1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Кога последен пат плачевте и зошто?

Дискусија во 'Психологија' започната од anichka94, 1 јуни 2012.

  1. Feminka22

    Feminka22 Форумски идол

    Се зачлени на:
    9 декември 2014
    Пораки:
    14.127
    Допаѓања:
    43.694
    Пол:
    Женски
    Пред некоја вечер бидејќи другар се селеше.
    Седнав на клупа и мислам дека од петици ги извадив солзите, липав буквално.
     
  2. edna_malecka

    edna_malecka Популарен член

    Се зачлени на:
    15 јануари 2018
    Пораки:
    3.894
    Допаѓања:
    14.690
    Пол:
    Женски
    мој човек ..
     
  3. s1a1n1d1r1a1

    s1a1n1d1r1a1 Популарен член

    Се зачлени на:
    10 октомври 2010
    Пораки:
    1.685
    Допаѓања:
    14.358
    Пол:
    Женски
    Последно се расплачив пред 2 недели негде ко бев во ПМС за пречудна причина.
    Имено, видов на фб дека планинарите сами со свои раце го градат изгорениот дом Копанки. И имаше слики сами кај шо креват, кај шо местат и не знам зошто многу ми падна жал и се изнаплачив....
     
  4. jasbi

    jasbi Популарен член

    Се зачлени на:
    16 септември 2016
    Пораки:
    917
    Допаѓања:
    7.571
    Пол:
    Женски
    Posle operacijata sega brzo, bidejki bev sama so decava i bev nemokna za bilo sto za niv.
    I se nerviram seuste, me drzi toa raspolozenie bidejki ne mozam da se opraam seuste ubavo.
    Sum stanala placka:(
     
  5. Larichka8

    Larichka8 Истакнат член

    Се зачлени на:
    29 јануари 2018
    Пораки:
    72
    Допаѓања:
    144
    Пол:
    Женски
    Јас често плачам, таква сум си емотивна, раздразлива.:worried: Посебно на вакви денови, во ПМС + времево какво што е никакво денес:envy: Уф. Само уште некоја лоша мисла ми фали и од срце ќе се изнаплачам. А да видиш, причини..сите до една банални. :)
     
  6. La diabla

    La diabla Истакнат член

    Се зачлени на:
    8 август 2017
    Пораки:
    151
    Допаѓања:
    261
    Пол:
    Женски
    Плачам зошто незнам како да и помогнам на мојата најдобра пријателка беше во врска со еден и од тогаш веќе 2 години не ја остава на мира си најде добра работа и тој секогаш ја чека кога ке заврши ја навредува се заканува дека има некои слики и видеа и ке му го покажи на нејзините родители и роднини ја плука на сред улица вика минатиот месец му побара 12.000 ден како демек таа му ја уништила вратата од колата посилно ја затворила беше и во полиција ништо не превземаат дури и луда ја направија секој ден ми пиши дека сака решение сака да се убие јас незнам како да и помогнам ве молам за совет
     
  7. anonymousmember1

    anonymousmember1 Активен член

    Се зачлени на:
    3 септември 2018
    Пораки:
    15
    Допаѓања:
    3
    Пол:
    Женски
    Пред некој саат, скоро секој ден исто, моментот кој постојано го потиснуваш, кога ти текнува дека имаш потреба од помош затоа што те мачат депресивни чувства и чувства на сериозна осаменост со години,а никој не знае затоа што не можеш со никој да зборуваш. Да не ги спомнувам деновите во пмс:)
     
    На Bella15, WildMk и LoveRain им се допаѓа ова.
  8. WildMk

    WildMk Форумски идол

    Се зачлени на:
    27 април 2018
    Пораки:
    37.714
    Допаѓања:
    283.183
    Нека чува пораки, нека снима, слика и нека се обрати кај адвокат.
    Полицијата ако не реагира, адвокат ќе знае како да 'притисне' да си ја завршат работата.
     
    На Shmizla94 и La diabla им се допаѓа ова.
  9. Mrs.Styels

    Mrs.Styels Популарен член

    Се зачлени на:
    19 декември 2012
    Пораки:
    481
    Допаѓања:
    7.554
    @La diabla многу добра сугестија ти даде @WildMk
    Не е реткост ситуацијата на другарка ти, но искрено од моја гледна точка многу лесно се потчинала девојката. Со добар адвокат не би било многу тешко да се реши од таква личност. Интелигентна личност би знаела дека самото чување на слики, видеа од тој тип и самото нивно правење без дозвола од личноста на која и се направени е кривично по закон, а доколку би биле објавени тој самиот себеси си се заебал. Сакам да кажам да не се залажува и да не му се плаши девојчето туку нека му врати со иста мера. Најдете адвокат, запознајте го со случајот и отворено нека му раскаже се во детали и за брзо време се ќе се среди..во најмала рака може да го пријави за вознемирување, закани, траума и сл., па би добил барем забрана за приближување ако не друго..
     
