1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Кога постојано гледа во други жени...

Дискусија во 'Брак' започната од KristinaAna, 20 март 2012.

 1. KristinaAna

  KristinaAna Истакнат член

  Се зачлени на:
  14 јануари 2012
  Пораки:
  18
  Допаѓања:
  0
  So soprugot od skoro sme vo brak i veke sum bremena megutoa kade i da izlezeme toj ne prestanuva da zavrti pogled po nekoja devojka ili da pogleda vo oci devojka koja ni doaga vo presred , a mene da me drzi za raka. Vo moment koga misli deka ne go gledam znae na masa kade sto sedat grupa devojki da se nakloni koga proaga i dobro da zagleda edna od pripadnickite na ponezniot pol. Iako ednas mu voociv deka mi smeta ne saka da priznae deka go ostvaruva toj kontakt so drugi devojki i koga sum jas do nego. Dali jas ne sum vo pravo i ima pravo taka da postapuva ili sum si zamislila nesto ???
   
 2. slavica999

  slavica999 Популарен член

  Се зачлени на:
  27 декември 2009
  Пораки:
  4.327
  Допаѓања:
  5.306
  Pogledi

  Очите се за гледање. Дали ова од сега ти смета или од порано?!?! Ако е од сега, а бидејќи си бремена хормоните своето си го чинат. Мала љубомора и не е на одмет ама да не помине во навика :) е тогаш е страшно.
  Ако не ти дал некој друг повод за некаков сомнеж тогаш нема потреба воопшто да се филмаш.
   
 3. NoellePage

  NoellePage Истакнат член

  Се зачлени на:
  1 јуни 2011
  Пораки:
  910
  Допаѓања:
  1.757
  Pogledi

  Да не е нешто повеќе од гледање, а ако е само гледање ич не се замарај, дека нема маж што не би се загледал. Како викаат, шта је лепо и Богу је мило. Уживај со во бременоста и воопшто да не се оптеретуваш, само предупреди го малку посуптилно да го прави тоа што го прави.
   
  На peterpan30 му/ѝ се допаѓа ова.
 4. love23

  love23 Популарен член

  Се зачлени на:
  8 декември 2010
  Пораки:
  716
  Допаѓања:
  909
  Pogledi

  Позитивната љубомора е знак дека ти значи сопругот само да не прерасне во опсесија ако не си љубоморна значи не те интересира или не ти значи ништо лицето со кое си и не те интересира дали е со други и дали гледа други. Бидејќи си во таква состојба каде треба сопругот да е многу внимателен со тебе да знае дека треба да биде претпазлив и да не те изложува на нервози не треба да го парави тоа што на тебе ти смета. На пример јас додека бев бремена мојот сопруг ниту во ниеден момент не направи да се чувствувам запоставено или непривлечно бидејќи колку и да пазиме на тежината телото се деформира во текот на бременоста и нормално е да се чувствуваме непривлечно, непосакувана итн... и покрај тоа мојот сопруг секое утро ми велеше ја имам најубавата жена и го носи нашето најпрекрасно дета потие зборови се чуствував насреќната жена која секој момент има внимание од својот сопруг, истото се случува и откако се породив пред еден месец. Исто така може и депресира да се појави во текот на бременоста тој треба секогаш да биде до тебе и да те развеселува, мислам дека сега не е момент да зјапа по други девојки.
   
 5. LakeGirl

  LakeGirl Истакнат член

  Се зачлени на:
  28 март 2012
  Пораки:
  60
  Допаѓања:
  44
  Сите мажи гледаат и се вртат по секоја сукња. Или ако е плавуша. Еден другар одамна ми кажа за "вртењето",... вика "Плава да е, па макар и најружна ќе се свртиш да ја видиш"...

  Еднаш така возам постар колега во кола со мене, поминав покрај некоја што носеше сукња и штикли, ништо посебно, беше свртена со грб кон нас како и наближувавме... Ама колегата едни рефлекси кога уклучи, абе врат извитка да ја види во лице и откако ја одминавме со колата. Како слатко сум се изнасмејала! :rofl:
   
 6. PeachGirl

  PeachGirl Популарен член

  Се зачлени на:
  24 јули 2011
  Пораки:
  820
  Допаѓања:
  2.069
  Пол:
  Женски
  Нека гледа...па и јас гледам... 8)
   
