1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Кое е најубавото изненадување што ви го приредил саканиот?

Дискусија во 'Врски' започната од lavica23, 17 февруари 2010.

  1. cinderella5

    cinderella5 Популарен член

    Се зачлени на:
    24 јули 2011
    Пораки:
    895
    Допаѓања:
    3.017
    Пол:
    Женски
    кога ме запроси :inlove:
    на сон :?:
     
    На SunnyGirl2, esperansa777, gothchick и 2 други им се допаѓа ова.
  2. Divinebutterfly

    Divinebutterfly Популарен член

    Се зачлени на:
    17 јули 2011
    Пораки:
    2.967
    Допаѓања:
    9.980
    Пол:
    Женски
    Па ете завчера на пример,кога незнаев,т.е. не бев сигурна дали ќе дојди пошто ете си има проблеми со здравјето малце,ама сепак дојде! Ми се чинеше дека сонувам! На автобуска дојде и ме чекаше,незнаев што попрво да направам :wasntme: Го изгушкав(внимателно само),ме бакнуваше,си ги видов убавите очички (абе ко некое детенце прв пат ко ќе се заљуби сум :lol:) и тој мене исто ме гушкаше и ме бакнуваше на косата,шо поќе треба за да ме изненади? :) И пак ми кажа дека и тој ме сака :inlove:
    И се надевам сега моето изненадување за него да успее,мора :)
     
    На ilipili, Libera и SanjaKirchner им се допаѓа ова.
  3. SanjaKirchner

    SanjaKirchner Истакнат член

    Се зачлени на:
    27 април 2011
    Пораки:
    512
    Допаѓања:
    760
    Вчера :inlove: Идам си од работа во раните утрински часови околе 03:00 Јас мислам он спие и така нормално влегувам дома и гледам нешто свете во дневната,
    На малата маса, наредено чоколадни срца во вид на срце, на сред парфем , свеќи и нормално МОЈТО СРЦЕ ме чека не спие :) Аииииии колку се само израдува тоа што он беше буден, ама и тоа што мислил на мене па ми приредил мало изненадување :inlove: :inlove:
     
    На vilma, Divinebutterfly и joana18 им се допаѓа ова.
  4. Ilusionist

    Ilusionist Популарен член

    Се зачлени на:
    14 јуни 2012
    Пораки:
    752
    Допаѓања:
    1.912
    Oва е изненадување кое јас него му го припремив.

    Се договоривме кај него да јадеме пица. Тој отиде да ја земе од пицеријата. А јас останав сама. Ја поставив масата, запалив свеќа...но,сепак ми недостигаше уште нешто.

    Свеќичките знаев каде стоеја. Ги зедов. Мислев што да направам со нив. Кога во еден момент здогледав еден украс кој беше полн со каменчиња.
    И ова го искреирав. За време од 10 минути. :D

    Kога се врати дечко ми, шок доживеа. Ни на сон не би му текнало дека ова ќе го направам. :$
     

    Прикачени фајлови:

    • 16072011041.jpg
      16072011041.jpg
      Големина на фајлот:
      116,6 KB
      Прегледи:
      583
    На Zumbulce9, toogood, iloveyou29 и 6 други им се допаѓа ова.
  5. vilma

    vilma Истакнат член

    Се зачлени на:
    3 ноември 2011
    Пораки:
    48
    Допаѓања:
    134
    Еве нешто што ќе го памнам цел живот:
    Јас на студии во Скопје, тој во Струмица (двајцата инаку сме од Струмица), на Св.Валентин (а јас нареден ден полагам). И така јас си седам во станчето, учам, главата незнаев каде ми е...иии кај 23:00 часот ми се јавува дечкото и ми вели да слегнам пред станот!! :o и го гледам стои пред врата, од кола пуштил балада и во рака голем букет со ружи....аа да...и картичка со посвета :inlove: И беше со мене саат време и си се врати пак за Ср :lol:
     
    На femina90, ilipili, Divinebutterfly и 1 друга личност им се допаѓа ова.
  6. Skromna

    Skromna Истакнат член

    Се зачлени на:
    22 јануари 2012
    Пораки:
    338
    Допаѓања:
    118
    ..... :* .....пред 3 год јас бев на одмор во Дојран и се слушаме по тел,и ми вика ке дојдам да те видам...јас му реков е па ајде,и не му поверував.....лелеле после 3 саати звони тел, јас сум на автобуска и имам15 мин,дојди да те бакнам....од плажа со трчање одма седнав во кола и на автобуска...а тој кога ме виде ме крена, со рацете силно ме стегна, ме бакна и кога ме спушти клекна на колена и ми даде прстен,со зборовите,сакам да си моја......јас бев во шок...дури да се освестам шо и како се случува,тој влезе во автобусот за Скопје и замина...останав самата на паркингот,се расплакав од среќа,и растреперена му завртев на мобилен и му ветив дека друг нема да има во моето срце,освен тој.. :inlove: .
     
