1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Кога и како последен пат сте се обрукале?

Дискусија во 'Насмевка' започната од fox.megan, 6 април 2013.

  1. LiliBoz

    LiliBoz Форумски идол

    Се зачлени на:
    13 јули 2017
    Пораки:
    17.888
    Допаѓања:
    223.722
    Пол:
    Женски
    Пред 2 недели на мајсторот за колата му се јавив у 9 навечер и почнав да му објаснувам за камионите што му ги купив на син ми.
    Мислев со маш ми зборам.
     
    На sino.o.oka, Indiegurl, Ljubova и 14 други им се допаѓа ова.
  2. Ursi

    Ursi Популарен член

    Се зачлени на:
    19 октомври 2018
    Пораки:
    323
    Допаѓања:
    1.354
    Пол:
    Женски
    Пред два месеца бев на одмор во една земја каде не очекував да видам македонци.
    И кога поминаа два-три ден на плажа слушнав македонски и некако многу се возбувив и се свртев и им реков: ох имало и други македонци не сум само јас.

    И тие се свртеа само се погледнаа криво и ништо не рекоа.

    Јас ќе пропаднев в земја и цел ден беа позади нашата лежалка и многу ми беше незгодно и сеуште ми е кога ќе помислам на тоа.
     
    На theunforgiven, edna_malecka, tinka-mace и 2 други им се допаѓа ова.
  3. Tory

    Tory Истакнат член

    Се зачлени на:
    14 август 2019
    Пораки:
    43
    Допаѓања:
    53
    Пол:
    Женски
    Со колешка она паркирана пред силбо јас идам купувам и место во нејзината кола влагам во друга и машко внатре јас не приметувам уште и објаснувам како ме нервираат гужвиве и почнувам да објаснувам зашто не вози.. И кога го видов дечкото

    На работа сум отишла со блузата наопачки и тоа премногу се познаваше.. До ден денес ме зафркаваат против уроци
     
    На theunforgiven, Indiegurl, edna_malecka и 16 други им се допаѓа ова.
  4. LiliBoz

    LiliBoz Форумски идол

    Се зачлени на:
    13 јули 2017
    Пораки:
    17.888
    Допаѓања:
    223.722
    Пол:
    Женски
    :rofl: :rofl: :rofl:
     
  5. Keiner

    Keiner Истакнат член

    Се зачлени на:
    18 септември 2018
    Пораки:
    93
    Допаѓања:
    487
    Пол:
    Женски
    Чекав такси на улица ми рекоа ќе дојде демек одма .. јас испаднав и дремам 10мин, и гледам од доле иде такси а од позади на седиштата гледам некои си кеси си викам оваа не е сигурно за мене. Чекам
    1- 2 мин гледам никој не излегува и одам и фино лепо си седнувам напред и шоферот само некако чудно ме гледа, а оно комшиката да ти седела назад (требаше да слезе, појма немам како не ја забележав). И, комшиката од назад ми вика ти да не се качи во погрешно такси и таксисот вика да нема никој др со оваа такси. Се посрамотив за сите пари и гледав што побргу да испаднам...(facepalm)

    Бев во основно училиште имавме физика се сеќавам и јас се лулам со столчето и не се замарам си кулирам ... и си велам ајде сега вака како што се лулам да ги ставам директно нозите на клупата, да видам како ќе стојам со столчето. Наеднаш како ми се лизна столот кога се растрештив веќе на памет не ми падна такво нешто.. (Не знам што сум мислела тогаш):rofl:.

    Моментално не ми текнуваат други бламови, а знам дека ги имам многу. Кога ќе ми текне одма пишувам друг..:D
     
    На theunforgiven, CrazyGirl15 и WarriorMind им се допаѓа ова.
  6. CrazyGirl15

    CrazyGirl15 Форумски идол

    Се зачлени на:
    30 јуни 2011
    Пораки:
    4.806
    Допаѓања:
    25.079
    Пол:
    Женски
    Брука на векот бев во втора средно , кога одејќи накај влезот од училишната зграда фино лепо паднав директно на грб ( зима беше , а под снегот да ти имало дебел слој на мраз ) . Ај тоа , еден дечко притрча да ме крене , па и него го повлеков и јас по втор пат паднав , а тој падна поради мене (facepalm) . И така , си се обрукав убаво , го обрукав и дечкото , бев мета на смешки на половина училиште некои 3 дена :rofl: ... Али затоа после кружев од другиот влез :devil: .

    Исто во средно , кога професорот кој важеше за најстрог ме виде како се бакнувам со дечкото (facepalm) . Не ми рече ништо , додуша и млад е човекот , ама незгодно ми падна :wasntme: .
    П . С . Патем , професорот беше тргнат во мојот клас на час :$ .
     
