1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Кое е најголемото црвено знаменце што сте го игнорирале во една врска?

Дискусија во 'Врски' започната од Sejfullai, 28 декември 2020.

  1. hermosa

    hermosa Популарен член

    Се зачлени на:
    7 декември 2011
    Пораки:
    3.485
    Допаѓања:
    8.278
    Пол:
    Женски
    така е при првиот знак на насилство бегајте колку ве држат нозе јас трпев вербално и физичко насилство и ми светна лампата но не се бев освестила сум трпела за идиот кој не вредел ,подобро сама да сум била.најважно е нашето здравје се друго е небитно и во заден план а таквите другарки кои не ти помогнале прекрсти ги не ти се прави пријатели најдобро барајте помош од родители или било кој со кој сте блиски ,јас не слушав мајка ми и сега ми е многу криво за тоа а таа само ми мислела добро.дотичниот дечко ми забрани се и да излезам од државата и никакви другарки или одење по свадби се беше на сила но јас сум крива колку и него требало да проценам дека не му било до мене дојдено и запомнете еднаш насилник засекогаш насилник
     
    На Cosmic Girl, KateKane, Divinebutterfly и 7 други им се допаѓа ова.
  2. Avery

    Avery Популарен член

    Се зачлени на:
    1 ноември 2014
    Пораки:
    2.700
    Допаѓања:
    14.237
    Пол:
    Женски
    Фала ви, фала ви, фала ви премногу на сите што споделивте што ви се случувало. Сега барем не се чувствувам сама. Имаше периоди кога се обвинував самата себе си за се што ми се случуваше, се чуствував како изрод, затоа никој околу мене не споделил ваков проблем.
    Ги прочитав сите мислења и не можам, а да не забележам дека кај сите се провлекува еден ист патерн.
    Слично беше и кај мене, дури ми имаше направено таков мајндфак што си мислев дека јас и го заслужувам сето тоа.
    Затоа, девочиња, девојки, жени да знаете дека посесивноста и љубомората не се знак на грижа и љубов. Можеби ве убедиле дека никогаш нема да најдете некој што ве сака како нив, ама дај Боже никогаш и да не најдете затоа што тоа не е љубов! И не се лажете да пробувате да ги “спасите” и да им помогнете. Ја знаете онаа поговорка “ако видиш давеник- потбутни го, инаку ќе потонеш со него”. Е тука тотално може да се примени.
     
    На Cosmic Girl, spacegirl92, KateKane и 16 други им се допаѓа ова.
  3. AnnaMajaLuna

    AnnaMajaLuna Активен член

    Се зачлени на:
    22 октомври 2019
    Пораки:
    12
    Допаѓања:
    40
    Би јa дoпoлнилa темaвa сo уште еденo искуствo нa другaркa. Се фaтијa сo типoв крaјoт нa летoтo 2019. Нa пoчетoк немaше некој прoблем aмa пoсле тoa.....
    Првo пoчнa сo тoa дa јa кoнтрoлирa, кaде е, сo кoгo е и сл. Пoтoa пoчнa дa и збoри кaкo oнa не се туширaлa, не се пресoблaкaлa, еднa мaицa јa нoселa двa пaти вo неделaтa. Пoчнa дa јa нaрекувa смрдлa и сличнo. Секaкo декa oд oвa се штo кaжувaше тoј не беше тoчнo. Девoјкaвa беше секaд уреднa и чистa. Нa крaјoт му рaскинa. А oн прoдoлжи дa јa зaмaрa пo инстa и фб уште некoи 7 месеци. Дури и кaј неa дoмa идеше. Сирoтa си нaби кoмплекси декa е мивкa и сл.
    Зaтoa девoјки пaзете сo кoгo и кaкo искaчaте, не игнoрирaјте ги прoблемите зa дa не ви се удрaт пoсле oд глaвa.
     
    На Tanjamm, Cosmic Girl, Indiegurl и 5 други им се допаѓа ова.
  4. Summerbaby

    Summerbaby Истакнат член

    Се зачлени на:
    31 октомври 2020
    Пораки:
    645
    Допаѓања:
    1.733
    Знаци за пасивно-агресивно однесување.
     
    На Divinebutterfly, thelittle17, eliesaab и 2 други им се допаѓа ова.
  5. Jordanco Smart

    Jordanco Smart Истакнат член

    Се зачлени на:
    10 мај 2018
    Пораки:
    253
    Допаѓања:
    413
    Пол:
    Машки
    Додека лежам до неа, таа свесно си пишуваше со нејзиниот поранешен дечко. Среќа што не сум веќе со таква девојка.

    А да. И пет месеци од врската, таа ми рече дека ќе одела со бившиот на кафе, да расчистеле меѓу нив. После ПЕТ МЕСЕЦИ ОД НОВА ВРСКА!!
     
