1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Кога постојано гледа во други жени...

Дискусија во 'Брак' започната од KristinaAna, 20 март 2012.

  1. sjdgo

    sjdgo Форумски идол

    Се зачлени на:
    16 јули 2015
    Пораки:
    5.676
    Допаѓања:
    14.184
    Пол:
    Женски
    Јас мислам дека вакви парови е подобро да се разделат, барем нема да изгледаат жално.
     
    На sj *O*, SexiLy и ladyySi им се допаѓа ова.
  2. snezan4e

    snezan4e Истакнат член

    Се зачлени на:
    27 ноември 2010
    Пораки:
    311
    Допаѓања:
    1.202
    Едно е да погледне кон нешто убаво, друго е манијачење.Вториве се губат кога ќе видат нешто убаво,па забораваат дека до него има жена/девојка.
     
    На sj *O* му/ѝ се допаѓа ова.
  3. Hipster

    Hipster Форумски идол

    Се зачлени на:
    8 јули 2011
    Пораки:
    5.777
    Допаѓања:
    22.418
    Пол:
    Женски

    Поглуп аргумент за правдање сељачизам немало до сеа.
     
    На Medea., senza.parole, sj *O* и 10 други им се допаѓа ова.
  4. macencef

    macencef Популарен член

    Се зачлени на:
    20 јуни 2011
    Пораки:
    2.083
    Допаѓања:
    3.081
    Пол:
    Женски
    абе јас ги докусурвам одма коментирам - леле шуба е или слично. или машала да бев маж...и тоа на прво вртење со дотичниот, и после сам си пази. ама ајде бре женички, и ние си се вртиме на некои типчиња, ај ај признајте. имаше богами една случка, женскава топ, облечена во фармерки со тегери, граден кош брееејјј, слаба уба мерак...и се праеше дотичнот дека не ја виде. е тогаш јас искоментирав - машала, давал давал горниот се заборајл...се насмеавме двата. тоа е најбезопасниот грев да го наречиме. ако веќе дава повратен сигнал пред тебе - намигнување или слично, е тогаш е сељак, а од мене сељаците некако имаат алергија - бегаат ко од сотона хахаха изгледа заприметваат од прва дека мн мн не толерирам и сами си заминваат од мене. лаки ми
     
    На Lolipop23 му/ѝ се допаѓа ова.
  5. GabyTranceॐ

    GabyTranceॐ Истакнат член

    Се зачлени на:
    4 ноември 2015
    Пораки:
    298
    Допаѓања:
    1.108
    Пол:
    Женски
    Еден бивши што имав нонстоп зјапаше а мене тоа ме нервираше ама помин,а а со сегашниов дечко што идам не гледа он дури и мене не ме зјапа:rofl: мислам чуден тип е. Се шетаме и една девојка плавуша си поминува и ја па го рчкам:lol:му викам пази вратот да не то се искриво хахаха а тој надоле гледа ми вика ај не ме нервирај до сеа кога сме шетале не сум поледнал а не па сеа вика што ме провоцораш коа ќе помине женско надолу ми е главата како педер некој изигравам ај да не почнам да гледам:DМалку се изнервирав ама сеа јас сум си крива:tmi:
     
  6. macencef

    macencef Популарен член

    Се зачлени на:
    20 јуни 2011
    Пораки:
    2.083
    Допаѓања:
    3.081
    Пол:
    Женски
    абе гледа ама дискретно....богами ако ти рекол не се гибај. аплауз за чоеков, џентелмен е уживај.
     
  7. theowndemon

    theowndemon crazy cat lady Член на тимот

    Се зачлени на:
    17 септември 2013
    Пораки:
    12.596
    Допаѓања:
    155.804
    Пол:
    Женски
    Едно е да забележиш некој, сосем друго е да мањачиш. Првото и јас забележувам и убави момци и девојки, и тој забележува и убави момци и девојки, ама ни јас ни тој не си дозовлуваме да мањачиме. Тоа е посебно ниво на непочитување кое не смеј да си го дозволи никој од партнерите.
     
    На sj *O* и Someonespecial им се допаѓа ова.
  8. Feminka192

    Feminka192 Популарен член

    Се зачлени на:
    24 април 2017
    Пораки:
    338
    Допаѓања:
    2.566
    Пол:
    Женски
    Сите знаеме да погледнеме кога ќе помине убав/а дечко/девојка но постои разлика меѓу погледнување и она нападно гледање. Она нападно гледање делува некултурно посебно ако сте со партнер а па да не зборувам за луѓе во брак. Дури и сама се чувствувам непријатно кога забележувам дека некој нападно ме манијачи. Значи има разлика меѓу загледување со флерт и нападно гледање.
    Искрено ми смета ако дечкото што е со мене не знае да се исконтролира до толку.
    Како беше онаа - може да гледаш но да изгледа како да не гледаш :devil:
     
