1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Кое е најубавото изненадување што ви го приредил саканиот?

Дискусија во 'Врски' започната од lavica23, 17 февруари 2010.

  1. AnaKarenina

    AnaKarenina Форумски идол

    Се зачлени на:
    6 октомври 2011
    Пораки:
    5.801
    Допаѓања:
    55.000
    Пол:
    Женски
    Имам спомнато и во една друга тема дека за мојот 20ти роденден, дечко ми издаде книга со моите песни :) Само што не паднав во несвест која го отворив подарокот, добив своја книга еј! Со содржина, со прекрасна корица која самиот ја изработил, со моја лична биографија, па и преубав наслов избрал. Ми даде неколку примероци за да разделам по роднини :lol:

    Освен тоа, пред неколку години ми приреди ептен убаво изненадување. Ми се јави вечерта околу 10, ме прашува што правам, а јас баш тогаш се спремав за спиење. И океј, добро, чао пријатно. Туку после неколку минути слушам некаква музика. Гледам низ прозор, дечко ми со оркестар и две пејачки под балкон ми пее серенада: Тииивка ноооќќ и сите спијааааттт, само ниееее двајца неее...
    Додуша, цело маало беше будно и сите излегоа да видат што се случува, а на крај и аплауз му дадоа :rofl: :rofl:
     
    На SunnyGirl2, ilipili, anggell и 26 други им се допаѓа ова.
  2. Divinebutterfly

    Divinebutterfly Популарен член

    Се зачлени на:
    17 јули 2011
    Пораки:
    2.967
    Допаѓања:
    9.980
    Пол:
    Женски
    Има повеќе ама сега во моментов ми текна ова,па ќе го напишам...Дечкото што сега сакам да си го вратам и што бевме 5 год заедно ова го направи...
    За прв пат требаше да се видиме на автобуска кога ќе поминам со автобусот од Бугарија и тој пошто е од Ск да дојди таму...И сега,јас немав појма кога ќе стигниме,му кажував,сега сум Куманово,сега кај Окта,за да знае да тргни од кај него.И,стигнавме ние,а јас и со подарокот в раце тогаш,за него и чекам,чекам,го нема...Ми звони ми вика,леле гужва е,еве идам ама незнам дали ќе стигнам! :tmi: Мене срцето ми лупаше 500 на сат.И шоферот вика ајде качувајте се,ќе одиме на другиот перон.Ојдовме таму,него уште го нема.А ние пауза само 10 мин.! Тргнавме,а тој вика идам...А јас :( сега тргнува автобусот,на семафор сме...каков е автобусот?бел..и готово мислев,нема да се видиме...И после ми се јавува,кај си сега? Сенич(автокоманда) и кога стигнавме негде после кон излезот една кола блиндира со 4 жмигавци и го преминува автобусот...јас ваква :o зарем е можно да е тој! Ми светна ламбичката! А тој го застана автобусот :wasntme: и ме бараше! Леле сум потонала од срам! :$ И излегов,само ме гушна најсилно,ме бакна,ми рече морав да те видам! Не ми се лутиш? Јас збунета таква му велам не! ТЕ САКАМ! Леле горев! Мило ми беше,бев пресреќна! Никогаш никој не направил за мене нешто слично пред тоа. И морав да го испратам,само му го дадов поклонот и пак се гушнавме :inlove: И се качив јас,не можев местото да си го најдам,ми се потсекоа нозете,а сите патници шо е,шо е работата? :D Ах луди сме биле :D Ете затоа го сакам! Луд е,ама сме правеле многу работи еден за друг...
     
    На SunnyGirl2, Shnolkicka kiki, ilipili и 13 други им се допаѓа ова.
  3. tinkerbelll

    tinkerbelll Популарен член

    Се зачлени на:
    15 мај 2010
    Пораки:
    2.096
    Допаѓања:
    5.017
    Пол:
    Женски
    Прво и НАЈГОЛЕМО изненадување ми беше кога ми се јави и ми вика јас на .... доаѓам во МК [​IMG](ваква бев)
    Втор пат кога за нова година,дома ми стигна огромен букет со картичка :inlove:
    Потоа ме изненади многу,кога ми кажа дека картата ми е резервирана и ми кажа на која дата летам кај него [​IMG]
    Пак ми имаше пратено огромен букет со рози за мојата дипломска [​IMG]
    Прекрасен накит...
    Нон стоп ме изненадува,душа моја.
     
