1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Кога дури во брак ќе дознаеш дека си бил изневерен уште во врската

Дискусија во 'Брак' започната од Dare 31, 10 октомври 2017.

  1. Vicorial

    Vicorial Нов член

    Се зачлени на:
    26 ноември 2017
    Пораки:
    5
    Допаѓања:
    29
    Зошто избра да останеш со него откако дозна за сето ова?
     
    На vitamina, CameliaMiller, theowndemon и 1 друга личност им се допаѓа ова.
  2. orhideea

    orhideea Форумски идол

    Се зачлени на:
    19 септември 2011
    Пораки:
    5.991
    Допаѓања:
    66.494
    Штом си останала со него во брак и сега плус си бремена најдобро ти е да не мислиш на тоа изневерување иако сигурно ти е претешко и цел живот ќе те јаде тој црв. Ама за твое добро и доброто на бебето што доаѓа обиди се да не мислиш. Тогаш си простила сега џабе ти е да се нервираш и да мислиш на тоа.

    Инаку јас да бев на твое место уште тогаш ќе си заминев и ќе ставев крај, немаше да можам да простам и да живееам со него. Ако таа се согласеше на брак со него тој тебе ќе те оставеше без око да му трепне.
     
    На BabyStyle, tina-63 и cresa-jagoda им се допаѓа ова.
  3. СноуБол90

    СноуБол90 Истакнат член

    Се зачлени на:
    17 ноември 2017
    Пораки:
    302
    Допаѓања:
    855
    Пол:
    Женски
    Не знам неможам да си објаснам.Заминав кај мајка ми две недели решена да се разведам ,овој се акаше од земја не бев раат. Плус дознав дека сум бремена месец ипол,се зачнало пред да се земеме, за абортус неќев да слушнам ,мајка ми не прифати да ме чува со детето , туѓа крв у моја куќа неќам така ми кажа, па се вратив кај него, се обидуваше на секаков начин да ми угоди 24/7 внимание , после почна да искажува љубов,па спонтан доживеав, беше покрај мене цело време и една година ми требаше да стекнам доберба, сеа Бог знае најјдобро што си носи во душата тој , ама 2 години брак неможам да се пожалам, ми помага во се,виси над мене па дури ако закашлам, не може без мене барем така сите викаат,нема искачано со другари можеби 4-5 пати толку ,остало све со мене ,ваљда втората шанса е похрабар и подобар избор од развод.Животот е голем пресврт. Прошката е убава работа. Можеби сеуште неможам да заборавам, понекогаш боли, но при секој негов топол поглед се ублажува. И ете пак бремена среќно ја чекаме ќеркичката.
     
    На mira.mira, CameliaMiller, lans и 6 други им се допаѓа ова.
  4. Asistentkа

    Asistentkа Истакнат член

    Се зачлени на:
    16 ноември 2017
    Пораки:
    628
    Допаѓања:
    4.540
    Пол:
    Женски
    Во ваква ситуација откако ја изневерил мажот од аздис и таа му се одмазди со неверство а мажот има чувства кон сопругата по изневерувањето сопругата слободно може да се поздрави со чувствата на мажот. И ова е често причина за развод. Сепак поарно секој сам или со друг посоодветен партнер среќен отколку двајца во брак несреќни кои само се изневеруваат меѓусебно,ама кој како љуби така нека чини.
     
    На СноуБол90 и zalosna им се допаѓа ова.
  5. friendy

    friendy Форумски идол

    Се зачлени на:
    21 април 2012
    Пораки:
    4.338
    Допаѓања:
    51.766
    Пол:
    Женски
    Што вели сега мајка ти за новата бременост?
    Не се лути, ама мене мајка ми така да ми каже за мое бебе не знам како би изреагирала.
     
