1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Кога другите се палат на вашиот партнер...

Дискусија во 'Врски' започната од gwen, 20 јануари 2010.

  1. in.love

    in.love Истакнат член

    Се зачлени на:
    20 јануари 2010
    Пораки:
    51
    Допаѓања:
    20
    drugarka od detstvo: toj fakt ne treba da te sprecuva. plus ti nemora v lice d ai reces : ej mu se pustas na decko mi nesakam da te vidam. tuku koga izleguvas so decko ti ne ja vikaj nea i izbegnuvaj ja zasto mi izgleda kako opasna deckokradacka :) sepak i od deckoto si zavisi :)
    xoxo
     
  2. in.love

    in.love Истакнат член

    Се зачлени на:
    20 јануари 2010
    Пораки:
    51
    Допаѓања:
    20
    ubavo e drugite da se palat ama nekogas nervira :x
    minatiot pat izlegovme so negovite kolegi i koleski od fax i nekoe dr devojce (drugarka na negova koleska) koja inace gi lajkuvala negovite slike.
    jas i decko mi sedevme sproti nea i veruvale ili ne ne trgna pogled od nas :evil: ama pa decko mi ne ja fermase 2 % taka mi bese zadovolstvo da ja gledam vo oci dodeka toj mi sepotese na uvo :twisted: hahaha ufff ama mn me iznervira devojceto mislam koga devojkite imaat smelost da flertuvaat pred tebe so deckoti sto ostanuva koga tebe te nema ???? sepak doverbata e najbitna i se zavisi od deskoto
    xoxo
     
    На eleni23 му/ѝ се допаѓа ова.
  3. LaRagazza

    LaRagazza Истакнат член

    Се зачлени на:
    10 декември 2009
    Пораки:
    203
    Допаѓања:
    121
    Некогаш ми е баш задоволство кога некоја ќе го измерка пред мене,па после ќе ме измерка и мене и ќе и видам љубомора во очите...е тоа е најдоброто нешто.Иначе јас сум повеќе таа по која што се вртат,да не се фалам :) Ама ни на него не му смета тоа и секогаш вика мојата девојка е најубава ама си е само МОЈА.Колку е горд кога го кажува тоа хаххахаха :lol:
     
  4. peperutkaa

    peperutkaa Популарен член

    Се зачлени на:
    25 ноември 2009
    Пораки:
    943
    Допаѓања:
    618
    Пол:
    Женски
    Da be i dodeka go kazuvaat toa te guska i za da dokaze deka e taka. A da mozat i na celo ke ti napisat deka si so nego. :D :D takvi se pusti maski :D :D
     
  5. 2468

    2468 Популарен член

    Се зачлени на:
    23 декември 2009
    Пораки:
    4.497
    Допаѓања:
    2.836
    Пол:
    Женски
    e pa ubavo e ne vikam ne :D a toj e tvoj :D e sega nezz za kaj vas ama kaj mene toa budi ljubomora (pusta ljubomora), strav deka toj moze da se zainteresira za taa, za druga, za treta... i koga go merkaat jas se lutam. helloooooooo :D :D ne sum prava znam ama sto da pravam :? mozebi i oti e najposakuvaniot decko vo gradov kaj nas i jas si mislam deka so sekoja bi zaminal :? koj gi znae maskive sto im se vrti po glava... ili pak mene mi se vrti aj najposkauvan e, pa masko kako masko, ima takvi ribi koi ne merkaat samo tuku i direktno mu odat, pa si vikam ke napravi nesto... mozebi I ZATOA SUM NAAAAAJMNOGU LJUBOMORNA OTI SITE GLEDAAAAAAAT VO NEGOOOOO!!! a toj samo ke mi rece: ,,abe dusicke te sakam samo tebe :roll: ,, e pa ne sakam veke da go merkaat paa :( neka si teraat svoj zivot devojkive nemaat druga rabota ima eden ton deckovci vo zemjava :D :D :D
     
  6. zkjb

    zkjb Истакнат член

    Се зачлени на:
    25 ноември 2009
    Пораки:
    96
    Допаѓања:
    53
    Pak ke recam negledam nekoja posebna gordost vo taa otencijalna opasnost ,deneska i samite znaeme a i citame kakvo vreme dojde a sekogas mazite velat TUGJOTO E POSLATKO taka da za onie sto premnogu veruvaat vo maski i se mnogu gordi na taa situacija bi im preporucila da razmislat malku a i neznam kako bese devojkata sto kaza deka decko i i sepotel na uvo dodeka drugata gledala ljubomorno i deka toj ne ja fermal 2% mislam deka i toa e nekoj vid na flert koj moze da se zgolemi.........
     
