1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Кое е најубавото изненадување што ви го приредил саканиот?

Дискусија во 'Врски' започната од lavica23, 17 февруари 2010.

  1. sonce777

    sonce777 Популарен член

    Се зачлени на:
    30 јуни 2010
    Пораки:
    461
    Допаѓања:
    262
    Пол:
    Женски
    На почетокот од врската јас се правев малку важна,а нели сите ние сакаме и внимание.Си наогав се некое оправдување да не излезам.Се жалев често грбот ме боли.Една вечер одам кај него дома убаво поставена маса со вечера,вино ме гушка и ми дава поклон масажер,бев многу изненадена се радував,смеев како само се досетил за моето грпче некако и духовито ми беше.Сега во моментот го гледам и се смеам.Имаме многу заеднички изненадувања ама масажерот ми остави најсилен впечаток. :) :)
     
    На cupidsarow му/ѝ се допаѓа ова.
  2. Macufkata

    Macufkata Истакнат член

    Се зачлени на:
    6 април 2010
    Пораки:
    268
    Допаѓања:
    83

    Па он беше сеа у петокот без да ми каже :$
     
  3. Kerri

    Kerri Истакнат член

    Се зачлени на:
    16 септември 2010
    Пораки:
    12
    Допаѓања:
    1
    Моето сонцее секогаш знае да ми приреди некое слатко изненадување..Но за жал моментално не е со мене замина во Лондон..Контактираме само преку фб , мсн ,скајп и моб.. Имам огромна желба да му приредам некое изн. на тој начин што би му докажала колкуу многу си го сакам..Па девојки ако имате некаков кажете.Фала :)
     
  4. ChocolateAddict

    ChocolateAddict Истакнат член

    Се зачлени на:
    18 ноември 2010
    Пораки:
    13
    Допаѓања:
    9
    Една вечер требаше да одиме кај другарка ми и тргнавме, но тој сврти со колата по друг пат и застана на едно место црни темници беше! ми рече: "не излегвај од кола дури не ти речам" и пошо малку лути бевме вечерта му викнав: "ако планираш да ме убиваш и тука да ме закопаш не излегвам!", се насмеа и ми рече излези....... кога излегов на патот имаше срце и нашите иницијали со нитроглицерин нацртани и гореа..... и никогаш во животот поубо не сум се осеќала :inlove: :inlove:
     
    На vaga95, cindy и jasmina123a им се допаѓа ова.
  5. srculka

    srculka Истакнат член

    Се зачлени на:
    8 јули 2010
    Пораки:
    582
    Допаѓања:
    170
    Мене ми нема приредено никакво изненадување.Воопшто не е романтичен,ама јас пак го сакам! :inlove:
    Дури и за подароци кога ми купува дечко ми ме прашува мене што сакам да си одберам и ми купува.
    И така...а многу сакам романтичен дечко да ми приредува вечери со свеќи итн.ама тоа е судбина.
     
    На jasmina123a му/ѝ се допаѓа ова.
  6. Mistery

    Mistery Истакнат член

    Се зачлени на:
    3 декември 2010
    Пораки:
    767
    Допаѓања:
    1.626
    Ај и едно машко да искоментира на темава... :P А сте чуле вие девојката да не сака романтика? Зашто тоа мене ми се случи. Јас обожавам романтики. Што се не напраив за неа. И направив слагалица од 1000 делови, ја урамив и ја закачив кај неа у соба, после и направив специјален албум со слики само од мене и од неа преуредени во интересни пози, после и снимав цд со песни, за роденден само што помина 12 кај неа пред врата имаше роза, со машна и со мала порака.....Али она ништо од тоа не ценеше. А јас сето тоа успеав да го направам додека бев во странство...И кога девојката не го цени тоа на моменти ти доаѓа да речеш па у пм :D ....И на крај шо испадна? пред 2 месеци она сакаше да праиме PAUZA...Јас си доаѓам за нова година, нормално покрај се уште ја сакам, ама преку глава ми е!!!!! месец ипол не сме во никаков контакт.....така да не се жалете, има дечковци кои што ќе направат многу и тоа нема да и е ценето ;)
     
