1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Кога постојано гледа во други жени...

Дискусија во 'Брак' започната од KristinaAna, 20 март 2012.

  1. Annath

    Annath Форумски идол

    Се зачлени на:
    9 јануари 2010
    Пораки:
    23.025
    Допаѓања:
    199.005
    Пол:
    Женски
    Па добро де, си го помислил тоа, и што? Не легнал со неа. Нит е забрането, нит е грев да се свртиш да загледаш. Е сега што има некои што се вртат по се' што оди на две нозе е друга приказна, ама тоа е веќе карактер. Се прашувам, ако сме љубоморни на загледување, што ќе остане за муабет со друга жена од било која причина?
     
    На koritsaki, Bozica1980 и Mari* им се допаѓа ова.
  2. Annath

    Annath Форумски идол

    Се зачлени на:
    9 јануари 2010
    Пораки:
    23.025
    Допаѓања:
    199.005
    Пол:
    Женски
    Другите жени не се виновни ако мажот загледува или шара надвор од бракот. Виновен си е мажот. Ама гледањето и загледувањето не е неверство, ниту пак значи дека ќе доведе до неверство. Недовербата ги убива врските.
     
    На SuperGirl24, Bozica1980, theowndemon и 1 друга личност им се допаѓа ова.
  3. BlackNight

    BlackNight Популарен член

    Се зачлени на:
    28 февруари 2016
    Пораки:
    1.189
    Допаѓања:
    5.313
    Пол:
    Женски
    Да, ама не е пријатно. Зјапање во друга жена небаре ќе ја проголта е невкусно, пренападно и крајно навредливо за личноста со која е, посебно во нејзино присуство. Па, какви мажи има, со една шета, се врти по се живо и диво. Или пак, онака се загледува под око. Ужас, барем за мене. Дури и кога ќе фатам оженети мажи како мерат девојки во отсуство на сопругите ми е некако невкусно и недолично. И едно е да погледнеш, ама друго е да зјапаш со минути.
     
    На Almedina88 и VictoriaSan им се допаѓа ова.
  4. EraBon

    EraBon Истакнат член

    Се зачлени на:
    19 јуни 2017
    Пораки:
    305
    Допаѓања:
    595
    Сите гледат таков/а што не гледа не познавам!!!
     
    На Mari* му/ѝ се допаѓа ова.
  5. joy1

    joy1 Форумски идол

    Се зачлени на:
    14 август 2012
    Пораки:
    19.373
    Допаѓања:
    317.603
    Пол:
    Женски
    Гледање дискретно ми е ок
    Вртење со врат ко да не видел женско битие,свиркање по друга во мое присуство или упорнп зверење ко манијак ми е безобразна ствар и недолична.
    мм не сум го приметила да коментира за друга ниту пак да се ѕвери..Кога е сам незнам што прави и не ме ни занима толку во детали.
     
    На simonka93, JollyGirl, koritsaki и 6 други им се допаѓа ова.
  6. Almedina88

    Almedina88 Активен член

    Се зачлени на:
    2 јули 2017
    Пораки:
    18
    Допаѓања:
    23
    Пол:
    Женски
    Da sigurno ne se vinovni ic jas kazuvam primer kako se ponasaat vo nasiot grad zenskite kako se samo opasni i neprijatni za gledajne kolku se eftini kako.mozat mazot od.krevet da ti go zemat tuka ne stanuva zbor za nedoverba tuku za provokacija od maska i zenska strana znaci ti kolki sakad veruvajmu ama koga veke podmuklo se pravat nekoj raboti poveke boli ti kazuvam od iskustvo ama.naj normalno sekoj si ima svoe pravo na mislejne zatoa i postoi starinacata sekoj da si kazi sto misli i kako se oseca
     
    На VictoriaSan му/ѝ се допаѓа ова.
  7. ladyySi

    ladyySi Истакнат член

    Се зачлени на:
    25 март 2014
    Пораки:
    298
    Допаѓања:
    869
    Јас не сум против гледањето, секој има очи, да шетаме врзани не можеме АМА, има разлика помеѓу случајно на разминување да погледне која е , да не ја знае па да треба муабет да направи и да се ѕвери по атрибути како жена да нема видено во животот и да крши врат по неа а, притоа со девојка/жена да е покрај него... а и да не е покрај него не е вкусно.
     
