1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Кога тој има побитни работи?

Дискусија во 'Врски' започната од gwen, 20 јануари 2010.

 1. gwen

  gwen Истакнат член

  Се зачлени на:
  13 декември 2009
  Пораки:
  265
  Допаѓања:
  81
  Што кога , сваќате дека вашиот момак, маж има побитни работи од вас?
  Дреме на нет, во кладилници, фудбал,онлајн игри, поминува повеќе време со пријателите отколу со вас?
  Дали се обидувате да смените нешто?
  Ставате ли крај на врската или едноставно му оставате да си уживка во своите пасии??
  Мислења......????????
   
 2. Maja85

  Maja85 Истакнат член

  Се зачлени на:
  16 јануари 2010
  Пораки:
  41
  Допаѓања:
  22
  Do sega ne sum imala vakva situacija,no imam drugarki koi se naogaat vo situacijata "igranje igri" i oni im se imaat pridruzeno na svoite partneri.Ni jas ne sum svatila dali e toa zaradi ljubov sto sakaat da sedat so niv ili sto se zivo zainteresirani sto pravi toj ili mozebi pomislata deka izneveruva.Zatoa e tuka zapoznavanjeto pred toa,da se vidi sto covek e ,so sto se zanimava,koi mu se prijateli,moze malce i vo minatoto da se cepne:Da ne da se vpustime vo vrska so covek so koj sto neznaeme nisto za nego ili pak ne gi podrzuvame negovite zelbi ili naviki...
   
 3. Hipica

  Hipica Форумски идол

  Се зачлени на:
  31 декември 2009
  Пораки:
  14.369
  Допаѓања:
  14.818
  Ова со побитниве работи ми се има случено, ама јас бев таа што имаше побитни работи :roll:
  Ги сфаќам машките кои вака се однесуваат. Ни за мене не е баш интересно кога ќе ми влезе нова личност во животот сите навики да ги менувам ради него. Ако сака нека се прилагоди, ако не...
   
 4. babyketi

  babyketi Популарен член

  Се зачлени на:
  29 ноември 2009
  Пораки:
  1.302
  Допаѓања:
  671
  Iskreno ,mislam deka ona sto go nabroja i ne e bas pobitna rabota ,tuku e odiska od se!!
  Ne smetam deka ako sedne da igra igra ili pred kompjuter na Fb ili sl.deka mu e toa pobitno od mene....
  Ako pomislam pokazuvam malku poveke golo meso od voobicaeno i odma sum jas na prvo mesto :lol: :lol:
  E sega ima i isklucoci koga ne stanuva od t.n zabavni igri ,togas e zavisnost i treba da se prodolzi ponatamu.... :(
   
 5. RainBow

  RainBow Глобален модератор Член на тимот

  Се зачлени на:
  3 декември 2009
  Пораки:
  21.893
  Допаѓања:
  65.918
  Пол:
  Женски
  Hmmm...koga ja vidov temava mislev deka stanuva zbor za nesto sosema drugo. Kako na primer e prezafaten so rabota ili nesto vazno mu se slucuva vo zivotot pa ve zapostavuva. Ovie raboti sto gi nabroja ako mu se pobitni, vo smisla i da ti treba nekogas nema da dojde mesto toa ke odi vo kladilnica,jas doagam do zaklucok deka voopsto ne se grizi za tebe. Pa tuka bi trebalo da se porazgovara i da se vidi sto i kako ponatamu. Ako misli taka da prodolzi ne gledam poenta vo ostanuvanje vo vrskata.
   
  На verica94 му/ѝ се допаѓа ова.
 6. babyketi

  babyketi Популарен член

  Се зачлени на:
  29 ноември 2009
  Пораки:
  1.302
  Допаѓања:
  671
  Vo princip ZALJUBEN maz nema nisto pobitno od zenata sto ja saka.
  I da ima dve skrseni noze i dve race vo gips ,so edno vrzano oko i potecen mozok,NEDAJ BOZE i posle soobracajka ,ako go viknes ima da ti se nacrta,ama ako pocne da se vadi na ova,ona...togas???????
   
  На Victorya и Scarlet88 им се допаѓа ова.
 7. RainBow

  RainBow Глобален модератор Член на тимот

  Се зачлени на:
  3 декември 2009
  Пораки:
  21.893
  Допаѓања:
  65.918
  Пол:
  Женски
  Hahahahaha se iznasmeav. Ama bas si vo pravo Babyketi i tuka se gleda ljubovta, a ne da visi vo kladilnica a tebe da ti treba za nesto :)
   
 8. babyketi

  babyketi Популарен член

  Се зачлени на:
  29 ноември 2009
  Пораки:
  1.302
  Допаѓања:
  671
  Znam deka sum vo pravo :lol: :lol: :lol:
  Najlesno e da zezas zaljuben maz :lol:
  Koga nekoj e zaljuben vo tebe i od Kamen most da go teras da skokne ,ako ne skokne jas da ne se vikam babyketi :lol:
   
  На srcekrsacka му/ѝ се допаѓа ова.
 9. Hipica

  Hipica Форумски идол

  Се зачлени на:
  31 декември 2009
  Пораки:
  14.369
  Допаѓања:
  14.818
  :lol: :lol: :lol:
  Ај јас баш НЕКОГАШ НЕКОГО така заљубен ќе натерам да скокне од Камен мост, ама од овде таму да се забери, па да видам баш тогаш дали бејбикети ќе ти остане името :D
  Мала шала се разбира, сфаќам што сакаше да кажеш, па и во право си можда :)
   
 10. BlackPearl

  BlackPearl Истакнат член

  Се зачлени на:
  21 јануари 2010
  Пораки:
  6
  Допаѓања:
  5
  pa podobro da igra igricki odkolu da e celo vreme so milion obvrski,barem znaete deka e pred kompjuter ili PlayStation i od tamu nema da mrdne cel den. Dali ke vi bide podobro ako e sekoj den na sotonok i da ne go gledate so denovi.
  Zatoa ne se nervirajte i uzivajte vo vrskata maksimalno!
   
