1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Кога другите се палат на вашиот партнер...

Дискусија во 'Врски' започната од gwen, 20 јануари 2010.

  1. gwen

    gwen Истакнат член

    Се зачлени на:
    13 декември 2009
    Пораки:
    265
    Допаѓања:
    81
    Темата си објаснува се!
    Се гордеете со тоа,се чуствувате супер зашто имате таков момак или пак.....???? Мислења?????
     
  2. monikaa

    monikaa Истакнат член

    Се зачлени на:
    27 ноември 2009
    Пораки:
    47
    Допаѓања:
    26
    Paaaaaaaaaaaaa ubavo e koga ste so nekoj so koj posakuvaat da se site.Ne e ubavo ako toj ne te saka...Sepak ne se gordeam so ...mozee mnogu da ti ja rasturi vrsjata :)
     
  3. Maja85

    Maja85 Истакнат член

    Се зачлени на:
    16 јануари 2010
    Пораки:
    41
    Допаѓања:
    22
    Ubava tema :) Pa da ti kazam da.Zasto ubavo e koga znaes deka si imas ubav decko sto e privlecen na drugite zeni.Konkretno za decko mi on i vaka i taka si saka da bide sakan :D sega neznam dali e toa maana, ali on si go gleda kako pozitivno kako i jas.Isto taka e i obratno.Ako jas sum im privlecna na maski i toa on go gleda e isto taka zadovolen.Potoa po odreden period ke sedneme da razgovarame na taa tema i se smeeme i kazuvame smesni situacii.Vo posledno vreme go vikam i Seherezad zasto edna drugarka go sviga :D:D:D :lol: isto taka nemam potreba da bidam ljubomorna.Duri i vo nekoi situacii predizvikuvaat predigra vakvite slucki sto e i mnogu zanimlivoi =]
     
  4. peperutkaa

    peperutkaa Популарен член

    Се зачлени на:
    25 ноември 2009
    Пораки:
    942
    Допаѓања:
    618
    Пол:
    Женски
    Pa da gorda sum, ne sum ljubomorna zasto toj ne e tip sto moze da me izneveri plus i zemeni sme, i ponekogas devojcinjava sto ne ne poznavaat i neznaat deka toj e zenet mu se pustaat go zadevaat i tuka se najgolemite smeski na vecerta, se zezame jas se pretstavuvam kako negova sestra i taka , ama se vo granici na normala, nikogas ne dozvoluvame da izgleda bezobrazno od strana vo smisla ej onoj so zenamu zastanal a so drugi flertuva. Znaci se so e u granica na normala e interesno i plus ja zacvrstuva vrskata. :)
     
  5. Dushica-sk

    Dushica-sk Популарен член

    Се зачлени на:
    12 јануари 2010
    Пораки:
    5.048
    Допаѓања:
    3.924
    Па зависи , ако се сакаме и знам дека ништо не би ми направил тогаш горда сум , зашто се палат и сакаат да го имаат а само јас го имам :D Ако е женкар тогаш тоа што се палат други на него би ме ставило у мисла дали ми е верен и слично :):)
     
  6. zkjb

    zkjb Истакнат член

    Се зачлени на:
    25 ноември 2009
    Пораки:
    96
    Допаѓања:
    53
    Kolku gordo i ubavo tolku i rizicno ,bez razlika dali e vrska ili brak .....
     
  7. anastasija19

    anastasija19 Истакнат член

    Се зачлени на:
    13 јануари 2010
    Пораки:
    245
    Допаѓања:
    51
    ubavo e koga ti setas so nego site se vrtat i ti zaviduvaat ama nemu moze da mu se krene nosot pa da se pravi vazen a jas toa ne mozam da go podnesam pa taka da ne mora site da se palat na nego
     
  8. Hipica

    Hipica Форумски идол

    Се зачлени на:
    31 декември 2009
    Пораки:
    14.369
    Допаѓања:
    14.818
    Шо убаво! :D Одиме по улица, се вртат по него, а јас таква риба, гледа само во мене :lol: :lol:
     
    На LoveTheWayYouLie и Adi888 им се допаѓа ова.
  9. zkjb

    zkjb Истакнат член

    Се зачлени на:
    25 ноември 2009
    Пораки:
    96
    Допаѓања:
    53
    iiiiiiiiii so biva posle nekoe vreme koga nekoja napalena premnogu od nego druga riba go fati na jadica ,.......dali pak ke bides gorda na nego????????????????????
     