 7. AngelOfArh

  AngelOfArh Форумски идол

  Се зачлени на:
  26 септември 2011
  Пораки:
  10.669
  Допаѓања:
  65.525
  Пол:
  Женски
  Не мислам дека е нормално, поготово во мојот случај, дечко ми буквално се врти и по девојчиња од 5 годинки, за него се што е женско има потенцијал.... :@ Многу ми смета, се лутам, се карам, се нервирам, а он тоа го препишува на мојот изглед, јас сум малку буце па он мора да гледа по други девојки, уф колку пати ми доагало преку глава и ми доагало да му раскинам само јас си знам. Да во ред е да погледнеш, но да гледаш упорно и да коментираш ус тоа, ужасно ме нервира. Нејкам да ти стварам нервоза со оглед на твојата ситуација, но сметам дека вие сте во далеку поинаква ситуација, во брак сте и веројатно сте се знаеле претходно па си знаела каков е, ако сега се омажам за дечко ми ќе знам дека ќе треба да се носам со таа ситуација и понатака. Во последно време и јас почнувам да се вртам, па нека види како ми е мене, и ружен да е се вртам, мој совет ти е, како он, така и ти, смешкај се и загледувај се по машки па да видиме дали ке му биде сеедно, па првиот пат кога ќе ти префрли да имаш што да му кажеш. Со среќа душо и се надевам дека ќе успееш да излезеш на крај со оваа ужасна навика на нашиве мажи :D
   
 8. sanjalica

  sanjalica Истакнат член

  Се зачлени на:
  13 декември 2009
  Пораки:
  522
  Допаѓања:
  571
  Искрено, заедно си гледаме :) :)
  Ако помине некоја згодна или помалку згодна девојка, такви сме - Ааааа види ја, види ја... :) :)
  Никогаш до сега не погледнал во девојка со некаква друга намера...
   
  На coco mademoisele и marama им се допаѓа ова.
 9. Snow-Queen

  Snow-Queen Форумски идол

  Се зачлени на:
  3 ноември 2011
  Пораки:
  15.266
  Допаѓања:
  14.983
  Пол:
  Женски
  просто речено МАШКО...дечко ми ако не излезе а не загледа не е жив.Дури последниот пат си купи наочари-оние кои од надвор имаат како одсјај неможе да се видат очите,и ми вика е ај сега запримети ме кај гледам :rofl: нормално се изнасмеав, некогаш знам да премолчам, некогаш знам да изреагирам, а он ќе ми рече: добро бе snow-queen,со кого сум, кого држам за рака,абе она тебе ти љубомори што си до мене, ти треба да се правиш важна,иии треба да се радуваш што и она ми возвраќа(што дечко ти ти го загледуваат),абе маци bolje pune oci i prazne ruke,отколку обратно.
  :?: па кога ќе се подзамислам и така е.
  знам да избувнам кога се врти по миниЧи,и сл. ...а он ќе ми рече: ама она затоа така се облекала за да ја гледаат,грев е ќеифот да не и го направам, ја па сум си со тебе.....ехххх и што да речам,ќе си ќутам,зошто донекаде е у право,ама пак знам да се изнервирам
   
  На benitabenita и Almedina88 им се допаѓа ова.
 10. sanjalica

  sanjalica Истакнат член

  Се зачлени на:
  13 декември 2009
  Пораки:
  522
  Допаѓања:
  571
  Морам да ви раскажам случка, пред некој ден, во трговски!

  Една презгодна девојка, висока, абе се’ комплет, и на нозе оние високи сандали/кондури со полна пета, некои 12 сантима, кои многу лошо и’ стоеја. Се свртевме по неа јас, дечко ми, и уште 4-рица други непознати дечки, со коментар - Што и’ е на оваа бе!??

  Како што напоменав, јас немам никаков проблем со ова вртење по девојки, некогаш заедно го правиме тоа :) :)

  За тие со посериозни “гледања’’, немам навистина никаков коментар/совет. Направете си муабет, не е пријатно ако е претерано :worried: :worried:
   
 11. girl.23

  girl.23 Истакнат член

  Се зачлени на:
  2 јули 2011
  Пораки:
  2.129
  Допаѓања:
  1.770
  Слободно може да не се согласите, секој си има свое мислење, ама јас не оправдувам да гледа по други!!! :devil:
  Малку ли е што гледа порно, со другарите кога е излезен зјапа и коментира, па мора ли и пред мене да го прави тоа??? :tmi:
  Мене ми е непочитување да ме држи за рака, а да гледа по други. :^)
  И воопшто не сакам таков маж - зјапач. Кој на се` што ќе мрдне, а е женско мора да се заврти. :x
   
