1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Кога постојано гледа во други жени...

Дискусија во 'Брак' започната од KristinaAna, 20 март 2012.

  1. Neytiri

    Neytiri Популарен член

    Се зачлени на:
    13 јануари 2010
    Пораки:
    1.289
    Допаѓања:
    2.457
    Јас од мојот барам кога е со мене да не се врти и никогаш не сум го приметила да се сврти или не дај Боже да зјапа, а кога е со другари фала Богу дека ќе види и нема потреба да се претерува околу тоа од наша страна.

    Значи и ние женските претеруваме малку. И јас гледам. И вие гледате. Не можи да ме убеди некоја дека ако помини некој лепотан на улица нема да го ѕирни, мислам тоа не е ни нормално. Секако се додека е во нормалата...Гледам како да гледам убав фустан. Ништо повеќе, нема валкани мисли, нема навлегување во флерт итн. Плакнам очи бе. Зошто да не? Ќе помини ќе го видам и готово, не ни размислувам повеќе.
    Така и тој. И немојте да се залажувате дека имате до вас маж што воопшто никогаш не погледнал друга...Не реално, а не е ни нормално, ако зборуваме искрено.

    Зјапањето дури ме држи мене за рака е веќе друга приказна и верувам дека не постои жив човек на светот, било да е машко или женско, што не би му сметало ова.
    И единствено решение да се справите со таква работа мислам дека е „врати мило за драго“. тој гледа на фб и бриши и ти потруди се да те примети дека гледаш и потоа бришиш. Се врти по улица и ти почни, ама никогаш нападно како маж, женствено со насмевка. Жени сме, ако не знаеме да се справиме со вакви работи...Направете ги да зажалат што воопшто фрлиле поглед на некоја дури биле со вас.
     
    На 1209, crazylady, Ilinaaa и 1 друга личност им се допаѓа ова.
  2. Silver.E

    Silver.E Популарен член

    Се зачлени на:
    14 февруари 2013
    Пораки:
    2.226
    Допаѓања:
    5.276
    АКо гледа по други и ви пречи, почните и вие да гледате, онака од инает. И тоа како делува, само пробајте. ;)
     
  3. SummerGirl

    SummerGirl Форумски идол

    Се зачлени на:
    10 март 2010
    Пораки:
    15.921
    Допаѓања:
    32.559
    Пол:
    Женски
    Маж ми не ретко гледа по други жени. Тоа го прави за да ме зафркава. Ама и јас почнав да гледам во други мажи, за да го зафркавам. :D
     
    На Almedina88 и mime87 им се допаѓа ова.
  4. vickyy90

    vickyy90 Популарен член

    Се зачлени на:
    27 ноември 2011
    Пораки:
    1.487
    Допаѓања:
    1.073
    Мојов гледа ама скришум :rofl: онака под око за да не забележам јас дека гледа,а искрено мене воопшто не ми смета,ако нека си гледа слободно,дури и јас ако прва видам некоја убава женска,убаво средена,со добро газе,или со убава коса,со кратко фустанче или пак бели панталони одма му ја покажувам да ја види,а он како демек мавни ја бе што ке ја гледам,а после скришки врти поглед :D
     
    На MamacitaBuena му/ѝ се допаѓа ова.
  5. lolyta777

    lolyta777 Популарен член

    Се зачлени на:
    12 јануари 2011
    Пораки:
    2.337
    Допаѓања:
    6.899
    Пол:
    Женски
    Ne gleda postojano, ne e od onie mazi koi zrkaat na se zivo sto nosi kratko I dekoltirano. |(
    Mm e malku pokonzervativen i za nego takvite razgoleni devojki se vulgarni i ne mu se seksi, duri znae i da iskomentira nesto vo stil-kako be tatko i' ja pushtil vakva da izleze od doma :^) ....a jas na toa mu odgovatram-ne ja pushtil, se presoblekla kaj drugarka :wasntme: :D
    Za da pogledne treba da se raboti za stvarno nekoja dobra riba koja ne samo nego tuku I mene kje me ostavi so otvorena usta....duri I se' ima sluceno jas da mu recam da se svrti da pogledne nekoja epten, ama epten jaka devojka I zaedno da iskomentirame deka stvarno e dobra.