    На toogood, ilipili и karak им се допаѓа ова.
  7. Agrona

    Agrona Популарен член

    Се зачлени на:
    21 декември 2012
    Пораки:
    1.240
    Допаѓања:
    1.713
    Пол:
    Женски
    Мене не ме ни запроси мм како што треба со тие клекнувања на колена дрн-дрн работи пренемагања туку само ми рече ќе те земам јас ќе ми бидеш жена :lol: И моево маже и не е баш по тие изненадувања не го бидува многу за тоа :wasntme: Ме изненади само еднаш за денот на вљубените кога ми заѕвони на ѕвонче и пред врата ми се појави со ружа. :f: :lol:
     
    На toogood му/ѝ се допаѓа ова.
  8. SunnyGirl2

    SunnyGirl2 Форумски идол

    Се зачлени на:
    26 ноември 2012
    Пораки:
    5.400
    Допаѓања:
    5.849
    Сакам изненадувања без повод...Мојов и не е по романтиките ама ич (може малку да се потруди ааама па :lol: не мора да претерува...)..Ете ме изненади кога се скаравме не му правам муабет а тој се умилкува и звони да излезам и што ми носи папагал и храна му купил за 2 месеца... леле кога видов а толку многу сакав папаагалче :inlove: .... Се на се и едно срценце ми има подарено без причина...за роденден поклони не ми ни купува :worried:
     
  9. SunnyGirl2

    SunnyGirl2 Форумски идол

    Се зачлени на:
    26 ноември 2012
    Пораки:
    5.400
    Допаѓања:
    5.849
    а јас што да му направам изненадување ?
    ќе се врати во август од странство

    (кај мене не можам дома ништо да направам кај него пак и4)
     
  10. bojannaa

    bojannaa Активен член

    Се зачлени на:
    11 март 2013
    Пораки:
    11
    Допаѓања:
    1
    Mojot decko na mnogu nacini mi dokazal deka me saka i me pocituva, no skoro nikogas ne me iznenadil i ne bil romanticen :-\
    Imam ogromen broj na podaroci od nego no sekogas mi gi kupuval koga sum bila so nego ili predhodno mu kazuval sto saka da mi kupi. Nikogas ne mu teknalo da me iznenadi so nesto. I skoro nikogas ne napravil nesto mn romanticno.. Zatoa vie sto imate romanticni deckovci uzivajte :rofl:
     
  11. karenin

    karenin Популарен член

    Се зачлени на:
    8 март 2010
    Пораки:
    1.426
    Допаѓања:
    2.171
    - кога го видов како сред мразулци стои и ме чека со преубав црвено-бел букет. Не ни очекував букет, за првпат во животот тогаш машко ми подари букет и мислам дека ќе се спобркав од радост. Се чувствував како дама.
    - кога ми донесе коренчиња од јоргован за да си ги засадам.
     
  12. MaCa-Swiss

    MaCa-Swiss Популарен член

    Се зачлени на:
    15 јануари 2013
    Пораки:
    253
    Допаѓања:
    961
    Ова ќе го памтам цел живот..

    Недела дена пред мојот роденден се закасна на тренинг, под изговор дека тренерот им закажувал утакмица со Баден. Арно ама утакмицата ја закажале вечерта, на мојот роденден, и одпрво ми се извини зашто ќе дојдел покасно на забавата..
    Дојде мојот роденден, јас и тој седевме на балконот, се каравме кој кого повеќе сака :D Тук наеднаш гледам огномет, во моментот срцкава ми го честита роденденот и ми подари прекрасен парфем :inlove:
    Дојде време срцкава да замине на утакмица, ги собра внучињата и си заминаа.. После нецели 10 минути ми се јавува и ми вика - Еј срце белиот дрес сум го земал, брзо донеси ми го црвениот, уште 15 минути има до утакмицата.
    И јас така цела збрчкана го земам дресот и да ме нема на стадион. Може 10 минути се расправав со стражарите на влезот, да ме пуштат без карта, ајде на крај омекнаа и ме пуштија. Е сега, внатре црни темници, жива душа нема. Одма ми стана јасно дека е некое изненадување :D Одеднаш се пуштија светлата иии сите 50 душти што беа извикаа СРЕЌЕН РОДЕНДЕН МАЦА ! ( Морам да напоменам дека петелов душа испуштил додека ги научил Швајцарциве да кажат Среќен Роденден ) :inlove: Срцката во раце држеше торта на 3 спрата, со сребрени срциња, со светки, преубава, а на неа 20 свеќи :)

