1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Кога другите се палат на вашиот партнер...

Дискусија во 'Врски' започната од gwen, 20 јануари 2010.

  1. LivingGlam

    LivingGlam Форумски идол

    Се зачлени на:
    28 септември 2010
    Пораки:
    6.097
    Допаѓања:
    56.327
    Пол:
    Женски
    Нега гледаат, но да не чепкаат ]:)
     
  2. Look

    Look Истакнат член

    Се зачлени на:
    25 јуни 2011
    Пораки:
    1.034
    Допаѓања:
    884
    Нека гледаат,не ми смета (понекогаш дури и ми годи :$ ) кога знам дека тој ме гледа само мене и никоја друга :wasntme:
     
  3. MissSpark

    MissSpark Популарен член

    Се зачлени на:
    13 јуни 2011
    Пораки:
    695
    Допаѓања:
    1.287
    Пол:
    Женски
    Не сум по природа љубоморна личност, некогаш тоа и ми ласка, но да е во одредени граници, секој си има трпение нели :) Еднаш ми се има случено, бившиот онака нормално си се поздравува со познаничка и сега таа апла директно пред мене почна да му зборува колку е тој разубавен, колку сакала да го види и слично. Не можев да издржам ептен и се изнасмеав од срце, мислам и сама треба да знае дека тој муабет на само се прави :D
     
  4. BabY21101994

    BabY21101994 Истакнат член

    Се зачлени на:
    30 јуни 2011
    Пораки:
    16
    Допаѓања:
    4
    Мене баш ми е супер кога ке видам дека некоја типка го гледа дечко ми :))

    И го сакам оној момент коа група девојчиња ке се свртат накај него ... .)))
     
  5. Miss-Independent

    Miss-Independent Популарен член

    Се зачлени на:
    10 мај 2010
    Пораки:
    2.292
    Допаѓања:
    5.649
    Значи не сум згрешила во изборот :D
    Ма нек се палат колку сакаат,се дур не е обратно добро е.
    :rofl:
     
    На R.Merano му/ѝ се допаѓа ова.
  6. karenin

    karenin Популарен член

    Се зачлени на:
    8 март 2010
    Пораки:
    1.426
    Допаѓања:
    2.171
    На почетокот од врската не ми беше сеедно, малку се нервирав. Ама сега дури и поласкана сум кога ќе приметам такво нешто. Се помирив со фактот дека имам убав дечко. Претежок факт :wasntme: :?: !
    А тој кога ќе примети дека се вртат по мене во моментот се прави дека не забележува, а после дома ќе ми спомне. Еднаш после искачање ми спомна нешто у стил - Каква јака женска имам денес не си свесна колку те гледаа... само добро што не ти ги видоа нозете дека не ти се издепилирани :D . Се зезаме.
     
    На Salome му/ѝ се допаѓа ова.
  7. fatbeautiful

    fatbeautiful Истакнат член

    Се зачлени на:
    7 јануари 2011
    Пораки:
    161
    Допаѓања:
    58
    ПОТПОЛНО СЕ СОГЛАСУВАМ :D
     
  8. femina90

    femina90 Популарен член

    Се зачлени на:
    25 декември 2009
    Пораки:
    3.997
    Допаѓања:
    2.345
    Не ми смета, мило ми е, се додека не се преминат граници, да почнат да досаѓаат, навалуваат и слично.Тогаш се јавува лавовското во мене :D
     
  9. creshicka

    creshicka Популарен член

    Се зачлени на:
    30 март 2011
    Пораки:
    2.152
    Допаѓања:
    5.709
    Пол:
    Женски
    Па ако решиле да се палат нека се палат. Само нека гледат, нека не допираат оти рачињата во гипс ке им завршат :sun: Што е мое е само мое. Чудна работа е што досега не сум се раскарала со некоја поради таа работа, и поради тоа понекогаш кога му велам на дечко ми дека сум способна за многу работи ако некоја си го пика носот кај што не му е место, не ми верува. :D Are you afraid bitches? :devil: :rofl:
     
  10. wish

    wish Истакнат член

    Се зачлени на:
    20 април 2011
    Пораки:
    102
    Допаѓања:
    233
    ..моите пријатели од поодамна не се палат ни на своите,ни на туѓите жени...се палат на пари...за жал..
     