    Porano so kumot ako bevme izlezeni toj obavezno komentirashe na se shto beshe porazgoleno obleceno, bash so zborovite-pa, pa, pa....sta bi ja na ovo |( tipicno nedolicno selsko ponashanje I se kezeshe ko demek lele shto kazal neprimetuvajkji I neobrnuvajki ama ic vnimanie deka jas I zena mu sme tuka. Zena mu se smeshashe demek ne i' e bitno shto kazal, a se gledashe deka se srami. Mm mu vikashe-ej, ne sme sami, nema smisla....a ovoj uste pogolem mushkarac se praveshe, pa odgovareshe-ja ne krijam nisto od zena mi, zena mi znae samo laam, kuce koe lae ne kasa, neka mu ja misli zena ti ti sto kutish.
    I aj sea....demek jas ne go znam mm koj e I namerno frla iskri, za somnez, a ustvari se pokriva za prethodno kazanoto.

    Nema vrska, otidov off.

    Znaci dokolku gleda vo dr. zeni non stop I toa go pravi epten apla primetlivo jasno bi mu kazala deka so toa me ponizuva I deka ako jas ne sum mu dovolna za da na mene plakne oci, slobodno neka stane I neka si odi kaj taa po koja se vrti, zrknuva itn. itn..
    Koga si so mene ima jas da bidam centar na tvoeto vnimanie, ima mene da me gledash I vrtenje po dr. ne e opcija. :!:
    Jas ne sum uteshna nagrada, pa na dr. polni si gi ocite, a kaj mene prazni si gi racete
    ili nesto drugo :wasntme: :lol:
     
    На Almedina88, hermosa и Neytiri им се допаѓа ова.
  6. Izaabella

    Izaabella Популарен член

    Се зачлени на:
    13 декември 2010
    Пораки:
    1.303
    Допаѓања:
    7.301
    Пол:
    Женски
    И јас ќе гледам постојано по други мажи. :D

    Не, шала на страна, многу непријатно. Сто пати сум му рекла дека не се лутам ако погледне, ама дека и те како ќе се налутам ако се заѕвери и ако вратот му се движи во насока на нејзината. Мислам дека нема поголемо понижување за жена еве конкретно, па што треба таа што ја зјапа да си помисли за мене? :worried:
    Дека сум глупа можда што сум со него, дека не постојам за сериозно, лабава типка со која што дотичниот си пополнува време? Или па дека толку силно ме држи што не смеам да спискам кога он крши врат по други жени? Ма јок бре.

    Очи викаат дал Господ за гледање, факт е дека сите гледаме и дека нема човек кој не сака да види убав човек, па и да биде во негово друштво. Ама пак ќе кажам има разлика од наивно гледање и од кривење глава и очи по туѓото недостапно. По убавото како повеќето што ги знам, а и од тоа што го прочитав овде и самите ние знаеме да дадеме знак да се сврти, да погледне, не постои љубомора тука.
    Фала Богу, секогаш има некоја поубава од мене, а и од него, но начинот на кој се придава истото до знаење е многу важен. Нема лутиш тука и двајцата сме свесни за тоа..

    На почетокот (зборувам за првите 2-3 месеци) имав некои ситни проблеми со ова, но потоа го седнав и му објаснив како се чувствувам, дека не е дека ставам забрана да гледа (што не е ни возможно :!: ), туку дека ми смета ако е постојано и нападно гледање. Му кажав свое мислење за оние мажи кои седат со своите девојки на маса, а се булат во мене и мислам дека тоа беше пресудно за да сфати.

    Мислам, ни јас не сум мајмун, не е ни тој. А, со инает никаде нема да стасаме.
    Со разговор се решава, барем според мене.
    А, ако е некој ептен мачо табиет, :hai: . Не обожавам кога ме прават будала во здрав памет.
     
    На mimiiiii и Snow-Queen им се допаѓа ова.
  7. dushiche

    dushiche Популарен член

    Се зачлени на:
    3 јануари 2013
    Пораки:
    755
    Допаѓања:
    357
    Дечко ми не гледа по други, мислам не гледа во мое присуство.
    Му се случува ептен некогаш да погледне, ама тоа е секунда а не зјапање или пак недај боже јас да му зборам нешто а тој да се заврти по друга.
    Сепак има девојки кои и јас ќе ги погледнам, која поради што е убаво средена или пак поради што е смешна.
    Се додека не е секојдневно не ми смета.
     
  8. Cka

    Cka Форумски идол

    Се зачлени на:
    23 септември 2010
    Пораки:
    10.242
    Допаѓања:
    124.451
    Ах, нека гледа. Кога ме нема до него, нека гледа. Кога сум до него, пак нека гледа. Само нека не флерта у мое присуство. Малце навредливо ми е да седам до него, а тој да се загледува (не да погледне) во друга. Се чувствувам како недоволно добра. Во моментот, ја мразам девојката, иако она е само убава, ништо посебно, а не можам да го мразам него, оти го сакам :) Многу ве разбирам добро кога ќе кажете дека ви смета. Но мора да се направи разлика од гледање и флертување.
    Среќа, одамна ми се нема случено ова, а мноооогу повеќе да седнеме и да ја исмеваме некоја со цицките надвор, со штикли од 20, да се извикам јас на семафори, види ја како оди или каков задник има. Повеќе ни е забава отколку проблем гледањето по други жени.
     