    Втората сцена беше во истата вечер, во ресторанот каде што го славев роденденот.
    Си има во ресторанот бенд, и свири вака на прослави, свиреше и на мојот роденден. И на сред прослава ги гаснат светлата и почнува пејачкава да пее A Whole New World :) И доаѓа делот каде што треба пејачов да пее, тогаш се појавува дечко ми со микрофонот во раце, и пее, не го бива за пеење никако, сепак пееше. Дојде пред мене, клекна на коленици и пееjќи изваде прстен од џебот. На момент си помислив овој брак ќе ми предложува :wasntme: Ама не ми предложи, ми го стави прстенот, му го поддаде микрофонот на другар му, ме дигна во раце и излеговме од ресторанот, седна на масата пред ресторан, а јас кај него во скут. Неможам да опишам колку солзи имаше во тој момент.
    Петле мое најмило :inlove: :inlove:
     
    На kitty267, Linn1, glosipgirl и 15 други им се допаѓа ова.
  13. mynameislove

    mynameislove Популарен член

    Се зачлени на:
    6 август 2013
    Пораки:
    1.480
    Допаѓања:
    12.625
    Торта во облик на срце на два спрата..најубавиот подарок за роденден воедно и романтичен..а вкусот мм :inlove:
     
  14. Viktorijaaa5

    Viktorijaaa5 Форумски идол

    Се зачлени на:
    26 октомври 2013
    Пораки:
    5.348
    Допаѓања:
    83.696
    Пол:
    Женски
    Сум доживеала многу изненадувања но нешто со што многу ме воодушеви е оваа :
    Обично секогаш станувам прва (топ не го буди него и секогаш спие после мене уште пола саат :D )
    Бев кај него спиевме , осеќам ме гали, ми ги бацува рацете,и се разбудив го гледам не ми се верува дека е станат .... Потстанувам ... гледам на перницата негова направено букетче мало и ми вика : Добро утро сонце, оваа е за тебе многу те сакам да знаеш !
    Леле верувајте се стопив многу ме израдувам :$
    (Живее во зграда на први па кога го прашав од кај ги најде овие цвеќиња, се смее и вика низ дворовите барав и некоја жена во комшии ја замолил да му даде да си набере цвеќе :rofl: )
     
    На Umbrella22, sim0na и karenin им се допаѓа ова.
  15. sim0na

    sim0na Истакнат член

    Се зачлени на:
    25 април 2010
    Пораки:
    84
    Допаѓања:
    10
    Ми прави мн. изненадувања но едно најголемо беше за мојот роденден. Баш тој ден падна кога бевме на одмор. беше 23:55мин ми вика дојди да се прошета ме покрај плажа да уживаме покрај морето и само што отидовме јас застанав до водата и се пулев накај морето и ако беше црна темница и во 00:00 дојде од зад мене ме гушна срцето мое и во едната рака држеше прстен... Тоа беше мојот најсреќен роденден ...но прстенот беше само роденденски подарок :P јас бев најсреќна поради тоа изненадување што ми се случи и мене што мислев дека тоа се случува само по филмовите мн си го сакам мн е внимателен.
     
