1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Кое е решението?

Дискусија во 'Разделби' започната од Bogoeska B, 25 април 2015.

  1. Bogoeska B

    Bogoeska B Активен член

    Се зачлени на:
    25 април 2015
    Пораки:
    55
    Допаѓања:
    40
    Пол:
    Женски
    Најпрвин здраво :) Нова сум на форумов и по коментариве на темите гледам дека баш се интересни вашите совети.Мојот проблем е навистина многу тежок, се наоѓам во безизлезна ситуација. Имав 2 годишна врска.Последните 6/7 месеци беа пеколни. Претерано се каравме, тој се бунеше за секоја ситница.Секогаш јас бев таа која бараше решение за секој проблем.Него лутината му траеше многу долго, дури и за мала кавга не бевме во контакт со денови.Во овие 6/7 месеци којзнае колку пати имавме ставено крај ама никако не стоевме до зборот, ми фалеше,му фалев,ќе се смиревме ама за неполни 3 дена пак истата приказна,за минатово лето да не ви зборувам..жив пекол.Незнаев како да ставам конечно крај и го изневерив...Мислев дека на тој начин и јас ќе го заборавам него,а и тој мене :( Но сосема обратно се случи.Јас неможев на никој начин да го заборавам и мислам дека згрешив ;( Сватив дека неможам да бидам со друг,сите ми беа и ми се одвратни,само него го сакам и тоа претерано многу. После него не заминав со никој друг, повторно го сакав назад.На почетокот ме одбиваше но потоа попушти, и тој ме сакал мене :(Никогаш не би ја повторила истата грешка ;( По 3 месеци од нашата разделба се подсмиривме. Се договоривме да почниме од почеток,еве одиме скоро еден месец и преубаво си поминуваме, не се караме за глупости се е во ред...Но проблемот е тоа што него од време на време му се појавува бес,тешко му било да ми прости ;(;(;( Верувајте мислам дека ќе умрам од болка.Некогаш од нигде никаде само што ќе се видиме ме носи дома, се сеќавал на глетката кога ме видел со друг.Ми рече дека неможел ни со мене ни без мене ;( Сакал само со мене да биди а и јас исто. Вели дека несакал да ме повредува, сетил дека сум била променета ама повторно се нешто прави за да ме повреди.До него било не до мене.Незнам што да правам девојки ;( Претерано многу го сакам и ме сака ама незнам што да правиме..Денеска се беше во ред и еве го сега ми се јави дека несакал вечер да ме види и веднаш ми исклучи ;( Неможам без него пеколно ми беше овие месеци дури бевме скарани :( Помогнете ми, што да правам? ;(;(;(
     
  2. Bogoeska B

    Bogoeska B Активен член

    Се зачлени на:
    25 април 2015
    Пораки:
    55
    Допаѓања:
    40
    Пол:
    Женски
    Некои мислења ?? Девојки очајна сум помогнете ;(;(;(
     
  3. GirlRose

    GirlRose Форумски идол

    Се зачлени на:
    16 јануари 2014
    Пораки:
    5.034
    Допаѓања:
    26.581
    Покрај тоа што цело мислење ти е со :( ;( (кое патем ми помагаше да се внесам во ситуацијата) .Мое мислење раскини му еднаш засекогаш.И ако имаш проблем тука напиши http://forum.femina.mk/threads/Љубовни-проблеми-и-совети.243/ не отварај нови теми без врска :)
     
    На angelche16, smigool, ku4ence и 2 други им се допаѓа ова.
  4. kjukli

    kjukli Форумски идол

    Се зачлени на:
    16 ноември 2014
    Пораки:
    3.057
    Допаѓања:
    28.609
    Пол:
    Женски
    Немаше потреба да отвараш нова тема, можеше комотно да прашаш во Љубовни проблеми и совети.
    Туку мое мислење е дека треба да му дадеш време, зарем очекуваш наеднаш да заборави? Не оди така.. Ќе му треба време да се навикне на тоа, да се помири и пополека да му избледува сеќавањето и мислите на тоа. Единствено што ќе ти кажам е да бидеш трпелива, ако сакаш да профункционирате пак.. Тешко е да се замисли а не па да знаеш дека си бил изневерен. Јас не би можела ни да простам, а камоли да се обидувам повторно.
     
  5. Hipica

    Hipica Форумски идол

    Се зачлени на:
    31 декември 2009
    Пораки:
    14.369
    Допаѓања:
    14.818
    Сте требале да држите до своето и да ставите крај на врската уште кога почнале кавгите, а не да се смирувате после три дена. Кога двајца се караат за се‘ нешто, особено кога само едниот се труди (во случајов ти) да ја измазни ситуацијата, врската не чини.