    На Mari* му/ѝ се допаѓа ова.
  9. fighter

    fighter Популарен член

    Се зачлени на:
    4 јуни 2010
    Пораки:
    1.249
    Допаѓања:
    2.485
    нека гледа ...затоа се очите...па ако е некја убава и згодна и јас ќе ја погледнам!
    Мојов гледа и си коментира...не сум љубоморна...се што е убаво е убаво..тоа е факт...
     
    На Mari* и joy1 им се допаѓа ова.
  10. Bitter-Sweet

    Bitter-Sweet Форумски идол

    Се зачлени на:
    31 мај 2010
    Пораки:
    13.143
    Допаѓања:
    76.540
    Пол:
    Женски
    Па што, и јас ќе гледам во други мажи. :D
     
    На Mari* и Petar80 им се допаѓа ова.
  11. Almedina88

    Almedina88 Активен член

    Се зачлени на:
    2 јули 2017
    Пораки:
    18
    Допаѓања:
    23
    Пол:
    Женски
    Zeni dali ste lubomorni na vasite mazi i kako izdrzuvate koga vasiot soprug na sekoj cekor pogledot mue vperen vo tuga zenaaa
    Jas ima godina dena sum premnogu lubomorna i ne znam kako da se spravam iskreno me gusi ne mi dozvoluva da ziveam
     
  12. Mari*

    Mari* Форумски идол

    Се зачлени на:
    8 април 2016
    Пораки:
    3.728
    Допаѓања:
    45.616
    Пол:
    Женски
    А кој маж не гледа?
    Кога ке помине некој згоден маж да не мижеш?
    Во ред е да постои некоја си мера на љубомора,само немој да ти премине во болест
    Мажите тоа не го сакаат,но но

    Нормално кога ке помине некоја добра дадица коментираме заедно,мислам мене такви работи не ми сметаат :mm:
     
    На koritsaki, Bozica1980, Arthur и 2 други им се допаѓа ова.
  13. LegallyBlonde13

    LegallyBlonde13 Популарен член

    Се зачлени на:
    25 февруари 2017
    Пораки:
    444
    Допаѓања:
    1.961
    Викате очи се за гледање...Да за гледање се, се до моментот со тие очи што се за гледање ја видиш избраничката/избраниот. Чим си одбрал веќе, нема што потреба да се вртиш по други. Грев е.
    А и да не е грев не треба да ти биде повеќе ништо важно од таа личност што си ја одбрал. Сум гледала вакви испади од други луѓе на улица и тоа некако е недораснато и ептен мајмунска работа. Гледам има доста контра мислења од моето од типот убав/а е што има врска ако видам, останува само на гледање. А за некоја личност од спротивен пол да ти биде убава тогаш треба да постои физичка привлечност. Е сега замислете вие сте со личност која мислите(ако стварно ја сакате нема да се вртите) дека ја сакате и се вртите по некоја друга личност затоа што ви била убава, е ако таа друга личност покаже знаци кон вас, дали обострано гледање, флерт и сл. тогаш вие ќе почнете да размислувате за таа личност и да се ставате во дилема што нема да остане само на гледање така ? И тогаш ќе си го заебете целиот ваш живот(зависи од тоа што ќе одберете) и се што сте граделе со личноста со која сте биле. Што мислете кои се другите причина за развод освен малтретирање, пороци и сл? Епа ова е првиот чекор кон варање дали во врска или во брак, небитно.
    Или пак коментари како тебе те држи за рака и со тебе е. Епа тогаш што мајката гледа по други ако е со тебе. Замисли тебе те држи за рака, некоја друга гледа, таа другата го приметува дека ја гледа и на што личи ситуацијава? Значи тој нема никаква почит спрема девојката и прави пред другата(гледаната)да изгледа како кутра девојка и да ја сожалува ааа овој со девојка е, а неа ја гледал. Кога сакаш некого вистински, го гледаш тој некој како цел твој свет и никој друг не може да ти биде убав за ти да се вртиш и покажуваш внимание на други личности.
    Сепак ова е мој став и не сакам да утичам на никого. Кој како го тера паметот така нека прави.
     