  7. ROSII

    ROSII Истакнат член

    Се зачлени на:
    27 ноември 2009
    Пораки:
    261
    Допаѓања:
    224
    taka e,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,
     
  8. Katja.efremova

    Katja.efremova Истакнат член

    Се зачлени на:
    23 декември 2009
    Пораки:
    658
    Допаѓања:
    89
    Па дечко ми не е кој знае што а па ни јас не сум така да :D ама по него се вртат се некои помали а тој не се интересира за такви така да не ми пречи...а за разлика од него по мене повеке се вртат :twisted: :D реално и тоа се некои малку повозрасни и од него и колку е само горд кога свати дека мене некој ме мерка а тој ме има само за него :D МАШКИ :D
     
  9. Annath

    Annath Форумски идол

    Се зачлени на:
    9 јануари 2010
    Пораки:
    23.024
    Допаѓања:
    199.002
    Пол:
    Женски

    Убаво си го напишала ова, ама морам да го кажам моето мислење... ако е за доверба работата - јас на мажите им верувам 100%, освен ако не се некои префригани, а такви се намирисуваат од километар (барем јас ги намирисувам, затоа што околу мене имам живи примери)... жените се тие на кои не им верувам, клети сме ние, едноставно сме такви, и сакаме да имаме нешто што е туѓо... не дека и мажите не се такви, ама ние жените сме едноставно душмани едни на други - јас ни на најдобрата другарка не и верувам толку многу колку што му верувам на дечко ми... а тој е таков тип кого што не можеш да не го сакаш, едноставно има таква ѕвезда, харизма, и знам дека многу девојки го посакуваат... и нему му верувам 100% - од проста причина што тој е човек со принципи и морални вредности кои ги почитува, меѓутоа, понекогаш знае да биде наивен... и само наивноста може да ги натера мажите да згрешат... а ако и кога вистински маж ќе одлучи да биде со една жена, нема таква што може тоа да го промени, освен ако жената што ја одбрал не му згреши нешто или го изневери...
     
    На eleni23 му/ѝ се допаѓа ова.
  10. tate

    tate Истакнат член

    Се зачлени на:
    19 јануари 2010
    Пораки:
    27
    Допаѓања:
    4
    AH, KAKO DA NE........BAR NEMA NI DA MU DAM DO ZNAENJE DEKA PRIMETUVAM DEKA SE PALELE NA NEGO..........A TOJ .....NEGOVO E KAKO KE REAGIRA......................I KAKO KE ZAVRSHI SETO TOA................I NA MENE SE PALAT.........PA JAS NE GO STAVAM TOA NI NA KRAJ OD UMOV..........AKO MI E UBAVO SO NEGO ...........SAMO NEGO GO GLEDAM.....AKO NE........CHAO PRIJATNO..........KE BARAME DRUG...............
    SHO STE TAKA OPTERETENI SE CHUDAM SO TOA????
    BOG DA CHUVA
     
  11. Angie.J

    Angie.J Истакнат член

    Се зачлени на:
    3 февруари 2010
    Пораки:
    5
    Допаѓања:
    0
    pa dobro e ako partnerot tvoj e privlecen .. ali trgnuvajki od sebe .. ne bi mi bilo bas milo da e izlozen i site da se palat na nego... a i ustvari ne e izgledot najbiten.. na prv pogled treba da te privleci, ali ustvari bitno e to vnatre... taka da nekoj licnosti "so sum se palela" na niv ispadnale najgolemi kreteni .. pa taka da :D uopste ne e bitno pozz
     
  12. elen4ee

    elen4ee Истакнат член

    Се зачлени на:
    25 јануари 2010
    Пораки:
    1
    Допаѓања:
    0
    Kolku e dobro tolku e i loso;)
     
  13. Trendafilka

    Trendafilka Форумски идол

    Се зачлени на:
    28 декември 2009
    Пораки:
    5.941
    Допаѓања:
    27.596
    Ама убаво вика баба ми - Гледај ти секогаш да си малку поубава од дечкото, по тебе да се вртат , не по него !!!! :D :D :D

    Сега, шала на страна, јас имав дечко, манекенче wannabe, многу убав тип (троа глупушкав си беше), ама за надворешен изглед стварно убав за око... Како и да е, немаше излегување, а да не се загледа некоја манијачно во него, да се врти по 100 пати, да не прашува дали сакаме уште нешто... бла, бла, мене тоа ми беше смешно, како девојки така отворено се нафрлаат на типци, мислам и Бред Пит да е, човече гледаш дека е зафатен, бркај работа, начекај го сам , па соблекувај го.. А на машките тоа им ласка, признавале или не... Така да, заклучокот е: Јас не се палам, ама он дефинитивно ДА!!! :mrgreen:
     