    На samovila.red., harizmaticnana, Justicija и 4 други им се допаѓа ова.
  6. GirlRose

    GirlRose Форумски идол

    Се зачлени на:
    16 јануари 2014
    Пораки:
    5.032
    Допаѓања:
    26.557
    Затоа си Smart.
    [​IMG]
     
    На Alisa22, Anastasia9228, Justicija и 3 други им се допаѓа ова.
  7. nevermet18

    nevermet18 Форумски идол

    Се зачлени на:
    30 мај 2014
    Пораки:
    5.208
    Допаѓања:
    13.034
    Пол:
    Женски
    Контролирање, шамар што после “не се важел“, повредување физички и психички со отпосле вадење дека „ја не мислев да те повредам, мислев дека ќе те освестам кај правиш грешки“, оттргање од сите најблиски. Не било едно црвено знаменце, ама немало кој да се освести на време. (facepalm)
     
    На Cosmic Girl, Divinebutterfly, thelittle17 и 4 други им се допаѓа ова.
  8. Jordanco Smart

    Jordanco Smart Истакнат член

    Се зачлени на:
    10 мај 2018
    Пораки:
    253
    Допаѓања:
    413
    Пол:
    Машки
    Ќути. Среќа што заврши. Добра лекција беше тоа :)
     
    На harizmaticnana и tinka-mace им се допаѓа ова.
  9. Alisa22

    Alisa22 Популарен член

    Се зачлени на:
    31 октомври 2017
    Пораки:
    2.171
    Допаѓања:
    13.124
    Пол:
    Женски
    Имаше црвени знаменца еден куп ама очигледно мене црвена ми е омилена боја. :D Не знам како можев да бидам толку заслепена 8-|. Црвените знаменца почнаа да се појавуваат уште од почеток не за џабе другарка ми воопшто не го сакаше ама јас и викав не не добар е . Значи од само разговор две недели ми рече дека ме сака .. (не знам како прогледв на тоа низ прсти). Многу му беше битен изгледот цело време зборуваше како сум му преубава како сум најубава и најзгодна девојка што ја имал го кажуваше тоа дури многу нападно онака непријатно да ти направи. За другарите и другарките сите тајни им ги издаде како си ги изневерувале девојките со кои се со години , имаше една као другарка најдобра се гледаа неколку пати месечно и се изназборе за неа секакви лоши работи како никогаш немала пари била клошарка била скржава никогаш не се шминкала. Буквално на втор дејт ми кажа се за неговите другари немаше што не ги испоиздаде . Среќа на време си се спасив. :puke:
     
    На spacegirl92, sunshinebabe, thelittle17 и 7 други им се допаѓа ова.
  10. Jeli@juli

    Jeli@juli Активен член

    Се зачлени на:
    25 април 2021
    Пораки:
    12
    Допаѓања:
    19
    Пол:
    Женски
    Trebali da go izlazes deka si bremena, pa neka se ubie, edna gnida pomalku...
     
  11. unknown.ame

    unknown.ame Истакнат член

    Се зачлени на:
    29 март 2015
    Пораки:
    2
    Допаѓања:
    5
    Пол:
    Женски
    Беше кратка врска на далечина..
    Но како постепено се зближувавме одкривавме работи за нас..
    Првото знаменце беше кога тој после извесен период призна дека има дете и бил разведен .. бев малку шокирана но нејсе се помирив..
    Второто знаменце беше кога му кажав дека мажот на сестра ми е албанец тука настана кошмарот вреѓања расправии како јас и тој ако сме се зеле она на свадба да не дојде во куќа да не се појавувала и што ли уште не ..
    Го проголтав и тоа си реков со тек на време ке спласнат работите..
    Но се полошо идеше и така со мајки со шајки се испративме и заврши теророт.
     
    На Janicka21, SexiLy, cresa-jagoda и 2 други им се допаѓа ова.
  12. Summerbaby

    Summerbaby Истакнат член

    Се зачлени на:
    31 октомври 2020
    Пораки:
    645
    Допаѓања:
    1.733
    Мене сите со различни црвени знамиња ме изненадуваат.. не дека ги игнорирам онолку колку што им се чудам, и се завршува со зарем и такви има и животот ми вели ехееееее чекај да го видиш следново :devil:
     
  13. Mnik

    Mnik Популарен член

    Се зачлени на:
    19 март 2021
    Пораки:
    1.807
    Допаѓања:
    8.126
    Пол:
    Женски
    Лажење. Игнорирав и по некое време веќе слушав и сама во себе се смеев. Ама дојде до точка на вриење и доста беше.
     
    На Lavender4 му/ѝ се допаѓа ова.
  14. Lavender4

    Lavender4 Истакнат член

    Се зачлени на:
    23 јануари 2021
    Пораки:
    726
    Допаѓања:
    2.250
    Пол:
    Женски
    Во иста ситуација сум моментално, се надевам брзо ќе стигнам до точка на вриење:):D
     
  15. Mnik

    Mnik Популарен член

    Се зачлени на:
    19 март 2021
    Пораки:
    1.807
    Допаѓања:
    8.126
    Пол:
    Женски
    Стигни. Све можам да разберам, ама лажење не. Како двајца ќе изградат врска на лаги? Од кај знам утреден што ќе е лага, а што вистина?
     
    На Cosmic Girl, cresa-jagoda и Lavender4 им се допаѓа ова.
  16. Lavender4

    Lavender4 Истакнат член

    Се зачлени на:
    23 јануари 2021
    Пораки:
    726
    Допаѓања:
    2.250
    Пол:
    Женски
    Во право си и јас сум свесна за тоа, сигурна сум дека ќе пресечам во скоро време
     
    На Mnik му/ѝ се допаѓа ова.
  17. KateKane

    KateKane Форумски идол

    Се зачлени на:
    4 јули 2018
    Пораки:
    3.178
    Допаѓања:
    57.653
    Пол:
    Женски
    Слична ситуација и кај мене. Со насилство, посесивност до степен каков што споделија другиве девојки искуство немам, ама со неверство имам. И секогаш кога си го враќам филмот сфаќам дека сум можела и побрзо да сфатам ама сум била заљубена и сум ги игнорирала некои работи.

    Најчесто после секс не се гушкавме, туку го грабаше телефонот и одма почнуваше да пишува со луѓе, со муабет дека онака лабаво си збори со повеќе луѓе.

    Кога бевме искочени секогаш, ама секогаш коментираше колку е некоја убава, како е облечена, со кого стои и како се однесува. Некогаш ќе седевме на маса и ќе приметев како воопшто не ме слуша, туку зјапа во други. И тоа не го препишував нему, туку себеси дека сум too much и дека некогаш претерувам со моите мислења и барам внимание и концентрација за да ме дослуша некој.

    Не покажуваше воопшто интерес да се видиме, ако јас испланирав каде, кога и како арно, ако не - пак арно. За кафе со другарките имаше секогаш време, абе ако треба на месечина ќе отидеше, а јас требаше се да испланирам само за дојде и да се појави.

    Апсолутно не почитуваше кодекси на пријателство, куроболие на максимум ако заебе некој човек за нешто, гледање само свој ќеф и никако поинаку.

    Заврши со моја другарка и тоа си се шетаа за рака фатени, ги видов една недела откако се скаравме. Цел свет ми се скрши тогаш, ама услуга ми направи, ми ги отвори очите, ме научи животна лекција, ме оформи како човек и најбитно од се - ми покажа како не треба.

    Којзнае кај е сеа, имаше еден обид да ми пристапи кога ме виде, ќе го задавев со голи раце на лице место. Од тогаш бега кога ќе ме види.
     
    На senjorita-v, samovila.red., mira.mira и 12 други им се допаѓа ова.
  18. Veta

    Veta Истакнат член

    Се зачлени на:
    15 јуни 2020
    Пораки:
    765
    Допаѓања:
    2.904
    Пол:
    Женски
    Мене досега сите врски ми биле црвени знаменца :?:
     
    На spacegirl92, Elf и Lavender4 им се допаѓа ова.
  19. hermosa

    hermosa Популарен член

    Се зачлени на:
    7 декември 2011
    Пораки:
    3.485
    Допаѓања:
    8.278
    Пол:
    Женски
    Се поздравува со пријател кој не го видел долго време и ме претставува како пријателка (вчера )
     
    На Cosmic Girl и Lavender4 им се допаѓа ова.
  20. mode-kristina

    mode-kristina Популарен член

    Се зачлени на:
    22 јуни 2014
    Пораки:
    1.155
    Допаѓања:
    4.089
    Пол:
    Женски
    Доказ дека нож во грб можеш да добиеш токму од оние на кои најмногу им веруваш, во случајот другарка ти. Мене така да ми направи, неверството само по нема да ме боли толку колку тоа со кого ме изневерил. Во никој случај не би простила неверство.

    И јас ќе наведам пример. Не сакам да излезе дека озборувам, бидејќи не е лично мој. Маж на пријателка на татко ми ја изневерил со МАЈКА И'. Уште еден доказ дека можеш да бидеш изневерен токму од оние од кои најмалку очекуваш. Затоа се плашам од врски. А најчестото прашање кое ми се поставува е зошто немам дечко. Ајде уште еднаш прашај ме.
     
    На eliesaab, samovila.red., hermosa и 1 друга личност им се допаѓа ова.