    На eleni23 му/ѝ се допаѓа ова.
  10. magic

    magic Истакнат член

    Се зачлени на:
    7 декември 2009
    Пораки:
    187
    Допаѓања:
    79
    Пол:
    Женски
    Јас не сакам сите да се палат на мојот партнер и цело време да живеам со помислата дека кога ќе излезе сам околу него има неколку јаки женски кои сакаат да ми го смуваат :x Не дека немам самодоверба ама тука не станува збор за тоа. Станува збор за тоа што на ни еден маж не можеш да му веруваш 100%.. па така јас не му верувам на мојот 100% и секогаш мислам дека има макар и 1% шанса да направи глупост.
    Свесни сте сите тука дека има женски што се на се спремни за да го постигнат она што го сакаат, а машките се толку глупави и секогаш паѓаат на тестот :lol: Не сакам сите да ми го сакаат дечкото аааааааааааааааааа :lol: :lol: :lol: Доволно е јас што го сакам :roll:
     
    На eleni23, fatbeautiful и hihi им се допаѓа ова.
  11. zkjb

    zkjb Истакнат член

    Се зачлени на:
    25 ноември 2009
    Пораки:
    96
    Допаѓања:
    53
    Potpolno vreden odgovor bravo sto si e nase nase si e, da ubavo e da imas ubavina i sarm do sebe no ako go spodeluvas mnogu ke ispari,kako za mazite taka i za zenite...se soglasuvam so tebe :))))
     
    На Blakfishmom95 му/ѝ се допаѓа ова.
  12. Hipica

    Hipica Форумски идол

    Се зачлени на:
    31 декември 2009
    Пораки:
    14.369
    Допаѓања:
    14.818
    епа сеа ако го фати друга на јадица да сум здрава и жива, не бил за мене. Не ги сфаќам тие работи толку страшно.
     
  13. RainBow

    RainBow Глобален модератор Член на тимот

    Се зачлени на:
    3 декември 2009
    Пораки:
    21.747
    Допаѓања:
    65.194
    Пол:
    Женски
    Pa verojatno ne gi sfakas tie raboti tolku strasno zasto se uste ne si sakala vistinski. Togas ne bi ti bilo seedno(ova od licno iskustvo) :) a sto se odnesuva do temava, pa ne mozam da kazam deka decko mi e bas od toj tip sto devojkite bi se vrtele po nego...poveke me nervira koga ke se zapoznae so nekoja(na rabota ili ne e bitno) i taa ke pocne da obraka paznja...e togas stanuvam pretpazliva :)
     
    На Blakfishmom95 му/ѝ се допаѓа ова.
  14. Dark-Rose

    Dark-Rose Истакнат член

    Се зачлени на:
    30 декември 2009
    Пораки:
    136
    Допаѓања:
    76
    Јас пак имам друг проблем. Мојата "најдобра другарка" ненормално многу се пали на мојот дечко :evil: Во многу ситуации, онака како од околу му се има пуштано, онака како случајно демек да се сликаат му седнала во скут и се такви демек случајни работи... Незнам, многу ме нервира тоа. Можда не би се замарала доколку она не би била од типот на девојки кои не размислуваат со кого, каде и како. Веќе ми има еднаш направено да се мува со тип што знае дека го свиѓам, го има "онадено" дечкото на сестра и... па што останува утре мене да ми направи?! Добро е што дечко ми ја знае каква е и тоа постојано ми го збори ама па што знам... не ми е сеедно. Понекогаш дури и ме замислува дали он секогаш би ја одбивал, што ако некогаш се деси нешто со неа??? Би полудела, би ги убила и двајцата, незнам што би направила... ќе полудам. Од секогаш девојки му се пуштале ама не сум се замарала многу многу со тоа... Некогаш ми било дури и убаво што тој е со мене и покрај сите тие грабливки наоколу... но сега... :? Што би направиле вие на мое место? Дали мислите дека има место за паника? Едноставно несакам некој кој ми е близок да ми се пали на дечко ми... НЕСАКАМ. :evil: Размислувам веќе подолго време да ставам крај на пријателството со неа :worried:hock: Позз***
     