    На edna_malecka му/ѝ се допаѓа ова.
  7. Phoenix×××

    Phoenix××× Нов член

    Се зачлени на:
    19 јануари 2020
    Пораки:
    2
    Допаѓања:
    7
    Пол:
    Женски
    Здраво јас сум нова на форумов и посебно се зачленив за да пишам како се обрукав што до ден денес ми е срам кога ќе ми текни
    Бевме на свадба обично не чести невестата со чололатца ете тогаш таа честеше по маси и сите си земаат чоколатце оставаат пари.Кога дојде кај мене јас си зедов паре
    Моиве ееј ејј чоколатце се зема вика не пари!
    Умрев од срамој
     
    На theunforgiven, CrazyGirl15, Luminary и 3 други им се допаѓа ова.
  8. Осе

    Осе Популарен член

    Се зачлени на:
    14 април 2020
    Пораки:
    2.636
    Допаѓања:
    7.555
    Пол:
    Женски
    Минатата сабота. Имав порачано елка и лампиони ,ама не очекував во сабота во 17 часот да стигнат. Ѕвони број мм подавајќи ми го тел му исклучи и одма ми стига порака имате пратка.... Се јавувам јас на бројот викам извинете додека го земав телефонот сте исклучиле. Тој вика не госпоѓо вие одбивте и јас целата а може па полначот ми беше на телефон па додека да го откачам сум добила по грешка ,туку ќе дојдете ? Којзнае што помисли човекот.
     
  9. prominent

    prominent Форумски идол

    Се зачлени на:
    8 март 2014
    Пораки:
    5.399
    Допаѓања:
    61.219
    Често ми се случува да не можам да го контролирам смеењето во ситуации кога е крајно неопходно да се контролирам :) Колку повеќе се воздржувам толку посмешно ми станува.

    Исто така, пред неколку недели си купував цигари од трафика. Ај што морав да плаќам со ептен ситни пари (да не речам денарче по денарче) бидејќи во моментот немав ама баш ништо ситно... ама и ги истурив парите и неколку минути ги собирав на тротоарот. (facepalm)
     
    На GirlWithACat и cresa-jagoda им се допаѓа ова.
  10. blueeparadise

    blueeparadise Популарен член

    Се зачлени на:
    22 октомври 2010
    Пораки:
    3.542
    Допаѓања:
    6.308
    Пред 3-4 години може, кога се земаа брат ми и снаа ми, дојде братучетка на татко ми да им честита и да им даде поклони. Јас женава од мала ја немам видено, и седиме собрани сите и она ги подава ќесичките и вика: еве ова за тебе (на брат ми) а ова за малата, и јас ко одвај да чекав, кога се истопорив цела насмеана, си ја земав ќесата. (facepalm) Женава ме погледна малку зачудено, а сите други ми се изнасмеаа. :D

    Ова исто пред 2-3 години, се шетавме со бившиот кај него во населба и едно девојче многу ми заличе на сестра на колешка. Јас насмеана, и викам кај си бе ти, што правиш, ја изнагушкав, и она мене ми се насмеа, ме гушна.. Тука следуваше уште ред-два муабет и наеднаш сфаќам дека нешто не е во ред, ја загледувам и и викам чекај чекај.. мислев дека си едно друго девојче. Не знам уствари што точно и кажав, зошто толку се усрамив, во земја ќе пропаднев. Ама фино испадна девојчево, си се насмеавме на крај и си продолживме. :D

    Некои понови случки не ми текнуваат.
     
    На BrainDamage, theunforgiven, Luminary и 3 други им се допаѓа ова.
  11. SofiMar_

    SofiMar_ Форумски идол

    Се зачлени на:
    5 октомври 2016
    Пораки:
    2.433
    Допаѓања:
    65.464
    Пол:
    Женски
    Пред некој ден во банка, завршив работа на шалтер и од брзање не приметив дека место да одам кон излезот јас одам кон трезорот (или што и да е). Се свестив кога видов огромна железна ограда пред мене и во исто време слушам жената од шалтер ми вика. :bandit: Ама ептен беше збунувачки само еден зид имаше на средина, јас место лево од зидот, десно фатив. :$:lol:
     
    На GirlWithACat, buba4e89, CrazyGirl15 и 1 друга личност им се допаѓа ова.
  12. Fontana

    Fontana Истакнат член

    Се зачлени на:
    22 јуни 2018
    Пораки:
    333
    Допаѓања:
    595
    Пол:
    Женски
    Ц Ц Ц Ц Царица си значи :D:P
     