  На SexiLy, koritsaki, lolyta777 и 3 други им се допаѓа ова.
 12. enca.69

  enca.69 Популарен член

  Се зачлени на:
  25 декември 2009
  Пораки:
  1.709
  Допаѓања:
  3.426
  Мене би ми сметало, и тоа поприлично...
  Абе ајде, на што личи тоа, па со тоа ме понижува, барем јас така чувствувам.
  Ако толку му одзема внимание нека оди со неа, што бара со мене (или не може неа да ја добие, па ќе плакне очи, а јас сум понеубавата, подостапна сум му, па затоа е со мене...пффф...не сум утешна награда јас).
  Очите биле за гледање, да де, па секој дел си има намена, и устата е за лапање :lol: и титот е за е*ење, па тогаш зашто би ни сметало, ако не биде само за нас, нека залапа и друга, нека ебне, за тоа служат тие делови де, очите ако се за гледање, ме одбрал и нека ме гледа, никој не го терал, сам ме одбрал.
  И, не, не сакам да му бранам, па да не гледа затоа што не смее, затоа што ќе се лутам, туку сметам на неговата свесност, и до сега фала богу немам проблеми.
  Се случило некоја ептен убава или средена девојка или дечко да ги искоментираме заедно, и толку.
  Јас не би била со таков човек па што сака нека е, и како сака нека звучи и изгледа, па уште да ми вика, сите ме гледаат, јас ги гледам ама ти ме имаш...
  абе ај...бркај работа у тој случај!
   
  На Willbeokay, Almedina88, HeidiDiWalt и 15 други им се допаѓа ова.
 13. Sunshine88

  Sunshine88 Истакнат член

  Се зачлени на:
  25 март 2010
  Пораки:
  1.533
  Допаѓања:
  575
  Јас имам поинакво мислење. И она што го знам од искуство е дека не се сите машки исти. Кај мене во друштво, ниедно машко не се врти по цури кога се со другарки излезени, а не па со девојка. Дали се вртат кога се сами, верувам дека да, но тоа е нивно право. И јас порано мислев дека секое машко се врти но, не било така. ако мојот партнер ме цени, нема да гледа по други во мое присуство, на само шо сака прави, се додека тоа не ги премине границите на обично погледнување.
   
  На Safira26 му/ѝ се допаѓа ова.
 14. moonlight-girl.55

  moonlight-girl.55 Популарен член

  Се зачлени на:
  27 јули 2010
  Пораки:
  1.456
  Допаѓања:
  2.429

  :rofl: Леле, жими се, знам за која зборуваш! Другарка ми некни ја видела типкава кај ГТЦ и баш исто ми ја опиша! :D Иначе, манекенка е, или модел, што и да е ... Е кога сум веќе на темава, а и на девојкава, колешка ми е на факс, а јас и дечко ми исто сме на ист факултет. И еднаш, додека бевме и двајцата на факс, и си зборевме, дечко ми не ме слушаше, т.е заборави да слуша јас што зборам, а можеби и заборави оти стојам до него во моментот, оти беше премногу зафатен гледајќи ја коконава |(.

  Досега кога сме шетале, не сум го забележала да гледа во други, освен овој еден случај. Али не заборавам јас ништо, така да, некад и јас ќе заборавам него да го слушам зјапајќи во некое типче ;) ]:) :lol:
   
  На sanjalica му/ѝ се допаѓа ова.
 15. SuNsHiNe989

  SuNsHiNe989 Истакнат член

  Се зачлени на:
  22 март 2012
  Пораки:
  258
  Допаѓања:
  197
  Знаеме и двајцата да зјапаме во некоја типка не дека ми е пријатно тоа што тој гледа ама си викам УБАВОТО ТРЕБА ДА СЕ ПОЗДРАВИ и готово секогаш ќе постојат девојки поубави од мене ама и машки поубави и попривлечни од мојот сопруг па така ми поминува љубоморниот напад , додуша и јас си зјапам во згодни дечки не велам не :D
   
 16. flowergarden

  flowergarden Популарен член

  Се зачлени на:
  27 февруари 2011
  Пораки:
  1.274
  Допаѓања:
  411
  Нојов или не гледа или толку стручно го прави тоа, што никогаш не сум го приметила :D
   
 17. girl.23

  girl.23 Истакнат член

  Се зачлени на:
  2 јули 2011
  Пораки:
  2.129
  Допаѓања:
  1.770
  Заборавив да напишам уште нешто. :!:

  Зошто упорно кажувате дека треба да сте горди, бидејќи мажот гледа во други, ама е со вас???