    На marchi-cool и Dadusicka им се допаѓа ова.
  9. PogbaPol

    PogbaPol Популарен член

    Се зачлени на:
    27 мај 2015
    Пораки:
    2.511
    Допаѓања:
    10.357
    Пол:
    Машки
    a najglupi mi se i me nerviraat ovie so imaat zenska i demek ne zjapaat vo drugi t.e. se pravat takvi :D
     
    На Ouravanture, marchi-cool и elimkd им се допаѓа ова.
  10. Zaljubena26

    Zaljubena26 Форумски идол

    Се зачлени на:
    31 јануари 2017
    Пораки:
    2.215
    Допаѓања:
    30.976
    Пол:
    Женски
    Ако фрли око на друга жена значи дека тоа око повеќе не му е потребно 8)
    Сериозно, во пракса имам забележано дека претежно простаците така зјапаат по други женски, во присуство на својата девојка/жена.
     
    На TravellerS, Alisa22 и joy1 им се допаѓа ова.
  11. Mantisa

    Mantisa Истакнат член

    Се зачлени на:
    17 мај 2019
    Пораки:
    171
    Допаѓања:
    85
    Пол:
    Женски
    Ke gledam i jas vo drugi mazi ;)
     
  12. macencef

    macencef Популарен член

    Се зачлени на:
    20 јуни 2011
    Пораки:
    2.083
    Допаѓања:
    3.081
    Пол:
    Женски
    Ne samo sho i jas ke gledam vo zenata tuku i ke mu iskomentiram hahahhaha
     
  13. baby-star

    baby-star Популарен член

    Се зачлени на:
    8 февруари 2012
    Пораки:
    2.464
    Допаѓања:
    10.832
    Дисктетно да се зсгледа инцидентно не ми е проблем, ама да зјапа покрај мене и да му дадам подршка ноу!
     
  14. TravellerS

    TravellerS Популарен член

    Се зачлени на:
    10 април 2019
    Пораки:
    421
    Допаѓања:
    2.219
    Пол:
    Женски
    Јас од дома не средена не излегувам, ме избрал мене а поред мене до него да зјапа друга не е вкусно, е сега кога се појавува некоја незнам ептен средена, дотерана, убава природно е да ја погледнеш па и да се искоментира и јас ќе ја погледнам.
    Има разлика од зајапање и онака да погледне.
    Мојот и не е некој апла зјапач, дискретен е хаха ама знам јас кога сум со него кога гчеда кога не, го знам како 2 + 2 хах
     
  15. Верверичка26

    Верверичка26 Истакнат член

    Се зачлени на:
    22 јуни 2019
    Пораки:
    11
    Допаѓања:
    21
    Пол:
    Женски
    Маж ми никогаш не се свртел по друга, барем кога е со мене:D вртете се и вие по јаки мажиња ако ви прават така мажите нека осетат како е 8)
     
    На s.a.m.a му/ѝ се допаѓа ова.
  16. Birdman

    Birdman Активен член

    Се зачлени на:
    16 февруари 2023
    Пораки:
    16
    Допаѓања:
    17
    Пол:
    Машки
    А кога не е со тебе :D
     
  17. n.lauda

    n.lauda Истакнат член

    Се зачлени на:
    7 февруари 2023
    Пораки:
    82
    Допаѓања:
    387
    Пол:
    Машки
    Кога постојано гледа во други жени можно е да му недостига нешто кај вас. Седнете, разговарајте и решете се.
     
    На sj *O* му/ѝ се допаѓа ова.
  18. Верверичка26

    Верверичка26 Истакнат член

    Се зачлени на:
    22 јуни 2019
    Пораки:
    11
    Допаѓања:
    21
    Пол:
    Женски
    Епа сеа негово нека си е, шо јас да не мижам кога ќе разминам некое мажиште :D:D:D:D
    хаххахахаха
     
  19. Верверичка26

    Верверичка26 Истакнат член

    Се зачлени на:
    22 јуни 2019
    Пораки:
    11
    Допаѓања:
    21
    Пол:
    Женски
    Појако е кога ќе приметиш некоја како го гледа маж ти, а тој не ми приметува :D:D:D:D:D:D:D
     
  20. Mnik

    Mnik Популарен член

    Се зачлени на:
    19 март 2021
    Пораки:
    1.844
    Допаѓања:
    8.257
    Пол:
    Женски
    Мене ова сега пред некое време ми се случи, маж ми не ја примети.(facepalm) стоиме во Рамстор пред фрижидер, имаше 2, 3ца пред нас и ние како застанавме мм си збори со малиот седнат во количката за пазарење, ја ја гледам типкава стои и она пред фрижидер и зјапа во мм, онака поднасмеана, не ме примети, прекина, помина така некоја секунда ете ти ја пак, го буцкам мм му викам види, им се сретнаа погледите таа јадната поцрвене во образи и му се окези, мм ми се врти и ми вика оваа не е токму 8-|:rofl::rofl::rofl::rofl:
     
    На cresa-jagoda му/ѝ се допаѓа ова.