1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Кое е најубавото изненадување што ви го приредил саканиот?

Дискусија во 'Врски' започната од lavica23, 17 февруари 2010.

  1. an4ii

    an4ii Популарен член

    Се зачлени на:
    29 октомври 2013
    Пораки:
    604
    Допаѓања:
    441
    Пол:
    Женски
    па ги има многу но едно ми оставило најголем впечаток... се случи уште на почетокот од врската уште кога одевме еден месец..Он замина во странство и требаше да си дојде за 3 месеци ... од кога замина едно сабајле ми звонел од странски број ама јас покасно го видов повикот и така го чекав со денови пак да задзвони ама го немаше и по една недела јас испаѓам за да одам нашколо втора смена и одам кај автобускава со другарками и како одиме гледам некој како седи на клупата спорти автобусот и ми личи на него ама не сум сигурна и не сакав да искоментриам зс да не сум се препознала бидјќи не ми се веруваше дека е он зошто требаше уште 2 ипол месеци да поминат додека за да се врати. и како одам одам се повеќе и повеќе на него ми личи и неможев да поверувам :D целата возбудена му се фрлив ми се тресеа раце нозе :D и одма вечерта ми даде поклонче :D ми купил златно прстенче :D се разбира кога ми го даваше малце зачудено го гледав хаха си помислив дека брак ми нуди :D ама тоа беше само поклон :D срце си го сакам најмногу :inlove:
     
    На SunnyGirl2 и piksooki им се допаѓа ова.
  2. LoVeRkA

    LoVeRkA Активен член

    Се зачлени на:
    26 април 2012
    Пораки:
    9
    Допаѓања:
    11
    Епа вака девојки....Имам еден ГООЛЕЕМ проблем. Ние сме две другарки,а дечковците ни се браќа....Епа сега сакаме да им приредиме изненадување, но не знаеме каде и како..Јас и другарка ми сме од различни место...Би ве замолила за некој предлог :)

    Фала однапред... :)
     
  3. sercee

    sercee Активен член

    Се зачлени на:
    9 август 2012
    Пораки:
    70
    Допаѓања:
    25
    Априлот имав роденден...Го чекам предходната вечер да ми пиши или да се јави го немаше...
    Тој срцкаст всушност не знаел што да напише :P
    Иначе наставник е по Англиски јазик...
    Утрото ми се јајува до 9 часот и слусам како вика Сега јас па шо е работата кога слушам....Ги имаше натерано малите деца да ми ја испејат Happy B'day! и на крај ракоплескане и тој ми чеситат срекен роденден бејб те сакам ваму таму....Јас не знаев што да кажам устата до кај ушите насмевната :) :) :)
    Јако !
     
    На SunnyGirl2, toogood и Katerinceee им се допаѓа ова.
  4. Umbrella22

    Umbrella22 Форумски идол

    Се зачлени на:
    6 август 2012
    Пораки:
    3.951
    Допаѓања:
    33.918
    Пол:
    Женски
    Бев кај него на неколку дена и последната вечер нешто се потскаравме и така налутени излеговме од дома, се најдовме со неговото друшто и појдовме на кафе, кафиќот полн, немаше ниту една празна маса.. дојде келнерот порачавме што порачавме и тука поминуваа две девојки кои продаваа црвени рози, и тој им свика на девојките и купи една роза, ми ја подари ме гушна и ме бакна, сите околку нас гледаа а јас се топев.
     
  5. Bitter-Sweet

    Bitter-Sweet Форумски идол

    Се зачлени на:
    31 мај 2010
    Пораки:
    13.121
    Допаѓања:
    76.431
    Пол:
    Женски
    Ех девојки, јас еве чекам некој што би ми приредил нешто такво, филмско :$. Бившиот еднаш дојде кај мене а не ми кажа дека ќе доаѓа, пред тоа си пишувавме нешто и ме праша дали ми недостига, реков да, инаку од различен град бевме. И ми се јави после, разговаравме, јас бев надвор излезена и ми вика Не ме гледаш? Ја кревам главата, се вртам... многу ме израдува. А друг бивши па ми го даваше палтото негово иако тој се смрзнуваше.
     
  6. krofnicka27

    krofnicka27 Популарен член

    Се зачлени на:
    8 февруари 2016
    Пораки:
    811
    Допаѓања:
    12.567
    Пол:
    Женски
    Изненадување кое никогаш нема да го заборавам :D:
    Беше на почеток на врската негде после 2 месеци..Како и секое девојче кога е во ПМС, така и јас бев многу нервозна тој ден и се понашав многу кретенски кон него..Му се дерев цело време, му велев да не ми се доближува дури и шлаканица му мавнав (абе ужас :D)...Тој знаеше дека ми е оправдано таквото однесување и само гледаше да ме смири ама јас си терав по свое...Му кажав дека мнооогу ми се јаде пица и дека многу ме мрзи да отидам да си купам :$ По пола саат, ми ѕвони и ми вика ајде да излеземе малку да прошетаме, немој цел ден дома да седиш таква депресивна..И некако ме убеди, одам јас пред зграда и тој ме чека со колата..Ме однесе кај него на викендица и ко влегов внатре што да видам..Огромна маса со свеќи во форма на срце, на средина гооолема пица исто така во форма на срце и шише вино со две чаши, а масата цела прекриена со ружи...:o Не можев да останам рамнодушна на тоа и веднаш му се фрлив во прегратка, а тој ми рече морав некако да те расположам иако сум сељак, кретен и идиот :lol:
     