    На Blakfishmom95 му/ѝ се допаѓа ова.
  15. RainBow

    RainBow Глобален модератор Член на тимот

    Се зачлени на:
    3 декември 2009
    Пораки:
    21.747
    Допаѓања:
    65.194
    Пол:
    Женски
    Pa Dark-Rose ne znam kakvo prijatelstvo e toa? i ti nea se uste ja smetas za prijatelka?mene ne mi lici bas taka. Jas da sum na tvoe mesto ne bi odrzuvala kontakti so nea i mislam deka voopsto ne ti e prijatelkaUbavo si rece sto mozes da ocekuvas od nea koga veke bila so deckoto na sestra i?
     
    На Blakfishmom95, kikkki и eleni23 им се допаѓа ова.
  16. Dark-Rose

    Dark-Rose Истакнат член

    Се зачлени на:
    30 декември 2009
    Пораки:
    136
    Допаѓања:
    76

    Незнам стварно што да мислам. Понекогаш си викам ајде нема врска, тоа е само мојата љубомора, па затоа ми се вртат такви филмови... А тешко е да прекинам контакт со неа, се знаеме веќе од деца, башка комшивка ми е... Незнам што да правам, али и мене ми изгледа тоа како единствено решение. Подобро спречи него лечи. Фала ти во секој случај. Позз***
     
  17. RainBow

    RainBow Глобален модератор Член на тимот

    Се зачлени на:
    3 декември 2009
    Пораки:
    21.747
    Допаѓања:
    65.194
    Пол:
    Женски
    Pa stom sumnjas ima nesto. Jas imav dve drugarki od koi so ednata se znaev podolgo a dugata pak mu bese devojka na moj drugar ama se zdruzivme. I sea ovaa mojava podobra drugarka se muvase so drugarov pozadi nejzin grb a od druga strana i se praese drugarka. Devojcevo neso sumnjase valjda ama si vikase ko nema sansi ne znam sto. Ama ubavo si vikas podobro da se spreci. Pozdravce :)
     
  18. kristin4e

    kristin4e Истакнат член

    Се зачлени на:
    21 ноември 2009
    Пораки:
    266
    Допаѓања:
    122
    Јас пак сум многу горда кога некоја типка ќе го шмекне така од страна.Не им замерам,едноставно човек не може да остане рамнодушен кога ќе види таков ангел.А тој е само мој!Додуша знае понекогаш да флертува со некоја келнерка,ама не му се лутам зошто знам дека е верен и не би отишол подалеку од безопасен флерт.
     
  19. mila89

    mila89 Истакнат член

    Се зачлени на:
    10 декември 2009
    Пораки:
    916
    Допаѓања:
    876
    Пол:
    Женски
    i jas mozam da kazam deka sum gorda koga gledam deka i na drugi im se sviga mojot decko,posebno zatoa sto on ne e tip sto bi me izneverili ili pak odma da trgne po nekoja samo zatoa sto go smeknala ;) ama koga situacijata e na primer koga na nekoja druga stvarno i se sviga i e zainteresirana za nego,vo stilot deka saka da mi go prevzeme togas e druga situacija.Togas toa ne e za gordeenje togas e problem!
     
  20. in.love

    in.love Истакнат член

    Се зачлени на:
    20 јануари 2010
    Пораки:
    51
    Допаѓања:
    20

    dada vo pravo si sepak znaeme deka zenskite se opasni i ako mu frlat oko nema da zastanat dodeka ne go dobijat toa sto sakaat :x