    Последна измена: 4 јули 2017
    На elvittta, VictoriaSan, LadyInTheDark и 3 други им се допаѓа ова.
  14. tincemajmunce

    tincemajmunce Форумски идол

    Се зачлени на:
    8 февруари 2014
    Пораки:
    2.318
    Допаѓања:
    28.177
    Пол:
    Женски
    Ние заедно гледаме :D
     
    На AnastasiaWinter, Sesil, koritsaki и 6 други им се допаѓа ова.
  15. Annath

    Annath Форумски идол

    Се зачлени на:
    9 јануари 2010
    Пораки:
    23.025
    Допаѓања:
    198.996
    Пол:
    Женски
    Е па ајде сите да шетаме со врзани очи откако ќе се омажиме/ожениме. Не значи дека ако некој ти е убав, дека физички те привлекува. Јас на пример многу се вртам по убави, средени жени (женско сум), значи ли тоа дека ми се физички привлечни? Јас не чувствувам физичка привлечност и страст во тој момент, туку ми се допаѓа како се облекла, се нашминкала, ми се допаѓа како е градена или цртите на лицето. Тоа не значи дека сакам да легнам со неа. Истото важи и за мажите кои ги гледам. Не се вртам да ги загледам затоа што ми се физички привлечни, туку затоа што се едноставно убави. И да ми возврати поглед, тоа не значи ништо.
    Не сум знаела дека мајмунски се однесувам ако се загледам во убава личност :worried:
     
    На christinnn, Bozica1980, cresa-jagoda и 9 други им се допаѓа ова.
  16. Almedina88

    Almedina88 Активен член

    Се зачлени на:
    2 јули 2017
    Пораки:
    18
    Допаѓања:
    23
    Пол:
    Женски
    Iskreno ne me interesiraat tugi mazi ne obrnuvam vnimanie
     
    На VictoriaSan и LegallyBlonde13 им се допаѓа ова.
  17. mila89

    mila89 Истакнат член

    Се зачлени на:
    10 декември 2009
    Пораки:
    916
    Допаѓања:
    876
    Пол:
    Женски
    Ајде и јас да се вмешам.....не можеш да споредиш кога ние жените гледаме во други жени и кога мажите го прават тоа, ти велиш само онака ја гледаш како се облекла и слично, исто и кога ќе погледнеш маж, ама машкиот мозок не е како нашиот, верувај дека кога маж ќе погледне во убава жена не си мисли ејј ама убав фустан, туку колку е добра оваа или како би ја...и тн да не бидам вулгарна. Значи и најпоштениот и најверниот си го мисли тоа во глава ама не прави ништо, тоа е она што го разликува од другите, ама дека мажите само онака ги гледаат жените и дека не си прават филмови во глава, тоа не верувам, еве и други мажи нека се јават да кажат :D
    Како и многу жени сум се нашла и од оваа и од другата страна, и со годините се научив да не се замарам. Си имам самодоверба, знам колку вредам, па нека се замара он кој гледа во мене.
     
    На VictoriaSan, Someday, BlackNight и 2 други им се допаѓа ова.
  18. Almedina88

    Almedina88 Активен член

    Се зачлени на:
    2 јули 2017
    Пораки:
    18
    Допаѓања:
    23
    Пол:
    Женски
    Istoto i jas go zboruvam sto ima da gledas na sekoja sto pominala zosto sekoja devojka da ti odvlece vnimanie pa.denesnive zenski za toa ziveat posebno vo nasiot grad ama deckoto e zenet ama do nego zena deca ne gi interesira bitno tie svojata cel da si ja postignat
     
    На LegallyBlonde13 му/ѝ се допаѓа ова.
  19. LegallyBlonde13

    LegallyBlonde13 Популарен член

    Се зачлени на:
    25 февруари 2017
    Пораки:
    444
    Допаѓања:
    1.961
    Друго е кога женско гледа женско заради шминка, начин на облека и обратно затоа и напоменав од спротивниот пол а не од истиот. А ти ако го практикуваш океј е тоа. И не реков дека треба да шетаме со заврзани очи, ако видиш случајно е едно, а ако гледаш веќе намерно тоа е друго. И да според мене тоа е мајмунско однесување. И ти што гледаш веќе имаш некого, и тој што го гледаш е нечиј дечко/маж. Јас кажав свое мислење и никого не цитирав зошто така мислиш или зошто така правиш.
     
    Последна измена: 4 јули 2017
    На ladyySi и Almedina88 им се допаѓа ова.
  20. Mari*

    Mari* Форумски идол

    Се зачлени на:
    8 април 2016
    Пораки:
    3.728
    Допаѓања:
    45.616
    Пол:
    Женски
    И што ако погледнал? Па макар и во секоја.Готово,негова е а? И што се криви девојките?
    Недовербата е страшна работа :nod:
    Се додека е на гледање и коментирање не гледам зошто би се плашела :?: за себе кажувам
     
    На SuperGirl24, koritsaki, Bozica1980 и 3 други им се допаѓа ова.