1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Кога и како последен пат сте се обрукале?

Дискусија во 'Насмевка' започната од fox.megan, 6 април 2013.

  1. Mr.Lover

    Mr.Lover Популарен член

    Се зачлени на:
    7 ноември 2012
    Пораки:
    200
    Допаѓања:
    1.028
    Пол:
    Машки
    Кога ме прашаа на работа дали имам некоја желба ?
    и реков да сакам порше ,зашо?
    мислевме околу датумот за одмор ..
    ми доагаше да ја запеам плаче ми се али несмем навико сам тако хахаха
     
    На Mimmmaa.05 и CrazyGirl15 им се допаѓа ова.
  2. Snowflake99

    Snowflake99 Истакнат член

    Се зачлени на:
    15 мај 2022
    Пораки:
    1.447
    Допаѓања:
    5.710
    Пол:
    Женски
    Пред некој ден во лифт со комшиите. Новодоселени сме и уште не ги знам добро комшииве. Ме прашува комшивката како се снајдовме, со комшиите дали сме се запознале, да се дружиме. Викам одлични се комшиите, само еден малку намќор е, од трети спрат изгледа бил, кога реновиравме му мрчел нешто на маж ми.
    Ми враќа, маж ми е, малку терсене е, извини, си го знам јас, за се мрчи. Пропаднав во земја.
     
    На DragonA420, sino.o.oka, Dentina и 8 други им се допаѓа ова.
  3. Ана шкорпија

    Ана шкорпија Нов член

    Се зачлени на:
    17 ноември 2022
    Пораки:
    5
    Допаѓања:
    22
    Пол:
    Женски
    Да еден ден се враќав од болница и наместо во такси јас се качив во автошкола
     
    На izabela.nik, bertold, n.lauda и 11 други им се допаѓа ова.
  4. Bitter-Sweet

    Bitter-Sweet Форумски идол

    Се зачлени на:
    31 мај 2010
    Пораки:
    13.121
    Допаѓања:
    76.431
    Пол:
    Женски
    За среќа, ретко се брукам, последно или барем во последните неколку пати беше лани, за Black Friday. На Вибер ми имаше стигнато порака за попусти, само не знам од Natura therapy ли беше... Така нешто. И гледав видеа на Тикток, ми беше интересна една песна што ја слушнав, за чешит, и отворов YouTube да ја побарам. Ја најдов, песната да паднеш на газ, оваа:

    Го копирав линкот за да го пратам на либе ама некако ми се стегна да го пратам на Вибер, на Natura therapy. Да е уште појако, не можев да го избришам, да направам remove, не знам зошто, дали тогаш немаше таква опција, дали дека на фирма пратив па не можеше да се избрише или па јас не се снајдов, важно си остана линкот пратен кај нив. Се смеев сама на себе, пораката беше за попусти а јас им пратив песна со наслов Ево џепа џе су паре биле, каде што се пее Нема више пара. Прво ми беше незгодно, после ми беше смешно. :D
     
    На noteforself, theunforgiven, en5 и 6 други им се допаѓа ова.
  5. Fontana

    Fontana Истакнат член

    Се зачлени на:
    22 јуни 2018
    Пораки:
    333
    Допаѓања:
    595
    Пол:
    Женски
    Леле со солзи се смеев на ова :D:D:D:D:D најјако
     
    На Mateica, sino.o.oka, t.a.m. и 1 друга личност им се допаѓа ова.
  6. Dream-Girl

