1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Кое е најубавото изненадување што ви го приредил саканиот?

Дискусија во 'Врски' започната од lavica23, 17 февруари 2010.

  1. lavica23

    lavica23 Истакнат член

    Се зачлени на:
    18 јануари 2010
    Пораки:
    103
    Допаѓања:
    28
    Се надевам ке има што да ни раскажете и слатко да не разнежните ,истовремено може да украдеме некоја идеја и да приредиме и ние на некого исто такво.... :D јас имам доживеано многу изненадувања од љубовта и едвај чекам да ги поделам со вас !
     
  2. Saraa

    Saraa Популарен член

    Се зачлени на:
    17 јануари 2010
    Пораки:
    2.482
    Допаѓања:
    7.539
    Пол:
    Женски
    Pa ajde pocni :) :) :)
     
  3. Iki.Olsen

    Iki.Olsen Истакнат член

    Се зачлени на:
    23 февруари 2010
    Пораки:
    434
    Допаѓања:
    115
    Jas eve ke pocnam , Koga bev vo belgrad i mu kupiv dres od Crvena Zvezda , Bese presreken :D
     
  4. in.love

    in.love Истакнат член

    Се зачлени на:
    20 јануари 2010
    Пораки:
    51
    Допаѓања:
    20
    Најубаво што ми приредил беше сега за денот на вљубени....ми донесе милка пралине во вид на срце и букет со рози...Имаше 4 црвени рози и една бела роза...симболика на букотот е има многу црвени рози ама само ја сум единствената бела роза ;) тоа ми беше многу слатко <3
     
    На Gmai и Sanji4ka21 им се допаѓа ова.
  5. anjuskaa

    anjuskaa Истакнат член

    Се зачлени на:
    18 јануари 2010
    Пораки:
    40
    Допаѓања:
    9
    Најскорото изненадување што ми го направи дечкото беше за валентин.прво ме одведе на вечера а кога се вративме дома во целата соба беше запалил свеќи а креветот беше послан со ливчиња од ружи,и чоколадни бомбонии и на него стоеше едно преслатко мече :) а и кога учев во друг град знаеше даме изненади така што ке ми напишеше и испратеше љубовно писмо,голем романтичар е,затоа и си го највеќе сакам
     
  6. EnnieFabulous

    EnnieFabulous Истакнат член

    Се зачлени на:
    10 јануари 2010
    Пораки:
    717
    Допаѓања:
    399
    Бидејќи ние сме од Охрид, најголемиот број изненадувања ми ги има приредено на плажа.. :D
    -Кога одевме еден месец ме однесе на една осамена плажа, каде никогаш немав бидено..Денот беше сончев (беше март) и прекрасно беше...
    -Кога ме однесе исто на една плажа навечер..Запали оган (претходно сам отишол на плажата и однесол дрва од дома му) носеше шампањско и ќебенце..
    -Исто една летна вечер, на едно мало плажиче навечер ми имаше направено едно огромно срце од свеќи..Не можете да претпоставите колку ми се разнежни душата :D
    -Кога еднаш се искаравме и потоа требаше да излегуваме, ме пречека пред врата со роза и милка срце чоколадо во знак на извинување..
    -Еден ден си седевме на плажа и од ташната изваде едно плишано срце на кое пишуваше ЗАУВЈЕК ТВОЈ
    -Една вечер ме однесе на едни клупи на пошумената страна од Калето и ми донесе една голема чоколада и вино и едно ЦД кое премногу ми значеше..
    ....и мноооогу други кои не ми текнуваат во моментов..ахх го сакаммм
     
    На natasha7, Elena69221, vilma и 2 други им се допаѓа ова.
  7. Butterfly87

    Butterfly87 Истакнат член

    Се зачлени на:
    19 февруари 2010
    Пораки:
    445
    Допаѓања:
    634
    Пол:
    Женски
    Енние не пишувај веќе сите ќе раскинат и ќе го бараат твојот дечко :)
    Шала не се лути ;)
     
