1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Кога љубовта боли...

Дискусија во 'Врски' започната од Sunshine88, 6 април 2010.

  1. babe

    babe Истакнат член

    Се зачлени на:
    2 јуни 2010
    Пораки:
    70
    Допаѓања:
    4
    Боли, многу боли кога некого сакаш и правиш се за да ви биде убаво, кратиш од себе, бараш начин и време секогаш за него, а кога тоа не ти е возвратено на ист начин, и сакаш да те сака како и ти него, со цело срце и душа, а те убива самата помисла дека веќе не си со него, и само постои тронка надеж дека ќе размисли убаво што изгубил и ќе се покае за својата грешка и ќе ти се врати!
     
  2. moni-suzuki

    moni-suzuki Истакнат член

    Се зачлени на:
    14 јуни 2010
    Пораки:
    6
    Допаѓања:
    0
    boli i togas koga ,..,ti znaess deka te saka,.,.i toj go znae toa vo sebe no go krie ,.,.,.ne priznava,..,,no zosto se takvi maskite.,.,,.zosto???????
     
  3. tanje.love

    tanje.love Истакнат член

    Се зачлени на:
    7 мај 2010
    Пораки:
    107
    Допаѓања:
    7
    sekogas boli, duri i koga si so nego i znaes deka te saka, a ti se pravis za nego, bukvalno se, no se e dgabe ti za nego si obicna lazga, ah bar da go lazam da ne mi bide krivo ;(
     
  4. Scarlet88

    Scarlet88 Истакнат член

    Се зачлени на:
    10 март 2010
    Пораки:
    753
    Допаѓања:
    328
    Боли кога некој не те смета за озбилно.......и си игра со твоите чувства! Зошто некои машки...ги третираат своите девојки како објекти....?............ :@
     
  5. tanje.love

    tanje.love Истакнат член

    Се зачлени на:
    7 мај 2010
    Пораки:
    107
    Допаѓања:
    7
    moze za niv i toa znacime, zalno no vistinoti, koga i da e ke si go dobies :(
     
  6. Silverty

    Silverty Истакнат член

    Се зачлени на:
    19 декември 2009
    Пораки:
    18
    Допаѓања:
    2
    И јас си имам проблем, не знаев кај да пишам па викам еве овде,поблиска ми е темата..Еве вака.. Мојата прва љубов заврши пред 3 години ,се скаравме и од тогаш збор си немаме кажено.Имавме по 14 години,бевме мали петлиња ама ни беше прекрасно,мн се сакавме и бидејќи толку многу се гледавме ,дојде криза во врската и наместо да си дадеме простор на одмор, ние за глупост се разделивме, но јас знам претерав,многу лошо изреагирав и тоа беше крај на се..По 8 месеци јас пробав преку другар пак да бидеме заедно и не ми беше јасно како таа љубов целосно исчезна,но тој не сакаше повеќе со мене..Јас сум приберена девојка,на сите негови другари им се допаѓав,имам многу додворувачи но јас го сакам само него..ПОмина доста време од тогаш,сега сме поголеми,се ке биде поубаво,јас знам дека сме создадени еден за друг,го чувствувам тоа ,но треба тој да ме види каква личност сум..Во последно време многу често се среќаваме на исти места,другарките ми велат дека гледа мн во мене и ни се судруваат погледите,но бледо,незнам точно што мисли,дали е во добра насока..Пред некое време пробав да му пишам на фејсбук во порака дека сеуште ми се допаѓа но дознав дека имал некоја и се откажав,но потоа открив дека му била само за некоја вечер..Сега кога е целосно слободен сакам да му пишам пак, но незнам дали е тоа добар начин,бидејќи во живо,тешко е да стапам во контакт со него,не е зборлив,незнам како ќе реагира а и се плашам да не ме повреди неговата реакција бидејќи многу ми значи а и јас пред него целосно се изгубувам..Што да правам..?..Не сакам многу да чекам бидејќи,тој е симпатично типче може некоја да го украде.. help девојки
     
  7. julie77

    julie77 Форумски идол

    Се зачлени на:
    2 февруари 2010
    Пораки:
    5.566
    Допаѓања:
    20.050
    Слободно кажи му како се чувствуваш и што сакаш..Сега ова време сите се веќе отворени за се.Вие и сте биле заедно..Ништо нема да изгубиш едноставно ќе си знаеш на што си со него.Ти држам среќа да успееш во она што си го замислила :)
     
  8. Silverty

    Silverty Истакнат член

    Се зачлени на:
    19 декември 2009
    Пораки:
    18
    Допаѓања:
    2
    Фала и јас така мислев..Нема што да изгубам ако му кажам, само може да добијам ,но незнам дали е најпаметно бидејќи долго време(3 години) немаме никаков контакт ,така наеднаш да не испаднам премногу нападна и да го исплашам,не знам што мисли за мене,можеби не ми дава некое значење во неговиот живот.
     
