Кога и како последен пат сте се обрукале?

Дискусија во 'Насмевка' започната од fox.megan, 6 април 2013.

 1. LiliBoz

  LiliBoz Форумски идол

  Се зачлени на:
  13 јули 2017
  Пораки:
  8.498
  Допаѓања:
  140.246
  Пол:
  Женски
  Пред 2 недели на мајсторот за колата му се јавив у 9 навечер и почнав да му објаснувам за камионите што му ги купив на син ми.
  Мислев со маш ми зборам.
   
  На Роберт 7, L.i.n.a.a, темјанушка и 5 други им се допаѓа ова.
 2. Ursi

  Ursi Активен член

  Се зачлени на:
  19 октомври 2018
  Пораки:
  89
  Допаѓања:
  341
  Пол:
  Женски
  Пред два месеца бев на одмор во една земја каде не очекував да видам македонци.
  И кога поминаа два-три ден на плажа слушнав македонски и некако многу се возбувив и се свртев и им реков: ох имало и други македонци не сум само јас.

  И тие се свртеа само се погледнаа криво и ништо не рекоа.

  Јас ќе пропаднев в земја и цел ден беа позади нашата лежалка и многу ми беше незгодно и сеуште ми е кога ќе помислам на тоа.
   
  На CrazyGirl15 и Abc07 им се допаѓа ова.
 3. Tory

  Tory Активен член

  Се зачлени на:
  14 август 2019
  Пораки:
  16
  Допаѓања:
  40
  Пол:
  Женски
  Со колешка она паркирана пред силбо јас идам купувам и место во нејзината кола влагам во друга и машко внатре јас не приметувам уште и објаснувам како ме нервираат гужвиве и почнувам да објаснувам зашто не вози.. И кога го видов дечкото

  На работа сум отишла со блузата наопачки и тоа премногу се познаваше.. До ден денес ме зафркаваат против уроци
   
  На Cinnamon Bun, L.i.n.a.a, Amelia и 10 други им се допаѓа ова.
 4. LiliBoz

  LiliBoz Форумски идол

  Се зачлени на:
  13 јули 2017
  Пораки:
  8.498
  Допаѓања:
  140.246
  Пол:
  Женски
  :rofl: :rofl: :rofl:
   
 5. Keiner

  Keiner Истакнат член

  Се зачлени на:
  18 септември 2018
  Пораки:
  83
  Допаѓања:
  431
  Пол:
  Женски
  Чекав такси на улица ми рекоа ќе дојде демек одма .. јас испаднав и дремам 10мин, и гледам од доле иде такси а од позади на седиштата гледам некои си кеси си викам оваа не е сигурно за мене. Чекам
  1- 2 мин гледам никој не излегува и одам и фино лепо си седнувам напред и шоферот само некако чудно ме гледа, а оно комшиката да ти седела назад (требаше да слезе, појма немам како не ја забележав). И, комшиката од назад ми вика ти да не се качи во погрешно такси и таксисот вика да нема никој др со оваа такси. Се посрамотив за сите пари и гледав што побргу да испаднам...(facepalm)

  Бев во основно училиште имавме физика се сеќавам и јас се лулам со столчето и не се замарам си кулирам ... и си велам ајде сега вака како што се лулам да ги ставам директно нозите на клупата, да видам како ќе стојам со столчето. Наеднаш како ми се лизна столот кога се растрештив веќе на памет не ми падна такво нешто.. (Не знам што сум мислела тогаш):rofl:.

  Моментално не ми текнуваат други бламови, а знам дека ги имам многу. Кога ќе ми текне одма пишувам друг..:D
   
  На CrazyGirl15 и WarriorMind им се допаѓа ова.
 6. CrazyGirl15

  CrazyGirl15 Популарен член

  Се зачлени на:
  30 јуни 2011
  Пораки:
  3.484
  Допаѓања:
  17.908
  Пол:
  Женски
  Брука на векот бев во втора средно , кога одејќи накај влезот од училишната зграда фино лепо паднав директно на грб ( зима беше , а под снегот да ти имало дебел слој на мраз ) . Ај тоа , еден дечко притрча да ме крене , па и него го повлеков и јас по втор пат паднав , а тој падна поради мене (facepalm) . И така , си се обрукав убаво , го обрукав и дечкото , бев мета на смешки на половина училиште некои 3 дена :rofl: ... Али затоа после кружев од другиот влез :devil: .

  Исто во средно , кога професорот кој важеше за најстрог ме виде како се бакнувам со дечкото (facepalm) . Не ми рече ништо , додуша и млад е човекот , ама незгодно ми падна :wasntme: .
  П . С . Патем , професорот беше тргнат во мојот клас на час :$ .
   
 7. Phoenix×××

  Phoenix××× Нов член

  Се зачлени на:
  19 јануари 2020
  Пораки:
  2
  Допаѓања:
  0
  Пол:
  Женски
  Здраво јас сум нова на форумов и посебно се зачленив за да пишам како се обрукав што до ден денес ми е срам кога ќе ми текни
  Бевме на свадба обично не чести невестата со чололатца ете тогаш таа честеше по маси и сите си земаат чоколатце оставаат пари.Кога дојде кај мене јас си зедов паре
  Моиве ееј ејј чоколатце се зема вика не пари!
  Умрев од срамој