Кога и зошто тој заработи шлаканица?

Дискусија во 'Врски' започната од Unfaithful18, 24 јули 2012.

 1. sweat2

  sweat2 Истакнат член

  Се зачлени на:
  15 април 2012
  Пораки:
  236
  Допаѓања:
  80
  Пол:
  Женски
  Имам многу шлаканици удрено и тоа на претпоследниот дечко,бидејки дознав
  дека ме изневерува,а пред тоа ме уценуваше и така секој пат кога ке ме изнервираше
  добиваше по некоја :P 8)
   
 2. kettygirl

  kettygirl Истакнат член

  Се зачлени на:
  4 септември 2012
  Пораки:
  202
  Допаѓања:
  244
  Јас никогаш не би му удрила шлаканица колку и да сум му лута. Затоа што ако е човек ке сфати од зборување а не со шлаканица
   
  На srcekrsacka и Ella.313 им се допаѓа ова.
 3. creshicka

  creshicka Популарен член

  Се зачлени на:
  30 март 2011
  Пораки:
  2.154
  Допаѓања:
  5.706
  Пол:
  Женски
  На сегашниов не (колку што паметам), ама на бившиот му имам удредно, не на шала, беше прилично сериозно, си зеде за право да ме навредува, да го плука она што ми значи и му врзав еден шамар, се завртев и си отидов, потоа се извинуваше ама касно. Си заслужи што да кажам. Би го удрила и на сегашниов ако заслужи, ако не друго, мене полесно ке ми биде, бидејки за да толку да откачам мора да сум многу изнервирана. :)
   
 4. Dala

  Dala Популарен член

  Се зачлени на:
  17 септември 2012
  Пораки:
  1.512
  Допаѓања:
  1.889
  Никогаш не сум удрила му шлаканица и не ни планирам. :^)
   
 5. Ingvild

  Ingvild Популарен член

  Се зачлени на:
  4 септември 2012
  Пораки:
  539
  Допаѓања:
  3.407
  Ухх, да е сега до мене не шлаканица - бокс ќе му мавнам :@
  Онака де, чисто да се смирам ! И малку од љубов...

  Сериозно значи, како шо он знае од такт да ме извади НИКОЈ ДРУГ !!! :devil:
   
 6. plawa

  plawa Истакнат член

  Се зачлени на:
  7 април 2011
  Пораки:
  176
  Допаѓања:
  129
  Шлаканица не, ама бифшиот ми го клоцна кучето па со безбол палка го бркав по скали...
   
  На piksooki, crimson, iloveyou29 и 8 други им се допаѓа ова.
 7. anichka94

  anichka94 Популарен член

  Се зачлени на:
  18 мај 2012
  Пораки:
  1.821
  Допаѓања:
  7.039
  еден бивши мувач сакаше да ме фати за газ
  и јас грао една
  мнггг ми падна жал после тоа искрено :worried:
   
 8. tweety26

  tweety26 Популарен член

  Се зачлени на:
  30 март 2010
  Пораки:
  1.650
  Допаѓања:
  2.275
  Пол:
  Женски
  Пред 3-4 дена.Беше без потреба навистина.Бев нервозна од дома па ми се најде тој да му ја истурам нервозата за ич ништо.
  многу ми е криво за тоа,не требаше така да постапам он не беше виновен,ама веќе бидна.
  Ај нека се важи како некоја шлаканица што требало да ја добие а сум немала смелост тогаш. :lol:
   
 9. Artemission

  Artemission Популарен член

  Се зачлени на:
  22 јули 2011
  Пораки:
  2.031
  Допаѓања:
  15.656
  Никогаш и за ништо.
  Мојот праг на толеранција е голем и дури кога ќе го помине не сум физички насилна, може да 'ржам, да се дерам, да трескам врати ама не кревам рака.

  Едно прашање за оние кои го направиле тоа, не ви паднало на памет што доколку врати?
   