    Dream-Girl ☀️

    Се зачлени на:
    24 јуни 2013
    Пораки:
    20.123
    Допаѓања:
    195.289
    Пол:
    Женски
    Се заглави вратата во тоалетот кај што бев т.е не видов дека кваката/рачката била скршена од внатре, а од надвор го имаше делот најнормално. Влегов, се затвори сама вратата и нема квака како да отворам. Влечи преку вратата од доле кај што има простор, пробувај нешто, се изпоизгребав на железото кај што нема рачка и никако, нема шанса да се отвори вратава. Требало да дојдат мајстори да поправат, но немаше никаде залепено ливче "не влегувај во тој тоалет". Гледам 1 минута нема шанса да се отвори никако ова, ме фаќа паника, а нема никој друг у вц-то, скроз сама сум, земам да лупам, тропам по врата, со надеж дека некој ќе дојде и ќе ме слушне.
    Доаѓа некоја чистачка за брзо за среќа и вика "што се случи девојче, што е"? Викам "па вратата се заглави, рачка немало од внатре, никаде не пишува, некако кршете ја врата да излезам, нема шанса тука да останам долго, викнете некого ако не, да ја кршиме вратата, што да правиме?!". Јас преплашена, 300 паники си направив дека тука ќе останам со саати, драми правам. :rofl:
    Женава отвара од надвор само за рачката и вика "ете готово, немаше потреба од кршење" и така ме гледа чудно и прашува како сум се затворила, нели сум приметила дека нема квака. :sweat: Приметив ама касно беше. Се избрукав ама стварно паника ме фати. :$
     
    На DragonA420, CrazyGirl15, theunforgiven и 7 други им се допаѓа ова.
  7. Anah

    Anah Истакнат член

    Се зачлени на:
    23 март 2022
    Пораки:
    634
    Допаѓања:
    1.370
    Пол:
    Женски
    Најмногу сум се брукала пред тие што ги свиѓам (facepalm)
    Не можам ни да прераскажам од што ме јаде кринџ.:D
     
  8. Black girl

    Black girl Форумски идол

    Се зачлени на:
    4 октомври 2015
    Пораки:
    5.700
    Допаѓања:
    13.141
    Истово ми се има случено. Може и на истото место да е :D Па дури едни идиоти ми се изнасмеаја, ко јас да бев крива што однатре немаше квака.
     
    Последна измена: 8 јануари 2023
    На CrazyGirl15, cresa-jagoda и Dream-Girl им се допаѓа ова.
  9. New live

    New live Истакнат член

    Се зачлени на:
    10 октомври 2022
    Пораки:
    150
    Допаѓања:
    353
    Пол:
    Женски
    Правам муабет со главниот шеф на работа, да се договориме од кога ќе сум пријавена и да кренам на работа.. И ми вели тој пушти ми лична карта на вибер и сметка и штом те пријавиме ќе кренеш на работа..
    И јас пуштам фино лепо,се доразбравме и таму пишувајќи и после неколку минути ми текна да го видам на слика каков е... (facepalm)
    И несакајки му звонев со видео call.. (facepalm)
    Па и тел се шекна неможев да исклучам одма.... Ми се идеше во земја да пропаднам....
     
    На hermosa, CrazyGirl15, Ugly Duckling и 2 други им се допаѓа ова.
  10. Anah

    Anah Истакнат член

    Се зачлени на:
    23 март 2022
    Пораки:
    634
    Допаѓања:
    1.370
    Пол:
    Женски
    леле слично ми се има случено само не со шефот (facepalm)
    катастрофа ми е на вајбер што одма се уклучува кол :envy:
    после и немав како да објаснам морав да го блокирам (facepalm)
     
    На CrazyGirl15 му/ѝ се допаѓа ова.
  11. New live

    New live Истакнат член

    Се зачлени на:
    10 октомври 2022
    Пораки:
    150
    Допаѓања:
    353
    Пол:
    Женски
    Кути бруки :rofl:
     
    На Anah му/ѝ се допаѓа ова.
  12. CrazyGirl15

    CrazyGirl15 Форумски идол

    Се зачлени на:
    30 јуни 2011
    Пораки:
    4.806
    Допаѓања:
    25.079
    Пол:
    Женски
    Мене кај наставничката на син ми ми ѕвонеше така (facepalm) . Среќа имам мало дете па реков дека ѕвонела играјќи си со телефонот (facepalm) .
     