  Јас сум била на местото на `таа` во која зјапа некој дечко. И не сум рекла: блазе си и на девојка му, која го има.
  Туку сум рекла: Ја жалам девојка му што дечко и не е задоволен од неа, па мора да зјапа. И јухуууу, сигурно сум јака женска штом привлекувам туѓи погледи. Сигурно имам нешто повеќе од неа. 8) :makeup: :muscle:

  Можеби тоа звучи трагокомично, ама е вистинито! Никоја девојка зјапањето не го гледа како: леле, ама таа го поседува, туку напротив им се јакне егото што се `мета` и на зафатени дечки. :^)

  И како да сум среќна ако тие двајца си се меркаат, кога само јас тука испаѓам грефче утепано. :x
   
  На Alianna, Safira26, HeidiDiWalt и 3 други им се допаѓа ова.
 18. sanjalica

  sanjalica Истакнат член

  Се зачлени на:
  13 декември 2009
  Пораки:
  522
  Допаѓања:
  571
  Еве јас ќе почнам од мене, зашто јас имав коментирано дека заедно си гледаме. :) :P
  Прво болдиранотото - во ниедно мислење не прочитав некоја девојка да спомнува дека треба да сме горди, скроз извлечено од контекст. :!:

  Лично за мене, како што напоменав, нашето “зјапање’’ се сведува на гледање на симпатична или помалку симпатична девојка, да ја искоментираме дали е добро облечена, што облекла на себе, дали и стои или слично... Не е гледање со друга намера.

  Исто така, велиш дека некоја девојка во која се зјапа, си го јача егото (нели и ти си била зјапана), не си помислила дека е зјапана заради нешто негативно? :?:
  Како случајот што го спомнав со презгодната девојка во трговски, околу која се свртевме 6-мина со коментар - Што и’ е на оваа? :?:

  И да бидеме на чисто - не те напаѓам, туку само си го дообјаснувам мојот став.
  Секако има разлика од гледање до гледање, за моето искоментирав, за останатите - они си знаат :)
   
 19. baby-star

  baby-star Популарен член

  Се зачлени на:
  8 февруари 2012
  Пораки:
  2.271
  Допаѓања:
  9.193
  Леле и јас со ова зјапањето ама како се нервирам.Јас да ви кажам сум во план да раскинам.Па како не е понижување бе ако тој шо ти е дечко.,шо треба цело време да зјапа во други.Мислам за шо врска тогаш зборуваме,за каква ебана љубов.?Ок е да случајно се погледнеш во некој/а нормално не ќе одам со замижани очи,али па да трпам некое мамино копилче да се гледа во други? :swear: Овој дечкото го забележвам си се гледа,се караме до бескрај,ама па да дозволам да ми коментира за некоја друга? :bow: сместа ќе го убијам.Да ви кажам женски нешто и запаметете-дали знаете кои се најлошите типа на момци да ги имате покрај вас?НАЈУБАВИТЕ и НАЈГРДИТЕ и во двата случаи се зјапаат и во нив и во женски.
  А мене пак посебно понижување ми е кога дечкото е тридупло погрд од девојката,па ај кај погрд и до себе има лепотица се гледа во апла песој во тие суратите.Носеле миничи...ЕХ голема работа ами и на кучка да и клам минич и во неа треба да се гледа?А имам заприметено парови каде машкото е лепотааааан,а женското е песссссс,па машкото абе поглед не мрда од неа.Уф ќе се убијааааам. :punch:
   
  На Almedina88 му/ѝ се допаѓа ова.
 20. femina90

  femina90 Популарен член

  Се зачлени на:
  25 декември 2009
  Пораки:
  3.997
  Допаѓања:
  2.332
  Нема шанси да бидам со некој ваков, што како напален мајмун ќе се врти на секоја или уште полошо постојано ќе коментира. Како некој неизживеан, девојка како да не видел.
  И не, нема да ми ласка тоа што гледа по други, а е со мене, знам која сум и што сум и не би паднала на некој таков коментар. Ако сака да е со мене, се знае кое е прифатливо однесување.
  Да се разбереме, немам против да искоментираме понекогаш некој/а, но се си има граници :)
   
  На girl.23 му/ѝ се допаѓа ова.