    На vilma и zuzuu им се допаѓа ова.
  8. teddybear

    teddybear Популарен член

    Се зачлени на:
    28 декември 2009
    Пораки:
    2.679
    Допаѓања:
    10.370

    haha...bogami stv...epa decki jas sum nova i koga veke ima vakva tema da ve prasam sto koga vasiot decko voopsto ne e romanticen??? ne vikam deka ne me saka sig sum deka me saka ama za nego toa e ligavenje ili neso taka nz kako se izrazi..edno vreme mislev da go ostavam zs e takov ama go sakam premnogu....
     
  9. simona.a

    simona.a Истакнат член

    Се зачлени на:
    11 март 2010
    Пораки:
    19
    Допаѓања:
    1
    Многу убави изненадувања ми има приредено ама пред некое време посебно слатко ми беше тоа што ние нагалено си се викаме бебе слонче и нашол едно големо бебе слонче и ми го купил :lol: :lol: срцка мој :) :)
     
  10. Shelea

    Shelea Форумски идол

    Се зачлени на:
    27 ноември 2009
    Пораки:
    4.241
    Допаѓања:
    42.990
    Бевме сами кај мене, тој остана на спиење... Утредента, ме разбуди со ружа во раката, во 8 сабајле. Од никаде нигде, едноставно му текнало дека сакам цвеќиња, и без повод, ми ја подари. Станал рано и ја зел од кола, без јас да го забележам (сум спиела ко бебе изгледа :)).
    Поубаво утро не сум имала во животот.
    Си направивме заеднички појадок и си се смешкавме цело утро. ;)
     
  11. budala.sum-pa.sto

    budala.sum-pa.sto Истакнат член

    Се зачлени на:
    25 март 2010
    Пораки:
    565
    Допаѓања:
    199
    па ништо толку конкретно, ич не е романтичен :evil: ама доволно е што ме трпи ваква злобничка и гледа после секоја кавга да ги средиме работите и претежно попушта нисто посебно :? Еднаш дури беше излезен со другарите сама јас се имав скарано со моите и бидејки знаеше цела вечер ми пракаше љубовни пораки што сам ги составуваше. Срцка :D
     
  12. EnnieFabulous

    EnnieFabulous Истакнат член

    Се зачлени на:
    10 јануари 2010
    Пораки:
    717
    Допаѓања:
    399
    :rofl: :rofl: Еее тоа беше порано, кога цветаа рози...Каде е сега да ми направи некое вака романтично изненадување? :lol: Имам сфатено дека само се што е тазе е убаво...
     
  13. thenurce

    thenurce Истакнат член

    Се зачлени на:
    3 јули 2010
    Пораки:
    21
    Допаѓања:
    2
    ох романтична душичка е тој ...
    често се случува она без повод да ми приреди некое романтично изненадување ..еднаш ме замоли да го затворам очите накратко и да се свртам на другата страна , запали 10000000 миризливи свеќи ..сладолед со јагоди ..масажа...вино..и бакнежи по целото тело цела ноќ :$ :clap:
     
  14. Dushica-sk

    Dushica-sk Популарен член

    Се зачлени на:
    12 јануари 2010
    Пораки:
    5.048
    Допаѓања:
    3.924
    Ени , и кај мене е иста ситуација . Порано секој ден нешто ми приредуваше . Работава .. не придобиле и толку . Како да ја опраиме ? :)
     
  15. EnnieFabulous

    EnnieFabulous Истакнат член

    Се зачлени на:
    10 јануари 2010
    Пораки:
    717
    Допаѓања:
    399
    Душица, кај мене проблемот е што во последно време сум се однесувала многу ладно кон него и тој не можел да ми ја дава истата љубов што некогаш ми ја давал (барем така ми вели)..Кога ме гледал како секој ден се лутам за нешто, му се намалувала желбата за такви работи..Сум била променета..Што е до мене, не е ништо изменето во моите чувства, нормално, само што е поминато време и сега не сме веќе тие зелени деца што бевме. Можеби нема толку многу ентузијазам во врската како порано..незнам..Мене единствениот лек ми е да се однесувам нежно кон него, без викање, без тензии..Се надевам дека тогаш ќе си се вратиме на старото. А за почеток, еве веќе некое време смислувам што би го изненадила..а никако да смислам :D :( Па ти препорачувам и тебе да го направиш тоа. Значи не секси изненадување. Зборувам за романтично изненадување :)
     