    Е сега неверството.
    Јас да сум дечко ти, нема ни да помислам повторно да се смирам со тебе.
    Те видел?! :o Арно кога не ве затепал двајцата на лице место. (таман работа дека промовирам насилство, ама човек во афект се‘ прави, особено ако си ја види девојката кај што се драпа со друг)
    Според мене, не заслужуваш да ти прости и да сум на негово место би ти раскинала, колку сурово и да звучи ова. Ама по ова што го пишуваш, некако како да добивам впечаток како да сака да те измачува, штознам... :?:
    Во ова не ти верувам. Мислам дека претерано многу си уплашена да останеш сама, без дечко. Не дека него го сакаш толку.
    Ама тоа е мое мислење де.
     
    На tamche995, Rose96, angelche16 и 8 други им се допаѓа ова.
  6. N.Kety

    N.Kety Популарен член

    Се зачлени на:
    22 јануари 2012
    Пораки:
    1.219
    Допаѓања:
    1.763
    jas mislev deka se raboti za nekoja matematicka zadaca koga go procitav naslovot :lol:
     
    На butterfly6223, crazylady, kim.k и 10 други им се допаѓа ова.
  7. Valerin

    Valerin Популарен член

    Се зачлени на:
    24 септември 2010
    Пораки:
    1.717
    Допаѓања:
    5.271
    Не ни требал да се смирува со тебе ако твоето неверство не го оставил зад себе. Бидејќи изнесувањето на грешките од минатото никогаш не проаѓа добро. Иако, по читањево на постот овој твојот ми делува како некое неодлучно детиште кое помеѓу сладоледот од ванила и чоколадо го одбира оној со страчатела.Така да нема да должам..Вашите расправии ми делуваат незрели и детски. И вака, нема сигурно да ги увидите вистинските бенефиции од една здрава и среќна врска. Затоа мој совет ти е да не се залажуваш, бидејќи ова не е минлива фаза и нема тек така да пројде. Само додатно ќе се комплицира, се додека еден ден не ви пукне филмот на двајцата и се разидете секој по свој пат.
     
    На crazylady, eloves и ALISA0000 им се допаѓа ова.
  8. eloves

    eloves Популарен член

    Се зачлени на:
    6 февруари 2013
    Пораки:
    2.669
    Допаѓања:
    7.606
    Пол:
    Женски
    Решението е скроз да се тргнете еден од друг.
    Го сакаш и се убаво ама со сила убавина неможе.
    Ќе ти биде тешко ама ќе помине. Што се не поминало ехее.
     
    На crazylady, aleksandrajaneska, mims-89 и 1 друга личност им се допаѓа ова.
  9. pepeturka123

    pepeturka123 Активен член

    Се зачлени на:
    25 април 2015
    Пораки:
    48
    Допаѓања:
    65
    Пол:
    Женски
    Оф леле.. Според ова што го раскажа, дечково ми изгледа на неодлучно, недораснато детиште. Моја препорака ти е да ставиш крај на врската и да си продолжиш понатака.. Немора веднаш да си фатиш нов дечко, искачај со другарки повеќе, дружи се..Така најбрзо ќе го заборавиш
     
  10. buba4e89

    buba4e89 Форумски идол

    Се зачлени на:
    1 август 2012
    Пораки:
    27.169
    Допаѓања:
    177.063
    Пол:
    Женски
    Јас пак за некој тест хахахахаха
     
  11. irenadaniel

    irenadaniel Популарен член

    Се зачлени на:
    17 декември 2009
    Пораки:
    887
    Допаѓања:
    1.329
    Пол:
    Женски
    Mila begaj so vreme od takov covek bidejki cel zivot ke ti prekaruva za minatoto imav eden takov i fala na gospod se otkaciv sega sum mazena zena so dete i den denes imam nekoj traumi od minatoto zatoa vednas stavi kraj .
     
    На tessie му/ѝ се допаѓа ова.
  12. Bogoeska B

    Bogoeska B Активен член

    Се зачлени на:
    25 април 2015
    Пораки:
    55
    Допаѓања:
    40
    Пол:
    Женски
    Се договоривме повторно да бидиме заедно :mm: Но искрено тешко оди.Забележува дека сум променета и полека почнува да стекнува доверба ама тешко му е да заборави.Искрено многу ме повредува со некои тешки зборови што ги кажува,ама ќе поминам и преку тоа,се за љубов...Сама си го заслужив нели.
    Стискајте палци девојки :inlove: Ќе ве информирам доколку има новости :*
     
    На denisa0801 му/ѝ се допаѓа ова.
  13. YoungandBeautiful

    YoungandBeautiful Популарен член

    Се зачлени на:
    8 јули 2014
    Пораки:
    1.338
    Допаѓања:
    7.618
    Пол:
    Женски
    Прво и основно, решението не било да го изневериш. Ама кога веќе се случило, па и уште ве видел.
    Искрено, јас да сум на негово место нема никогаш да ти простам.
    И да знаеш дека секогаш ќе ти префрла за тоа. Никогаш нема да го заборави.
    Решението според мене е разделба, зошто ова е само измачување. Двајцата се измачувате безпотребно.
    Ти си убедена дека неможеш без него и крај.
    Пробај, ослободи се ова не е период што лесно ќе се помине..
     