  На iloveyou29, The-Queen, Mishela и 1 друга личност им се допаѓа ова.
 10. tinkerbelll

  tinkerbelll Популарен член

  Се зачлени на:
  15 мај 2010
  Пораки:
  2.096
  Допаѓања:
  5.011
  Пол:
  Женски
  Крајно нецивилизирано би било кога при кавга би го удрила,никогаш не би ми простил како прво,а како второ очигледно е дека ако кренете рака треба да очекувате рака на образ,односно да ви возврати.
  Јас знам да повишам глас и да се расправам,ама да кренам рака не би си дозволила.
   
  На Mishela му/ѝ се допаѓа ова.
 11. green.eyes

  green.eyes Форумски идол

  Се зачлени на:
  3 јули 2011
  Пораки:
  2.408
  Допаѓања:
  23.159
  Никогаш не би го удрила, никако. Прво, мислам дека се' се решава со разговор. Не велам дека не сум добила желба да го удрам :) , секако во момент на афект. Ама никако, во никој случај не би направила такво нешто.
   
  На K.Mari4ka му/ѝ се допаѓа ова.
 12. Moretti

  Moretti Истакнат член

  Се зачлени на:
  21 ноември 2012
  Пораки:
  202
  Допаѓања:
  1.051
  Па го имам ударено шлаканица затоа што планирал да сечи вени..
   
 13. Greeen

  Greeen Истакнат член

  Се зачлени на:
  3 септември 2012
  Пораки:
  729
  Допаѓања:
  567
  Па не заработил до сега.Онака на зезање може да се случи.А инаку,не би решавала никаков проблем со шлаканици.
   
 14. cheetah.girl

  cheetah.girl Популарен член

  Се зачлени на:
  31 октомври 2012
  Пораки:
  1.620
  Допаѓања:
  1.415
  Да..за жал заработи шамар...
  Бевме подскарани...и ајде да правиме муабет да се смириме...ми збореше како треба да се сменам бла бла бла ...а тој цел викенд го поминал по дискотеки да не речам "славејќи" што веќе не сме заедно... и од други разбрав кај бил со кого итн...и го прашав неколку пати...и сите пати ми негираше т.е ме лажеше во очи и не можев да се воздржам...тоа е тоа :/
   
  На creshicka му/ѝ се допаѓа ова.
 15. zarah

  zarah Популарен член

  Се зачлени на:
  25 јуни 2012
  Пораки:
  389
  Допаѓања:
  1.557
  Пол:
  Женски
  Кога пеперутките во стомакот ги замени со пчели што боцкаат, лична сатисфакција ми беше него да го здоболи десниот образ... :mm:
   
  На UnordinaryOne и piksooki им се допаѓа ова.
 16. simpaticnaa

  simpaticnaa Истакнат член

  Се зачлени на:
  29 мај 2012
  Пораки:
  1.012
  Допаѓања:
  681
  заработил,кога го фатив со друга едноставно неможев да се воздржам...и му удрив една шлаканице и воопшто не ми е жаал :)
   
 17. emka17

  emka17 Активен член

  Се зачлени на:
  11 декември 2012
  Пораки:
  3
  Допаѓања:
  3
  Јас на бившиот му имам удрено шлаканица..но мислам дека не бев при свест штопраам во тој момент ..
   
 18. girl-miri

  girl-miri Форумски идол

  Се зачлени на:
  19 октомври 2011
  Пораки:
  7.667
  Допаѓања:
  19.744
  Пол:
  Женски
  да! има добиено и на зезање и на кавги..е па си заслужил :!:
   
 19. owl-ribbon

  owl-ribbon Истакнат член

  Се зачлени на:
  2 јули 2012
  Пораки:
  545
  Допаѓања:
  675
  Тка на шала инаку не би го удрила ако не заслужува.Не е човечки :)
   
 20. sadangel

  sadangel Популарен член

  Се зачлени на:
  7 март 2010
  Пораки:
  983
  Допаѓања:
  773
  Се случи во лудите млади години и не ми беше дечко. Дознав дека типчето се обложило на мене со другарчињата и ми падна ептен криво па му залепив една. Незнам дали беше добра одлука но во тој момент се почувствував добро и го исфрлив бесот од мене.
  Па не сум јас предмет па на мене кладби да паѓаат. :wasntme:
  Подоцна ме убедуваше дека навистина сум му значела но ништо не излезе. Инатот не ми даваше да се случи нешто меѓу нас. :P