    На La diabla и WildMk им се допаѓа ова.
  10. La diabla

    La diabla Истакнат член

    Се зачлени на:
    8 август 2017
    Пораки:
    151
    Допаѓања:
    261
    Пол:
    Женски
    Фала ви женски :inlove:баш ке и кажам па така најдобро со адвокат барем него ке го сватат посериозно одколку неа
     
    На WildMk и Mrs.Styels им се допаѓа ова.
  11. Martka

    Martka Популарен член

    Се зачлени на:
    8 април 2017
    Пораки:
    1.849
    Допаѓања:
    4.820
    Пол:
    Женски
    Плачка невидена се расплакувам за се и сешто,не сакам ама тоа е.
     
  12. worrieddd

    worrieddd Популарен член

    Се зачлени на:
    2 јуни 2013
    Пораки:
    950
    Допаѓања:
    3.563
    Пол:
    Женски
    Пред пола саат ко се испраќавме со брат ми,снаа ми, внука ми. Си го фатија странството. И уште си плачам. Ах пуста Македонија, сите се иселија. ;( Може и јас ќе си заминам еден ден.
     
    Последна измена: 10 септември 2018
  13. presiosaP

    presiosaP Популарен член

    Се зачлени на:
    30 октомври 2014
    Пораки:
    854
    Допаѓања:
    2.207
  14. La diabla

    La diabla Истакнат член

    Се зачлени на:
    8 август 2017
    Пораки:
    151
    Допаѓања:
    261
    Пол:
    Женски
    Зоштоооо
     
  15. Shmizla94

    Shmizla94 Активен член

    Се зачлени на:
    19 август 2018
    Пораки:
    98
    Допаѓања:
    174
    Пол:
    Женски
    Вчера и завчера .. Тешко ми беше многу ;(
     
  16. presiosaP

    presiosaP Популарен член

    Се зачлени на:
    30 октомври 2014
    Пораки:
    854
    Допаѓања:
    2.207
    Раскинав со дечкото со кој правевме планови за иднината а тој ми го сруши светот.....
     
    На La diabla и Oscar Lady им се допаѓа ова.
  17. La diabla

    La diabla Истакнат член

    Се зачлени на:
    8 август 2017
    Пораки:
    151
    Допаѓања:
    261
    Пол:
    Женски
    Не очајувај душо имав иста случка пред 6години тешко беше навистина и сеуште плакам за таа љубов неможиш ни да замислиш каков пресврт ми се случи многу долга приказна ограничена сум во секој поглед станав и анксиозна сега сум омажена имам две деца а тој остана моја најголема љубов
     
  18. HoneyHoney

    HoneyHoney Истакнат член

    Се зачлени на:
    12 април 2013
    Пораки:
    54
    Допаѓања:
    31
    Пол:
    Женски
    Вчера...и тоа многу плачев,душа однемав..Причината беше еден дечко,од друг град...Цело време ми викаше едвај чекам да те видам,вака ќе биде,онака ќе биде...Едвај чекам да те видам и да те гушнам,многу ми недостигаш...(се имаме видено и претходно али чисто запознавање,и дури од тогаш почна да ми пишува многу,и дека сака да ме виде и да ме запознае уште подобро ) и кога дојде моментот(во саботата пред диско),тој ме одмина ладнокрвно,ме погледна и ме одмина,како да не се ни познаваме никако....Причината уште неможам да ја дознаам,ама ме повреди многу...тешко ми е уште,дури сега ми се плаче..;(;(;(
     
    На cavalli му/ѝ се допаѓа ова.
  19. Snowflake97

    Snowflake97 Популарен член

    Се зачлени на:
    8 ноември 2018
    Пораки:
    2.180
    Допаѓања:
    8.870
    Пол:
    Женски
    Можеби чудно за девојче ама искрено немам плачено па да не претерам ама можеби веќе година-две, некогаш сакам да се исплачам ама неможам, сум пробала со тажни песни но не допираат до мене, едино некој емотивни видеа што се успеваат да ми извлечат по една солза, ниту па во ПМС кога сум, и најразлични ситуации сум имала кога стварно би требало да плачам јас не сум успеала.
     
    На Crnookata му/ѝ се допаѓа ова.
  20. Crnookata

    Crnookata Популарен член

    Се зачлени на:
    29 септември 2017
    Пораки:
    799
    Допаѓања:
    1.221
    Пол:
    Женски
    Mnogu pati go Imam preziveano toa cuvstvo.

    Za vreme na predavanjata mi se slosi srceto pocna silno da mi cuka,treska pa toplina vo teloto,cela see tresev mi doagase da see Izvikam od nervoza,edvaj izdrzav doma se iznaplakav.
     
    Последна измена од модератор: 24 ноември 2018
    На ЕденЧлен му/ѝ се допаѓа ова.