    На ilipili, wolf4e и Divinebutterfly им се допаѓа ова.
  4. Akana

    Akana Истакнат член

    Се зачлени на:
    1 декември 2011
    Пораки:
    134
    Допаѓања:
    93
    пред некој ден дечкото ми приреди изненадување кое никогаш не го очекував. а баш пред то зборвав со другарка ми за дечкото дека никогаш не ме изненадува и другиот ден незнаев како да изреагирам. знае дека обожавам благо да јадам (кој не сака :lol: ) посебно оние чоколадата најубави желби или најлепше желје и така тој ме чека да излезам од зградата и во влезот гледам долу чоколада со пораки, имаше 7 чоколада и над секое од нив по некоја порака. јас ги земам чоколадата и се смеам и плачам повеќе плачев од пораките што ми ги имаше напишано :inlove: и на крајот го гледам него и држи ливче и си велам во себе што му стана да не му текни за жена да ме бара :lol: и пишува на пораката а дали даниел успеа да те изненади? абе се изнарасплачив а тоа што го направи многу ми значи :) сега се мислам јас како да го изненадам
     
    На ilipili и AnaKarenina им се допаѓа ова.
  5. t.i.n.k.e.r.b.e.l.l

    t.i.n.k.e.r.b.e.l.l Популарен член

    Се зачлени на:
    15 јули 2011
    Пораки:
    466
    Допаѓања:
    335
    Секогаш има така некои негови идеи, со кои пријатно знае да ме изненади.. ама како НАЈУБАВОО изненадување е она од синојка... Вааааа... сеуште сум возбудена...
    Ми вели земи си костим за капење.... јас како каков базен што ти е ладноо е ке се испоразболиме..бла блаа...
    и ајде зедов... А тој срце мое.. резервирал 1 ч во спа центар...Лелее кога видовв базен, целиот со ливчиња од рози, миризливи свеќи, камчиња, кристалчиња........пригушено светло, тивка музика, 2 чаши црвено вино... топла и убава вода која нзз, тече од едно како водопадче и нон стоп се менува значи..... занемевввввввв, ми потекоа солзии.., Таков целиот романтичен,,,,преубав.. ми кажува колку ме сака....се би направил за мене...сакал цел живот да го мине со мене......... Ваааааа мноогу си го сакаммммммммммммм, НАЈМНООГУУУУ!!!!! :inlove: :inlove: :inlove: :inlove: Преубаво си поминав, тој час ни летна како 10 мин... :( .. хехе :inlove: :inlove: :inlov
     
    На Shnolkicka kiki, ilipili, glosipgirl и 6 други им се допаѓа ова.
  6. srcekrsacka

    srcekrsacka Популарен член

    Се зачлени на:
    26 ноември 2010
    Пораки:
    2.952
    Допаѓања:
    1.752
    кратко време сме заедно, и до сега имало едно изненадување
    ама во срце ме погоди
    ми подари два ангели гушнати(јас и тој) не се многу големи, ама се преубави
     
  7. Nastjaaa4

    Nastjaaa4 Истакнат член

    Се зачлени на:
    15 ноември 2011
    Пораки:
    307
    Допаѓања:
    81
    .....мммм..кога ми понуди брак :clap:
    мислев ке се онесвестам тука пред сите а и сите беа возбудени покрај нас двајца....мммм толку беше убаво што едноставно не ни размислував дали да му кажам да или не....туку веднаш прифатив!дефинитивно тоа ми беше најубавото чуство до сега!!! :rofl: :lol:
    Те сакам звучниче мое :inlove:
     
    На t.i.n.k.e.r.b.e.l.l му/ѝ се допаѓа ова.
  8. elcezelce

    elcezelce Форумски идол

    Се зачлени на:
    9 јануари 2011
    Пораки:
    3.116
    Допаѓања:
    20.936
    Пол:
    Женски
    Најубавото изненадување беше кога ми рече дека ќе спие ,а он ми дојде на врата со цвеќе да ми каже дека ме сака за една од нашите месечнини :inlove:
     
  9. Trendafilka

    Trendafilka Форумски идол

    Се зачлени на:
    28 декември 2009
    Пораки:
    5.941
    Допаѓања:
    27.596
    На зафрканција му реков дека ако сака да ги дегустира моите специјалитет ќе мора да ми купи онакви ракавици за готвење, за да побезболно ги вадам жешките работи од рерна, ми страдаат прстенцата.

    За роденден, во подарокот пронајдов две ракавици за готвење со точкици :D , бајаги психоделични, а во едната имаше пикнато парфем.
    :$
    По мој вкус.
     
