1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Кога другите се палат на вашиот партнер...

Дискусија во 'Врски' започната од gwen, 20 јануари 2010.

  1. Alek13

    Alek13 Истакнат член

    Се зачлени на:
    14 февруари 2011
    Пораки:
    53
    Допаѓања:
    11
    Искрено дечко ми овака на изглед е многу добар .
    Има прекрасни високи нозе и прави, спортски граден не со некој напумпани мускули туку онака таман како што треба. :*
    Не го интересираат многу другите девојки барем така изгледа а и сигурна сум во тоа така да убаво ми е кога ке приметам дека некој други девојки го меркаат или кога некоја другарка ке ми даде добар коментар за него ..
     
  2. LilMissBossy

    LilMissBossy Истакнат член

    Се зачлени на:
    6 март 2010
    Пораки:
    517
    Допаѓања:
    203
    Висок,плави очи спортист како да не го гледаат :D Нека гледаат,не ми смета очи се за гледање и он гледа,машко како машко.Ок е тоа не ме нервира зошто други момци ме гледаат мене и јас нив :lol: Кога сме излезени стално ме држи за рака или ако седиме ме гушка,повремено ќе ме баци или едноставно со други покрети покажува дека е мој! :D Единствено ме нервира кога ќе се сретне со некои што се познаваат и кога ќе му се обесат да го гушкаат по ред да се поздравуваат... |( Несакам да ми го пипаат! Нека го гледаат,друго не! :!:
     
  3. lolyta777

    lolyta777 Популарен член

    Се зачлени на:
    12 јануари 2011
    Пораки:
    2.337
    Допаѓања:
    6.899
    Пол:
    Женски
    Јас сум си прилично љубоморничка кога станува збор за нешто што е мое и само мое. Е сега ние некако не сакаме бурми и ретко ги носиме, т.е. јас ретко ја носам а маж ми воопшто не ја носи бидејќи му смета во работата, и кога некаде сме излезени може да се случи да му пријде некоја девојка чисто онака за муабет, кога јас ќе видам веднаш стапувам на сцена како лавица во напад за да го одбранам пленот :lol:
    Значи немало ни повод ни причина за љубомора, ама јас сепак за посигурно си се приближувам и си го гушнувам за да ставам до знаење-this one is taken and its mine :lol: :inlove:
     
  4. slavica999

    slavica999 Популарен член

    Се зачлени на:
    27 декември 2009
    Пораки:
    4.327
    Допаѓања:
    5.333
    Добро е кога други се палат на него што па ке ми смета, ама лошо е ако тој почне да се пали по други, тоа е по зезната варијанта. Се е тоа за мир во светот...
     
  5. Strumfeta93

    Strumfeta93 Популарен член

    Се зачлени на:
    24 октомври 2010
    Пораки:
    2.191
    Допаѓања:
    3.856
    Еми нека се палат, само тоа и можат :D . Очи полни, раце празни :D
     
    На Anah му/ѝ се допаѓа ова.
  6. Danilela

    Danilela Популарен член

    Се зачлени на:
    3 март 2010
    Пораки:
    2.256
    Допаѓања:
    1.807
    Е да,од гледање фајде нема :D
    Супер е чувството сите да го посакуваат а ти да го имаш.Ахх бре и ние жени што знаеме....опасни сме :D
     
  7. American.Woman

    American.Woman Истакнат член

    Се зачлени на:
    27 март 2011
    Пораки:
    14
    Допаѓања:
    27
    Кога другите се палат на мојот партнер.... нека му ја мислат ако ги чактисам :!: .... лошо ќе биде :@
     
  8. Sephora

    Sephora Популарен член

    Се зачлени на:
    5 декември 2010
    Пораки:
    2.690
    Допаѓања:
    4.481
    Нека се палат колку сакаат, се додека е мој гајле немам. Па и на мене се палат, дее, голема работа. :)
    Вака барем знам што држам во раце. А богами со такво телце и не е за потценување. Море, море кога ми дојде на први април завиткан само во чаршав (со другарите беа маскирани во Исус и апостолите). Бицепсот на виделина, јас устата не можам се уште да си ја затворам, ме заболе вилицата. :D
     
  9. Tashaa

    Tashaa Истакнат член

    Се зачлени на:
    22 септември 2010
    Пораки:
    118
    Допаѓања:
    38
    50% горда 50% љубоморна :?:
     
    На Anah му/ѝ се допаѓа ова.
  10. NelChe

    NelChe Истакнат член

    Се зачлени на:
    18 октомври 2010
    Пораки:
    348
    Допаѓања:
    277
    Кога другите се палат на мојот партнер, си мислам: "Дали сте свесни што се крие зад тоа прекрасно ангелско лице и тоа вајано тело?? Дали сте свесни дека сум ве поштедила од една машка будала помалку??? Дали сте свесни овој створов до мене каква душевна болка ми има нанесено??? Ви треба мноооогу повеќе од првиот впечаток за него!" Е моментално тоа си мислам!!!
     