  16. Butterfly87

    Butterfly87 Истакнат член

    Се зачлени на:
    19 февруари 2010
    Пораки:
    445
    Допаѓања:
    634
    Пол:
    Женски
    Па кажи така јас готово веќе барав нов ;) Шала :)
    Секогаш е така порано за да не освојат се супере се праат од страв да не згрешат а кога веќе не имаат ... Што ќе се мачат. Затоа караниците се добредојдени после бар некој ден се романтични.
    Инаку еве ви коментар од дечко ми. Го гледавме сексот и градот 2 и Паркер сакаше да го заведе ѕверката соблакајќи му се, а тој МАШКИ гледаше ТВ и дечко ми вика " па жена му е неа ли да ја гледа " мислам што сакате понатаму.

    Без паника тие на кој дечковците не ви се романтични едноставно се такви, а тие што биле сеа не се ..... Тоа е тоа и ние не сме тоа што бевме!
    Поздрав до сите :)
     
  17. Butterfly87

    Butterfly87 Истакнат член

    Се зачлени на:
    19 февруари 2010
    Пораки:
    445
    Допаѓања:
    634
    Пол:
    Женски

    Ени инаку, и мене ми се случи истото чувствата се мислев дека е во ред, ама не беше така некако бев нетрпелива со него се ме нервираше, му викав ова она.... пробај малку олади ако се гледате пречесто МАЛКУ значи малку оддалечете се доволно ти да не си ладна ( да ти недостига ), ама недоволно да му се засвиѓа што те нема..
    Ќе бидете супер а сега е лето и ако не ти текнува ништо друго однеси го и ти на плажа некоја какол тој тебе и потсети го на тоа време ( малку сентименталност не е на одмет ) ;)
    Поздрав и пиши како си
     
  18. EnnieFabulous

    EnnieFabulous Истакнат член

    Се зачлени на:
    10 јануари 2010
    Пораки:
    717
    Допаѓања:
    399
    Mоментално е правен операција на заб, па не може ни да бакнува како што треба, десниот образ му е потечен и го боли :rofl: Инаку не се гледаме сега толку често. Тој е спасител на вода и е на плажа скоро цел ден. Се гледаме навечер, колку што можеме повеќе. Ајде, само нека оздрави и ќе види што ќе го снајде :rofl:
     
  19. Butterfly87

    Butterfly87 Истакнат член

    Се зачлени на:
    19 февруари 2010
    Пораки:
    445
    Допаѓања:
    634
    Пол:
    Женски
    Stiskam palci Enni za da bide se vo red
    papaaa ;)
     
  20. OzzyAngel

    OzzyAngel Популарен член

    Се зачлени на:
    17 март 2010
    Пораки:
    1.884
    Допаѓања:
    1.223
    Мојот не е романичен баш... А и да сака да направи нешто такво, не може! Или за тоа ќе се потребни пари или не ќе знае како да го направи! Не сакам што е таков ама... :( А јас пак затоа секогаш го изненадувам! Тој ако сака да ме изведе на вечера, не го прави тоа како изненадување, туку ми кажува уште пред 2 дена :lol:
    Зимава кога бев на патување, за време на мојот роденден и св Валентин, се вратив во станот каде што си живеев зимата како студент, во спалната ме чекаше црвена столна ламба и до неа црвено срценце што велеше МНОГУ ТЕ САКАМ!!!
     
    На jasmina123a му/ѝ се допаѓа ова.