    На Shnolkicka kiki, ilipili, Strumfeta93 и 3 други им се допаѓа ова.
  10. feferona

    feferona Истакнат член

    Се зачлени на:
    4 октомври 2011
    Пораки:
    166
    Допаѓања:
    94
    Прилично бев во многу лоша здравствена состојба што завршив во болница, не можев ниту да се движам, ниту пак да размислувам. Бидејќи ме сместија во соба со два кревета(и помислив сите ќе си отидат, а јас што ќе правам сама тука, нема да издржам), беше со мене скоро 48 часа поточно се додека не сместија друг пациент. Поради тоа чекаше во ходник и одвреме-навреме ме надгледуваше, дали нешто ми треба, дали сум во ред ( не ни можев да заспијам од тоа што ме потпрашуваше ).
    Сестрите и докторите се смееа и ми викаа: Браво бе, е ова е вистинска љубов, дечко ти навистина те сака.... дури се чудеа и моите.
    Ама обезбедувањето ко обезбедување го избркаа, демек сметал, гужва прави, а кутриов доле пред врата урла, гребе и моли да влезе - вратарите ни око да им трепне...... Ама ко за среќа и благодарение на една сестра, му кажа да влезе од друг влез на болницата за да не му прават проблем. И околу 24 часот доаѓа, ме буди и ми вика: Јас само да ѕирнам како си, и ти донесов нешто што најмногу сакаш.-се смее и гледам КиндерБуено.- и еве нешто ако ти се пие. - ме бацна и рече: - Одам ме бараат овие идиотиве, ме видоа бе, незнам од кај, доле ќе бидам ( со еден другар), што и да ти притреба ѕвони ми.
    Ме изненади (непредвидливо) тоа што беше со мене, а не ни очекував, сфатив дека му значам повеќе отколку што си мислев.
     
    На Shnolkicka kiki, ilipili, plavko и 5 други им се допаѓа ова.
  11. inna18

    inna18 Активен член

    Се зачлени на:
    15 декември 2011
    Пораки:
    25
    Допаѓања:
    4
    Здр пријателки...овие денови многу претерав со дечкоми направив неколку големи а непотребни караници а јадниот е предобар не дека е мој дечко ама тој не заслужува никогааш да се натажи а мислам дека сега е тажен...во саб е нова година па затоа во петок би сакала да му приредам некое добро изненадување со кое што ке свати дека он е мојот живот и дека го сакам него пред се...со тое некако сакам да се извинам за овие караници...ве молам помогнете ми,премногу се сакаме и затоа сакам да ја заборавиме оваа караница на најдобар можен начин...На кој начин би го изненадла најубаво и би сватил колку го сакам........побрзајте со советите зошто времетое кратко.....ве сакам ситеее
     
    На Butterfly15 му/ѝ се допаѓа ова.
  12. Butterfly15

    Butterfly15 Популарен член

    Се зачлени на:
    24 јуни 2010
    Пораки:
    1.145
    Допаѓања:
    2.620
    Можеш да му направиш многу работи со што ќе му докажеш дека тој ти е се,а воедно и ќе се извиниш за караниците.
    Ако знаеш да готвиш, зготви му некоја вечера и намести ја масата убаво, значи свеќи, вино, убав прибор за јадење. Можеш целосно да се препуштиш на фантазијата и се што ќе ти падне на памет да поставиш. Може и јадењето што ќе го направиш, дали ќе е во тенџење или било што, околу него да направиш срце со свеќи. А можеш и да му направиш и албум со сите ваши фотографии(сигурно имате заеднички фотографии). Албумот може да биде новогодишен, па да се почуствува и новогодишната еуфорија. :lol:
    Сето тоа добро би изгледало заедно. :)
     
  13. Ammy.Lee

    Ammy.Lee Популарен член

    Се зачлени на:
    31 јули 2011
    Пораки:
    1.995
    Допаѓања:
    2.279
    Пол:
    Женски
    Можеби ќе ми се смеете но негово најубаво изненадување е неговото писмо во комплет со црвена роза.
    Го напишал онака без причина за да ми покаже колку ме сака.
    Ме освои со неговите зборови,додека го читав ми протекоа солзи.
    Тоа беше најубавото изненадување на кое посебно му давам значење и го издвојувам од другите :inlove:
     
  14. creshicka

    creshicka Популарен член

    Се зачлени на:
    30 март 2011
    Пораки:
    2.152
    Допаѓања:
    5.709
    Пол:
    Женски
    Ми пееше серенада, а живеам на 5 спрат. :angel:
     
    На jovana.stojanovska и ilipili им се допаѓа ова.
  15. danniela5

    danniela5 Популарен член

    Се зачлени на:
    24 јуни 2011
    Пораки:
    1.308
    Допаѓања:
    881
    Пол:
    Женски
    Me покани на танц за Нова година :)
     