    На cresa-jagoda, Anah и Tanya9 им се допаѓа ова.
  13. New live

    New live Истакнат член

    Се зачлени на:
    10 октомври 2022
    Пораки:
    150
    Допаѓања:
    353
    Пол:
    Женски
    Пак јас :D
    Денешна случка уште се смеам хахахха
    Од работа ме пратија на систематски преглед, и ајде ваму таму средивме листи пополнување и докторката ми вика
    -оди од предниот влез ќе те викнеме за преглед и ми дава дукументи
    И јас одам, чекам и отвара докторката врата и ми пружа рака, и јас смотаната и пружам рака за здраво :handshake: а она дукументите ги посега да ги земе.... :rofl::rofl::rofl::rofl:
    И нишо останав така и таа :
    Е ајде здраво шо можеме и да се поздравиме хахахаххахаха
    И се поздравивме хахахаха па сама се смеев во ординацијата ххаха
     
    На snegulkata, L.i.n.a.a, Amelia и 2 други им се допаѓа ова.
  14. hermosa

    hermosa Популарен член

    Се зачлени на:
    7 декември 2011
    Пораки:
    3.487
    Допаѓања:
    8.281
    Пол:
    Женски
    За жал таму каде што ми беше најбитно .Пишев со еден дечко и тргнува муабет се запознаваме и јас незнам да се поставам кога сакам да испаднам најкул највеќе оплескувам .И се фатив за хороскоп вика бик бил му викам јас водолија и му пишам и година дата месец се по ред кога сум родена .Оставам он да го води муабетот и на сеен го оставав незнаев како да му завртам муабет и он некако ај низ цел муабет кој сме што сме се разбравме и на крај ја оплескувам он нешто ми бара слики ми вика не си гола тука ме збуни и јас му пишам па во пижами сум хахаха.Он сакал да каже нешто да ме види во некое издание секси а јас кутрата во пижами демек како гола не се секирај хахаха.Катастрофа невидена и се заради тоа што не умеев со него да разговарам од трема и притисок ми се створи може сфатил или којзнае што помислил за мене
     
  15. minne992

    minne992 Форумски идол

    Се зачлени на:
    5 ноември 2013
    Пораки:
    4.134
    Допаѓања:
    25.080
    Пол:
    Женски
    А кој месец е роден? 8-|
     
  16. sino.o.oka

    sino.o.oka Истакнат член

    Се зачлени на:
    17 декември 2020
    Пораки:
    577
    Допаѓања:
    2.478
    Пол:
    Женски
    Му беше роденден на чичко ми и дека тој го обожава фб ај да му честитам оти знај да се налути. Му пишам ја ај среќен роденден ставам срциња и тората, ама наместо торта јас му ставам го*мно... Без да приметам му го ставам тоа на профил и испаѓам брзо од фб.... Дури по неколку часа ми се јавува братучедка и ми кажува шо сум направила.... Пропаднав (facepalm)
     
    На Amelia, Ugly Duckling и Cutiepie1 им се допаѓа ова.
  17. hermosa

    hermosa Популарен член

    Се зачлени на:
    7 декември 2011
    Пораки:
    3.487
    Допаѓања:
    8.281
    Пол:
    Женски
    Мај,хаха.Само такви ми се лепат ,лошички се
     
    На t.a.m. му/ѝ се допаѓа ова.
  18. marsilia

    marsilia Истакнат член

    Се зачлени на:
    5 јуни 2023
    Пораки:
    487
    Допаѓања:
    2.144
    Пол:
    Женски
    Во продавница. Барајќи лампиони да си купам, истуркав кутии некои и пола луѓе во маркет се свртија поради звукот што го направија кутиите и ме видоа. Среќа не скршив ништо. После набрзина отидов да платам на каса и излегов од продавницата. Несмасна...