 11. babyketi

  babyketi Популарен член

  Се зачлени на:
  29 ноември 2009
  Пораки:
  1.302
  Допаѓања:
  671
  ma kakov sostanok BRE!! :lol: :lol:
  Ima da se nacrta koga k ego vikam i ke si najde vreme,a ako nema vreme,znaci nema vreme za mene,nema vreme za vrska i IC ne mi treba tolku zafaten tip :lol:
   
 12. Alekche

  Alekche Истакнат член

  Се зачлени на:
  29 ноември 2009
  Пораки:
  16
  Допаѓања:
  4
  На дечко ми побитна работа му е алкохолот него јас :? :? :? Знам дека не можам да го сменам,а си знам и дека треба да му раскинам и да продолжам,но срце не ми дава и мн се нервирам ради тоа ве молам дајте некој совет,дали може некако да го сменам :( :( :( :? :? :?
   
 13. Hipica

  Hipica Форумски идол

  Се зачлени на:
  31 декември 2009
  Пораки:
  14.369
  Допаѓања:
  14.818
  Алекче, жалам што можеби ќе те разочарам, но волкот влакното го менува, не и табиетот. А и каков е тој дечко кој за поважна ја зема неговата зависност отколку тебе?! Не те заслужува искрено. Ти вредиш повеќе од една токсична течност.
   
 14. RainBow

  RainBow Глобален модератор Член на тимот

  Се зачлени на:
  3 декември 2009
  Пораки:
  21.893
  Допаѓања:
  65.918
  Пол:
  Женски
  Леле те молам немој ни да размислуваш да останеш со него. Па ако од сега пие толку, што ќе правиш понатаму со него? Алкохолот го менува човековото однесување, а ти си се уште многу млада и не си должна да го трпиш уште вака рано.
   
  На srcekrsacka му/ѝ се допаѓа ова.
 15. Sunshine88

  Sunshine88 Истакнат член

  Се зачлени на:
  25 март 2010
  Пораки:
  1.533
  Допаѓања:
  581
  Сум била со некој 5 месеци, и истото било...кај другар, ваму таму, 5 месеци дипломска спрема се нема време...Не би сакала секаде да се влечкам со него зошто и јас си имам свои потреби, ама на крајот на денот да си обрнеме внимание еден на друг, а кога не сме заедно може да прави што сака. Не дека ке ми биде се едно кај е и што прави, ама сепак и да ми каже дека е дома и спие, нема што да ми докаже дека тоа стварно е така. Ама ако јас ги запоставувам своите работи, за него... и он упорно си ги гледа своите интереси чао братко не ми требаш.
   
 16. lowely

  lowely Истакнат член

  Се зачлени на:
  4 декември 2009
  Пораки:
  34
  Допаѓања:
  5
  после една година фатив дечко...ама детево на факултет е.се гледаме понекогаш, претходнава недела имаше испити за полагање незнам колку е точно тоа и кога ке речит дека ке ми се јавит не го прави тоа,не сум заљубена во него,ниту ке бидам(уште го сакам бившиот).сакам да му раскинам ама незнам како..шо да му речам?...на камера се гледаме скоро секоја вечер и од петокот сакав да му речам ама некако кога го видов ми беше жал како да му кажам...?! некој совет ве молам Фала :D
   
 17. Bokicka

  Bokicka Истакнат член

  Се зачлени на:
  15 март 2010
  Пораки:
  691
  Допаѓања:
  690
  Нема зошто да ти е тешко... Кажи му дека едноставно си сфатила дека не сакаш повеќе да бидеш со него... Нема потреба од некое којзнае какво објаснување и вака и така сте кратко време заедно, врската не ви е сериозна, не си заљубена, така да ништо не губиш!

  Кажи му дека сакаш да си сама! Без него... Ќе те разбере (се надевам), а и да не те разбере не е важно. Нема да му полагаш сметки некому зошто не сакаш да си со него. Едноставно не сакаш и точка.

  Секое добро ;)
   
 18. teddybear

  teddybear Популарен член

  Се зачлени на:
  28 декември 2009
  Пораки:
  2.679
  Допаѓања:
  10.370
  Претпоставувам дека ке одбереш лесен пат порака ... без разлика што и да кажеме ...

  Имаш 16 години ... зошто толку се мачиш себеси ... ако стварно не го сакаш едноставно извини ама вака и вака ова не иде ... очи во очи барем не ја губи почитта кај него ... и тој сигурно не е заљубен кој знае колку во тебе ... Па се ке се среди .

  Ајде па пиши ни што биднало :)
   
 19. violinistka

  violinistka Истакнат член

  Се зачлени на:
  2 октомври 2010
  Пораки:
  334
  Допаѓања:
  152
  Подобро раскини,не се замарај толку.Он сигурно брзо ќе заборави,а ти ќе си фатиш некој со кој ќе ти биде убаво и ќе сакаш да бидеш во врска :)
   
 20. marama

  marama Форумски идол

  Се зачлени на:
  20 април 2010
  Пораки:
  6.208
  Допаѓања:
  89.526
  Пол:
  Женски
  Чекај! Како после една година, да не мислиш пред? Нема врска, мала си, не се оптеретувај. И така се слушате претпоставувам на скајп , па кажи му дека не можеш да си во врска, сакаш слобода и толку. Бидејќи сте разделени ќе те сфати.