  11. black-angel

    black-angel Praefectus Vigilum Член на тимот

    Се зачлени на:
    14 декември 2009
    Пораки:
    2.635
    Допаѓања:
    4.456
    Пол:
    Женски
    Нека се палат нека се препотуваат многу ми е гајле знам дека он си е со мене и си се сакаме друго не ми е битно
     
  12. cvetce93

    cvetce93 Популарен член

    Се зачлени на:
    23 јануари 2011
    Пораки:
    1.434
    Допаѓања:
    575
    Ооо па не е лошо чувство тоа :D
    Ма ич не се замарам, знам дека си се сакаме, и најубаво се осеќам кога ќе бидеме така во некое друштво и некои девојчиња се приметуваат дека паѓаат по него и он ме запознава.. ова е мојата девојка :) аааа ее тогаш најмногу си го сакам :inlove:
     
  13. BeautyQueen

    BeautyQueen Истакнат член

    Се зачлени на:
    9 јули 2011
    Пораки:
    143
    Допаѓања:
    32
    Баш би ми било убаво доколку се палат другите но се доколку знам дека тој ме сака ии нема да ме изневери.. Убаво е чуството да знаеш дека други го посакуваат а ти го имаш! :P
     
  14. LoveTheWayYouLie

    LoveTheWayYouLie Истакнат член

    Се зачлени на:
    21 јуни 2011
    Пораки:
    23
    Допаѓања:
    11
    Значи кога и да испаднеме со дечко ми во град секогаш има некоја типка која него го мерка,а и не знам до кај отиде времето Пред тебе да му се пушта на Дечко ти(ма за таквите само боксот) :devil:
    Една случка ке ми остане во секавање за секогаш!
    Ние испаднати со друштво и на другата маса седат девојчиња помали од нас 1-2 години...и како се наместени сите очите им играат неможат да издржат а да не се завртат на нашава маса..и после некое време ми стана јасно заради кого се вртеле ама не сакам никој да ми го мерка Дечкото зошто мој е и не сакам да го меркаат и др...(мое е мое твое е твое сакаш туѓо тогаш ЦРКНИ!) :D :D
     
  15. Slatko-Malo

    Slatko-Malo Истакнат член

    Се зачлени на:
    2 октомври 2011
    Пораки:
    58
    Допаѓања:
    12
    Од една страна е убаво,ти шеташ со него под рака а други девојчиња го гледаат него и ти љубоморат :lol: А од друга страна пак и не е баш соврешно,пошто се нервираш "што има оваа да те гледа тебе",секад кај и да искочиме мора некоја да го гледа дечко ми и ич не се замара дека тој е зафатен,а некој па и го замараат и му ѕвонат на тел. :@ Ама за среќа тој не приметува никоја,освен мене. :$
     
  16. bekii

    bekii Истакнат член

    Се зачлени на:
    7 јули 2010
    Пораки:
    205
    Допаѓања:
    52
    Mi godi da se zagleda nekoja vo decko mi... ne sum ljubomorna i super e cuvstvoto :D
     
  17. LittleGirl23

    LittleGirl23 Активен член

    Се зачлени на:
    25 август 2014
    Пораки:
    64
    Допаѓања:
    14
    Нека се палат нека сонуваат за секс со него али тој е мој и само мој... 8)
     
  18. Twinkles

    Twinkles Истакнат член

    Се зачлени на:
    17 јануари 2014
    Пораки:
    647
    Допаѓања:
    980
    се согласувам со LittleGirl23.
    Многу девојки сакале да се смуваат со дечко ми ..и се тоа..ама залудно..џабе кога
    се сакаме , најмногу :inlove:
     
  19. Samer

    Samer Истакнат член

    Се зачлени на:
    29 август 2014
    Пораки:
    224
    Допаѓања:
    168
    Пол:
    Женски
    Имало многу случки кои пред мене му се пуштаат и дури една број му даде. :x До кај отиде светов јас со него под рака а жениве без срам и осет .На таквите после само слатко ке им се насмееме и ич не им се замараме :D
     
  20. QweenSM

    QweenSM Форумски идол

    Се зачлени на:
    18 декември 2013
    Пораки:
    3.933
    Допаѓања:
    30.767
    Пол:
    Женски
    Нека се палат де, убаво е тоа. :D Само после проблемот е како ќе се изгасат. :emo: :D