    На koritsaki, VictoriaSan и Almedina88 им се допаѓа ова.
  8. Almedina88

    Almedina88 Активен член

    Се зачлени на:
    2 јули 2017
    Пораки:
    18
    Допаѓања:
    23
    Пол:
    Женски
    Vistinki maz koj si ja znae svojata cena ne dozvoluva sekoja sto pominuva da mu privlece vnimanie e toa ae vika tesko masko sto znae kade i koga da gleda a da ne bide primeten i postojat vakvi maski a lesni mazista na segde gi ima na sekoja zverise ko neviden zensko pa tie uste tolku calam greoj so nema po svetot da ne ti se izleguva od doma smenato e vremeto nee ko porano sega svee apla nema stram sega stramota e ako nemas fb ako nekas ajfon ako ne si nasminkana ako odis so pristojna obleka abe mislis vecno ke ziveeme a zamisli site sme gosti na ovoj svet
     
    На LegallyBlonde13 му/ѝ се допаѓа ова.
  9. Annath

    Annath Форумски идол

    Се зачлени на:
    9 јануари 2010
    Пораки:
    23.025
    Допаѓања:
    199.005
    Пол:
    Женски
    Друга жена може да ти го земе мажот од кревет само ако тој го дозволи тоа. Ако тој не сака, нема таква сила што ќе може да го натера да го направи тоа. Не се сите мажи со слаби карактери да не можат да одолеат на искушенијата.
     
    На theowndemon, simonka93, SuperGirl24 и 4 други им се допаѓа ова.
  10. Almedina88

    Almedina88 Активен член

    Се зачлени на:
    2 јули 2017
    Пораки:
    18
    Допаѓања:
    23
    Пол:
    Женски
    Najnormalno ima razlika pogled vo razminuvajne slucaen jas nemam protiv ama sega ti sednata na kafe a mazot do.tebe sara ko.neviden pa mivkata od sprotiva gleda deka ima zena i dete do nego taa uste tolku izaziva abe strasna rabota nee do mazite do zenite ee nie smee tie sto treba da si go priberime umot zosto imame deca cerki sinoj a zivotot e trkalo kako prajs taka ke si najs sto si poseal toa i ke znees
     
  11. EraBon

    EraBon Истакнат член

    Се зачлени на:
    19 јуни 2017
    Пораки:
    305
    Допаѓања:
    595
    Па не сум некоја што се дига искрено....а тоа што збориш за ајфон и шминка е точно некои и тоа и го гледат мада незнам до каде ќе стигнат..а тоа за гледање во други гледдат во денешно време и тоа како со 4 очи имав таква прилика да гледа еден во мене мислиш не е видел женско мада тоа е тоа..
     
    На Almedina88 му/ѝ се допаѓа ова.
  12. Almedina88

    Almedina88 Активен член

    Се зачлени на:
    2 јули 2017
    Пораки:
    18
    Допаѓања:
    23
    Пол:
    Женски
    Zdravje sega toa e ke izdrzime nekako
     
    На EraBon му/ѝ се допаѓа ова.
  13. ladyySi

    ladyySi Истакнат член

    Се зачлени на:
    25 март 2014
    Пораки:
    298
    Допаѓања:
    869
    во тој случај го окривувам мажот што дозволил и порај жена му и детето некоја недорастена со такво однесување да му го одвлече погледот и умот.

    Пс. за твој проблем зборуваш или општа е темава ?
     
    На Almedina88 му/ѝ се допаѓа ова.
  14. elimkd

    elimkd Форумски идол

    Се зачлени на:
    25 октомври 2012
    Пораки:
    7.850
    Допаѓања:
    47.948
    Пол:
    Женски
    Нека гледа не сум била никогаш против зошто и јас се ѕверам било да е по машко или женско :D секако да не биде апла ѕверење, никогаш не ми прокоментирал нечии изглед ниту пак јас коментирам оти никој не е совршен, а уште помалце па јас, ама убаво ми е само да гледам :)
     
