1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Кога ке станете од спиење...?

Дискусија во 'Канта' започната од moni24, 11 мај 2011.

Статус на темата:
Не е отворена за нови одговори.
 1. moni24

  moni24 Истакнат член

  Се зачлени на:
  4 април 2011
  Пораки:
  189
  Допаѓања:
  121
  Здраво девојки :) Што правите кога ке станете од спиење сабајле или попладневно преспивање ?
  Еве јас на пример кога станувам од спиење или од преспивање несакам никој ништо да ме прашува уста не ми се отвара , сакам само да се измиам и да си направам кафенце и да пијам во тишина :)
  А вие ?
   
 2. slavica999

  slavica999 Популарен член

  Се зачлени на:
  27 декември 2009
  Пораки:
  4.327
  Допаѓања:
  5.330
  Се одморам од спиење :D и пијам кафе
   
 3. ElleS

  ElleS Истакнат член

  Се зачлени на:
  3 мај 2011
  Пораки:
  625
  Допаѓања:
  210
  Си молчам, не сум располижена, препорачливо е едно кафенце да испијам, одмарам од спиење ако немам обрски. Ако треба да идам на факултет пример станувам се спремам (среќа си спремам алишта од вечерта иначе којзнае што би облекла), молчам пак, си размислувам: едвај чекам да дојдам дома да си легнам пак :)
   
 4. love23

  love23 Популарен член

  Се зачлени на:
  8 декември 2010
  Пораки:
  716
  Допаѓања:
  911
  Обично јас кога ќе станам сакам цел свет да е биден :D така да и маж ми го будам и му викам ај стани кафе направи за давајцата јас да се се потегнам уште малку, а тој одма не станува туку сака одма доручек :D :D :D и секако кутрата јас морам да го задоволам како јас да не сакам. Потоа тој станува и ми прави кафе, а јас на него вистинскиот доручек и скоро секое сабајле е исто. Во кратки црти скоро секое сабајле станува со љубов и не ме мрзи да зборувам од сабајле. :* :inlove: :* :inlove: :*
   
 5. vendiii

  vendiii Популарен член

  Се зачлени на:
  13 февруари 2011
  Пораки:
  1.368
  Допаѓања:
  2.464
  Кога не сум на факултет ....Станугвам ептен касно :D и ок нормално лице заби миење , физиолошки потреби .... :D .Па кога ке се испружам на креветот мислиш нешто сум работела :D и стандарт татко ми ми вика што е се замори ? Одмори се , легни си :lol: . После кафенце , тв може и цел ден да го поминам во пижами и тако ти -Искулирано :!:
  Ако сум на факултет станувам како од кошмар кога гледам колку станал саат коса ми се крева следува трчање низ домот , барање облека дерење ако не можам нешто да најдам и така со многу нервоза ми започнува денот :talk: за среќа не ме држи цел ден .... Обично :)
   
 6. Strumfeta93

  Strumfeta93 Популарен член

  Се зачлени на:
  24 октомври 2010
  Пораки:
  2.191
  Допаѓања:
  3.856
  Има ваква тема вашиот утрински ритуал чинам се викаше
   
 7. maca99

  maca99 Популарен член

  Се зачлени на:
  19 септември 2010
  Пораки:
  1.819
  Допаѓања:
  1.688
 8. k.i.m

  k.i.m Популарен член

  Се зачлени на:
  12 мај 2010
  Пораки:
  4.732
  Допаѓања:
  5.151
  Темата е заклучена затоа што е дупла.
   
Статус на темата:
Не е отворена за нови одговори.