  13. hermosa

    hermosa Популарен член

    Се зачлени на:
    7 декември 2011
    Пораки:
    3.489
    Допаѓања:
    8.284
    Пол:
    Женски
    кога му пишав на тој кој најмалку заслужува(facepalm)
     
    На tinka-mace и Tea678 им се допаѓа ова.
  14. Milobebence

    Milobebence Форумски идол

    Се зачлени на:
    21 јули 2016
    Пораки:
    4.330
    Допаѓања:
    91.543
    Пол:
    Женски
    Пред повеќе од месец дена одам во кам да земам нешто за грцкање па не зедов корпа.
    Али таму ми текна дека немам направено ручек ај зедов кобасици и јајца гледам мандарини ги оставам над фрижидерот јајцата и кобасиците и полнам мандарини во кеса за миг се створи гужва еден човек од 2м застанал до фрижидерот а ја му викам може да ги земам јајцата и кобасицата он се поцрвене сирот и ми вика епа може земиги твои си се мене ми текна што лупнав зедов набрзина о џом да ме нема на каса.
     
    На Cinnamon Bun, Michaelalala, Ljubova и 13 други им се допаѓа ова.
  15. buba4e89

    buba4e89 Форумски идол

    Се зачлени на:
    1 август 2012
    Пораки:
    27.169
    Допаѓања:
    177.063
    Пол:
    Женски
    Вчера.
    Правам проверки низ торби на работа и влезе една девојка и место да кажам “ Може ли да ја проверам твојата торба”, јас кажав “Може ли да го проверам твојот задник”
    :bandit::tmi::tmi:

    Абе ме изеде срамота.:worried:
    После двете се изнасмеавме.
     
    На theunforgiven, Michaelalala, Indiegurl и 7 други им се допаѓа ова.
  16. S.W.A.G

    S.W.A.G Популарен член

    Се зачлени на:
    13 ноември 2012
    Пораки:
    1.358
    Допаѓања:
    8.910
    Пол:
    Женски
    Брука is my second name. Само морам да почнам да си ги запишувам веќе.
     
    На Ahoy, Lavender4, CrazyGirl15 и 1 друга личност им се допаѓа ова.
  17. Bezobrazna01

    Bezobrazna01 Истакнат член

    Се зачлени на:
    4 август 2020
    Пораки:
    397
    Допаѓања:
    3.086
    Пол:
    Женски
    Е ова нема да го заборавам никогаш:D:D
    Се шетавме низ градот јас и моите две најдобри другарки, и едната другарка вели "Ауу погледнете го лепотанов (покажува накај него)"
    Се завртев јас да го видам. Арно ама не видов дека пред мене има знак, па кога се залепив за знакот(facepalm) . Видов и лепотан и сите ѕвезди на број:|
    Ама морам да признаам дечкото беше бомба:inlove: (среќа па не ме виде како се изглупирав):D
     
    На cresa-jagoda, Crna Dama, SofiMar_ и 8 други им се допаѓа ова.
  18. GirlWithACat

    GirlWithACat Истакнат член

    Се зачлени на:
    30 ноември 2020
    Пораки:
    421
    Допаѓања:
    490
    Пол:
    Женски
    Си шетав и сретнувам една школска пресно мажена и имаше детенце. И зборувам како е бла бла муабет и викам колкаво е детенцето и таа ми вика полни 17 месеци и јас еее маленко е нема ни една годинка, таа така чудно ме погледна, а јас се почудив што бидна сега, така се разделивме и кога ми текна што кажав брука...:tmi:(facepalm)
     
    На theunforgiven, edna_malecka, cresa-jagoda и 7 други им се допаѓа ова.
  19. Crna Dama

    Crna Dama Форумски идол

    Се зачлени на:
    19 октомври 2015
    Пораки:
    2.792
    Допаѓања:
    21.843
    Пол:
    Женски
    Па идејки во продавница да купам нешто, имаше еден дечко и ете јас гледајки го него се сопнав баш пред него. Си реков сега најде ли дамо црна да се сопнеш (facepalm)смотана :D следен пат пази и гледај убаво пред тебе
     
    На edna_malecka му/ѝ се допаѓа ова.
  20. hermosa

    hermosa Популарен член

    Се зачлени на:
    7 декември 2011
    Пораки:
    3.489
    Допаѓања:
    8.284
    Пол:
    Женски
    Вчера во маркет,жена ми отстапува место на каса јас наместо фала и се вртам и и викам имаш само кафиња ситно нешто оди ти пред мене ,она само се насмеа и кажа не повели јас се засрамив и гледав напред да одам што побрзо она одеше зад мене брука невидена сум
     
    На edna_malecka му/ѝ се допаѓа ова.