    На theowndemon, tincemajmunce и Mari* им се допаѓа ова.
  15. LegallyBlonde13

    LegallyBlonde13 Популарен член

    Се зачлени на:
    25 февруари 2017
    Пораки:
    444
    Допаѓања:
    1.961
    Тоа што не познаваш не значи и дека не постојат:)
     
  16. Someday

    Someday Популарен член

    Се зачлени на:
    12 мај 2017
    Пораки:
    538
    Допаѓања:
    1.773
    Пол:
    Женски
    Ако мојот маж погледне во друга жена тоа значи дека тоа око веќе не му треба. :DНе знам. Мислам не сум била во ваква ситуација. Зјапање во други додека седиме некаде.. Јас ова би го класифицирала како не почитување кон мене. Како безобразност. А јас едноставно безобразни луѓе во моја близина не сакам. Таков не ми треба.
     
    На Almedina88 му/ѝ се допаѓа ова.
  17. realGirl

    realGirl Популарен член

    Се зачлени на:
    25 мај 2014
    Пораки:
    1.411
    Допаѓања:
    6.697
    Пол:
    Женски
    Сите гледаат и машки и женски. Очи се за гледање.
    Само невкусно е зјапање како да не си видел во присусво на дечко/девојка.
     
    На Mari* и Tatjana95 им се допаѓа ова.
  18. EraBon

    EraBon Истакнат член

    Се зачлени на:
    19 јуни 2017
    Пораки:
    305
    Допаѓања:
    595
    Е ај мижете кога ке помине некој..кога ке ти каже другарка или пријателка или слично види го овој да не викаш/викате не не го гледам...дај ви се молам
     
  19. LadyInTheDark

    LadyInTheDark Популарен член

    Се зачлени на:
    6 декември 2013
    Пораки:
    1.008
    Допаѓања:
    2.754
    Незнам.. Кој што сака нека каже али за мене е тоа понижувачки да зјапа во други. Дали биле другарки, познанички или некои од улица што го интересира?Што ќе му е да ги знае? Да му треба нешто во ред ама... Значи сака да те понижи ти ништо не вредиш па не те цени, секоја има по нешто посебно на неа дали лице или тело, а ти ништо! И покрај него како некое тринаесето прасе се осеќаш понижено. Ти не погледнуваш никој друг туку само него бидејќи вистински го сакаш и не те ни интересира дриги кој е и што е, а тој да се звери по други. Башка пак ти не смееш ти онака доколку погледнеш без причина он да ти се наљути а тој да зјапа во секоја втора. Секој треба да си ја цени девојката до него која ја одбрал, ондак нека си бира таква по желба каква што сака и белким нема да ја понижува. Штом гледа во други мора да има некој недостаток или не те цени или не му се свиѓаш, не те сака (ова општо го пишувам не е наменето за некого пд тука да не сум лошо сватена само свое мислење давам) Па ако има почит према тебе колку и да му се свиѓа некоја пред тебе не треба да зјапа понижувачки е значи пред твои очи те прави будала едноставно не покажува почит воопшто а шѕо остана пак кога е сам? Не барај среќа од таков. Баш имам една другарка која си има паметен и згоден дечко и само нејзе си ја гледа.
    Кога прави таа здраво со другарка он во земја гледа. Тој може да е нормален? А останатите неможат да се како него? Ама ајде бе кој ве сака ве сака и ќе ве цени кој не дури и ќе те препрашува "ма која е онаа?!! Леле боо какваа ее!!" :drunk: Како некој манијак! Незнам према мене ова не е прифатливо на која и е убаво така да и прави алал да и е јас не би трпела!
     
    На VictoriaSan, Almedina88 и SofiMar_ им се допаѓа ова.
  20. Mari*

    Mari* Форумски идол

    Се зачлени на:
    8 април 2016
    Пораки:
    3.728
    Допаѓања:
    45.616
    Пол:
    Женски
    Мм носи наочари, диоптрија на едното око -5
    Морам и за него да гледам :D
    Дури му кажам,дур ги стави наочарите,уште 3 поминале па последната да ја види :D
    Што е толку страшно,ако сум сигурна во него,немам од што да се плашам 8)
     
    На theowndemon, Dust, SuperGirl24 и 3 други им се допаѓа ова.