    На vitamina, BabyStyle, ♣ Alba Viduam ♣ и 5 други им се допаѓа ова.
  6. Zaljubena26

    Zaljubena26 Форумски идол

    Се зачлени на:
    31 јануари 2017
    Пораки:
    2.215
    Допаѓања:
    30.999
    Пол:
    Женски
    Мене повеќе не би ми биле потребни никакви чуства од маж кој ме изневерил и истите би изгубиле секаква вредност. Баш ќе го ставам во ситуација да види како е кога некој ти забива нож во грбот. Секако не би останала со него, пред да заминам барем додатно ќе го повредам. Дури тој ќе биде и во полесна ситуација затоа што поинакво е чуството да знаеш дека некој ти вратил за нешто за кое ти самиот си виновен а сосема е поинакво чуството некој кој многу си го сакал и почитувал да дознаеш дека без никаква причина те лажел во очи и одел со други додека ти си се радувал и мечтаел за секоја средба со него.
     
    На cresa-jagoda му/ѝ се допаѓа ова.
  7. СноуБол90

    СноуБол90 Истакнат член

    Се зачлени на:
    17 ноември 2017
    Пораки:
    302
    Допаѓања:
    855
    Пол:
    Женски
    Ќути не и прозборев неколку дена, за новата бременост,се радува секако(барем така изгледа)

    Баш така , не сум одмаздољубива, иако мн ми имаат прободено нож у грб. Што знам неверството во брак е полош чин одколку во врска, сепак врска е врска секој втор изневерува и машко и женско , но брак... Да му вратев ќе бев полоша од него. И како ќе стекнеш доберба кај некој друг маж кога ќе разбере дека си го изневерила бившиот заради одмазда? Неверството нема оправдание. Поарно отворени карти седни на маса збори ко чоек( татко ми велеше масата е за две работи, едно за јадење и второ да седнеш да збориш ко човек) одколку да му вратиш. Барем јас така мислам.
     
    Последна измена од модератор: 28 ноември 2017
    На mira.mira, CameliaMiller, forumce и 4 други им се допаѓа ова.
  8. Vicorial

    Vicorial Нов член

    Се зачлени на:
    26 ноември 2017
    Пораки:
    5
    Допаѓања:
    29
    Со среќа :) Ти веќе си го направила изборот и потруди се да не мислиш на минатото.
     
    На cresa-jagoda и СноуБол90 им се допаѓа ова.
  9. marchi-cool

    marchi-cool Форумски идол

    Се зачлени на:
    23 април 2017
    Пораки:
    6.889
    Допаѓања:
    14.246
    Пол:
    Женски
    po ova prestanav da gi docitam komentarite,pa zarem ovaa tvojava majka se narekuva? tugja krv vo nejzina kujka? a stanuva zbor za nejzino vnuce. ami ako e taka i mazot treba da si go izbrka on pa vo sekoj slucaj e tugja krv.
     
    На ♣ Alba Viduam ♣ му/ѝ се допаѓа ова.
  10. ilyan

    ilyan Популарен член

    Се зачлени на:
    6 април 2015
    Пораки:
    1.865
    Допаѓања:
    19.429
    Пол:
    Женски
    Сега и ова внуче нека не го носи во нејзината куќа,оти нели , нејќе туѓа крв во нејзината куќа.
     
    На vitamina, ♣ Alba Viduam ♣, zalosna и 1 друга личност им се допаѓа ова.
  11. CameliaMiller

    CameliaMiller Форумски идол

    Се зачлени на:
    12 август 2015
    Пораки:
    18.997
    Допаѓања:
    261.113
    @Dare 31 мој совет ти е - било, поминало. Боли, ама и тоа ќе помине.

    Сексот е преценета работа според мене. Искрено, да дознаам денес дека дм ме изневерил пред 5 години, сигурно дека нема да се чувствувам убаво, ама дека сѐ ќе фрлам во вода заради некое сексање некогаш, не би рекла.
    Ова на @СноуБол90 е друга приказна, преку тоа не знам дали баш би поминала.
    Затоа што не е само секс во прашање, туку многу повеќе.
     
    На BabyStyle му/ѝ се допаѓа ова.