    На Nati.P и Viktorijaaa5 им се допаѓа ова.
  16. Lovely93

    Lovely93 Истакнат член

    Се зачлени на:
    9 септември 2013
    Пораки:
    2.637
    Допаѓања:
    2.017
    Пол:
    Женски
    Во мојов случај, јас сум таа што од почетокот му приредуваше ситници (мечиња, привезочиња и слично), се додека тој ми кажа дека не сака такви работи бидејќи било детски, а после сфатив дека бил во право, бидејќи тогаш бев тинејџерка мене ми беше тоа интересно. :D Најубаво нешто досега што сум му приредила кога беше демек светскиот ден на бакнежите, јас бев болна дома а тој одеше накај работа, јас со трчање на ладниот воздух отидов до таму и го бакнав еднаш за така да ни продолжи годината, бидејќи финтата беше нешто ако се бакнете на овој ден, ќе се бакнувате цела година. :lol: Го изненадив но ми рече сум била мрдната што сум дошла болна само за тоа. :rofl: Некое големо изненадување не ми текнало да му приредам, а ни тој исто, но еден период почнав да го малтретирам зошто не ми приредува ништо, со цел да му влијаам да се смени барем малце и да ви кажам прво ништо не се менуваше, но потоа почна да делува и почна да ме изненадува со цвеќиња, парфемчиња и слични работи, а очекувам и поголем напредок во иднина, поготово што ми кажа дека иако не му текнувало често, запросувањето ќе било посебно. :wasntme:
    Ние правевме мали чекори во врската, не напредувавме од самиот почеток, подоцна стигна и запознавање со родителите и сексот и слични работи, но тоа и ми се допаѓа кај нас бидејќи ние наместо да се исфорсираме на почетокот, ние правиме се постепено без да прескокнуваме скалила и така секој нов период од врската носи напредок и секој ден се засакуваме се повеќе. :inlove:
    Но да ви кажам вечерва каква утка направив. :( Бевме договорени после работа тој да дојде накај мене и да одиме во Сити Мол да си купи нешто, но пред тоа со брат му се чекаше во град да пазарат нешто за славата. Јас брза како и секогаш, не дочекав тој да ми се јави и му се јавив да го прашам што направил толку време. :^) Тој ми рече ќе ти се јавам кога ќе бидам во близина, во ГТЦ сум и одам накај тебе, но пустата јас инспекторка сфатив дека не може да е во ГТЦ бидејќи беше премногу тивко, како во некоја продавница. И му ѕвонам пак наоштрена, кај си ти знам дека не си во ГТЦ, не ми е јасно зошто ме лажеш, не сум глупава да знам дека не е толку тивко низ ГТЦ бла бла и тој ми вика, алал да ти е што толку немаш доверба во мене и ми спушти. Јас му ѕвонам и ми крена ама гласот му беше лут, почнав да му се правдам дека не е ради недоверба туку едноставно знам што слушнав. Тој ми рече добро, ќе ти ѕвонам кога ќе бидам во близина за да излезеш па ќе збориме и те сакам. И ми се јави уште еднаш да ми каже да земам чадор дека личело дека ќе заврне, јас му реков добро спуштив и не му кажав те сакам а постојано си кажуваме пред да спуштиме. Ми ѕвони пак ми вика фала што се сети, јас почнав да се правдам, мислев дека си ми лут она ова, му кажав и тргнав натака. Отидов кај што се чекавме, го најдов на една клупа како седи замислен и насолзен, срцево мислам ми се искина. :( Тргнавме и кога почнав пак да се правдам тој ми вика знаеш што? Прееска вистина е дека не бев во ГТЦ бев во една продавница ти купував парфем да те изненадам. Но сега немам желба ни да ти го дадам. Леле луѓе колку бедно се осетив, почнав да плачам од мака а тој кутриот уште почна да ме зеза за да ме расположи. А можам да замислам колку лошо се осетила душичката додека ми купува нешто за да ме изненади, јас да му вратам со недоверба. ;( Многу ми е криво, многу, но памет за друг пат бидејќи имам многу брз јазик, и тој истото ми го вика. Вика и да не си поверувала во моментот не мора одма да напаѓаш, ќе кажеш после и ќе добиеш објаснување. А јас и дека треба да добијам, хормониве.....
    Всушност, не ми ни текна дека може да е такво нешто, а баш ја читав темава пред да излезам и си викав зашто не му текнува нешто од време на време, но од една страна и си помислив на тоа но не ми се веруваше и затоа ми беше чудно што ме лаже. Душичка моја, од толку добро што го знам ни изненадување не може да ми приреди без да приметам нешто. Сепак ја оправив работата и супер си поминавме. Ма го сакам, романтичен или неромантичен, сеедно. :inlove:
     