    На tessie му/ѝ се допаѓа ова.
  11. stefi22

    stefi22 Истакнат член

    Се зачлени на:
    11 април 2011
    Пораки:
    4
    Допаѓања:
    0
    убаво е кога се палат на него и знаеш дека е само твој но доколку тој почне да враќа на нивните провокации и им посветува внимание тоа не е во ред
     
  12. maca99

    maca99 Популарен член

    Се зачлени на:
    19 септември 2010
    Пораки:
    1.819
    Допаѓања:
    1.690
    8)
    Ми одговара ,е баш таква сум целата :lol: Особено кога ќе знаеш некои со сигурност дека се палат е тогаш се прчиш пред нив колку повеќе можеш со него :lol: Секако ако дечкото е присебен,а ако он продужи да се замислува за тоа,тогаш нека си оди со нив :lol:
     
  13. mims-89

    mims-89 Форумски идол

    Се зачлени на:
    7 мај 2010
    Пораки:
    6.488
    Допаѓања:
    24.071
    Не ми пречи. Нека си се палат што да им правам кога си е мој :lol:
    Само премногу очигледното потпалување и покажување на тие знаци пред девојката ми делува многу ниско и понижувачки. И јас сум се попалила на некој што поминал ама еднаш ќе го загледам не се вртам ниту пак се обидувам да флертувам кога гледам дека е со женска :x :)
     
  14. kankus

    kankus Популарен член

    Се зачлени на:
    31 декември 2010
    Пораки:
    1.472
    Допаѓања:
    870
    офффффф да го живеев тој момент ........а јас по однос на ова бев мн горда :$ :lol: :lol: :lol:
     
  15. crazyinlove19

    crazyinlove19 Популарен член

    Се зачлени на:
    20 март 2011
    Пораки:
    3.753
    Допаѓања:
    3.729
    Се обидувам да не обрнувам внимание, и гледам да се контролирам затоа што по природа сум многу многу љубоморна. :|
    Настојувам тоа да го гледам како нешто позитивно и да се гордеам со тоа.
    Сепак само мој си е. :P
     
  16. Dafnee

    Dafnee Популарен член

    Се зачлени на:
    20 декември 2010
    Пораки:
    340
    Допаѓања:
    1.927
    Сакам кога го гледаат, не ради некој его трип, туку заради тоа што го доживувам многу посебно и секој момент кога некој ќе го забележи тоа ме потсетува колку е он уствари впечатлив.. :)
    Кога мене ме гледаат он е прв што приметува, праќа погледи, па ми се врти и ми се смее....Обавезно пушта некоја шега од типот на..„ лелеее што ќе правам јас со тебе, треба да земам све да истепам околу“- Јас на тоа обично викам..Јас ќе им ги држам рацете, ти мавај“ ...и ме фаќа за рака или ме згужвува и нормално се смееме и двајцата потоа...
    Не сум љубоморна. Свесна сум кој стои до мене.
    Свесен е и тој.
    Дека е фино, фино е. Али навикната сум и некако не придавам значење на тоа. Се смееме. И таму завршува. :)
     
    На marama му/ѝ се допаѓа ова.
  17. kankus

    kankus Популарен член

    Се зачлени на:
    31 декември 2010
    Пораки:
    1.472
    Допаѓања:
    870
    :clap: :clap: :clap: :clap:
     
  18. Anely

    Anely Истакнат член

    Се зачлени на:
    1 април 2011
    Пораки:
    788
    Допаѓања:
    225
    Мило ми е кога го гледаат...односно мило ми е што само гледаат а јас го имам :wasntme:
     
  19. Margaux

    Margaux Истакнат член

    Се зачлени на:
    11 мај 2011
    Пораки:
    113
    Допаѓања:
    34
    Секојдневна ситуација и до сега никогаш не ми сметало, баш напротив, ептен ми годи :)
     
  20. slatkichKa123

    slatkichKa123 Истакнат член

    Се зачлени на:
    6 март 2011
    Пораки:
    598
    Допаѓања:
    341
    Нека им е на здравје де. За гледање е дечко ми, нема очите да им ги извадам. Додека не ми влагаат во територија на безбедно се.. а ако не, ќе стапам во функција на предатор и ќе биде опасно :devil:


    Ќе биде вајлд вајлд вест.
     
    На R.Merano му/ѝ се допаѓа ова.