  16. Snow-Queen

    Snow-Queen Форумски идол

    Се зачлени на:
    3 ноември 2011
    Пораки:
    15.266
    Допаѓања:
    15.011
    Пол:
    Женски
    Лелеееее толку многу ги има, но ај само на кратко некои ќе набројам:
    Секогаш ме погодува со некакви подароци :inlove:
    Букетот со рози кога ми беше роденден, цел ден на телефон и вечерата не ми честиташе ја бев таква :( тажна,и кога стигнавме пред зграда дојде и го отвори гепекот на колата и ми вика Среќен роденден, а внатре преубавиот голем букет со рози.
    Потоа појадоци во кревет.
    Танцување на една свадба уште пред едно 4 години.
    и уште мноооогу мноооогу други.... :inlove:
     
    На Veki4kaa му/ѝ се допаѓа ова.
  17. marina.m.g

    marina.m.g Истакнат член

    Се зачлени на:
    25 мај 2011
    Пораки:
    147
    Допаѓања:
    91
    бевме раскинати и ја се вратив во Мк (од Германија) и после еден муабет на скајп,во кој се збореше за тоа дали да се смириме,он фино лепо си запали колата и возеше 17 саати без ниедна пауза од Франкфурт до Скопје. И најромантичното е што така си го пресметал времето да ме собере во 2 попладне од работа,не закасни ни 5 минути :o кога излезе од колата неможеше да оди нормално,не станал ич по пат:D и се смиривме и се земавме после неколку месеци :)
     
    На ilipili, glosipgirl, Sofi.ja и 13 други им се допаѓа ова.
  18. Nevermore

    Nevermore Популарен член

    Се зачлени на:
    29 јануари 2011
    Пораки:
    614
    Допаѓања:
    1.991
    Леле јас и баш не сакам изненадувања, (посебно ако се во јавност), мислам мило ми е кога некој ќе ми приреди нешто , ама некако сум ладна , не знам како да реагирам, слабо глумам паѓање во несвест, врескање , гушкање и слично, и несакам личноста да помисли дека не ми се допаднало и да се чувствува непријатно. Дечко ми и покрај тоа што го знаеше ова, ми приреди изненадување : собата и креветот ги украсил со свеќи и прекрасни, жолто-црвени, големи лисја (бидејќи ненормално многу ја сакам есента, лисјата и Октомври - тогаш ми е роденден а и ако не се лажам ова се случи при крај на Октомври :^) ) После тоа следуваше вино, гитара - песна напишана специјално за мене и маичка со испринтана интересна комбинација од нашите хороскопски знаци. Ми се допадна, ми ја донесе есента во соба :D , вино гитара и тој ..
     
  19. ludacaa

    ludacaa Истакнат член

    Се зачлени на:
    30 мај 2010
    Пораки:
    749
    Допаѓања:
    180
    значи трапавко мој мислам дека е најладнокрвното суштество на планетава романтики аууу никако не фала али минатата недела бевме излезени заедно и со уште еден негов другар и ми вика на мене другарму иди ти просетај сама низ бутициве треба да завршиме нешто работааа мене косава у секунда мислам дека ми побеле триста ствари ми се свретаа низ глава али ајде викам ок влегов шетав ама џабе бе брааат коа паметот не ми е таму тапааа и ајдее излегов од бутик си запалив цигара и го гледам трапавко мој идеее викам е сеа ке го обесааам ми вика дојдиии ме залепи до излог и уште таов не си најде ништо интерсно јас лутааа лутааа не бе шо ти е и почнав да пискам а он ми вика добро ај испразни се ке те почекааам се за тебе и јас уште толку почнав да чурам и му викам ај си идеме и закутев и си тргнав и он ми вика дојдиии да ти кажам нешто и идам јас и ми вади од џеб мало кесичеее и ми вика злато мое срекна нова година и у новата година пред да ми се налутиш ислушајме убаво јас незнаев кај се наогаааав пропаднааав ја отвори кутјата што да видам сонцето мое златно алкиче ми купил ооооо трапавко мој си го сакам!!!!
     
  20. inna18

    inna18 Активен член

    Се зачлени на:
    15 декември 2011
    Пораки:
    25
    Допаѓања:
    4
    Здраво драги мои...се ближи денот на вљубените па сакав да побарам помош како да го изненадам дечкоми,што да му подарам,да му приредам или сл...бидејки не најдом тема за св.валентин тука пишав...ве молам ако имате некоја идеја да ја сподете со мене а ако пак има тема за св.валентин кажете ми...позз