  17. Sunshine88

    Sunshine88 Истакнат член

    Се зачлени на:
    25 март 2010
    Пораки:
    1.533
    Допаѓања:
    581
    Има неколку изненадување, може за некој се ситници но за мене не се, зошто јас не сум навикната на такви работи. Тој ако сака да ме изненади знае вешто да сокрие и со денови, а јас не можам , се откривам одма.
    Првото, за прва годишнина покрај подарокот, добив уште 2 работи, едната беше нешто што многу го сакав, а другата сертификат, како оние кога купуваш некој вреден поклон, он го направил со датуми имиња, и рок на траење... :rofl: До наредна годишнина, тогаш нов.
    друго, за нова година, од оние пакетине милка со кравичкана. Ептен и се израдував, а искрено не очекував со тоа да ми се појави на врата.
    Трето, за роденден, кутија голееема(јас се радувам на такви гооолеми работи макар внатре да има и само упаљач) во неа чоколадо, пегла за коса и сложувалка со слика од нас, во тој момент заборавив и дека треба да излагам и дека луѓе ме чекаат, земав да ја редам, немав трпение.
    Имало и други...но овие некако највеќе ми се издвојуваат.
     
  18. MorbGoth.666

    MorbGoth.666 Популарен член

    Се зачлени на:
    16 септември 2013
    Пораки:
    531
    Допаѓања:
    148
    Ова едното е кога ме побара за жена-Ме побара додека бев во Софија,имаше многу изливи на емоции, и сега си дојдов во Скопје и вика со моите ќе те земеме нели како што е редот, дојдоа кај мене ме побара (А инаку инсистираше да не трошам многу, и дури очекував и кај него дека така ќе биде, освен тоа не бевме до толку блиски како сега и не очекував да има многу луѓе) и сега требаше одма да идеме за Кавадарци, и јас очекував да дојде само еден другар негов, и ако има уште онака 2-3..
    Стигнавме и тука многу ме изненади..Ми требаше пола саат додека влезам во собата затоа што цело Кавадарци, Неготино и Демир Капија беа кај него дома :inlove: Преубаво беше бидејќи сватив дека навистина ме сака!
    Ова ќе го памтам засекогаш :inlove: :*
    Ова другово е од пред некое време..Имав во Софија проблем со еден испит и нешто со индексот и требаше да полагам и покасно да запишам семестар, од една грешка така испадна. И сега беше понеделник а ја требаше дури наредниот да полагам, и таа недела гледам мм се стиска едвај на ден јаде само што имаме јадеше бидејќи испадна слабо со пари нешто, од почеток незнаев што е но во неделата тргам накај автобуска и вика сама ли ќе идеш? И викам да и нели одма си идам..И вика а друштво примаш ли? Затоа цела недела се стискам за да дојдам со тебе да не си сама! Многу бев среќна, првпат да идам за Софија без гушкања на автобуска и без да ми фали затоа што беше со мене <3
    И најубаво поминав, не очекував дека со 2 минути спиење ќе идеме низ сите молови, на кафиња, на шопинг, на јадење...Дури сакаше да јаде леб и салама за да имаме за на други места...Неизмерно го сакам! :inlove: :* :hug:
     
  19. s1a1n1d1r1a1

    s1a1n1d1r1a1 Популарен член

    Се зачлени на:
    10 октомври 2010
    Пораки:
    1.685
    Допаѓања:
    14.358
    Пол:
    Женски
    Многу е романтичен :inlove:
    Секогаш ми прај некој интересни изненадувања, дури незнам понекогаш шо да очекувам :inlove:

    Најново беше пред некој ден ми се јави и си збораме онака и ко по обичај јас си лифкам за чоколадо 8) Му кажвам јадов сега уште едно чоколадо како ми фалииии ммммм... Брат ми требаше да купи заборај па в ум ми остана. И онака си зборавме..

    И по 1 сат негде ми се јавува и ми вика слези долу така како шо си. :^)
    Слегвам долу јас гледам нигде го нема. Е слегов де му прам шо сега? :^)
    Види долу ми вика..
    И гледам долу до вратата чоколадо со јаготки :inlove:
    И го земам на него напишано со големи букви ТЕ САКАМ! :inlove:

    И ај нејќи го после 8) Во 1 мин сум го изела цело чоколадо :rofl:
     
  20. sparklegirl

    sparklegirl Истакнат член

    Се зачлени на:
    9 декември 2012
    Пораки:
    154
    Допаѓања:
    29
    Бившиот беше мноооогу романтичен, ми пишуваше песна, ми ја свиреше на гитара, ми има пеено серенада... :inlove: а сегашниот ама ич не е романтичен :D :(