    На piksooki и Winter Lady им се допаѓа ова.
  7. Umbrella22

    Umbrella22 Форумски идол

    Се зачлени на:
    6 август 2012
    Пораки:
    3.951
    Допаѓања:
    33.918
    Пол:
    Женски
    Бев каj него и се разболев :| температура, затнат нос абе катастрофа и сакав да си одам ама таква не ме пушти. Ми свари чаj, ме гушкаше..
    Едно време го снема и ете го се враќа, се што имало во аптека за настинка купил, апчиња, сирупи, прашкови за растварањe.. :lol:
    Купил чаеви, овошje, сокови, ко на пуст остров да оди :D
    На секоj пола саат ме тераше да мерам температура (facepalm)
    Eте од тоа по романтично, амин :D
     
    Последна измена: 11 февруари 2016
    На piksooki, nevermet18, senza.parole и 1 друга личност им се допаѓа ова.
  8. Cinderfakinrella

    Cinderfakinrella Популарен член

    Се зачлени на:
    17 ноември 2016
    Пораки:
    957
    Допаѓања:
    7.433
    Пол:
    Женски
    Кога ме изненади со патувањето во Амстердам. Преубав момент за паметење :D
     
  9. blueberry23

    blueberry23 Активен член

    Се зачлени на:
    24 септември 2018
    Пораки:
    96
    Допаѓања:
    100
    Пол:
    Женски
    Доручек во кревет во Белград.
     
  10. Dora18

    Dora18 Активен член

    Се зачлени на:
    18 декември 2018
    Пораки:
    99
    Допаѓања:
    289
    Пол:
    Женски
    me iznenaduva so toa shto sekogash mi kupiva toa shto sakam, na nekoj nachin e najpraktichno i mise ispolnuvaat zhelbite, ne e romantichen ama znaj da go daj poklonot vo neopredeleno vreme i se nekakov sharm shto sekogash ispajga iznenaduvanje :inlove::inlove:
     
  11. Cinnamon Bun

    Cinnamon Bun Популарен член

    Се зачлени на:
    5 декември 2017
    Пораки:
    566
    Допаѓања:
    5.989
    Пол:
    Женски
    Тоа што секој ден го поминуваше со мене кога лежев во болница, покрај мојот кревет, за да немам прилика да се почувствувам осамено и тажно :)
     
    На Dust, cresa-jagoda, Tina22m и 1 друга личност им се допаѓа ова.
  12. CrazyGirl15

    CrazyGirl15 Форумски идол

    Се зачлени на:
    30 јуни 2011
    Пораки:
    4.806
    Допаѓања:
    25.079
    Пол:
    Женски
    Ги има еден куп , но ќе издвојам само две .

    Првото : Радоста во неговите очи кога избезумено му кажав дека сум бремена со првото дете .
    Изненадена бев , бидејќи не очекував од него да донесе таква одлука , клучна за двајцата нас како и за бебето во мојот стомак .

    Второто : Кога за роденден пред 1 година ми го поклони Бруно - Шарпланинче од 2 ипол месеци ( иако со задоцнување беше поклонот ) . Јас од мала сакам кутре , имав прилика како дете да добијам , но мораа мојте да го дадат во нов дом , бидејќи баба ми се бунеше многу . Подоцна чував мачор ( избега ) па мачка ( ја дадовме на братучед на мајка ми , поради дечињата кои многу ја засакаа кога ни беа на гости ) , но никогаш немав прилика повторно да чувам куче . Маж ми ми ја оствари таа желба минатата година , кога го видел кутрево напуштено покрај контињерите за отпад , близу основното училиште . Му текнало дека сум му кажувала дека од мала сакам кучиња и мачки , па го зел со себе дома .
     
    На piksooki, Dora18, Juicy и 2 други им се допаѓа ова.
  13. Juicy

    Juicy Популарен член

    Се зачлени на:
    16 декември 2010
    Пораки:
    1.812
    Допаѓања:
    11.127
    Пол:
    Женски
    Лани истиов период си замина во странство за еден месец,значи на 14ти февруари не беше тука, ама оставил поклон кај негови роднини а мои комшии кои ми го донесоа и имаше преубава порака на него.
    Незнам како му текнало такво нешто , покрај другото имаше Мече и пораката беше : Извини што каснам од далеку патувам. Се прерадував, неизмерно. :l:
     
    На Sara4444, CrazyGirl15 и cresa-jagoda им се допаѓа ова.
  14. Feminka22

    Feminka22 Форумски идол

    Се зачлени на:
    9 декември 2014
    Пораки:
    14.125
    Допаѓања:
    43.681
    Пол:
    Женски
    Го чекав е***и 40-50мин.А имавме фора само саат време да се видиме.
    И го чекав го чекав и пред да истече тој саат време дојде и ми кажа дека ќе сме заедно цела вечер, и теравме до наредниот ден сабајле заедно :inlove:
    А ептен бев нервозна, му реков ,,многу се помачи за 10минути да дојдеш” и на крај оп :$
     
    На piksooki му/ѝ се допаѓа ова.