    На Hipica му/ѝ се допаѓа ова.
  14. Kukla994

    Kukla994 Форумски идол

    Се зачлени на:
    19 ноември 2014
    Пораки:
    4.682
    Допаѓања:
    46.940
    Едно ке ти кажам, лебот кога ке се скрши не се лепи:!:
    Размисли што би значело ова за вас ;)
     
    На Mini90 му/ѝ се допаѓа ова.
  15. MacaLove

    MacaLove Популарен член

    Се зачлени на:
    5 јануари 2011
    Пораки:
    2.399
    Допаѓања:
    6.337
    Иако има врски што преболуваат неверство, некако вашава не ми личи на таква, а мислам дека кривицата е во тебе. Зошто? Затоа што прво, со фактот што си го изневерила си докажала дека си незрело детиште, и второ 99% сум сигурна дека ти се плашиш да останеш сама, иако се уверуваш дека лесно би нашла друг. Претпоставувам си поставуваш прашања од типот А што ако никој не ме сака како него, па тој ги знае сите мои маани, па нашата љубов е бомбастична и филмска ( зошто не сте можеле да раскинете, па сте си фалеле и слично)
    На машките бесот тешко им поминува, и може во даден момент, кога ќе му текне што си направила, во афект и тој да те изневери, па да биде 3х полошо.
    Затоа, прво расчистете ги сите работи и дооолго разговарајте за тоа колку сте зрели и подготвени да го пребродите ова, значи ДОЛГ разговор, за СЕ што ви се случило, па тек потоа решете дали ќе бидете заедно.
     
    На crazylady, Hipica и Bogoeska B им се допаѓа ова.
  16. Едно Чупе

    Едно Чупе Истакнат член

    Се зачлени на:
    7 април 2015
    Пораки:
    453
    Допаѓања:
    1.067
    Пол:
    Женски
    Ми го зеде зборот јас ќе велев дека пукната вазна не се лепи.... се лепи како не ама стално остануваат пукнатините и никогаш не изгледа како што била пред да се скрши ;)
     
    На Kukla994 му/ѝ се допаѓа ова.
  17. Kukla994

    Kukla994 Форумски идол

    Се зачлени на:
    19 ноември 2014
    Пораки:
    4.682
    Допаѓања:
    46.940
    E pa zatoa rekov da si razmisli so bi mu znacelo za niv zs ne mi mirisa na dolgo....ama....oni si znaat :)
     
  18. Bogoeska B

    Bogoeska B Активен член

    Се зачлени на:
    25 април 2015
    Пораки:
    55
    Допаѓања:
    40
    Пол:
    Женски
    Изгледа во право бевте девојки, вчера кога се видовме исто муабетевме имавме долг разговор. Ми рече дека сакал да биди со мене и дека исто како и јас и тој без мене неможел.Пред да си одам се подспомна изневерувањето и ко си заминав гледам дома ми го блокирал бројот за да му ѕвонам,а се договоривме и двајцата да се трудиме ;( Претешко ми е. Ве молам не ме обвинувајте, знам дека згрешив ама верувајте мене ми е 1000 пати потешко. Не,неможам да се помирам. Што да правам што ако е ова крајот ;(;(;(
     
  19. mime87

    mime87 Популарен член

    Се зачлени на:
    1 октомври 2010
    Пораки:
    3.956
    Допаѓања:
    6.949
    Пол:
    Женски
    Абе девојче доста само ги туркаш работите и ги форсираш,кога не оди работата не оди со сила убавина не бидува прифати го тоа,знам дека тие тешко но размисли малку трезвено,кога и ти го блокирал бројот јасно ти дал до знаење дека сака да го оставиш на мира,со твоето понашање не постигнуваш ништо само го гушиш,гледаш дека вашата врска не одела ни пред да го изневериш а послем тоа пак воопшто,тоа тие знак дека не сте еден за друг и неможите да најдите заеднички јазик џабе ги форсирате работите...
    За да бидат 2јца заедно не е потребна само љубов има и други многу фактори и сите го знаеме тоа...
    И сигурно имаш нешто друго со што да се занимаваш во животот не е само тој,посвети внимание на други работи дружисе повеќе со твоето друштво прочитај некоја добра книга не се замарај само со него...
     
    На Hipica му/ѝ се допаѓа ова.
  20. CrazyOne

    CrazyOne Модератор Член на тимот

    Се зачлени на:
    1 ноември 2010
    Пораки:
    2.036
    Допаѓања:
    19.306
    Пол:
    Женски
    И до кога ќе трае тоа карање и смирување? Нон стоп ќе се смирувате па ќе се скарате? Според мене не е врска тоа. Верувам дека го сакаш, ама не е крај на свет. Излези и дружи се, не мораш да бркаш одма друг, излези со другарки. И ако не е тајна по колку години сте?
     
    На crazylady му/ѝ се допаѓа ова.