1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Кога дури во брак ќе дознаеш дека си бил изневерен уште во врската

Дискусија во 'Брак' започната од Dare 31, 10 октомври 2017.

  1. Dust

    Dust Game Over

    Се зачлени на:
    27 септември 2011
    Пораки:
    11.582
    Допаѓања:
    171.561
    Пол:
    Женски
    Ехеее Даре ти сакаш во идила да живееш
    Тоа друже во бајките..

    Некои не чистат, некои не перат, не пеглаат, не готват, одат како од поплава исфрлени, одбиваат секс, не се домаќинки...
    А ти за едно неверство во врска си..
    Седи мирен, не си растурај брак за глупото его..
     
    На CameliaMiller, Sungold, ninavila и 15 други им се допаѓа ова.
  2. Dare 31

    Dare 31 Активен член

    Се зачлени на:
    10 октомври 2017
    Пораки:
    32
    Допаѓања:
    261
    Пол:
    Машки
    Така е поптполно си во право

    Да ја затворам темава?
     
    Последна измена од модератор: 12 октомври 2017
    На kuc, cresa-jagoda, Dadusicka и 4 други им се допаѓа ова.
  3. mira.mira

    mira.mira Популарен член

    Се зачлени на:
    14 февруари 2016
    Пораки:
    1.020
    Допаѓања:
    7.230
    Dare so sreka vo idnina, gushni zenche i zaboravi se sto bilo pred brak. Vo brak trudete se obajcata i ni vo ludost da ne i go trljash na nos toa sto pominalo. Samo gledaj napred .
     
    На CameliaMiller, Glasna, kuc и 9 други им се допаѓа ова.
  4. BoyL

    BoyL Популарен член

    Се зачлени на:
    1 март 2015
    Пораки:
    1.340
    Допаѓања:
    7.275
    Пол:
    Машки
    @Dare 31 свести се братче..од тука нешто поучно можаше да научаш у првите постови..сега е се гола вода..тргни се од форумо и од темата..земи седни си сам размисли си..консултири се со твојте блиски родители пријатели роднини..и донеси го правото време..имаше деца за гледане..посвети им сега ним повеќе време..доста беше со гола вода совети од форумот..;)
     
    На muchacha_a, zalosna и blonde_supergirl им се допаѓа ова.
  5. Antebellum

    Antebellum Популарен член

    Се зачлени на:
    15 април 2012
    Пораки:
    796
    Допаѓања:
    4.764
    Па што ти е гајле за другото? Зошто си ги уништувате убавите мигови? Даре сакајте се и баталете ги другите. Даре избркај си ги бубачките од глава чувај си го тоа што го имаш дома. Замисли и се здосади хаосот, си ги земе децата и те шутне, па поминат години ти сфатиш дека си погрешил како ќе им го вратиш изгубеното време на децата??? Даре батали ги филмовите што ти се у глава...
     
    На AURUA и blonde_supergirl им се допаѓа ова.
  6. Bridget

    Bridget Форумски идол

    Се зачлени на:
    29 декември 2013
    Пораки:
    9.689
    Допаѓања:
    134.892
    Филм кaкo филм, oк е, aмa кoгa спoредувaш сo реaлнoст aјде дa видиме кoлку е oк. Ти зaминувaш нa 4 денa некaде a мaж ти вo тoaa време вo вaшa куќa...знaеш. И нa крaј пишувa рoмaн зa љубoвтa нa негoвиoт живoт, им гo дaвa нa вaшите децa дa прoчитaaт, зa некoјa рaндoм женскa сo кoјa бил 4 денa a не ти кoјa си минaлa 40 гoдини сo негo. Бaш финo сценaриo, нели?
     
  7. EarthFire

    EarthFire Истакнат член

    Се зачлени на:
    12 септември 2014
    Пораки:
    171
    Допаѓања:
    880
    Она се заљуби во него.
    Им се препознаа душите.
    Маж и и таа беа два различни света, маж и никогаш не и ја допре душата така како тој, и никогаш не сфати која е и не ја запозна, така како тој.
    Нејзина несреќа беше што го упозна кога веќе беше мажена и имаше деца.
    На крајот, избра да остане покрај мажот и децата.
    Сакаш да кажеш дека во животот не се случуваат вакви приказни? Ехххххх..........

    P.S. @Dare 31 Ова нема врска со тебе :D
     
    На CameliaMiller, VictoriaSan, evangelina.ina и 1 друга личност им се допаѓа ова.
  8. Bridget

    Bridget Форумски идол

    Се зачлени на:
    29 декември 2013
    Пораки:
    9.689
    Допаѓања:
    134.892
    Се случувaaт кaкo не, се викa изневерувaње, курвaрлук :D Биди чoвек, признaј си, снoси oдгoвoрнoст и пoследици мoжни и терaј си пo пaтoт, сo силa никoј не мoже дa те врзи.
     
    На ivi1987, Tanjamm, PaLaVa и 1 друга личност им се допаѓа ова.
  9. EarthFire

    EarthFire Истакнат член

    Се зачлени на:
    12 септември 2014
    Пораки:
    171
    Допаѓања:
    880
    Али она избра да остане. Можеше да продужи со типот, избра да остане. Си го избра бракот. Заљубувањето не се избира, се случува.
    @Bridget ти звучиш како некоја многу строга жена, црно-бело се работите и крај, нема бои за тебе :D Си се заљубила ли некогаш во животот? :)
     
    На CameliaMiller, kikin, VictoriaSan и 1 друга личност им се допаѓа ова.
  10. Bridget

    Bridget Форумски идол

    Се зачлени на:
    29 декември 2013
    Пораки:
    9.689
    Допаѓања:
    134.892
    Бич плис :D Јaс сум нoн стoп зaљубенa :D Сaмo имaм сaмoкoнтрoлa :!: :D
     
    На ivi1987 му/ѝ се допаѓа ова.
  11. EarthFire

    EarthFire Истакнат член

    Се зачлени на:
    12 септември 2014
    Пораки:
    171
    Допаѓања:
    880
    Аааааа аферим драга 8):sun:
     
    На Bridget му/ѝ се допаѓа ова.
  12. Bridget

    Bridget Форумски идол

    Се зачлени на:
    29 декември 2013
    Пораки:
    9.689
    Допаѓања:
    134.892
    Штo прoчитaв сегa, чек oкaлки дa стaвaм :D Некoи не чистaт, не пеглaaт, не се средени a oн зa еднo неверствo се секирa? :o :D Вaжнo дoмaќинкa пo дoмa е. Ах бреее, дa се жaлеше женa декa мaж и јa изневерил дaли вaкa либерте ќе бевте. Или сите сте си сo крстoт нa челo? :D
     
    На ivi1987, hermosa, Iviy и 8 други им се допаѓа ова.
  13. kikin

    kikin Популарен член

    Се зачлени на:
    4 јуни 2010
    Пораки:
    4.211
    Допаѓања:
    13.861
    Пол:
    Женски
    Значи, дали сериозно проблемов е од пред 100 гпдини.?.
    Ај гледај сега како ви е, во брак, тоа што било го препишувам на младост.
    Мислам дека не вреди за сега да се расипува убавината.
    А прочитав некои коментари од стилот "штом било еднаш демек ќе има пак"
    Сериозни сте?
    Како ја проценивте жената пред брак и сега, мислам сите на младост сме правеле глупости, битно е какви се односите сега.
     
    На CameliaMiller, hermosa, Dare 31 и 5 други им се допаѓа ова.
  14. sj *O*

    sj *O* Популарен член

    Се зачлени на:
    19 октомври 2016
    Пораки:
    1.117
    Допаѓања:
    2.921
    Пол:
    Женски
    Проблемов се случил одамна, ама тебе даре те кепка и најверојатно би и префрлувал во посериозни кавги на жена ти за тоа. Разведи се ако се согласуваш со ова. Поарно децата да живеат мирно со еден родител, отколку во војна со двајца.
    П.с. направи како што тебе ти одговара и не барај тука совети, зошто никој од нас не е на твое место и ти најубаво си знаеш.
     
    На marchi-cool, mira.mira и Dare 31 им се допаѓа ова.
  15. ♡BuBaLe♡

    ♡BuBaLe♡ Форумски идол

    Се зачлени на:
    2 мај 2015
    Пораки:
    5.169
    Допаѓања:
    105.778
    Пол:
    Женски
    Кога и да се дознаело,макар на смртна постела да било и самата да признаела, ќе боли секогаш исто самото сознание дека бракот се темели на неискреност и лага, значи она што @Dare 31 го чувствува потполно го разбирам.
    Веројатно кога ете сте се смириле сте рсзговарале и тк си ја прашал - дали има Нешто што не знаеш, што би требало да ти каже и таа ти рекла Не, а всушност требало да ти признае за некое небитно друго момче, да преминете преку тоа со искрен отворен разговор и таа ќе си била чиста пред тебе, а ти ќе си бил начисто дали можеш да продолжиш и поминеш преку тоа и кога веќе би влегол во брак после се, би било поинаку..
    Вака сега имаш чувство дека се е лага, и иако станува збор за небитна ситница ете шо се случила додека сте биле скарани..сепак не е акцентот на другиот дечко туку на искреноста на сопругата.
    Можеби се плашела дека ако ти каже тогаш ќе те изгуби па зстоа премолчала.
    Сепак секогаш е подобра и најлошата вистина него ли најубавата лага
     
    На sj *O*, LadyC, mira.mira и 1 друга личност им се допаѓа ова.
  16. LadyInTheDark

    LadyInTheDark Популарен член

    Се зачлени на:
    6 декември 2013
    Пораки:
    1.008
    Допаѓања:
    2.754
    Доколку во брак не е таква си гледа деца,фамилија батали што било кога сте биле деца и пред брак.Едно се работи за брак,друго на секому се дава шанса да се промени доколку се кае.Но во твојов случај сваќам таа криела од тебе и те боли но сепак тоа било многу одамна.Ти гледај сега како ви е во брак а бракот не е играчка имате и деца.Потруди се да дадеш од себе барем за децата освен веќе ако не бива тоа е друго.Доколку таа не си ја знае границата како мажена жена е тогаш вистина проблем,во таков случај па и да се разведеш...Нема друго чаре.Но како што ми гледа нема никаков проблем и дури глупаво е да се разведеш за вакво нешто,за грешка од времето кога сте биле само ДЕЦА.
     
    На CameliaMiller, marchi-cool, Dare 31 и 1 друга личност им се допаѓа ова.
  17. СноуБол90

    СноуБол90 Истакнат член

    Се зачлени на:
    17 ноември 2017
    Пораки:
    302
    Допаѓања:
    855
    Пол:
    Женски
    Сочуствувам знам како е :( На пр ете јас 3 год врска ,2 год брак. Ништо не приметив дур бевме во врска. На 2-от ден од нашиот брак дознав се.Дека до денот на нашата свадба ме лажеше. Заборавил да избрише чат ги стаил у архива. И тоа со моја блиска роднина , оа била и бремена од него 2 месеца пред да се земеме ,абортирала овој ја молел да се земат она ме била спремна за брак и коа она го откачи мене ми понуди шо е најлошо стапив во брак со човек кој сеуште сакал друга.Колку глупаво се чувствувам кога ќе се сетам како и изјавувал љубов. Мене тоа ретко ми го праеше. Сеа незнам ни како да кажам брак со цел живот сомневања.
     
    На mira.mira му/ѝ се допаѓа ова.
  18. Zaljubena26

    Zaljubena26 Форумски идол

    Се зачлени на:
    31 јануари 2017
    Пораки:
    2.215
    Допаѓања:
    30.974
    Пол:
    Женски
    По природа сум одмаздољубива па кога некој ми мисли и ми прави лошо на истиот тој начин и му возвраќам така да не е исклучена можноста после вакво сознание и јас да му возвратам на сличен начин што би било и најлесна казна во случајот. :devil: Дали било пред или во брак, мене тоа апсолутно ништо не ми менува, ме повредил и ќе вратам. Незнам колкава љубов да е во прашање па ќе ми се згади од него и со задоволство ќе ми се отвори апетит да го повредам. Нема изговори од типот трпи и ќути ради деца/куќа/комшии/роднини оти тој кога си го правел ќефот око не му трепнало кој што ќе каже. И без тоа веројатноста дека ќе го напуштам е огромна па барем пред да го сторам тоа ќе го ,,изгорам'' и знам дека нема да му биде ни малку сеедно. Не сум во можност секоја неправда во животот да ја средам ама ќе се потрудам барем околу оние што можам. Не дозволувам некој да ми содзава маки и тежини на душата без потреба. Апсурно е да се препишува се на младоста и неискуството во време кога огромен дел од браковите се склучуваат после триесетата година кај партнерите.
     
    На Briar Rose и marchi-cool им се допаѓа ова.
  19. Asistentkа

    Asistentkа Истакнат член

    Се зачлени на:
    16 ноември 2017
    Пораки:
    628
    Допаѓања:
    4.540
    Пол:
    Женски
    Тој што не те сака и зошто другата што била трудна па не го сакала,абортирала го одбила ти понудил брак како во случајот на сноубол мислиш ако го изневериш ќе го повредиш??? Еве и не е важно те изневерил и ти ако му вратиш мислиш ќе го повредиш? Повеќе себеси ќе си наштетиш што ќе паднеш на негово нивоу отколку што ќе го повредиш. Само чисто мое лично мислење ништо лично кон никого.
     
    На mira.mira, zalosna и СноуБол90 им се допаѓа ова.
  20. Zaljubena26

    Zaljubena26 Форумски идол

    Се зачлени на:
    31 јануари 2017
    Пораки:
    2.215
    Допаѓања:
    30.974
    Пол:
    Женски
    Такво е егото на поголемиот дел од мажите, и да не ја сакаат жената, таа сепак сметаат дека е нивна жена и дека никој нема право да се плетка со неа. Барем јас лично тоа го имам воочено од разни бројни примери од секојдневието. Примерот кој ти го спомна е веќе краен случај, тука нема место за никаква дискусија и јасно е дека таа треба да се разведе. Јас повеќе целев на оние примери каде изневерувањето се случило од аздисување и разонода и каде сепак мажот покажува емоции кон сопругата.