    На tessie и girl1985 им се допаѓа ова.
  14. annnni

    annnni Популарен член

    Се зачлени на:
    27 март 2010
    Пораки:
    3.025
    Допаѓања:
    646
    ЕЈ супер ми нека се вртат...тоа значи дека е фраерче...воопшто не немем љубомора...сакам да го гледаат....всушност го гледаат цело време и ние се шалиме за тоа :D :D
     
  15. Scarlet88

    Scarlet88 Истакнат член

    Се зачлени на:
    10 март 2010
    Пораки:
    753
    Допаѓања:
    328

    Многу добро кажано!
     
  16. Sunshine88

    Sunshine88 Истакнат член

    Се зачлени на:
    25 март 2010
    Пораки:
    1.533
    Допаѓања:
    581
    Нека се пали кој сака, пак јас сум таа што ке легне со него тралалала. Е сега зависи дали тој се пали на нив. :lol:
     
  17. orient

    orient Истакнат член

    Се зачлени на:
    22 април 2010
    Пораки:
    75
    Допаѓања:
    6
    Пол:
    Женски
    јас би се сложила со претходниот пост нека се пали кој сака воопшто не ми пречи, проблем би било тој да се пали на нив ;)
     
  18. Queen.S

    Queen.S Истакнат член

    Се зачлени на:
    3 април 2010
    Пораки:
    607
    Допаѓања:
    381
    Убаво си го напишала ова, ама морам да го кажам моето мислење... ако е за доверба работата - јас на мажите им верувам 100%, освен ако не се некои префригани, а такви се намирисуваат од километар (барем јас ги намирисувам, затоа што околу мене имам живи примери)... жените се тие на кои не им верувам, клети сме ние, едноставно сме такви, и сакаме да имаме нешто што е туѓо... не дека и мажите не се такви, ама ние жените сме едноставно душмани едни на други - јас ни на најдобрата другарка не и верувам толку многу колку што му верувам на дечко ми... а тој е таков тип кого што не можеш да не го сакаш, едноставно има таква ѕвезда, харизма, и знам дека многу девојки го посакуваат... и нему му верувам 100% - од проста причина што тој е човек со принципи и морални вредности кои ги почитува, меѓутоа, понекогаш знае да биде наивен... и само наивноста може да ги натера мажите да згрешат... а ако и кога вистински маж ќе одлучи да биде со една жена, нема таква што може тоа да го промени, освен ако жената што ја одбрал не му згреши нешто или го изневери...[/quote]

    :y: :y:
    Се согласувам со Anath..Дечко ми нон стоп го меркаат он да е убав убав па што е и згоден плус не дека е мој ама стварно е таков ...И ми смета ептен..и тоа на Фб му лајкаат па она било ова било и он им кажува дека е во врска 5 год абе џабе женско ли само беља..;) И не го давам мој си е нејкааам да ми го гледаат ...порано ми беше супер еј имам најубав дечко ова она ама сега не саааааааакааам!!
     
  19. Angel.in.dark

    Angel.in.dark Истакнат член

    Се зачлени на:
    23 април 2010
    Пораки:
    190
    Допаѓања:
    25
    Па истото, често се наоѓаме во ситуација кога се шетаме некоја девојка да подзине :o . Мене не ми смета, тие нека гледаат колку сакаат, јас го имам мачето мое. Дури понекогаш си се закачаме врз основа на тоа,
    така обично ми вика. :D
    А и често знаеме да прокоментираме за некој дечко или девојка, дека се убави. :D Како си се разбираме, со некоја телепатија. Не знам :D
     
  20. marama

    marama Форумски идол

    Се зачлени на:
    20 април 2010
    Пораки:
    6.137
    Допаѓања:
    88.569
    Пол:
    Женски
    ау сакам кога се вртат по дечко ми (иако сега немам) се е ок дур он не покаже интерес.
    иако на моите дечковци баш и не им годело кога некој ќе покажел интерес за мене хаха а баш се смешни леле како реагираат а убаво е кога некоја за нив ке прокоментира.
    со еден бивши можам да се пофалам (умрела циганката) дека кога одевме низ град постијано се вртеа те по мене те по него и нас ни годеше и добивавме секогаш коментари колку убав пар сме и навистина бевме добар пар, штета не сме веќе заедно
    сакам кога ќе почувствувам дека до мене имам дечко кој го посакуваат др девојки, се разбира дур го гледаат ама да не пипаат