    На Chennole и Srcka3 им се допаѓа ова.
  7. anastasija85

    anastasija85 Истакнат член

    Се зачлени на:
    26 ноември 2010
    Пораки:
    555
    Допаѓања:
    1.027
    еднаш кога бев многу изморена и не ми се славеше ни свети валентин ни ништо,тој направил свеќи рачно изработени од лим и свеќи замислете купувал,сечел,пустел,мајсторувал и во тоа му помагале неговите дома.собата беше цела со свеќи,ливчиња од рози,пуштени добри лав сонгс :inlove: и за крај вечер спремена од него пилешко со помфрит ,со многу прибор на масата и задолжително по една мастика орбит(од тие долгите) до салфетата.се изнасмеав,а на моето место седеше голема мечка (поклон)и плус целиот беше така дотеран и среден а јас таква никаква,не планирав да славам само покло му дадов и целата се вкочанив после ова :nod: :nod: :shake: :shake:
    а се знае падна најдобриот и најстраствен с**с таа вечер :lol: :lol: :inlove:
     
  8. kate-the-great

    kate-the-great Популарен член

    Се зачлени на:
    26 октомври 2010
    Пораки:
    1.473
    Допаѓања:
    1.833
    lucky you :)

    Ние си подаруваме често мали поклончиња меченца, цвеќенца, срциња
    ако одам јас некаде па да не се видеме 2-3 дена секако ќе најдам нешто за него и тој за мене
    мали ситни работи но не прават среќни
    последниот пат срце за кршење си купивме, си го поделивме и одма си го стави на клучевите од колата
    мило ми е што не размислува како некои машки не се замара што ќе мислат другарите за тоа
    нели некои си викаат ее п*едер си
    Затоа многу си го сакам :inlove: посебен е блиску до идеален дечко(кој не постои) ;)
    лове ју мај свитхарт :* :inlove:
     
  9. ciribiribela

    ciribiribela Популарен член

    Се зачлени на:
    12 август 2010
    Пораки:
    1.272
    Допаѓања:
    651
    Пол:
    Женски
    Секогаш велеше дека 8ми Март е празник на жените и мајките, а не на девојките,па така ова година ме изненади ептен кога ми купи цвеќе за тој ден. Којзнае, може си планирал човекот да бидам годинава мајка и жена, па и му се оствари :*
     
    На Nastjaaa4 му/ѝ се допаѓа ова.
  10. Trendafilka

    Trendafilka Форумски идол

    Се зачлени на:
    28 декември 2009
    Пораки:
    5.941
    Допаѓања:
    27.594
    Бев изнервирана и кенкава еден ден и реков дека сакам мало бисквитно колаче со мојата буква на него. :D
    Не знам ни од кај ми текна, едноставно го лупнав. После недела дена бевме кај него и ми вареше (машко) кафе, и од обично плочка бисквитче, со мака го исекол во облик на мојата прва буква од името и ми го донесе со кафето. :D
    Не е секако најубавото, ама е оригинално изненадување, се чудам како памти толку детали и ситници.
    А инаку си знае - цвеќиња, ружи, свеќи, срциња, мечиња (посебно такви плишани животинки) и врамени фотки и такви глупости кај мене не палат.
    Многу ги мразам, ако ми дојде некогаш со такво нешто, дефинитивно популарноста во моите очи ќе му опадне. :D
     
    На pink4ever, femina90 и anastasija85 им се допаѓа ова.
  11. julie77

    julie77 Форумски идол

    Се зачлени на:
    2 февруари 2010
    Пораки:
    5.566
    Допаѓања:
    20.050
    Извини вака ама да прашам некако ми се поклопија некои работи од вашите постови...Да не случајно имате некаква врска вие двајца со овој профил profil/mailie/? :?:
     
  12. Mistery

    Mistery Истакнат член

    Се зачлени на:
    3 декември 2010
    Пораки:
    767
    Допаѓања:
    1.626
    Извини вака ама да прашам некако ми се поклопија некои работи од вашите постови...Да не случајно имате некаква врска вие двајца со овој профил profil/mailie/? :?:[/quote]

    Девојкава има 24 години, не е таа :D Освен ако не лаже за годините, ситуацијата се поклопува 80%. Има опција да се бара корисник по име и презиме?
     