  9. Dushica-sk

    Dushica-sk Популарен член

    Се зачлени на:
    12 јануари 2010
    Пораки:
    5.048
    Допаѓања:
    3.924
    Силверти , па нема да бидеш нападна ако го викнеш на едно пријателско кафе , нели? Нели сакаш да види каква личност си ? Почнете муабет за нешто што нема врска за вас , да види како размислуваш и каква си . Почнете да се дружите така по малце , па од кај знаеш , можда он ќе превземе нешто :)
     
  10. Silverty

    Silverty Истакнат член

    Се зачлени на:
    19 декември 2009
    Пораки:
    18
    Допаѓања:
    2
    Mмм интересен предлог ..би требало да успее. ,денес да се соземам малку,утре секако му пишам ако е за кафе..Tnq so much!! wish me luck
     
  11. Hipica

    Hipica Форумски идол

    Се зачлени на:
    31 декември 2009
    Пораки:
    14.369
    Допаѓања:
    14.818
    Силверти, што направи? Му пиша?
     
  12. Silverty

    Silverty Истакнат член

    Се зачлени на:
    19 декември 2009
    Пораки:
    18
    Допаѓања:
    2
    Не му пишав :worried: Разбрав дека отишол некое време во странство со фудбалскиот тим на некој натпревар..Тој е фудбалер..Ќе чекам да се врати па да пишам..Некако се плашам дека нема да ми врати на пораката и тоа мн ке ме повреди.3години мислам на него и гледам да го одберам вистинскиот момент па да тргнам во акција ..
     
  13. julie77

    julie77 Форумски идол

    Се зачлени на:
    2 февруари 2010
    Пораки:
    5.566
    Допаѓања:
    20.050
    А чисто да му пишеш една порака од типот кај си..како си..не сме се виделе..што има ново..демек не знаеш кај е.Да видиш дали ќе ти возврати на пораката.
     
  14. Silverty

    Silverty Истакнат член

    Се зачлени на:
    19 декември 2009
    Пораки:
    18
    Допаѓања:
    2
    Работата е што ние се среќаваме ама се одминуваме,ни здраво ни ништо..
    Ќе му пишам '' Btw помина доста време, а ние збор си немаме кажено и само на криво се гледаме.Пораснавме веќе зарем уште ке се лутиме..Ајде ако си некој ден за кафе? Така чисто пријателско...пиши што мислиш :))
     
  15. julie77

    julie77 Форумски идол

    Се зачлени на:
    2 февруари 2010
    Пораки:
    5.566
    Допаѓања:
    20.050
    Да може, пиши му немај гајле..ништо не губиш.
     
  16. Silverty

    Silverty Истакнат член

    Се зачлени на:
    19 декември 2009
    Пораки:
    18
    Допаѓања:
    2
    Се одлучив, веке пишав конечно :))) Сега чекам одговор и да тргнам во напад или одбрана :)
     
  17. julie77

    julie77 Форумски идол

    Се зачлени на:
    2 февруари 2010
    Пораки:
    5.566
    Допаѓања:
    20.050
    Ајде стискаме палци да ти возврати на пораката! ;) :)
     
  18. Sunshine88

    Sunshine88 Истакнат член

    Се зачлени на:
    25 март 2010
    Пораки:
    1.533
    Допаѓања:
    581
    уште и јас да соберев храброст да му пишам на мојот добро ке беше... :( ми пишува на мсн али пак немам никаква храброст..
    сепак силверти ти ја пуштам целата среќа на светов
     
  19. Silverty

    Silverty Истакнат член

    Се зачлени на:
    19 декември 2009
    Пораки:
    18
    Допаѓања:
    2
    Фала ви девојки,се надевам дека ке успее.. а и да не успее барем некој нов ке се најде :D
     
  20. Sunshine88

    Sunshine88 Истакнат член

    Се зачлени на:
    25 март 2010
    Пораки:
    1.533
    Допаѓања:
    581
    Да ви се пофалам што е ново...после 6 години, тој уште се секава на се..еве што ми пиша прееска: па се сеќавам, како не би се сеќавал? Полудев више......... :( ;( ;( ;( ;(