и што е најважно ми се забрза растот на косата. затоа на сите што се фарбаат им препорачувам кна ;)
     
    На DeVoJkaTa999 му/ѝ се допаѓа ова.
  2. Zaljubena111

    Zaljubena111 Популарен член

    Се зачлени на:
    20 февруари 2010
    Пораки:
    2.087
    Допаѓања:
    1.647
    сакам да купам кафена к на ама се плашам да не ми излезе црна :o :(
     
  3. nake-mirce

    nake-mirce Истакнат член

    Се зачлени на:
    22 август 2011
    Пораки:
    65
    Допаѓања:
    4
    сум ставила еднас и многу убава косата ми се направи...но згресив сто не ми се допајгасе бојата од каната и ставив боја и потоа пак ми се направи неубава
     
  4. Kristinna92

    Kristinna92 Истакнат член

    Се зачлени на:
    14 април 2011
    Пораки:
    117
    Допаѓања:
    168
    дали има плава к'на и кај може да се најде, и цена ако може :)
     
  5. nake-mirce

    nake-mirce Истакнат член

    Се зачлени на:
    22 август 2011
    Пораки:
    65
    Допаѓања:
    4
    вака земи неколку црна неколку црвена...и ке добиес костенлива боја...овие две измесајги колку сто треба за косата
     
  6. Mishela

    Mishela Модератор Член на тимот

    Се зачлени на:
    19 август 2010
    Пораки:
    18.784
    Допаѓања:
    81.012
    Пол:
    Женски
    Нема таква мислам, не сум сретнала досега.
    Сум слушнала само за некаква си безбојна, ама давала некаков црвеникав сјај, така ми кажа личност која ја користела. :)
     
    На Kristinna92 му/ѝ се допаѓа ова.
  7. DeVoJkaTa999

    DeVoJkaTa999 Истакнат член

    Се зачлени на:
    5 април 2011
    Пораки:
    42
    Допаѓања:
    33
    Девојки имали пазарчево буњаковец к'на (бидејќи несум од скопје и незнам) ?
    Или некаде во трговски центар дали има ?
     
  8. agi

    agi Истакнат член

    Се зачлени на:
    25 октомври 2010
    Пораки:
    231
    Допаѓања:
    65
    има на тезгите со козметика ,а и по други тезги има
     
  9. zanana

    zanana Истакнат член

    Се зачлени на:
    28 мај 2011
    Пораки:
    58
    Допаѓања:
    58
    Пол:
    Женски

    Ќе можеш подетално да ми кажеш околу каната од Лаш? =) На каква основа ја стави каната и која боја точно ја стави (другарка ти)? Ги има каните во Рамстор, не? Многу темна ли и испадна? :)
     
  10. macamaca24

    macamaca24 Истакнат член

    Се зачлени на:
    26 септември 2011
    Пораки:
    325
    Допаѓања:
    79
    Пол:
    Женски
    дефинитивно и јас ке пробам со к на...решив...само каков е тој руски чај? кај да го набавам?во аптека има?
     
  11. macamaca24

    macamaca24 Истакнат член

    Се зачлени на:
    26 септември 2011
    Пораки:
    325
    Допаѓања:
    79
    Пол:
    Женски
    е ова што го прочитав ми даде надеж дека косата ке престани да ми пага...јас имам природно костенлива коса,ама фарбана сум црна..решив к на да ставам с јајце и руски чај...се изначитав како било корсно...3-4 години наназадми се ретци косава и многу се нервирам...а кај да најдам руски чај?
     
  12. SAMIRA

    SAMIRA Истакнат член

    Се зачлени на:
    7 декември 2009
    Пораки:
    305
    Допаѓања:
    251
    Пол:
    Женски
    и мене ме интересира истото каде може да се купи и дали има кафеава боја и дали темната коса ја бои или дава само сјај и цврстина на влакното
     
  13. Chupe

    Chupe Популарен член

    Се зачлени на:
    25 јануари 2011
    Пораки:
    656
    Допаѓања:
    421
    Ако си од Скопје , јас рускиот чај го купувам на мерење од Бит Пазар и навистина косата од к ната се зајакнува, но најдобро против ретчење на коса (барем за мене) е одмивањето на косата со чај од коприва. Значи на крај после маската или балсамот се измива косата со чај од коприва и толку.
     
  14. agi

    agi Истакнат член

    Се зачлени на:
    25 октомври 2010
    Пораки:
    231
    Допаѓања:
    65
    не мораш руски чај,може со црн чај
     
  15. Teresa94

    Teresa94 Истакнат член

    Се зачлени на:
    29 јуни 2011
    Пораки:
    326
    Допаѓања:
    108
    Сега се премислив да се фарбам со фарба. Веќе 3 години се фарбам со к'на и косата за тие 3 години воопшто не цвета ниту пак имам идено на фризер. И сега мислев дали да почнам со фарба зашто к'ната ми се одмива кога ќе ја мијам косата со head and shoulders, но сега почнав да ја мијам со шампон од коприва и се немам фарбано месец ипол косата ми е црна. Па мислев да почнам со фарба другарка ми ја фарба со фарба и има многу убава црна боја на косата.. ама сега се премислив. K'na forever :P
     
  16. Viiiiip

    Viiiiip Популарен член

    Се зачлени на:
    10 јануари 2010
    Пораки:
    837
    Допаѓања:
    400
    Сакам и јас, мислам дека ова е тоа што го барам, сакам мн да си ја сменам бојата на косата ама само за нијанса, си здосадив вака, ама ај да не ја оштетам со фарба ај ова ај она, а имам прекрасна коса и влакно, и густа ма се, ама ете сакам... Е мојот проблем е имам она баш црна црна коса, мн луѓе не ми веруваат дека е моја вистина... Каква боја да ставам, малку да ми ја осветли? Плава к'на, костенлива, каква??? Фала однапред... Се надевам некој пред мене се соочил со истово, зошто имам и темен тен, да не бидам плава циганка... :D
     
  17. Leo83

    Leo83 Истакнат член

    Се зачлени на:
    9 февруари 2011
    Пораки:
    59
    Допаѓања:
    22
    Девојќи! Сакам да ставам к’на па ако може да ми кажете од каде земате убава, квалитетна к’на..и ако мозе сликичка...
     
  18. jarec6

    jarec6 Популарен член

    Се зачлени на:
    11 јуни 2010
    Пораки:
    2.767
    Допаѓања:
    18.246
    Пол:
    Женски
    [​IMG]
    Јас вава користам,освен еднаш кога купив неоригинал,другите пати супер ми се погодила.Ќе видиш дека е како што треба според бојата,ќе биде како зеленкаста,а исто и според пакувањето.Како што е секоја посбно спакувана,внатре треба уште еднаш вш хартиено да е спакувана и уште еднаш како во фолија.Се надевам помогнав
     
  19. Teresa94

    Teresa94 Истакнат член

    Се зачлени на:
    29 јуни 2011
    Пораки:
    326
    Допаѓања:
    108
    Овие се многу добри к'ни ама ако ти се погоди оригинал. Кај нас у Куманово само на пазар се оригинал а една што купив од продавница воопшто не ми траеше после 2 дена ми се одми :\
     
  20. Srekicka

    Srekicka Популарен член

    Се зачлени на:
    14 мај 2010
    Пораки:
    1.863
    Допаѓања:
    2.846
    Јас сакам да почнам да и ставам к`на на косата, само многу ми е страв да не ми испадне црвекнаста или па многу темна кафеава. Сте ја пробале оваа нијанса и како излегува?

    [​IMG]