  13. srcekrsacka

    srcekrsacka Популарен член

    Се зачлени на:
    26 ноември 2010
    Пораки:
    2.952
    Допаѓања:
    1.752
    ;( ;( ;( lele blazesi vi ;( ;( ;( lele lele se zadusiv od solzi, nemozam veke da placam :lol: i onaka takov nekako mi e denot, ne za drugo site sosedi me gledaat kako placam, lele propadnav od sram :@

    site vrski mi bea KOLABS so anti romanticni tipovo, a jas bev romanticnata budala sto sekogas so koj sto bev, uspeavav da go iznenadam :lol: mislam deka naistina ljubovta ne e za mene, cel zivot trcam po nea, a taa bega od mene, a kako sto sum epten tezok emotivec, ova za mene e uzas, nemozam veke da izdrzam ;(
     
  14. anastasija85

    anastasija85 Истакнат член

    Се зачлени на:
    26 ноември 2010
    Пораки:
    555
    Допаѓања:
    1.027
    срцекршачка ај те молам додека си разочарана не читај и не сваќај дека ако на другите им е добро,за тебе е најлошо нешто.се што е твое само е си дојде.не се секирај,не си баксуз само среќета ти е малку поназад ќе и дојде времето и на неа. ;) ;)
     
  15. Strumfeta93

    Strumfeta93 Популарен член

    Се зачлени на:
    24 октомври 2010
    Пораки:
    2.191
    Допаѓања:
    3.856
    Не ми приредува изненадувања :(
     
  16. budala.sum-pa.sto

    budala.sum-pa.sto Истакнат член

    Се зачлени на:
    25 март 2010
    Пораки:
    565
    Допаѓања:
    199
    Не си единствена :( , ама ај барем ме трпи, а ни ови дома не можат :tmi:
     
    На Monchence и BlackSwam им се допаѓа ова.
  17. Strumfeta93

    Strumfeta93 Популарен член

    Се зачлени на:
    24 октомври 2010
    Пораки:
    2.191
    Допаѓања:
    3.856
    А бе се сакаме, но дали не е таков тип да приредува изненадувања, незнам зошто, но многу сакам изненадувања и романтични сцени.
     
  18. joelle

    joelle Популарен член

    Се зачлени на:
    25 август 2010
    Пораки:
    1.117
    Допаѓања:
    2.366
    уште еден член во друштвото на девојки кои што немаат изнененадувања од партнерите ...па јеби га сеа ако така гледаме ниту пак јас сум му приредила изненадувања до душа јас само негативни изненадувања му имав приредувано каде што стварно се изненадуваше хахаха ај со помин нека е :):):)
     
  19. macence85

    macence85 Популарен член

    Се зачлени на:
    30 август 2010
    Пораки:
    1.217
    Допаѓања:
    821
    Па беше во странство за време на мојот роденден.Јас бев излезена со другарки.Си отидов дома онака намрштена дека помина 12 а не ми се јави. Во меѓувреме тој во договор со мајка ми ја наполнил мојата соба со гербери , не сакам рози, знае тој. И на креветот ми ставиле огромно мече со натпис..да имаш што да гушкаш дури си дојдам... :)
     
    На cindy му/ѝ се допаѓа ова.
  20. Alanna

    Alanna Популарен член

    Се зачлени на:
    20 ноември 2010
    Пораки:
    1.120
    Допаѓања:
    482
    Ни мене никогаш не ми приредува изненадувања :doh: